va rugam sa ne ajutati!!!!!!!!

Sunt o mama singura de 21 de ani, am o fetita de 1 an si 9 luni, iar acum sunt insarcinata in 5 luni cu al doilea copil, pe care nu am vrut sa il pastrez, dar din motive de sanatate, nu mi s-a permis sa fac intrerupere de sarcina si mi s-a recomandat sa il nasc si sa il dau spre adoptie, ceea ce am de gand sa si fac, din motive materiale. Acum am ramas fara servici si pana voi naste bineinteles ca nu ma pot angaja. Singura sursa de venit este alocatia fetei care in curand va ramane de 40ron si alocatia monoparentala care nu am mai primit-o de 2 luni, cu toate ca am toate actele in regula. Va rog mult sa ma ajutati macar cu cateva hainute pentru fata...vine frigul si nu am mai nimic gros nici incaltamintea nu ii mai vine..Sunt disperata! Nu mai am bani sa-mi platesc chiria, nu mai am cu ce sa cumpar mancare pentru copil, sunt restantiera la o serie de palti si cel mai curand voi castiga niste bani abia in luna noiembrie. Orice donatie, sponsorizare, mecenat sau alta forma de ajutor mi-ar fi de folos. Ofer la schimb diferite variante de prestari servicii, acolo unde nu exista posibilitatea ca prin activitati umanitare donatorul sa beneficieze de facilitati fiscale. Cu mii de multumiri... Ramona
mariutza_mea
Postat pe 5 Octombrie 2008 12:58
unde locuiesti?
lasa si un numar de telefon
a1_23
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:26
locuiesc in botosani, dorohoi..0756599550
mariutza_mea
Postat pe 5 Octombrie 2008 14:49
da-ne adresa (noi suntem din bucuresti), si-ti trimitem prin posta. ce varsta ai zis ca are ea? sau mai bine zis cati cm? hainele care luiandrei i-au ramas mici nu cred ca o incap (el acum are 75 cm), daca e putem sa iti trimitem bani la o adica. (da-ne si un cont ceva)
ruschita
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:05
al doilea copilnu e nevoie neaparat sa il dai spre adoptie, il poti da la casa de copii si sa il vizitezi in weekend (cred ca pt el va fi mai putin dureros sufeteste, decat sa stie ca l-ai abandonat de tot, zic asta pt ca stiu de la altii care au fost adoptati)
ruschita
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:09
VAD CA BOABA SI RUSCHITA SUNT FOARTE SARITOARE CA DE OBICEI.
MA BUCURA MULT .
MARIUTZA_MEA LASA MAI MULTE DATE DESPRE TINE, O ADRESA CEVA LA CARE SA-TI TRIMITE-MI HAINUTE, UN PACHET CEVA.
SUNT SIGURA CA SUNT MULTE MAMICI A CAROR COPII AU IMBRACAT ANUMITE HAINUTE DOAR DE CATEVA ORI (SAU CHIAR O SINGURA DATA) SI VOR FI BUCUROASE SA TE AJUTE.
CUM NICI UN COPIL NU TREBUIE SA SUFERE IN LUMEA ASTA TE ROG LASA-NE MAI MULTE DATE.
IN PRIVINTA CELUILALT COPIL TE SFATUIESC SA CERI AJUTOR DE SPECIALITATE SI SA GASESTI IMPREUNA CU PERSOANELE AVIZATE CEA MAI BUNA CALE.
CURAJ.

JOJO29
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:46
a lasat numarul de telefon
a1_23
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:41
adresa completa este ALEEA VICTORIA NR 7 BL D15 ET 3 AP8 LOC DOROHOI JUD BOTOSANI COD POSTAL 715200 PE NUMELE ILICA RAMONA GABRIELA.. fetita mea are 85 cm inaltime...cont nu am..insa daca vreti sa ma ajutati imi puteti trimite prin posta..multumesc tuturor celor care vor sa ne ajute
mariutza_mea
Postat pe 7 Octombrie 2008 21:23
MARIUTZA_MEA POATE ITI ESTE GREU SA ACCESEZI NETUL DAR TE ROG MAI DA-NE VESTI DES PRE TINE SI COPILUL TAU.
