Mamici cu bebici, cu burtici...ONLINE!

prea tare! ce le trece prin cap, auzi la ei

va pupam, o zi placuta la toate!
aly_raz
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:29
tare stai sa vezi ca vor mai chestii ca asta asta este doar inceputul
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:31
cunosc
e prea lunga povestea cu cazutul pe jos si spart nasul sa o scriu ...imaginara evident si aia
nu prea merge nemilosul kidz
alinakatt
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:33
tare faza! o faza tare pe care n-am s-o uit niciodata...intre un baietel si o fetita. eram la mare, pe plaja, lume multa...asta era de mult cand eu eram tanara si nelinistita .. asaa, la un moment dat zaresc o fetita si un baietel care se jucau in nisip.. bun, nimic iesit din comun... doar ca la un moment dat baietelul s-a gandit sa ... umple "gaurica" fetitei cu nisip.... nici un parinte nu se uita, asa ca baietelul continua cu sarg activitatea de umplere a gauricii.... iar fetita radea cu gura pana la urechi... eu la fel .. va dati seama!! cand au vazut parintii, nici ei nu au stiut cum sa reactioneze, au inceput sa rada si tatal baietelul parea tare mandru de el
aly_fab
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:33

daca nu sunt mamica pot discuta cu voi?
sarah_kidz
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:35
sigur, de ce nu?! bine ai venit~
aly_fab
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:38
care aia cu tanti docot
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:39
multumesc urmaresc de ceva timp unele discutii si nu mi-a facut placere sa ma bag, aici sper sa am si eu cate ceva de invatat.
bine v-am gasit pe voi si pe scumpii vostri bebici, sunt foarte draguti cu totii
sarah_kidz
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:40
bine ai venit este loc pt toata lumea
la discutii oricand
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:41
sa-i umple gaurica fetei auzi ma la el ce-i trece prin cap
bine ai venit sarah!!!
avertizare riscul sa fi ciufulita pe aici este mare...deci in caz ca cineva te ia mai putin oficial nu te oftica si intra in joc cu noi....e un fel de fratie pe aici si probabil ai si tu botezul tau undeva printre randuri...deci bine ai venit si fi open mind
alinakatt
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:42
am vazut poza ta la alt profil, tusi_oli e facuta la misto sau? oricum arati bine

la mine te referi cu ciufuleala alinakatt? eu nu ma bag in astfel de discutii oricum multumesc de avertizare!
sarah_kidz
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:43
Gata fetele mi-am culcat odrasla.Pt cateva ore stau si eu linistita
andre_david
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:45
apropos de ciufulici , hai sa va dea mama o reteta pentru copilasi, usor de facut si zic eu apreciata de copilasi:

Ingrediente ciufulici:

500 g. branza telemea
1 kg cartofi
piper
sare
3 linguri faina
3 oua
smantana

Modul de preparare a retetei:
Cartofii se dau prin razatoare dupa care se da prin razatoare si branza. Aceasta compozitie se amesteca cu oualele si cu faina, sare dupa gust, piper.
Luam cu lingura din aluat si punem in tigaia incinsa ca la chiftele si le lasam sa se rumeneasca pe amandoua partile. Se servesc calde cu smantana.
Pofta buna!
aly_fab
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:46
poza de la avatar este 100% originala nu este nimic la misto
mersi de compliment
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:47
salivez deja

tusi_oli eu m-am referit ca am vazut poza ta de profil la altcineva in sectiunea poze
sarah_kidz
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:48
aia este la misto facuta dar nu-i nici o problema ca nu ma supar
stiu de gluma si tin la glume
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:51
mi-a parut bine sa vorbesc cu voi, din pacate nu mai pot sta ca am cursuri la 3. O zi minunata!
sarah_kidz
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:52
da...deci..intr-o dupa amiaza plec sa iau copil de la gradi...toate bune si frumoase...pe masina incepe si povesteste:
-am cazut din castel si mi-am spart nasul
( frana trage pe dreapta mami si verifica )
- cand?cum sa intamplat?unde ti-ai spart nasul?????
-aici...mam dat asa viuuuvvv pe topoganul de la castel si am cazut jos si m-am spart nasul
(deja transpiram )
- unde mami ca nu ai nimic la nas...o strng de nas sa vad daca o doare...nimic...
-aici am facut buba si mi-a curs sange
deja eram palida
-o verific in nas cu batista dupa urme de sange..... nimic
- mai, mami esti sigura ca ai cazut si ti-ai spart nasul??????
-da. si a venit tanti doctor si a facut asa la nas( a ridicat varful nasului sa se uite inauntru) si mi-a pus crema
- dar cum e sangele
-rosu
-dar cum e imbracata tanti doctor?
-alb
-ai plans
-Da plus etcpovestea continua...
deci in concluzie o cred ca e adevarat chiar daca probele prelevate jumat de ora in masina sustin contrariul

