bebelusii din centrele de plasament

Buna ziua
Va rog cititi
Nu va cer bani

Apelez la bunatatea dumneavostra va rog ganditi-va putin la copii din centrele de plasament nu exista personal suficient pentru nevoile copiilor nici sponsori
Acesti copii stau inchisi in centre ,ganditi-va la acei bebelusi care trebuie schimbati,hraniti,mangaiati
Va cer un singur lucru vizitati aceste centre si petreceti macar o ora pe saptamana cu ei din timpul dumneavoastra si ei sunt copii lui Dumnezeu sa nu judecam parinti acestor copii
Haideti sa facem un bine acestor copii sa-i iubim sa fim iubiti sa-I mangaiem sa-i fim mangaiati sa-I ajutam sa fim ajutati.
Sa-i vizitam si dupa posibilitatiile fiecaruie un pampers o jucaria un body si cel mai de prêt mangaierea si dragostea dumneavoastra

Cum puteti ajuta
Strangeti hainute si ce nu va mai este de folos pt bebelusi dumneavoastra hainutele in stare buna si curate si trimiteti prin curier(taxele de curier le platiti dumneavoastra)la oricare centru de plasament
Adresele centrelor le gasiti pe internet
Va multumesc

Imi pasa
Lumynita
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:40
buna.....offffff.

cd eram studenta si faceam practica am fost si eu in aceste centre de plasament.

din pacate de cate ori ieseam de acolo plangeam....e ff trist pt acei ingerasi abandonati si care nu au nici o vina.nu stiu cum le lasa sufletul pe acele mame sa-si lase puii acolo.

si cred ca singurul lucru de care au nevoie acei copilasi este DRAGOSTE SI AFECTIUNE...

eu nu am trimis recunosc niciodata in centre de plasament nimic, dar mereu dau lucruri de la noi sau bebe persoanelor fara posibilitati materiale sau pt sinistrati.eu nu stau in tara si aici unde suntem au la intrarea in mall-uri niste tomberoane mari si fiecare care vrea sa doneze haine,jucarii,lucruri le duce acolo.

dar cred ca fiecare dintre noi am putea face asta pt ca sunt convinsa ca avem o gramada de lucruri si jucarii pe care nu le mai folosim dar nici nu le dam, le tinem si le depozitam.

horobeanu
Postat pe 30 Noiembrie 2009 22:31
da asa este
in urma anunturilor mele ma contactat seful meu care are o firma de distributie electronice (am trimis acest mesaj si celor din lista mea de mesenger) imi trimite urmatorul mesaj ,, gaseste tu pe cineva voluntar sa stea am eu un spatiu si sa stranga jucari ,, eu chia ma gandeam ce o fi cu el ca stiu ca nu este asa darnic si cu suflet bun ,,mam interesat putin si am aflat ca el are o fundatie cu sediu unde mi-a propus
si mam gandit cam ce ar avea de castigat el

deci el vroia un voluntar sa stea acolo sa stranga jucari el mergea le dona la centrele de plasament spunand ca este din partea fundatiei+ ca i se scade impozitul pe firma
ce bine facea el??
tocmai deacea am considerat ca fiecare poate face un colet si il trimite prin curier mai mult de 30 de ron cu costasi sti sigur ca a ajuns la destinati fara a profita cineva de pe urma acestei fapte buna
Lumynita
Postat pe 1 Decembrie 2009 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEX LIFE - Spune si povestea ta ..!! 1 De la: shivashante 21 Februarie 2009 19:14
pot fi gravida? 1 De la: garbo213283 10 Iulie 2011 18:45
vreau bebe 127 De la: lia06 9 Aprilie 2010 12:01
sunt jos si nu pot sa ma mai ridic 18 De la: garbo268326 3 Aprilie 2012 07:18
sarcini pierdute 4 De la: garbo267989 26 Martie 2012 13:46
Setari Cookie-uri