Mamici cu bebici, cu burtici...ONLINE!

buna ziua mamici si pitici, ce faceti voi? in legatura cu pasta de dinti, noi am folosit Nenedent si am fost foarte multumiti de ea, vo recomand cu incredere
roberta_kidz
Postat pe 27 Aprilie 2010 11:58
Buna dimineata tuturor! A iesit soarele pe la voi??
Ses, hai ca fac eu un ness pt tine!! O zi buna tuturor!!
aly_fab
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:11
buna aly_fab la noi e cald, soarele e putin mai moracanos dar isi revine el cum va veti petrece ziua de 1 mai?
roberta_kidz
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:23
neatza aly si la Timisoara este un soare superb o zi frumoasa in sfarsit este primavara ce fai de voi ca puteti merge afara eu tre sa stau la birou
vreau si eu afara la toata lumea
tusi_Oli
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:24
si la noi e cald si soare, doar ce ne-am intors de la plimbarici
voi ce-ati mai facut? pai tusi_oli eu zic sa-ti muti biroul in curte
lidya
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:25
buna idee si asa am o mica gradinuta de verdeata in fata biroului

mersi de idee
tusi_Oli
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:29
cu placere voi ce mai gatiti ca eu sunt in pana de idei nu stiu ce sa mai fac de mancare
lidya
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:32
eu am facut ieri pui cu ciuperci si smantana si ciorbita de perisoare, azi fac niste paste ca nu am mai mancat de mult
roberta_kidz
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:33
mmmm mi-ai facut pofta, ma duc sa vad de ce ma apuc si eu, dupa ce-mi culc pichineza va pupic
lidya
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:35
o zi buna va doresc si eu si cat mai mult soare!
roberta_kidz
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:36
nu vorbiti de mancare ca mi se face foame si daca tot sunteti la faza cu gatitul trimiteti si la pachet on line
tusi_Oli
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:42
o sa ma alatur si eu la topic desi cu intreruperi k nu ma lasa Raul sa stau la pc, vrea si el si apoi incepe sa imi tranteasca tastatura! si in legatura cu mancarea eu o sa fac o supica de legume sa dau si lui Raul sa pape! Are deja 5 luni si nu prea i-am dat mancarica!
ale_micutza
Postat pe 27 Aprilie 2010 12:48
La capitolul mancare mancam salate ca suntem la cura de slabire,adica eu
andre_david
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:00
Sper sa manance ale_micutza,David nu a mancat supa ,nu-i placea,el a mancat ciorbita
andre_david
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:01
poi eu sincer sunt din Baia Mare.. din Ardeal... eu cred k o sa fac o supa de cartofi si aia ii dau... si o sa pisez 2 bucatele de cartofiori si pun un picutz de painica in supica si asa ii dau... e bine oare???
ale_micutza
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:05
Ce dragut Aly! Sar'na! Esti o scumpa!

