Ajutor.. cred ca bebe e racit

Bebe_Theo, a mers si la mine, am folosit spray cu apa salina, apoi cu pompita de nasuc am colectat o recolta frumoasa de mucuti azi! Inca ceva. n-am crezut ca merge, dar am taiat o ceapa si i s-a desfundat nasucul mai bine, spun asta pentru ca si eu eram putin racita iar si mie mi s-a mai desfundat...nu este cel mai frumos miros de camera, dar intr-adevar are efecte benefice cand ai nasul infundat!!
aly_fab
Postat pe 20 Februarie 2010 23:43
si la noi merge,dar de scos,tot cu batistuta sugarului ii scoatem..nu ies cand stranuta..dar mergem spre bine..azi dimineata nu a mai fost nevoie sa aspiram(nu mai era infundat).eu ii mai dizolv si cate un occicilum in ceiut timp de 3 zile si se pare ca nici nu mai tusim!asa ca sanatate la toti piticii si pupici!
bebe_Theo
Postat pe 22 Februarie 2010 11:31
mony08.. fetitza mea are 2 luni jumate... cred ca e mai sensibila ca a facut rosu in gat stand in casa...am tratat-o cu antibiotic atunci.. in fine.. sapt trecuta stranuta des si i se tot infunda nasul.. acum e mai bine... nu mai stanuta asa des si nasul nu mai e nevoie sa il desfund asa des.. ca nu e asa infundata.. eu tot ser fiziologic am pus in nas la ea si lasam un pic si apoi pompam.. uneori chiar ea prin faptul ca o apuca stranutul dupa ce ii puneam ser isi scotea mucozitatile mai la suprafatza si erau usor de pompat...inca nu am facut vaccinul.. sa vedem ce o sa zica, saptamana asta vine sa il faca...
adryaana
Postat pe 22 Februarie 2010 15:45
adryaana ma bucur sa aud ca fetita ta e mai bine.
De cand a racit puiul meu am aflat f multe lucruri......de ex cu nasu infundat si curgator poate fi si din cauza umiditatii din camera,am aflat ca umiditatea se masoara cu higrometru....am mai aflat ca cele mai bune metode de tratat dif raceli,gripe sunt cu aerosoli si at ferim copii de prea multe medicamente.Cele mai bune medicamente sunt prescrise de doctor homeopat.
Azi merg la doctorul orl-ist din nou cu puiul meu sa-i aspire bine nasucu si sa vedem ce mai facem.O sa-l intreb de aparatul salin care am auzit ca e f bun si totodata o sa-l intreb intre cat si cat tre sa fie umiditatea in camera si o sa va spun.
Noi nush dc am mai scris,dc am mai scris ma scuzi ca ma repet am aflat odata mergand la orlist ca are deviatie de sept de la nasterea naturala si din cauza asta se infunda asa repede si atat de rau.
Va pup si multa sanatate va doresc
bau
Postat pe 22 Februarie 2010 16:02
Cand bebe sau altcineva din casa este este racit incarcatura microbiana este foarte mare. Pe langa tratamentul celui bolnav cu antibiotic sau simptomatice ar fi necesar si purificarea aerului macar in camera micutului. Cine doreste detalii trimiteti mesaj in privat.
tik
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
la ce varsta v-ati dat copii la cresa? si la ce cresa? 6 De la: sabina82002 22 Martie 2009 12:08
diversificarea 32 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 19:10
si ce daca 89 De la: office_salinasusesi_ro 13 Septembrie 2010 23:06
Invatatul la olita 13 De la: tatusilvia 22 Iulie 2009 14:32
probleme de vorbire la copii prescolari 0 De la: 24 Aprilie 2009 10:07
Setari Cookie-uri