Confesiunile unei viitoare mame... posibil singure

Dragi internauti, desi imi e putin jena sa apele la mediul online nu mai stiu ce sa fac... Am ramas insarcinata la 19 ani, acum 20 si nu am putut sa-mi omor copilul. Tatal isi asuma responsabilitata, dar sunt sigura ca nu poate intretine o familie, nu are nici locuinta proprie si in locuinta parintilor mai sta cu un frate si uneori mai vin si alti frati si surori sa dorma acolo in doua camere, iar la mine acasa mama nu l-ar primi sa locuiasca. Deci nu ma pot muta la el sa crestem impreuna copilul. Mama mea nu are nimic cu el, l-ar accepta cu timpul daca ar dovedi ca e capabil sa aiba grija de noi. Problema e ca el e de alta religie si nu imi permite sa botez copilul sau sa ii pun cercei si mama mea imi tot zice de astea, iar eu nu stiu cum sa ma impart. Doar mama ma poate ajuta sa cresc copilul si sa continui si scoala. Nu sunt sigura daca pot trai toata viata cu tatal copilului, motiv pentru care as fi vrut sa dau copilului numele noastre defamilie reunite. El a fost de acord dar azi mi-a zis ca el sa copilului doar numele lui si ca o sa ma tarasca prin tribunale sa obtina ce vrea. Noi nu aveam o situatie clara, eram impreuna dar nu locuim impreuna si el azi mi-a zis ca copilul il trece pe numele lui si ca ma paaseste apoi m-a lasat balta ca el a plecat pe munte si a ramas fara semnal si nu are chef de vorba. Nu stiu ce sa mai fac, mama mea fiind si in mijlocul unui proces de divort deoarece tatal meu a avut un moment in care ne-a amenintat ca ne omoara si s-a lasat de munca, stand in intretinerea mamei si jucandu-se pe calculator. Iubitul meu m-a ameninta cu tribunale si a decis sa map araseasca inainte sa nasc. Eu mi-am schimbat numele de familie cu cel de fata al mamei ca sa trec fata si pe numele meu, dar tatal copilului nu acccepta. Imi e frica sa ii zic mamei de amenintarile iubitului meu, deoarece nu cred ca dupa l-ar mai accepta vreodata, iar el nu sunt sigura ca e capabil sa intretina o familie... Nu mai stiu ce sa fac si am nevoie de niste sfaturi. Imi cer scuze pentru postul lung...
Avem amandoi momente in care spunem ca ne despartim, dupa el realizeaza ca greseste. Nu stiu daca am dreptul sa ii rapesc copilului dreptul la tata, deoarece se vede ca tatal il iubeste deja. S-a implicat aducand carucior patot termometru digital pampersi hainute. Este angajat si a zis de multe ori sa ma mut cu el in chirie dar imi e frica deoarece sunt studenta si nu am inca un venit si cred ca pentru mine cel mai bine e sa termin studiile si desi el vrea sa ma ajute nu stiu daca poate. Nu stiu ce sa fac cu numele, botezul si cerceii, intr-un fel are dreptate, copilul ar trebui trecut pe numele tatalui iar mama mea il vrea doar pe numele meu...
Un sfat va rog?
garbo_462287
Postat pe 24 Ianuarie 2017 23:45

Cind tocmai credeam ca nimic nu ma mai poate surprinde pe Garbo, iaca na, c-avem si un posibil ... scenariu de film!
Lung metraj sau chiar ... mini-serie.


Oare o fi liber vreo unul dintre 'marii' nostri regizori contemporani atit de apreciati si premiati?


Nu de alta da' macar ala micu' a' lui Porumboiu sigur-sigur scoate de-un ... Palme d'Or!


Desi, la ce subiect e asta, mai degraba ar fi de ... Palme d'Horreur!
garbo101426
Postat pe 25 Ianuarie 2017 00:13
Copii prosti, incultura la greu...Ce bine ca avem internet.
Rotty
Postat pe 25 Ianuarie 2017 07:08
Buna dimineața draga mea! Religia lui nu îi interzice și relațiile sexuale in afara căsătoriei dacă tot îi interzice purtarea cerceilor? Eu zic sa faci cum zice mama ta pentru că e singurul tau sprijin real.
Maria802
Postat pe 25 Ianuarie 2017 07:15
Adica ce ? Mama e ocupata cu propriul divort...
`Neata Maria :)
Rotty
Postat pe 25 Ianuarie 2017 07:21
De la: Rotty, la data 2017-01-25 07:21:01Adica ce ? Mama e ocupata cu propriul divort...
`Neata Maria :)