Apropo de mancare, de paste am si eu pofta. Imi fac si eu azi.
ses
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:07
aaa....
bebici vostri cum au fost la 5 luni??? Raul al meu e foarte rasfatzat si toata ziua tot urla! nu ii tace guritza un pic.. si knd ma duc la el.. incepe si rade! si knd plec de langa el... iar urla! da urla foarte tare! ce sai fac?? sau cum sa procedez? voi ce ziceti??
ale_micutza
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:07
buna roberta! cand pica 1 mai? sambata?
daca e vreme frumoasa, la fel poate facem un gratar...
ale_micutza, si bebe meu tot 5 luni are, si mai patesc si eu asa cu el.....cateodata tipa si cand il tin in brate, s-ar putea sa-i iasa dintisorii...
Aseara a inceput sa zbiere, pur si simplu cand a vazut farfuria lui cu cereale, si la fel a zbierat cand a vazut ca e goala si plec cu ea!! S-ar putea sa miontaie si de foame!!
aly_fab
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:15
nu mai vorbi de mancare ses ca mie foame, ma duc sa-mi iau un covrig sa o fraieresc ca voi sunteti cu artileria grea ciorbite, supe, salate, paste nu va ganditi si la oamenii muncii va tuc fetele
tusi_Oli
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:16
azi chiar n-am chef sa gatesc nimic, ies afara, este prea vrumoasa vremea!! v-am pupat gacici!
aly_fab
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:17
aly_fab si tu ce ii dai la bebic sa manance?? ce ii faci??
ale_micutza
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:18
si eu ies la o plimbare cu Raul... da mai povestim cand ma intorc!
ale_micutza
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:19
ses
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:20
buna fetelor.
Aly raz ma bucur ca ai deschis acest topic. Era enervant deja ce se intampla.
Chiar vroiam sa fac pe moderatoarea si sa va intreb fetelor daca nu se poate disacuta si despre subiecte mai generale dar a intervenit aly raz si este super.
Pitu
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:46
fetele cum faceti pastele? Ca eu m-am saturat sa le fac cum stiu eu cu sos de rosii si bla.... aiurea. ceva reteta buna? Am o revista cu retete de paste dar e in italiana si nu am chef sa stau sa ma chinui sa traduStiu ca este plictisitor dar as manca si eu ceva paste bue.
Pitu
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:48
buna fetelor, ma alatur si eu voua, cel putin asa din cand in cand, ca la mine timpul este f.f. f. limitat cu cei 2 nazdravani ai mei.
Si la noi e soare si frumos dar stam in casa ca suntem raciti. Eugen a facut o bronho-pulmonita de toata frumusetea si e tare marait. Am fost la doctor si trebuie sa luoam antibiotice 10 zile
Pincuta felicitari pt sarcina , ma bucur mult pt tine.

corina_dragoi
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:14
lorena05 iti dau eu o reteta de paste super buna, asta daca iti plac crevetii.
Ingrediente: 200g creveti congelati, 2 dovlecei verzi (zucchine), 3-4 rosii foarte coapte, ulei de masline, 1 pahar de vin alb, sare piper, spaghete

Spaghetele se fierb in apa cu sare

Se taie dovleceii in cubulete mici si se pun la calit in uleiul incins pana devin maroni, se adauga rosile taiate si ele cubulete, se sareaza, se pipereaza si se lasa pe foc pana de face ca o pasta mai groasa apoi se adauga crevetii decongelati si vinul si de lasa la scazut cam 5-7 min.

In final, pastele se scurg si se pun peste sos si se mai lasa in tigaie cam 2 min.

Iese foatre bun si fara creveti daca nu iti plac.
corina_dragoi
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:24
ca sa raspund la cateva intrebari pe care le-am retinut (dar nu mai stiu cine intreba ): am lucrat din septembrie pana in ianuarie inclusiv, deci clar nu iau indemnizatie (decat poate sa se permita sa cotizez eu singura, din banii mei, retroactiv, dar nici macar nu stiu unde?la camera de munca?)

am fost la medic, m-a luat in evidenta , desi a zis ca e posibil sa nu fie in oras cand nasc eu:( sper s anu fie totusi cazul... si sper sa nu nasc nici de craciun nici de revelion, si nici de anul nou! (desi ar fi ceva, eu nascuta pe 01.01 sa nasc chiar de ziua mea ) dar n-as vrea, sincer...

paste de dinti pt copiii mici : nenedent (are si periuta degetar inclusa) nu are fluor si se permite la orice varsta. apoi colgate smiles, vademecum, chicco, sunt o mie de marci pt diferite varste, intreaba la farmacie si ti le zice pe toate pe care le are in stoc.
pinicuta
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:36
pinicuta
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:36
ale_micutza, ti-am trimis un mes pe privat
aly_fab
Postat pe 27 Aprilie 2010 19:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND HAINE COPII SI ADOLESCENTI -MAJORITATEA IMPORT FRANTA 11 De la: Pifou__hainute_pt_copii_fabricate_in_Romania_ 12 Mai 2010 17:37
Vand ceasuri pentru copii cu personaje din desene animate 1 De la: alexandra 23 Septembrie 2009 20:18
hainute bebe 0-7 luni foarte frumoase la preturi modice 1 De la: Bianca291 4 Martie 2009 22:32
Convinge-l pe micut ca exista Mos Craciun ! 1 De la: Lorenamistic 7 Octombrie 2009 10:56
Haie Copii iolo.ro 1 De la: www_iolo_ro 5 Iulie 2009 21:18
Setari Cookie-uri