si o mai intreb de cateva ori asa cu pauze si ea confirma...dar
a doua zi cand intreb la gradi ce sa intamplat de si-a spart nasul nimeni nimic...doamnele habar nu aveau iar terorista mea se facea ca ploua si nu-si mai aducea aminte deloc cum isi sparsese nasul cu o zi inainte...
Da dc. are halat alb, sangele stie ca e rosu, copii povestesc intre ei cum cad ce si cum...de varful nasului o ridica doctorita cand mergem la control si crema i-o pun eu zilnic pentru orice buba care o face...de ce era convingatoare ca ma vazut panicata si probabil zicea in sine ei: Ai bagat botul mami
alinakatt
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:58
ti-ai furat-o alina
stefystefy_kidz
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:04
ii mai smechera ca mama asta este nepoata mea
saluti stefy
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:06
da...de atunci nu mai bag botul nu mai pun frana la prima replica adevarul ca e atat de dramatica cand vrea ca ma doare mintea...
alinakatt
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:09
vai sacaaaaaaaaaaaaaa of sacaaaaaaaaaaaaaa
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:10
traducere libera:vai saraca ...of saraca...dramatism in talpi fiemea
alinakatt
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:16
tusi, pe al meu il cheama andrei nu razvan deci andrei va avea, celmai probabil, o surioara (asa am visat noi parintii cand eram gravida cu el si asa a zis si el ca vrea o fetita).

da, pai asa zic si eu, ca daca 2 teste au iesit cu plus, nu mai trebuie decat confirmarea medicului si ... intrarea in alerta cu analizele si sa vedem ce se poate face sa ne asiguram ca suntem ok. asta se va intampla chiar maine

abia astept sa vad la eco ce e : fetita sau nu , si abia astept sa vada si andrei bebele la ecografie (vreau sa il luam cu noi cand o fi mare gagalicea cat sa se vada ceva inteligibil), tare sunt curioasa care o sa fie prima lui reactie.

si apoi a vedem cu geloziile cum facem, ca deja (chiar inainte sa imi fac eu testele) a devenit asa de mamooooooooos, el nu mai vrea sa mearga la masa decat cu mami (cu tati nu), si cand se scoala dimineata primul lui gand e unde-s eu (de parca stie el ceva motiv de gelozie )
pinicuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:53
a, alina..pai upa mintea mea asa, daca abia am aflat inseamna ca sunt intr-o luna, deci se va naste in decembrie undeva... sper ca nu chiar de craciun (e asa rau sa nu ai sarbatorile bine delimitate, eu stiu ce zic, sunt pe 1 ian nascuta)
pinicuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:54
sorry daca l-am botezat na sunt nasa de botez virtual pe kidz dau mielu
si sa aveti acum o fetita
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:57
copilul stie cand sa se nasca si va veni pe lume intr-o zi numai a lui asa ca stai linistita
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:59
ti-am zis, eu fetita tind sa cred ca este, desi... am aflat de sarcina de sf gh si daca era baiat ii ziceam george, dar georgiana nu-mi place deloc dar gasim noi o solutie, vedem noi... ia ziceti fetelor, ce sfinti sunt in decembrie? in afara de nicolae si craciunul?
pinicuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:59
da, sau poate stie dr cand sa il nasc si va veni copilul pe lume intr-o zi... cand e dr de garda
pinicuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:00
offfffffff, tare sper sa nu fie probleme si sa fie dr meu la spital cand oi naste, sa nu fir in concediu, ca nu vreau pe altcineva. in el chiar am incredere ca are grija si de mine si de bb
pinicuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vitamina D3 Injectabil 5 De la: LadyLu 26 Martie 2011 11:16
dermatita atopica 1 De la: manuela_ela24 23 Iunie 2010 22:11
bb-ei nascuti in iulie..la mai mult.... 33 De la: office_salinasusesi_ro 14 Aprilie 2010 23:09
vand carucior Tako 7 in 1- 600 ron 2 De la: kidz008058 12 Mai 2010 00:01
intamplari si replici haioase ale copiilor 11 De la: Alex2007 8 Februarie 2010 08:10
Setari Cookie-uri