JOJO29
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:47
sarut mana JOJO29 am primit plicul de la dv am mai pus si i-am luat fetei un baz de pampers. multumim din suflet. in ultimul timp nu prea am mai intrat deoarece am mult de umblat cu alocatia fetei nu stiu ce se intampla este a treia luna cand nu o primesc. si in plus incerc sa conving proprietara sa ma ia in psatiu sa pot depune pt ajutorul de incalzire daca da dumnezeu si reusesc, primim maximul sumei pt ca ne incardam la prima categorie. multumim din suflet ca ne-ati ajutat. acum asteptam de la o ammica pachetul trebuia sa ajunga luni sau marti dar inca nu a ajuns nu stiu de ce...oricum va vom anunta cand vom avea noutati..deocamdata insa cam atat..nu prea mai intru pentru ca incerc sa reduc consumul de curent..va dati seama de ce.. multumim si o zi frumoasa sa aveti, sa va dea Dzeu o viata linistita si lipsita de griji
mariutza_mea
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:36
chiar nu are nimeni hainute?
mariutza_mea
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:41
fetita mea e mica , are un an si sigur hainutele ei ii sunt mici fetitei tale dar promit ca am sa-i cumpar ceva sa-i trimit.mi-e mai greu cu coletul ca urasc sa merg la posta .cat poarta la picior 23?
JOJO29
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:14
daca vrei sa ii iei incaltaminte si nu vrei dsa trimiti colet, ba mai mult ca sa i se si potriveasca sigur la picior, poti sa trimiti banii cu care sa ii cumpere mama ei ce va crede ea ca-i e mai bun
ruschita
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:29
la picior i-am masurat talpita ca marimile nu se potrivesc si are 14 cm
mariutza_mea
Postat pe 20 Octombrie 2008 21:57
mariutza,azi(joi) am pus un colet la posta. sper sa-l primesti in curand.si da-mi un semn cand ajunge in posesia ta. apropo,nu ne-ai spus cum se numeste fetita ta???????????
JOJO29
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:30
sarut mana. va voi anunta de indata ce il primim. Pe fetita o cheama Maria-Magdalena, iar eu o alint mariutza, de aici si user-ul meu :)
mariutza_mea
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:29
as vrea si eu sa te ajut cu cate ceva daca pot......
fetita mea are 1 an si 7 luni si este destul de inaltuta zic eu are 87 cm....
da-mi te rog dimensiunile copilului tau la imbracaminte, incaltaminte ca sa iti pot trimite si eu cate ceva.
adresa pe care ai dat-o mai este valabila?
eu cu posta ramana ma descurc mai greu dar cred ca iti pot trimite cu cargus
astept raspuns

adis
Postat pe 7 Decembrie 2008 12:07
buna Mariuta, ce ai mai facut? Daca ai cumva card, lasa numarul, ca mi se pare mai simplu de trimis asa niste banuti. Multa putere iti doresc si sanatate multa tie si la fetite!
a1_23
Postat pe 11 Decembrie 2008 00:03
am cont nr este RO90CECEC001946264384411 la cec bank. am nascut pe 26 noiembrie o fetita o cheama Daria-Andreea curand voi pune foto cu noi trei numai sa le pot pune pe calculator. de nascut...am nascut foarte usor..avand in vedere ce am tras la prima nastere si mai ales ca am facut enorm de multa miscare dureri nu prea am avut..am impins de 2 ori si gata..insa pe urma a venit greul...ca de rupt m am rupt ff putin insa pe interior si asa era colul varza...in fine..m-au cusut..apoi au constatat ca am hemoragie.mi-au facut vreo 4injectii, apoi nu se oprea si mi-au pus perfuzii, mi-au pus plasma, m-a chiuretat medicul si pot sa zis ca a fost groaznic avand si cusaturile proaspete, si colul distrus, mi-a descoperit si un chist vaginal, plus ca am si varici inauntru(nu stiu exact cu ce se mamanca ca ma gandesc ca nu sunt ca astea de pe picioare)..si cu perfuzia in mana si doctorul tipa la mine sa nu ma mai misc doamne ce mai durea..in fine..am nascut la ora 20.45 si abia dimineata pe la 6 au reusit sa opreasca hemoragia.daca nu se oprea ma bagau de urgenta in cezariana sa imi scoata uterul