un fel de feed back

Pentru cine isi mai aminteste, eu sunt bine. Dorm mult, si regret ca am asteptat atat sa fac un pas ce era mai mult decat necesar.
Initial am vrut sa intitulez subiectul asta "de ce e rautatea pentru unii drogul cel mai puternic"?
Coltii mei nu sunt ascutiti si daca cineva a simtit muscatura lor, a fost doar imaginatia.
Mai citesc inca ce se posteaza aici. Aruncatul cu cuvinte a devenit sport apreciat pe site.
Imi pare bine ca am scapat din iadul acuzatiilor gratuite si rautacioase, nu ca nu as fi protejata acum in mod special de viata reala. Macar la mine acasa e liniste.
O seara buna!

Deliaaa
Postat pe 2 Decembrie 2016 22:32
Buna dimineata Delada :) Eu una, ma bucur pentru tine. Ma bucur ca ai gasit curajul sa-ti schimbi viata si sa-ti gasesti linistea.
In ce priveste "sportul" practicat pe site, nu baga in seama. Inii fac jogging, altii merg la sala, iar unii practica aruncarea cu venin.
Rotty
Postat pe 3 Decembrie 2016 10:09
" Inii fac jogging, " ....sorry, "unii" voiam sa zic, dar nu prea vedeam de foame.
Rotty
Postat pe 3 Decembrie 2016 10:47
Nu am nimic de adăugat, subscriu întru totul la ceea ce a scris Rotty.
O viata frumoasa si linistită iti doresc!
Schmetterling
Postat pe 3 Decembrie 2016 11:07
Buna si vouă.
Si eu mă bucur, când fac comparația.
Mulțumesc pentru urări și gânduri frumoase..
Deliaaa
Postat pe 3 Decembrie 2016 11:50
Bravo Delada, in sfirsit te-ai gindit si la tine si ti-ai dat seama ca meriti ceva mai bun.
In rest sint de acord cu Rotty si Fluturas si nu merita sa-ti cheltui energia cu aruncatorii de venin.
Tommy_Boy
Postat pe 3 Decembrie 2016 12:23
Nu numai ca m-am gandit, dar am si actionat. De gandit gandeam multe dinainte. Si de vorbit am vorbit. Ramasese doar faptuirea.
Am nevoie de energia mea.

Deliaaa
Postat pe 3 Decembrie 2016 15:54
De la: delada, la data 2016-12-02 22:32:13Pentru cine isi mai aminteste, eu sunt bine. Dorm mult, si regret ca am asteptat atat sa fac un pas ce era mai mult decat necesar.
Initial am vrut sa intitulez subiectul asta "de ce e rautatea pentru unii drogul cel mai puternic"?
Coltii mei nu sunt ascutiti si daca cineva a simtit muscatura lor, a fost doar imaginatia.
Mai citesc inca ce se posteaza aici. Aruncatul cu cuvinte a devenit sport apreciat pe site.
Imi pare bine ca am scapat din iadul acuzatiilor gratuite si rautacioase, nu ca nu as fi protejata acum in mod special de viata reala. Macar la mine acasa e liniste.
O seara buna!



Am simțit pe pielea mea răutatea virtuală deci te înțeleg. Ca să fiu lăsată în pace a trebuit să spun că voi merge la politie să depun plângere împotriva individei si da, dacă nu înceta chiar o faceam
Maria802
Postat pe 4 Decembrie 2016 06:34
Delada nu îți stiu povestea, cum ți-ai schimbat viața?
Maria802
Postat pe 4 Decembrie 2016 06:37
802, uite asta era topicul...

