sunt casatorita dar iubesc alt barbat si el casatorit


Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place, Ochii vad inima cere...curiozitatea... .toate acestea sint instincte primitive...instince animalice..

.Sa iubesti , sa faci dragiste cu cineva acestea sint decizii pe care le faci constient....

Sa inseli, sa minti, sa dezamagesti , sint decizii loate deliberat, necesita multa gindire , si in special cind o faci constant ..mintea iti merge tot timpul..ce sa spui? cum sa minti? cum sa nu fi prins/prinsa...ACTIUNI DELIBERATE....

Daca cineva nu are nici un control de cine se indragosteste atunci de ce nu de cersetotul de la coltul strazii ? pentru fiecare din noi avem control asupra deciziilor si actiunilor noastre........

Nu exista scuze...ci doar un caracter urit...un suflet gol....un om fara constiinta si atit.

Trateaza fiecare om asa cum ai vrea sa fii tratat..nu il mai iubesti lasa-l...nu ii faci nici o favoare daca iti bati joc de el.
roramona
Postat pe 7 August 2011 00:30

Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place, Ochii vad inima cere...curiozitatea... .toate acestea sint instincte primitive...instince animalice..

.Sa iubesti , sa faci dragiste cu cineva acestea sint decizii pe care le faci constient....

Sa inseli, sa minti, sa dezamagesti , sint decizii loate deliberat, necesita multa gindire , si in special cind o faci constant ..mintea iti merge tot timpul..ce sa spui? cum sa minti? cum sa nu fi prins/prinsa...ACTIUNI DELIBERATE....

Daca cineva nu are nici un control de cine se indragosteste atunci de ce nu de cersetotul de la coltul strazii ? pentru fiecare din noi avem control asupra deciziilor si actiunilor noastre........

Nu exista scuze...ci doar un caracter urit...un suflet gol....un om fara constiinta si atit.

Trateaza fiecare om asa cum ai vrea sa fii tratat..nu il mai iubesti lasa-l...nu ii faci nici o favoare daca iti bati joc de el.
roramona
Postat pe 7 August 2011 00:30
De la: dor72, la data 2011-08-06 23:53:29q, ce dracului faci cu karma aia?
crezi ca morile de vant ti-o regleaza?


ce ai bre cu karma mea?
invatz lumea de bine, na, cele 10 porunci, nu?
quasaria
Postat pe 7 August 2011 00:34
mai , fato, eu vreau sa o ai in regula...in rest n-am nimic...

mare si mult bine.....nu-i prea mult, 10 odata? ma intreb....
ia zi-mi si mie doua...pe care le vrei....ca mai mult nu pot tine minte odata....
dor72
Postat pe 7 August 2011 00:39
eu cre' ca o am in regula... parerea mea....

Ia sa imi aduc aminte.. ceva cu sa nu minti si sa nu ravnesti la femeia altuia, da' cre' ca daca e barbatu' alteia nu se pune.... Na, daca nu scrie, nu scrie!
quasaria
Postat pe 7 August 2011 00:49
inseamna ca nu as avea probleme...
ca daca nu spui adevarul, adica, nu zici nimic, nu inseamna ca minti, nu?
iar cu ravnitul, iar nu as avea nicio problema....
mai ales ca mai nou...sunt gay....
dor72
Postat pe 7 August 2011 00:57
cum, nu mai esti barbatu' ideal al lu' irinuka?
Ntz, ce ghinion are fata asta....
quasaria
Postat pe 7 August 2011 01:00
pentru irinuca, sunt...si voi fi mereu, chiar un gentilhomme...autentic....
pentru un gigel 30 de p-aci, am devenit, fara jena, gay....sa mori nu alta.....
n-are niciun ghinion...cand il descopre pe 30....s-a zis cu el....
dor72
Postat pe 7 August 2011 01:04
stii ce cre' ca se intimpla? ai un nume care se termina cu o consoana... aia e nenorocirea... ce ti-e "dor", ce ti-e "artur"....
quasaria
Postat pe 7 August 2011 01:08
pentru mine nu-i nicio nenorocire... Carmen, e in vocala? sau..cate altele....
unii mi-au zis ca gandesc ca un barbat ( nici nu stiu daca sa ma enervez sau sa ma bucur )
altii s-au lasat "prinsi" de un simplu nik....

si...de fapt ...eu am cam furat numele asta...ma reprezinta...oarecum...asta e
ma distrez grozav....atunci cand mi se raspunde strict sub incidenta numelui....
si ce, strica o experienta in plus?
dor72
Postat pe 7 August 2011 01:16
De la: quasaria, la data 2011-08-06 11:38:13ti se pare bine.
Orice relatie in care ajungi sa inseli - te stergi cu ea la cour. Si e un adevar pe care nu "il detine" nimeni - e evident. Si daca ne convine sa recunoastem, si daca nu.


