Simptome sarcina

Buna dimineata,

Am avut contact sexual neprotejat fara ejaculare inauntru dar stiu ca exista sanse, destul de mici dar nu nule, ca in lichidul preejaculator sa existe si soldatei.

Avand in vedere ca am un CM neregulat, inca astept sa imi vina insa am avut ceva simptome (suparatoare) in ultima vreme. Ce m-a speriat pe mine a fost ca luni am observat o mica pata maronie si am asteptat sa imi vina menstruatia insa pana acum nimic.
Am avut dureri de cap zilnic iar in ultimele 2 zile m-au durut spatele si sanii. Saptamana trecuta am facut 2 teste de sarcina si ambele au iesit negative.

Tinand cont ca am un CM neregulat, cat timp ar mai trebui sa astept sa repet testul? Si credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? Nu de alta dar eu am tot luat pastile de durere de cap si am baut cafea si nu as vrea sa fac rau la bebe (daca e )

O duminica frumoasa!
garbo_370
Postat pe 10 Noiembrie 2013 09:04
posibiliatea unei sarcini exista dar cel mai bine mergi la un control medical la ginecolog !este singurul in masura sa te lamureasca !
garbo_19362
Postat pe 15 Noiembrie 2013 12:29
buna eu sunt alina si mi s-a intamplat acelasi lucru.contact neprotejat dar far aejac si totusi am ramas insarcinata.mai fa un test .si la mine primele doua au iesit negativele si al treilea facut la 2 zile distanta pozitiv
garbo_389268
Postat pe 15 Noiembrie 2013 18:33
In primul rand este foarte posibil sa ramai insarcinata...in al 2-lea rand...testul de sarcina se face(ca sa fi sigura) la aproximativ 14-18 zile dupa contactul sexual neprotejat....si chiar si asa este posibil sa nu iasa bine...(in cazul in care,doamne fereste! ,este o sarcina extrauterina aceasta nu va aparea pe test....si este extraordinar de periculoasa)...cel mai bine este sa mergi la ginecolog....multa sanatate...iar daca esti insarcinata ...pot spune doar felicitari!
garbo_4868
Postat pe 16 Noiembrie 2013 03:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
asociatia''sos infertilitate'' 1 De la: garbo162865 14 Iulie 2010 17:00
8 MARTIE 2 De la: horobeanu 8 Martie 2009 10:57
Sarcina sau menopauza? 13 De la: Ioana_B__rjovanu_1 4 August 2016 10:38
scurgere roz 36 De la: fleurdelis 21 Septembrie 2010 21:01
Infertilitate? 5 De la: garbo258759 9 Ianuarie 2012 11:18
Setari Cookie-uri