sunt casatorita dar iubesc alt barbat si el casatorit

De la: anaraula, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste ,suntem amandoi casatoriti cu copii .Ne iubim mult si nu stim cum putem face sa fim inpreuna sa nu sufere ceilalti :EU am 31 ani el 41 ani :CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?


daca nu ti-ai vazut de treaba ta...acum ti-o cam iei..
walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 18:42
daca iti pasa de cei din jur ai regrete....daca nu, nu!
sofya
Postat pe 31 Iulie 2011 19:04
pai " daca" asta al tau este tocmai esentialul...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:09
intrebi cum sa faceti sa fiti impreuna,cum e posibil sa te indragostesti a doua oara......nimic de copiii cum o sa reactioneze,sotul tau sotia copii lui (ai tai in viitor poate)..e un pachet intreg doar ambalajul conteaza?
garbo020705
Postat pe 31 Iulie 2011 19:49
intra in categoria "ceilalti".
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 19:57
705, trebuie sa stii ca reclama e sufletul comertului....ambalajul face 93% iar produsul in sine doar 7%....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 20:05
De la: dor72, la data 2011-07-31 20:05:55705, trebuie sa stii ca reclama e sufletul comertului....ambalajul face 93% iar produsul in sine doar 7%....


asta e valabil pentru cei superficiali.Daca pe cineva intereseaza ce consuma...citeste macar pe ambalaj!
...spre exemplu...eu prefer untul clasic...cel cu hartia aceea urata.Mi se pare ca nici un unt nu are gustul acestuia.
Concluzia.....daca-ti iau ochii ambalajul,ramai doar cu el!!
walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 20:50
walkiria, am avut o dupa-masa minunata, plin de umor...nu vreau sa mi-o stric acum cu tine...vorba Quasariei ( )
asigura-te ca ai observat ce fel de umbra apasa pe unele locuri, ca ai prins toate nuantele si apoi incepe sa pictezi...altfel..doar kitch...
nu ramane cu ochii lipiti de hartia aceea urata....mai mult decat este necesar...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 21:03
De la: dor72, la data 2011-07-31 21:03:47walkiria, am avut o dupa-masa minunata, plin de umor...nu vreau sa mi-o stric acum cu tine...vorba Quasariei ( )
asigura-te ca ai observat ce fel de umbra apasa pe unele locuri, ca ai prins toate nuantele si apoi incepe sa pictezi...altfel..doar kitch...
nu ramane cu ochii lipiti de hartia aceea urata....mai mult decat este necesar...


dor...cred ca tu nu ai inteles aluzia mea.Cred ca ti-ai uitat ca nu sunt omul cu care sa te certi pentru ca nu am cutat niciodata asta.Cred ca tu nu ai inteles.....chiar nu am avut nimic cu tine,niciodata...si te-as ruga sa nu te arunci pe mine asa.....de la primele postari....ca nu ma sperii!!!
Si chiar nu am avut de gand sa iti stric seara plina de umor....imi pare rau!!!
walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 21:09
uite ca am am inteles perfect... ( fir-ar a dracu de scopolamina)
si nu am raspuns decat la a doua interventie a ta ...cu adresa la mine
in rest...este in regula...nu sunt aici ca sa sperii oamenii dar nici sa tolerez " subtilitati" care urla... iar seara mi-ai stricat-o deja ...cu insistentele...parca nu e larg pe garbo, sau ce? nu inteleg ce treaba am avut eu cu tine? absolut nimic....
nu trebuie sa iti ceri scuze, chiar nu am asemenea pretentii...este deja penibil...
las-o asa cum a picat....nu vreau sa continui o disputa...chiar nu vreau...
o seara placuta in continuare....

Q, se duse dracu' toata karma...
care n-am avut noroc....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 21:16
De la: dor72, la data 2011-07-31 21:16:53uite ca am am inteles perfect... ( fir-ar a dracu de scopolamina)
si nu am raspuns decat la a doua interventie a ta ...cu adresa la mine
in rest...este in regula...nu sunt aici ca sa sperii oamenii dar nici sa tolerez " subtilitati" care urla... iar seara mi-ai stricat-o deja ...cu insistentele...parca nu e larg pe garbo, sau ce? nu inteleg ce treaba am avut eu cu tine? absolut nimic....
nu trebuie sa iti ceri scuze, chiar nu am asemenea pretentii...este deja penibil...
las-o asa cum a picat....nu vreau sa continui o disputa...chiar nu vreau...
o seara placuta in continuare....

Q, se duse dracu' toata karma...
care n-am avut noroc....


mai....poate mi-am iesit eu din mana...si am uitat dupa cine pot interveni si dupa cine nu!!!Cert este ca nu a fost nici o aluzie deranjanta la adresa ta...pt ca oricine te cunoaste...stie ca esti o femeie inteligenta!!!!Pacat ca dai conotatia aceasta urata...dar stii ceva....ma lasa rece ca ti-am stricat seara.Nu a fost asta intentia mea!!!!De fapt ti-ai stricat-o singura.



walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 21:21
walki...iubita..

bun venit,la BORD

p.s. mai avem nitzicutza lubenita?
sau ai papat-o pe toata???