in afara sa vada daca nu au ramas resturi de placenta. uf ce ma bucur..apoi au fost pb la col ca nu se mai inchidea..in fine..cu dumnezeu inainte am reusit sa imi revin, asa cum zicea si medicul..surprinzator de bine! apoi m-am tot rugat de el sa imi dea drmu mai repede daca fata e bine, ca injectabile am facut 2 zile, in rest am o groaza de pastile de luat ca am pierdut sange mult si mi-a iesit si examenul de hemoglobina cam aiurea ceva cu 10,3% nu stiu nici asta ce inseamna exact! iar fata la nastere au zis ca are 3,5kg insa la iesire din spital avea 2,8 kg si ma gandesc ca au gresit initial pt ca erau 2 asistente una masura cealalta nota si era galagie mare ca mai nastea o tanti..in fine..important e ca este ea sanatoasa si nu are nimic ca imi faceam griji!! pana la urma am aflat ca de fapt la nastere a avut 3,050 kg nu 3,5 dar asa cum am mai zis bine ca e sanatoasa.san a papat pana acu doua zile ca mi s-a oprit laptele in ciuda eforturilor mele de a alapta..maria o adora pur si simplu..o pupa, vrea sa o ia in brate (dar nu o las acuma) cand ii dau bibe il tine ea :) daca scartaie cumva vine si zice repede "mami pange coca" sau daca face partz "mami chimba pampasu"
mariutza_mea
Postat pe 11 Decembrie 2008 00:11
am pus poze cu gaza mica
mariutza_mea
Postat pe 13 Decembrie 2008 15:13
Buna Mariuta,
Am intrat astazi pe site si am citit povestea ta si a celor 2 PRINTESE. Cum reusesti sa te descurci acum ? Ai luat o hotarare in ceea ce o priveste pe cea mica ? Ai rezolvat ceva cu casa ? Am observat ca ti s-au promis unele lucruri, le-ai primit ? Stiu ca aici pe forum sunt niste oameni minunati.Daca ai vreo problema nu ezita sa o spui . Toate trei sunteti foarte dragute. Astept vesti de la tine Sa ai un sfarsit de saptamana cat mai bun
Amychen
Postat pe 13 Decembrie 2008 18:40
SUNTETI NISTE FRUMOASE IAR DARIA E SUPERBA.PENTRU ASA COPII MERITA SA TE CHINUI.ITI DORESC PUTERE DE CRESTERE SI VA PUPAM.BRIANNA SI MAMI
JOJO29
Postat pe 14 Decembrie 2008 20:02
multumim tare mult
mariutza_mea
Postat pe 14 Decembrie 2008 20:24
vreau sa va urez un an nou cat mai fericit si plin de impliniri pe toate planurile. si sa va multumesc pentru sfaturi, incurajari, si in mos special celr doua mamici care m-au ajutat enorm de mult, atat moral cat si material, multumesc mult ruschita si JOJO29. va multumesc din suflet pentru tot!
mariutza_mea
Postat pe 3 Ianuarie 2009 00:14
cu placere, sa fiti sanatoase, daca mai aveti nevoie de ceva sa ne spuneti:)
ruschita
Postat pe 3 Ianuarie 2009 15:59
cu placere .eu muncesc f mult in ultimul timp si nu prea mai am timp sa intru f des pe forum cum intram cand eram in concediu cu brianna.

sa cresteti mari si sa-ti iubesti mult copii ca asta e cal mai important lucru de care au nevoie.
va pupam .brianna si mami
JOJO29
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:41
azi am avut primul examen..la contabilitate financiara..am luat 10
mariutza_mea
Postat pe 11 Ianuarie 2009 22:13
bravo, felicitari, spor la invatat si succes in continuare. ce fac faci, studii ec? ce specializare?
ruschita
Postat pe 12 Ianuarie 2009 09:25
saru mana.multumesc mult! la Management financiar-contabil specializarea Management sunt, anul II.
mariutza_mea
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:24
azi am avut examen la managment operational am luat 9,33 (140puncte din 150) am gresit o intrebare ca bleaga..ca stiam raspunsul dar m-am incurcat
mariutza_mea
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hannah Montana 1 De la: letice 28 Octombrie 2009 13:21
reactii adverse 4 De la: kidz001362 18 Iunie 2009 23:38
mamici nascute in octombrie 25 De la: licht1010 12 Februarie 2010 14:12
Vand scaun auto Chicco, marsupiu, hainute noi si sh de calitate 7 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:25
vand infacol - cel mai eficient sirop anticolici pentru bebelusi 1 De la: INFACOL 3 Mai 2009 17:42
Setari Cookie-uri