Sali fitness in Ploiesti?

Vreau sa incep sa merg la sala de fitness . Sunt din Ploiesti, dar nu stiu nici o sala. Poate cineva sa ma ajute sa gasesc una? Vreau neaparat o schimbare in viata mea, si incep cu sala. Astept mesaje de la voi. Merci/
Roxan
Postat pe 10 Iulie 2008 08:47
la paltinis e sala de fitnes
maria_ana
Postat pe 25 Iulie 2008 14:05
La rondul 1, pe partea dreapta, cum te duci spre centru. Inainte era Pizza Flux, acolo. imi place f mult, este o sala care se respecta. si tarifele sunt convenabile, ca sa nu mai vorbim de instructori!! :)
irinaa
Postat pe 31 Iulie 2008 10:40
Este o sala faina se str.Hasdeu FITNESS FACTORY(am incercat toate salile din Ploiesti) cu tarife bune,pe bulevard,cum vi de la gara de sud,la 1 rond.Multa bafta!

Postat pe 2 August 2008 14:58
BUNA MARIA,si eu locuiesc in zona paltinisului si m-ar interesa sa frecventez o sala de fitness, poate dai adresa sau mai multe detalii.
1977
Postat pe 3 August 2008 17:52
stiu, mai bine zis am auzit,de o sala foarte buna deasupra la Mega Image, pe REPUBLICII.Sunt cam marisoare preturile de cca 130 lei pe luna!
PE Bulevard care sunt preturile? sunt interesata si eu.
ilia2007
Postat pe 4 August 2008 12:45
Si sala de la Baraolt e ok. Mie imi plac programele de aerobic si tae-bo. Nu-s preturi foarte mari.
Depinde de zona unde stai in Ploiesti.
marcia77
Postat pe 13 August 2008 13:07
Buna.M-ar interesa si pe mine mai multe detalii despre sala de la Mega Image?Este pt fete sau amestecat.Inca ma mai lup cu mine sa ma conving pt a merge,imi este cam rusinica si... :(...Voi mergeti pe acolo?
mihaela_wzq
Postat pe 26 August 2008 10:42
DU-TE LA SALA CA E UN INCEPUT BUN . SI PENTRU UN EFEFCT MAI RAPID SI MAI ACCENTUAT FOLOSESTE SI UN COSTUM DIN ALA CU EFECT DE SAUNA IN CARE TRANSPIRI FOARTE TARE SI DAI TOXINELE AFARA SI ARZI GRASIMI, SI FACE PIELEA FRUMOASA SI E SI IEFTIN SI USOR DE FOLOSIT .IL GASESTI PE www.articolesportive.com
MIGABGO
Postat pe 10 Septembrie 2008 15:18
buna! la sala Leonard Doroftei este super pentru fitness,aerobic,pilates si tae-bo
are si sauna si masaj de relaxare si anticelulitic.este pe STR.MILCOV NR.1 UNDEVA PE LA PRIMUL ROND DE LA GARA DE SUD SPRE CENTRU.
iuliana_oprea28
Postat pe 24 Februarie 2009 22:50
buna. sunt interesata sa merg la sala. Nu sunt grasuta si nici slaba..vreau sa merg doar sa imi definesc muschii..as vrea si eu parerea voastra dak e, in special fetele care frecventeaza deja sala..pt INTRETINERE ce ar fi mai indicat: sa fac aerobic sau fitness la aparate? ms
Criss30
Postat pe 9 Martie 2009 19:36
eu zic sa treci la aparat...
zambil
Postat pe 9 Martie 2009 19:37
buna! sunt din ploiesti si as vrea s incep s ma duc la sala. Nu vreau s ma duc pt slabit ,vreau doar pt intretinere,pt definirea musculaturii...pentru cele care deja frecveantaza sala, ce ma puteti sfatui? pt intretinere sa fac aerobic sau sa ma duc la aparate? ms
Criss30
Postat pe 10 Martie 2009 16:09
aha ok..merci..mai postasem ink o data anuntul k nu imi aparea nimik...merci mult!
Criss30
Postat pe 10 Martie 2009 16:10
zambilicule depinde de aparat..acu' nu stii ce-i place fiecaruia
mariana_alex_69
Postat pe 10 Martie 2009 16:13
e un inceput bun!da-i inainte
mariana_alex_69
Postat pe 10 Martie 2009 16:15
mariano,

unde pui ca unele aparate ingrasa....trebuie sa-l aleaga cu bagare de seama...
iasomia
Postat pe 10 Martie 2009 16:22
vreau si io mai molte detalii dsp sala de la paltinis?und e?
garbo010468
Postat pe 9 Iunie 2009 22:34
kt e abonamentu la baraolt?
garbo010468
Postat pe 9 Iunie 2009 22:35
buna!nu stiu de sala de la baraolt dar, la sala Leonard Doroftei este super pentru fitness,aerobic,pilates si tae-bo are si sauna si masaj de relaxare si anticelulitic.este pe STR.MILCOV NR.1 UNDEVA PE LA PRIMUL ROND DE LA GARA DE SUD SPRE CENTRU.si acum este o oferta cu 150 lei pe luna aerobic,sauna si masaj daca nu ma insel.te poti interesa si daca e ok te poti duce.
iuliana_oprea28
Postat pe 10 Iunie 2009 16:02
Buna!As vrea sa stiu cum este la sala de la Mega Image in caz ca mai sunt persoane care frecventeaza locul. Am vazut ca au preturi ceva mai piperate, dar au un abonoment redus de 100 RON pt studenti. As vrea sa stiu ce alte sali mai sunt in zona NORD sau Republicii. Nu m-ar interesa sa slabesc, ci mai mult sa ma tonifiez. Tot imi fac curaj de 2 saptamni sa merg la o sala...sper sa reusesc intr-un final.