asta e parerea ta .. si nu un adevar evident .. si poti sa iti recunosti credintele ferme si in acelasi timp sa le respecti si pe ale altora .. Succes!
Allexandra
Postat pe 7 August 2011 01:36
eu zic sa te bucuri.
quasaria
Postat pe 7 August 2011 01:38
wooooo....,q...,ce patisi tati..?
roby_cado
Postat pe 7 August 2011 01:51
ma enerveaza ipocrizia.
quasaria
Postat pe 7 August 2011 01:52
he he..,abia acu'..
roby_cado
Postat pe 7 August 2011 01:54
nu acu', de mult timp, dar acu' tanti astea pretind si respect ca "n-au ranit" boul de acasa....
Minte-l, da-l dreak, de ce sa iti faci pacate cu el si sa "il ranesti"....
quasaria
Postat pe 7 August 2011 02:02

incearca cu apa minerala..
roby_cado
Postat pe 7 August 2011 02:09
n-am ce sa incerc, astea's hopeless....
quasaria
Postat pe 7 August 2011 02:13


papagalule, m-ai cerut in casatorie si eu nu stiu?
ia uite de cine nu mai incapi tu pe forum....
si apoi, ma bucur ca , in sfarsit, am ocazia sa vad o persoana delikkata...tu, mai de scurt....

eu zic, sa ii faci nevestei dumitale asemenea dedicatii speciale....
nu tu ma lasi, nu tu ma gasesti.....
acuma, eu nu am ce sa fac daca tu esti atat de disperat, incat ma cauti cu infrigurare, si la plecare, si la venire...dar, ca sa nu cazi in depresie, atunci cand lipsesc, lasa tu frumusel un program si eu voi avea grija sa te salut de fiecare data....
ti-am mai spus, voi repeta: ce treaba ai tu daca eu sunt proasta sau desteapta, profunda sau superficiala, delicata sau altfel?
apropos, ai avut vreodata vreo nevasta? de copil nu cred ca este cazul sa mai intreb...sa nu te ia cu ceva ameteli...de la prea multa profunzime...care si acum, te-a afundat in mocirla existentei tale insignifiante si prapadite....
dar nu te lasa tu intimidat de lipsa mea de delicatete...tu demonstreaza-ti " valoarea" cu orice ocazie...
succes! si zile fericite....
iar pentru viata mea, PERSONALA, iti dau voie sa ma invidiezi....cand nu pricepi, nu pricepi...nu mi-am propus sa te luminez eu...nu e treaba mea,sa-ti spulber iluziile si sa iti stric pseudofericirea de a ma cauta cu disperare...mai bine ia-ti oxigen acasa....e mai sigur....
dor72
Postat pe 7 August 2011 08:18
mery, pe asta cu mintitul, nu o pot intelege....nu mi se pare normal...
de ce trebuie sa il minti frumos? tu te simti bine cand esti mintita frumos? eu nu....nu suport minciuna, de orice fel ar fi ea...
dor72
Postat pe 7 August 2011 08:37
De la: mery1, la data 2011-08-07 08:33:41e clar ca ai avut o deceptie mare de tot in dragoste , relatie , etc...ai grija ca pe undeva...,,stai pe loc"

bafta in tot ce faci!


aha. e clar, dupa ce mi-ai vizitat profilul... sau probabil la mintea ta se ascund si deceptiile, nu numai infidelitatile?
Eu zic sa iti scoti gunoiul de sub presh si dupa aia mai discutam de viteze.
quasaria
Postat pe 7 August 2011 08:40
numai insurat ai gasit??
ce dragut?? asa o sa patesti si tu mai tarziu ti ar place sotul tau sa aiba si el o alta???? te ai intrebat sant destui neinsurati nu sant buni???
e bine ca poti accepta sa plece de langa tine sa faca dragoste cu sotia lui chiar daca spun el ca nu mai face asta e specific sotilor"""" iar tu oare le sui la fel in pat >>>vai ce bine e>>}} o zi buna daca vroiai un raspuns sincer iata-llll
daca nu ce tie nu-ti place gandestete mai bine
iubi
doremi
Postat pe 7 August 2011 09:25
IN VIATA TE INDRAGOSTESTI DE 2-3 ORI ...DACA PIERZI TRENUL...''LA REVEDERE''..DECI ...DACA NU IL IUBESTI PE BARBATUL DE LINGA TINE SI NU SIMTI NK PT EL...NU ARE ROST SA PRELUGESTI ''BOALA''...MAI BINE AK DECIT MAI TIRZIU ..!! DAR SA NU FIE NUMAI CEVA TRECATOR PE CARE O SA-L REGRETI IN TIMP....GESTUL DESIGUR ..!!
garbo178917
Postat pe 7 August 2011 10:08
De la: anaraula, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste ,suntem amandoi casatoriti cu copii .Ne iubim mult si nu stim cum putem face sa fim inpreuna sa nu sufere ceilalti :EU am 31 ani el 41 ani :CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?