S-o fi luat tot asa cu tat-su, ca era gravida, si bine s-a mai nimerit.
Camil5y8
Postat pe 25 Ianuarie 2017 08:32
De la: Camil5y8, la data 2017-01-25 13:55:51Nu era topicul ala cu oglinda?
Priveste-te, pana se crapa...


spune repede!!! ..Piatra crapa capul caprei in patru, cum a crapat si capra piatra in patru.
garbo_406968
Postat pe 25 Ianuarie 2017 14:15




garbo101426
Postat pe 25 Ianuarie 2017 15:52
Eu o stiam altfel, da` tot cu capre si multi de patru.
Rotty
Postat pe 25 Ianuarie 2017 19:06
Asa: capra crapa piatra-n patru,crapa-i-as capul caprei in patru, cum a crapat si capra piatra in patru.

Un pilar cu pila lunga, isi pilea pila pe dunga.
roxana1deac
Postat pe 25 Ianuarie 2017 21:35

Arhiepiscopul de la Constantinopol a vrut sa se dezarhiepiscoconstantinopolizeze...

garbo101426
Postat pe 25 Ianuarie 2017 21:49


...Boul breaz, birlobobreaz, lesne-ai zice boul breaz, dar mai lesne-ai dezbirlobrezi birlobrezitura din boii birlobrezenilor...





garbo101426
Postat pe 25 Ianuarie 2017 21:56

Titiridvă, tidvă; nu-i greu a zice titiridvă, tidvă
Da-i greu a destitiridvi titiridvitura titiridvei tidvei…

Papucarul papucareste papucii papucaresei, papucareasa nu poate papucari papucii papucarului.

Triedru tridreptunghic.
roxana1deac
Postat pe 25 Ianuarie 2017 22:01


Triedru ... tridreptunghic?!?!?



garbo101426
Postat pe 25 Ianuarie 2017 22:21
"Porţiunea din spaţiu determinată de un octant este un unghi solid sau spaţial; acest unghi spaţial fiind constituit prin participarea a trei plane se numeşte triedru şi pentru că planele sunt perpendiculare două câte două se numeşte triedru tridreptunghic."
roxana1deac
Postat pe 25 Ianuarie 2017 22:29
De la: roxana1deac, la data 2017-01-25 21:35:34Asa: capra crapa piatra-n patru,crapa-i-as capul caprei in patru, cum a crapat si capra piatra in patru.

Un pilar cu pila lunga, isi pilea pila pe dunga.



Pe aproape.... Capra calca piatra, piatra crapa-n patru, crapa-i-ar capul caprei cum a crapat si piatra-n patru.
Asa o stiu eu, da` nu-i rau sa le exersam pe toate.
Rotty
Postat pe 26 Ianuarie 2017 07:25
Colo-n vale p-un pitroi sta o codobătură si un codobăturoi,codobăturoiu codobătureşte codobătura,codobătura nu poate codobături codobăturoiu.

P.S.
Nu pricep neam de ce trebuiau deschise 2 topice cu acelasi subiect?
Iti era frica ca nu pricepem din prima despre ce este vorba?
Tommy_Boy
Postat pe 26 Ianuarie 2017 08:43
Se mai practica si asa ceva.
`Neata Tommy.
Rotty
Postat pe 26 Ianuarie 2017 08:52
De la: roxana1deac, la data 2017-01-25 22:29:07"Porţiunea din spaţiu determinată de un octant este un unghi solid sau spaţial; acest unghi spaţial fiind constituit prin participarea a trei plane se numeşte triedru şi pentru că planele sunt perpendiculare două câte două se numeşte triedru tridreptunghic."


Stii sa si demonstrezi asta matematic ... personal???

Nu de alta da' citesti prea mult de pe ... bloguri (de unde si citezi) si prea putin din manualele de geometrie in spatiu!
Ca triedrul sa fie ... tridreptunghic 'pe bune' ar trebui ca toate cele 3 plane sa fie SIMULTAN perpendiculare, nu doar doua cite doua!
Ceea ce pina acum stiu ca nu s-a demonstrat inca, desi au foste numeroase incercari.