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/19551/vreau-sa-fiu-libera.html
Rotty
Postat pe 4 Decembrie 2016 11:28
Am citit topicul. E ușor să judeci din afara un om dar un exemplu de suferință interioara e cazul Deladei. Draga mea, mă bucur că ești bine, să îți crești frumos copilul si sa te bucuri de realizările lui.
Felicitări și vouă, fetelor, care ați știut să încurajați si sa dați dovadă de generozitate emoțională.
Un mesaj mi-a plăcut în mod special
jojo1983
Postat pe 3 August 2015, ora 13:56
Tine minte un lucru - viata e scurta si merita traita frumos.
Daca vrei sa faci ceva cu viata ta fara doar a supravietui ci a simti ca traiesti, ar trebui schimbat modul tau de gandire nu al altuia .
Oricat ai incerca sa schimbi un om acesta nu se va schimba.
De doresti ca copilul tau pe viitor sa nu traiasca intr-un mediu nociv ar trebui sa ai puterea necesara sa schimbi ceva in viata ta.
Solutii pentru mai bine exista .Trebuie curaj pentru un nou inceput chiar daca o perioada va fi mai dificil.
Maria802
Postat pe 4 Decembrie 2016 14:20
Am citit topicul. E ușor să judeci din afara un om dar un exemplu de suferință interioara e cazul Deladei. Draga mea, mă bucur că ești bine, să îți crești frumos copilul si sa te bucuri de realizările lui.
Felicitări și vouă, fetelor, care ați știut să încurajați si sa dați dovadă de generozitate emoțională.
Un mesaj mi-a plăcut în mod special
jojo1983
Postat pe 3 August 2015, ora 13:56
Tine minte un lucru - viata e scurta si merita traita frumos.
Daca vrei sa faci ceva cu viata ta fara doar a supravietui ci a simti ca traiesti, ar trebui schimbat modul tau de gandire nu al altuia .
Oricat ai incerca sa schimbi un om acesta nu se va schimba.
De doresti ca copilul tau pe viitor sa nu traiasca intr-un mediu nociv ar trebui sa ai puterea necesara sa schimbi ceva in viata ta.
Solutii pentru mai bine exista .Trebuie curaj pentru un nou inceput chiar daca o perioada va fi mai dificil.
Maria802
Postat pe 4 Decembrie 2016 14:20
Da, solutii pentru mai bine exista. Cateodata nu crezi ca vei reusi.
principalul este sa incerci, asta e concluzia mea.
Am scapat de sovaielile pe care le aveam si am realizat ca ma simteam responsabila pentru ce nu depindea de mine.
Nu este mai greu decat era inainte, desi cateodata zilele sunt mult prea scurte.
Sper ca efortul meu sa nu fie in zadar si asta depinde in mare masura de mine.
Mesajul e frumos, ca de altfel majoritatea celor ce au fost scrise. Exista oameni care isi rup din timpul lor si care chiar transmit ceva.
le multumesc inca o data si tie de altfel.
Deliaaa
Postat pe 4 Decembrie 2016 19:47
Cu placere! Asta e motivul pentru care suntem aici, nu sa ne înjurăm sau să râdem una de cealalta.
Sa înțeleg că ai divorțat până la urmă de soț? E greu singura, mă văd pe mine, dar motivată de copilul tau o să îți revii sufletește
Maria802
Postat pe 4 Decembrie 2016 20:51
Nu injuram ca nu-i frumos, dar de ras putem sa radem un pic ? Te rooooogggg.....
Neata buna :)
Rotty
Postat pe 5 Decembrie 2016 07:26
Buna dimineata!
Am divortat pana la urma. Mai bine de un an.
E greu singura dar in comparatie cu ce a fost e bine.
Scuze, dar nu am inteles de ce esti tu singura, Ai divortat?
Rotty, rasul e sanatos, de ce ar interzice cineva rasul.
Fiecare priveste si reactioneaza diferit.
Fara ras si chiar fara plans omul ar fi ca un butoi de pulbere.
Zic si eu.
O zi buna!
Deliaaa
Postat pe 5 Decembrie 2016 08:00
Zici bine ceea ce zici. Buna dimineata Delada.
802 e proaspata noastra pensionara si e vaduva dupa cum am inteles.
802, scuze ca m-am bagat ca musca cu un raspuns.
Rotty
Postat pe 5 Decembrie 2016 08:10
Imi pare rau ca oamenii trebuie sa treaca prin asta. Sa se obisnuiasca cu lipsa unei persoane indiferent daca doreau sau nu aceasta lipsa.
Pe de alta parte, sa gasesti lucruri de facut care sa iti placa poate fi o provocare ce iti umple timpul care pare pustiu.
Iarasi zic si eu, cu bune intentii si fara sa am pretentia ca stiu ce ar insemna asta pentru ca inca nu am trecut prin asa ceva.
Deliaaa
Postat pe 5 Decembrie 2016 08:38
Asa e viata.
O saptamana cat mai buna sa ai

http://1.bp.blogspot.com/-R0coXjjPrOo/UQZisNahm4I/AAAAAAAABZM/8MM7lAxgIVw/s1600/Have-a-great-week.gif
Rotty
Postat pe 5 Decembrie 2016 08:43
Buna dimineata Delada si tie Rotty
Sper ca esti mai linistita si incet, incet iti vei gasi si fericirea. Nu cred ca-ti va lipsi prea mult "iubirea" din ex-casnicia ta, in definitiv toti avem nevoie de o viata civilizata far manifestari de "iubire" agresive.
Si cine stie, poate peste un timp, vei gasi pe cineva care chiar sa te iubeasca si pe care sa-l iubesti.
Deocamdata sigur ai pe cineva care te iubeste neconditionat, copilasul tau.
O zi buna si vesela .
Tommy_Boy
Postat pe 5 Decembrie 2016 08:52
Multumesc la fel, Tommy. O zi buna cu veselie.
Deliaaa
Postat pe 5 Decembrie 2016 13:25
De la: delada, la data 2016-12-05 08:00:25Buna dimineata!
Am divortat pana la urma. Mai bine de un an.
E greu singura dar in comparatie cu ce a fost e bine.
Scuze, dar nu am inteles de ce esti tu singura, Ai divortat?
Rotty, rasul e sanatos, de ce ar interzice cineva rasul.
Fiecare priveste si reactioneaza diferit.
Fara ras si chiar fara plans omul ar fi ca un butoi de pulbere.
Zic si eu.
O zi buna!


sunt vaduva si nu de mult timp pensionara. am o fiica dar e casatorita in alta localitate. cat era serviciul era bine caci imi umpleam timpul, acum fac ce pot sa mai treaca cate o zi
Maria802
Postat pe 5 Decembrie 2016 15:50
De la: Rotty, la data 2016-12-05 08:10:30Zici bine ceea ce zici. Buna dimineata Delada.
802 e proaspata noastra pensionara si e vaduva dupa cum am inteles.
802, scuze ca m-am bagat ca musca cu un raspuns.