Am auzit o chestie intr-un film, care mie personal mi-a placut enorm.
Pentru a ajunge sa te casatoresti sa faci o nunta e nevoie de iubire si pasiune, dar pentru a duce o casnicie e nevoie si ne foarte multa forta.

Dupa parerea mea, persoanele ca tine sunt niste persoane slabe.
Slabiciunea ta reiese si din faptul ca dupa doar 2 luni tu ai muscat-o si crezi ca va iubiti. Ia intreaba-l daca e dispus sa divorteze. Sunt convinsa ca dupa ce afli raspunsul, o sa-ti mai treaca din calduri.
garbo186330
Postat pe 7 August 2011 11:53
De la: garbo186330, la data 2011-08-07 11:53:00[
Am auzit o chestie intr-un film, care mie personal mi-a placut enorm.
Pentru a ajunge sa te casatoresti sa faci o nunta e nevoie de iubire si pasiune, dar pentru a duce o casnicie e nevoie si ne foarte multa forta.


aha. Forta ca sa ce?
Ca sa tragi de tine si sa omori din fasa toate neimplinirile, frustrarile si conflictele aduse de o casnicie in care realizezi ca nu e el sau ea ce iti trebuie? Sau pentru ce atita fortza? Ca sa ce?!!

Cind e persoana potrivita, aia CU CARE VREI SA FII, n-ai nevoie de nici un fel de strategie timpita sa te convingi: pur si simplu stii ca vrei sa fii acolo, cu ea sau cu el. Asta inseamna dragoste. Si asta inseamna o familie reala. Restul sint frectii, dar ne-am obisnuit atit de mult cu ideea ca un mariaj musai trebe sa mearga incit uitam ce reprezinta el, de fapt... In loc ca aia de acasa sa ne fie aliati, sa ne dea energie si imboldul sa depasim celelalte probleme, devin problema principala: pietrele de moara pe care le caram de git de-a lungul vietii.

Cum dreak sa recomanzi cuiva "putere" sa isi mentina familia... E un fel de chinuieste-te nene sa stai cu aia in acelasi pat si aceeasi casa pina iti ies ochii din cap, stiu ca nu vrei, da' e o obligatie cetateneasca!
quasaria
Postat pe 7 August 2011 12:10
haide, Q eu cred ca nu erai chiar atat de inghesuita in patul ala...sa-ti iasa ochii?

nu stiam eu ce e suspect la infatisarea ta....
dar parca, totusi...i-ai mai bagat la loc....
dor72
Postat pe 7 August 2011 13:59
si, ai descoperit ce e suspect la infatisarea mea?
quasaria
Postat pe 7 August 2011 14:04
obligatie cetateneasca ..
vai,sa-mi crape okii daca nu ma tavalesc de ras..
precizilla
Postat pe 7 August 2011 14:05
da...ea insasi....pana acum nu am bagat de seama...
nici nu ma deranjeaza....

doar ca vad scena ...te vad cum iti creste presiunea in ochii-ti, cum se bulbuca, se bulbuca..si hop...in capul nazdravanului....impreuna cu toate pietrele de moara....
si apoi, val vartej, intr-o baie de sange...zboara omul pe usa....cu privirea intepenita...de uimire...cu pietrele pe cap si cu ochii tai in "mintea " lui....este mirobolant....
dor72
Postat pe 7 August 2011 14:10
dor... apuca-te sa pictezi....
quasaria
Postat pe 7 August 2011 14:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire dureroasa 7 De la: tutankhamon 17 Decembrie 2009 00:33
ajutor 17 De la: esme 6 Ianuarie 2012 21:50
Scoala vietii. 81 De la: suparatu_ 26 Septembrie 2013 21:43
vreau un sfat....va rog! 10 De la: yanyacharberet 18 Noiembrie 2009 10:58
tot asa 10 De la: garbo043444 25 Septembrie 2009 01:52
Setari Cookie-uri