Postat pe 30 Iunie 2009 21:53
De la: ilia2007, la data 2008-08-04 12:45:08stiu, mai bine zis am auzit,de o sala foarte buna deasupra la Mega Image, pe REPUBLICII.Sunt cam marisoare preturile de cca 130 lei pe luna!
PE Bulevard care sunt preturile? sunt interesata si eu.


am fost la aia de la mega image. misto la prima vedere. insa eu am dat peste un instructoras care desi i-am spus ca am probleme cu spatele si ca ma doare mi-a recomandat rulouri lombare. tot aveam probleme cu spatele de ceva timp si i-am spus ca as prefera sa evit. pe urma a uitat sa treaca in fisa mea cu cate greutati ar trebui sa fac, si le-a completat din burta. la o moment dat s-a uitat una din instructoare, o tipa draguta, si mi-a zis ca ala a gresit.
oricum drept concluzie dupa o luna am ajuns la urgente la mediurg cu discopatie lombara, am stat trei saptamani in concediu medical, am un disc intervertebral fisurat in zona lombara si mi s-a spus ca discopatia a survenit datorita efortului la sala de fitness. eraa prima data cand faceam fitness si am precizat asta. si da, tarifele sunt foarte scumpe, eu o preferam pt ca stau peste drum de ea.
puteti sa riscati, dar aveti grija ce instructor va da.
snowflake
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:50
De la: garbo010468, la data 2009-06-09 22:35:34kt e abonamentu la baraolt?
io de azi ma duc la sala ca am inceput sa lenevesc si muschii mei stau la naftalina am inteles ca abonamentu e in jur de 70 de lei si e soooper deci succesuri
karokid
Postat pe 20 Octombrie 2009 08:19
buna feletelor are cineva de gand sa mearga la o sala de sport in perioada asta trebuie sa slabesc neaparat....si singurica nu ma trage sufletul ...am auzit ca cea de la nord ar fii cea mai buna...daca a fost cineva acolo sa-mi zica si mie cam despre ce e vb,e prima data cand ma duc la o sala de sport:(
prohibida
Postat pe 8 Noiembrie 2009 22:36
Inainte de a merge la sala de sport , daca doresti sa slabesti calculeaza-ti BMI (body mass index) si apoi mananci strict in limita caloriilor specificate pt greutatea ta ideala sau cea la care doresti sa ajungi,se ia in calcul varsta si inaltimea. daca ai pana in 1,70 si pana in 30ani , spre ex. va trebui sa mananci in limita la 1300 kalorii per zi.Chestia asta cu slabitul este o operatiune pur matematica, dupa cca. 3 sapt din momentul in care te apuci de asta corpul tau va raspunde corespunzator, in cazul in care nu suferi de probleme de sanatate sau vreo tulburare endocrina. Sportul il faci in completarea regimului pentru intarirea musculaturii..nu trebuie sa faci forta( aparate specifice, iti vor explica cei de la sala) ci doar modelare si tonifiere musculara. Succes!
reyya
Postat pe 8 Noiembrie 2009 22:47
salut, ma intereseaza si pe mine ceva ytarife si programul de la sala de la rondul unu si de la Doroftei. Daca a-ti fost, ce rezultate au fost?
madacaravia
Postat pe 18 Noiembrie 2009 08:35
hey....puteti incerca incerca si sala de fitness O2 care este la sala sindicatelor!!!e super acolo si sunt nijte instructori extraordinari.....
VirginiaCullen
Postat pe 22 Noiembrie 2009 09:07
si eu vreau sa merg la sala dar nu am cu cine
poate mergem impreuna
garbo078066
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:46
si eu vreau sa merg la sala.dar nu am cu cine
este cineva dispus sa mearga?
garbo078066
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:49
da sunt eu interesat! poate mergem impreuna! ce zici?? o zi buna!
crys_36
Postat pe 30 Noiembrie 2009 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sauna 1 De la: leoleo11 18 Februarie 2011 14:57
Gimnastica medicala si inot pt copii in Arad 3 De la: garbo_Nico 30 Martie 2011 23:21
abonament sala Plaza 2 De la: anna_3690 10 Septembrie 2009 06:53
buna ziua! 1 De la: raggdoll 25 Noiembrie 2010 09:48
wow 1 De la: teesy 5 Decembrie 2010 13:47
Setari Cookie-uri