Maria802
Postat pe 5 Decembrie 2016 15:52
Imi amintesc ca si mama a trecut printr-o perioada de adaptare cand s-a pensionat.
Pensia este o recomopensa si un drept nu o retragere din randul oamenilor activi.
Spiritul tau nu este iesit la pensie si ii doresc sa nu o faca niciodata.
Deliaaa
Postat pe 6 Decembrie 2016 06:54
sunt inca in perioada de adaptare dar ma descurc. incerc sa ma bucur de fiecare clipa din viata.
ti-a fost greu in perioada de dupa divort sa te descurci singura cu copilul? esti inca amortita sau ai inceput sa fi deschisa spre ideea de cuplu? sper sa nu te supere intrebarea mea
Maria802
Postat pe 6 Decembrie 2016 15:59
Sa spun ca îmi e greu sau ușor ce rost are. Sunt o mama singura la fel ca multe altele si încerc sa ii ofer ce are nevoie. Nu numai material. Cat reușesc....voi vedea.
Nu am fost împotriva ideii de cuplu niciodată. Amorțită...iar n- am fost. Mai degrabă ocupată. Cu mintea ocupata de rezonante si disonante care câteodată te determină să evadezi. Noroc cu internetul si ghinion in același timp. Am citit despre relații cat nu am citit în toată viața mea.. Concluzia? Un singur lucru am greșit...nu am plecat când am simțit nevoia să plec. Acum...mă consolez cu ideea că nimic nu e in zadar si ca nu trăiesc ca să regret si ca e nevoie de prezența mea nu de regretele mele.
Deliaaa
Postat pe 6 Decembrie 2016 19:44
Mă bucur tare pentru tine. Ști bine cum e o vorbă că "răsare el soarele si pe strada mea". Aminteste-ti zilnic ca ești o ființă minunata așa cum suntem cu toții, si ca ai o misiune specială în viața asta-cea de mama.
Maria802
Postat pe 7 Decembrie 2016 07:17
Soarele este pe strada mea. Mai sunt si nori, sau soarele mai are dinti, important este ca nu sunt in intuneric. Fiecare avem drumul nostru si mergand pe el intalnim tot ce avem nevoie pentru a ne indeplini misiunea pe acest pamant. As pune un emoticon cu floricia, dar nu vrea deloc sa stea aici, asa ca renunt.
Stiu ce se spune, omul nu poate fi realizat singur ci numai in cuplu. O sa vina si vremea aia, daca va fi sa vina, nimic nu este intamplator. Chestia cu "soarta ta esti tu" e adevarata in sensul ca tot ce faci azi va avea urmari maine dar neadevarata in sensul ca toti suntem prinsi intr-un vartej de interdependente din care nu se poate sustrage cu propriul efort. Ca si cand ai incerca sa tragi singur de par ca sa iesi din apa.
Mai bine innoti o bucatica pana la bucata aia de pamant, te odihnesti si mai innoti putin pana la urmatoarea si sigur trebuie sa apara si un contitnet ca doar nu ai avut timo sa ajungi chiar in mijlocul ocenului.
Multumesc, pentru incurajare. Totusi imi place sa cred ca sunt putin mai mult decat o mama, iar misunea mea implica si altele cum ar fi o minima diferenta in locul unde lucrez si pentru oamenii oe care ii intalnesc. Locul meu sub soare....este chiar aici unde sunt acum cu oamenii cu care sunt acum.
Deliaaa
Postat pe 7 Decembrie 2016 09:52
Ai de curu tau si de "invataturile" luate din cati de duzina.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 7 Decembrie 2016 11:10

Somn usor!

Deliaaa
Postat pe 7 Decembrie 2016 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Euro-Kaput? 1 De la: ratuscaceaurata 6 Noiembrie 2011 19:21
Lucky ducky strikes back? 1 De la: charmelen 23 Noiembrie 2011 21:46
Militez pentru reducerea numarului de parlamentari si taierea sporurilor lor salariale ca solutie de iesire din criza... 124 De la: snowflake 7 Ianuarie 2010 22:23
noua politie on-line 11 De la: dor72 5 Aprilie 2011 22:42
Limba romana- clasa a III-a 1 De la: secret_x 23 Noiembrie 2011 21:27
Setari Cookie-uri