Cresa sau gradinita

da automat ca este preferabil o gradinita,o bona sta cu el il schimba si ii da sa manance dar la gradi mai invata ceva,se invata cu copii se joaca diverse jocuri e mai bn dar din pacate pana la 2 ani aici nu ti-l primeste nimeni si daca la 2 ani inca mai poarta pampersi nici atat nu se uita la el.
anaROBERT
Postat pe 16 Martie 2010 15:39
la gradi particulara ti-l primeste si sub 2 ani si cu pampers
pinicuta
Postat pe 16 Martie 2010 19:28
eu sunt din constanta si cred-ma m-am interesat peste tot este in avantajul meu sa il primeasca dar...nici o sansa m-am lovit numai de refuzuri din pacate.

avem o gradinita particulara big ben se cheama am sunat,m-am dat drept si alte persoane,soferul microbuzului este vecinul meu si nu il primeste,nu primeste copii care inca nu vorbesc si sunt pe pampersi
anaROBERT
Postat pe 17 Martie 2010 01:07
nici cresa particulara? dar la cresa de stat nu il primeste?
pinicuta
Postat pe 17 Martie 2010 16:49
ana, la cea din 4/5 cica primesc si cu pampers, o sa merg si eu sa ma interesez
aly_raz
Postat pe 17 Martie 2010 17:05
andre david...eu am locuit in sectorul 2..stiu gradinita de pe aleea sinaia..ce pot sa spun..e ca peste tot..daca le bagi ceva la buzunar o sa se poarte cu bebitzu tau ca si cu micul printz
Claudia_sonya_nicole
Postat pe 17 Martie 2010 19:40
aly_raz m-am interesat peste tot si la cunostiinte care au copii la crese si gradinite si nici o sansa,nu ii primesc daca sunt cu pampersi si daca nu vorbesc cat de cat asa ca o las balta.

imagineaza-ti ca nici big ben care este o taxa destul de picanta pe luna nu ii primeste da la altele.
anaROBERT
Postat pe 17 Martie 2010 23:44
la ceesele de stat trebuie sa ii primeasca. daca nu ii primeste poti sa faci sesizare la protectia copilului! sau /si la protectia consumatorului in cazul celor private (adica pt banii aia pot schimba si ele un scutec)
pinicuta
Postat pe 18 Martie 2010 11:14
pai tocmai ca la big ben spre exemplu era anu trecut 550 ron program de la 8 la 17 ii lua cu masina ii aducea cu masina,mese,joaca si somn dar am insistat,am si cunostiinte acolo si degeaba nu a vrut sa il primeasca ca este inca cu pampers si nu vorbeste
anaROBERT
Postat pe 19 Martie 2010 00:35
pinicuta ai zis un mare adevar!!!la cresa indiferent ca e de stat sau particular trebuie sa-l primeasca obligat!de aia se si numeste cresa nu gradinita, la cersa sunt inca cu pampers si sunt acceptati copii si mai mici de 2 ani.
alinakatt
Postat pe 19 Martie 2010 13:23
la cresa sunt obligati sa primeasca de la varsta de un an si cu pampers si fara !!!
cory_emy
Postat pe 19 Martie 2010 14:15
eu am spus ca mai asteptam pana la 2 ani cand eu trebuie sa ma intorc la munca si nu am unde si cu cine sa il las si in toamna acum il voi inscrie iarasi daca ma voi lovi de aceleasi refuzuri automat voi merge mai departe si voi face sesizari
anaROBERT
Postat pe 20 Martie 2010 00:37
anaROBERT si eu sunt tot din cta si cumnata mea l-a dus pe baietelul ei la o gradinita particulara pe langa brick si inca are pampers si are 2 ani si vreo 3 luni.acasa il pune la olita dar acolo ingrijitoarele ii pun pampers ca sa scape mai repede
ionela_miruna
Postat pe 24 Martie 2010 08:40
daaaaaaaa?unde este asta ionela_miruna fi mai explicita ca sunt mai grea de cap ,vreau mai multe detalii te rog.multumesc
anaROBERT
Postat pe 29 Martie 2010 02:21
nu stiu prea sigur,o s-o intreb pe cumnata mea,dar din cate am inteles de la ea cred ca este langa bazar.stii unde este bazarul?
ionela_miruna
Postat pe 29 Martie 2010 08:29
da da stiu probabil te referi la cel de langa piata brik nu?
anaROBERT
Postat pe 29 Martie 2010 11:33
buna ana e o cresa de stat si la cet unde primesc copii de la 1 an si cu pampers. o prietena de-a mea isi duce baietelul acolo de cand avea 1 an si jumatate. acolo l-au invatat sa faca pipi la olita si au scapat in 3 luni de pampers. si nu este nici scump 1mil jumate pe luna cam asa plateste ea.
gaby8101
Postat pe 29 Martie 2010 11:43
da am sa incerc in ambele locuri de la toamna ca face 2 ani si am sa vad daca am mai mult noroc ca data trecuta
anaROBERT
Postat pe 29 Martie 2010 11:47
despre cresa big ben imi poate da cineva detalii din proprie experienta? multumesc
aly_raz
Postat pe 15 Septembrie 2010 14:20
De la: aly_raz, la data 2010-09-15 14:20:22despre cresa big ben imi poate da cineva detalii din proprie experienta? multumesc




din propria experienta nu iti pot da....insa big ben este cea mai buna cresa care o poate avea cta...soferul microbuzului care duce si aduce copii este vecin cu mama mea...si de la el stiu multe.
pretul este cam picant dar merita toti banii.
de ce nu ai incercat cresa nr 13?
anaROBERT
Postat pe 15 Septembrie 2010 14:24
nu transportul ma incanta pe mine pt ca l-as putea duce eu, ci sa fie o cresa buna cu toate conditiile. Am fost astazi la big ben, am discutat toate alea..., primeste copii incepand de la 1 an, pretul e acceptabil, dar nu am simtit ca ar fi locul lui acolo, de accea vreau si alte pareri sau indrumari.
aly_raz
Postat pe 15 Septembrie 2010 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MAMICII DIN FOCSANI 1 De la: anisoara 9 Decembrie 2008 20:55
sunet ciudat ca un horcait 5 De la: vitan 20 Iulie 2010 12:30
daca mama are serviciu si tata nu poate lucra 5 De la: jitaruandreea 15 Noiembrie 2008 13:02
Piele uscata 15 De la: H3l3ne 8 Martie 2017 12:59
indemnizatia pentru cresterea c opilului la barbati 2 De la: ERICK 23 August 2010 23:02
Setari Cookie-uri