In esentza triedrul tridreptunghic ramine un fel de ... silogism geometric!
Intelegi?
garbo101426
Postat pe 26 Ianuarie 2017 09:06
Camil5y8
Postat pe 26 Ianuarie 2017 09:08
De la: garbo101426, la data 2017-01-26 09:06:24
De la: roxana1deac, la data 2017-01-25 22:29:07"Porţiunea din spaţiu determinată de un octant este un unghi solid sau spaţial; acest unghi spaţial fiind constituit prin participarea a trei plane se numeşte triedru şi pentru că planele sunt perpendiculare două câte două se numeşte triedru tridreptunghic."


Stii sa si demonstrezi asta matematic ... personal???

Nu de alta da' citesti prea mult de pe ... bloguri (de unde si citezi) si prea putin din manualele de geometrie in spatiu!
Ca triedrul sa fie ... tridreptunghic 'pe bune' ar trebui ca toate cele 3 plane sa fie SIMULTAN perpendiculare, nu doar doua cite doua!
Ceea ce pina acum stiu ca nu s-a demonstrat inca, desi au foste numeroase incercari.

In esentza triedrul tridreptunghic ramine un fel de ... silogism geometric!
Intelegi?


Ai dreptate, nici nu citisem "definitia".
roxana1deac
Postat pe 26 Ianuarie 2017 09:10
aici cineva a facut deja curatenia de primavara... s-au sters postarile...bravo ! ramane numai "gashca"...
garbo_407050
Postat pe 27 Ianuarie 2017 09:36
De la: garbo_407050, la data 2017-01-27 09:36:24aici cineva a facut deja curatenia de primavara... s-au sters postarile...bravo ! ramane numai "gashca"...



'Bunele' obiceiuri nu se pierd nici la ... -20 grade!
garbo101426
Postat pe 27 Ianuarie 2017 10:01
Curatenia trebuie inceputa cu neica asta de-a coborat acum din rata...
roxana1deac
Postat pe 27 Ianuarie 2017 10:06
doamnele la taifas.
garbo_406968
Postat pe 27 Ianuarie 2017 10:22

DanielaChiru
Postat pe 27 Ianuarie 2017 10:29

Unii circula mai mult cu ... ratza!
garbo101426
Postat pe 27 Ianuarie 2017 10:32
De la: garbo_406968, la data 2017-01-27 10:22:12 doamnele la taifas.


Giolbanica, fa-ti bagajul! Vezi ca ai rata la 11. Stiu ca esti obisnuit sa stai la taifas cu taranusele tale dar aici lumea nu pute de la o posta a balega si a parvenitism. Nu strica atmosfera, ca iau masuri.

Fetei cu topicul, ii spun atat: "mare ti-e gradina, Doamne"... e singurul barbat, pulifriciul cu care ai facut copilul? Da-l in aia a ma-sii fata, ai 20 de ani, esti surda, chioara, schioapa ce ai? Sigur esti de la tara si el e "tata la copilul meu"... pai ai fi putut face plodul cu oricine, asa... ca mai au si altii ce are pulifriciul, nu e al tau mai cu motz, e doar un kkt cu motz.

DanielaChiru
Postat pe 27 Ianuarie 2017 10:41

Fetei cu topicul, ii spun atat: "mare ti-e gradina, Doamne"... e singurul barbat, pulifriciul cu care ai facut copilul? Da-l in aia a ma-sii fata, ai 20 de ani, esti surda, chioara, schioapa ce ai? Sau esti de la tara si tre sa pastrezi plodul fie ce-o fi?


doamne... cam asa vorbesc ele...

Nu strica atmosfera, ca iau masuri. cine mai ameninta aici ? stilul unic, inconfundabil.
garbo_406968
Postat pe 27 Ianuarie 2017 10:52
Pulifrici la pulifrici nu-si scoate ochii.
DanielaChiru
Postat pe 27 Ianuarie 2017 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani copiilor nostri !!! 4 De la: coris_2938 2 Iunie 2012 05:53
sarcina 1 De la: garbo216665 8 August 2011 11:10
protectia copiilor pe internet 69 De la: Dor_marunt 7 Aprilie 2010 20:55
Experienta kidsshops. Ce sa fac?? 5 De la: garbo_385367 6 Septembrie 2014 14:26
copiii- sensul vietii noastre 474 De la: crina86_c 9 Iulie 2010 01:18
Setari Cookie-uri