LILO
Postat pe 31 Iulie 2011 21:25
De la: LILO, la data 2011-07-31 21:25:46walki...iubita..

bun venit,la BORD

p.s. mai avem nitzicutza lubenita?
sau ai papat-o pe toata???



inca nu m-a apucat raul de mare!!:))))
Daca a fost jumatatea aia din frigider....sa stii ca nu mai e!!!Asta e cina mea in ultima vreme....
walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 21:27
buna si sanatoasa lubenita

la mine desertul au fost prunele acelea zemoase si mari...

ce bine ii vara...

chiar suntem fericiti vara ,cu atatea bunatati prin gradinutza

LILO
Postat pe 31 Iulie 2011 21:31
De la: LILO, la data 2011-07-31 21:31:35buna si sanatoasa lubenita

la mine desertul au fost prunele acelea zemoase si mari...

ce bine ii vara...

chiar suntem fericiti vara ,cu atatea bunatati prin gradinutza



lilo....la mine e buna si piata ...noroc ca e aproape de mine...
walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 21:34


hai ca am nimerit-o ca nuca in perete

si io mai fac piata dar vara am privilegiul sa mananc legume si fructe cu un altfel de gust..
hai sa i zicem "gustul copilariei"

.si chiar ma gandesc daca este o fericire.....

...si...constat ca ESTEM!! ..

LILO
Postat pe 31 Iulie 2011 21:38
md... ma scuzati ...ca n-am prticipat la ultimele ostilitati, da' m-am dus sa ma plimb cu bicicleta, sa vad cit de grav e cu karma mea. Cum nu m-a facut nici o mashina afis, inca, inteleg ca nu e asa grav.

Deci? In sabii ne batem... sau?
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 22:10
nu nu ii grav(vis-a-vis de karma ta )

si nici cu armele nu ii ingrijorator
io si cu walkiruta ne-am "batut" in samburi
de lubenita si de pruneeeeeeeee

nu vad ce ii rau in aiasta
LILO
Postat pe 31 Iulie 2011 22:15
lilo....poate aluneca careva pe samburii nostrii....si isi rupe doaga!!:)))

buuuuna lubenita aiaaa!!!!
walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 22:18
lubenita e pepene rosu? am nimerit?
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 22:20


mai am niste coji de banane

ca pe ghiatza..
LILO
Postat pe 31 Iulie 2011 22:21
De la: quasaria, la data 2011-07-31 22:20:55lubenita e pepene rosu? am nimerit?




dar daca ii pepene verde?!?!?

ma batzi???????????????
LILO
Postat pe 31 Iulie 2011 22:22
daca e pepene verde il lasam sa se coaca....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 22:25


ok...sa se coaca...asa scap si io...de...karma
LILO
Postat pe 31 Iulie 2011 22:27
altfel ne incadram la pedofilie de lubenite.....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 22:29
eee...pai daca e asa....ma duc si iau toti pepenii verzi din piata....ii pun sa se coaca!!!
walkiria
Postat pe 31 Iulie 2011 22:29
De la: anaraula, la data 2011-07-24 13:08:52de vreo doua luni traiesc o poveste minunata de dragoste ,suntem amandoi casatoriti cu copii .Ne iubim mult si nu stim cum putem face sa fim inpreuna sa nu sufere ceilalti :EU am 31 ani el 41 ani :CUM SEpoate sa te indragostesti a doua oara ?


Pai nu prea se poate sa fiti impreuna fara sa sufere ceilalti, dar iubirea cere sacrificii, ghinionul lor, vorba cuiva de pe forum, n-ai cum sa eviti pagubele colaterale.
Ca un amor atat de mare nu poate fi impiedicat de suferinta ex-ilor si a catorva copii.
Cum se poate sa te indragostesti a doua oara? Iaca se poate, sagetile lui Cupidon nu pot fi oprite, iar uneori i se mai blocheaza arcul in pozitia on.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 13:12
charmelen, lasand la o parte tonul tau ironic, ma intreb de ce n-am voie sa aleg sa fiu fericita? adica, sa dau dreak sansele mele in viata, lucrurile, fiinta in care cred si sa raman intr-o casnicie in care ma simt neimplinita, limitata si incarcerata si in care nu mai cred. pana la urma mila mi-i de tine, dar de mine mi s rupe inima. si de ce as renunta la binele meu, ca sa le fie bine altora, ca sa nu sufere din cauza ``ticalosiei`` mele? oare cine e de vina? cel care e incapabil sa inteleaga ca pe om n-ai sa-l poti controla sufleteste in veci, sau cel care e sincer si-si recunoaste putintele? nu cred in casnicie, cred in relatie, in ceva care sa ma faca sa-mi simt propria evolutie atat la nivel personal, cat si la nivel de tot, impreuna cu el. atat timp cat ea se anuleaza in ambele dimensiuni, nu voi putea fi eu insami. si apoi cred ca in ziua de azi insistutia casatoriei e deja compromisa. a fost de la inceputuri un mijloc de constrangere, de manipulare, pt ca cert este, ca, atat timp cat viata nu-ti ofera garantii, nu-ti da langa tine omul care sa te defineasca intr-adevar, totul e o mare si gretoasa minciuna. cat priveste suferinta exului, nu inteleg de ce m-as face vinovata pt ea? de ce? pt simplul fapt ca nu-l mai iubesc, ca nu-l mai pot iubi? pt simplul fapt ca nu mi-e bine langa el? adica numai un troglodit s-ar simti tradat de un om care nu-l iubeste. tradezi ceva ce iubesti (cat despre juramainte, asta e alta poveste si nu e cazul sa ne scoatem ochii cu ele. pana la urma sunt manipulare. juramantul, devotamentul le ai in suflet, nu scrise pe o hartie si clegiferate de insemne sociale. inima nu are de-a face cu nicio lege a societatilor), dar nu ceva in care existi ca si parte a unui contract social. cat priveste copiii, cred ca daca celalalt intelege ca dragoste si nu numai dragoste, ci si constructie ulterioara, evolutie, dezvoltare nu exista, atunci nu exista nimic, de cat minciuna, instrainare si regrete apoi. copiii pot fi facuti sa inteleaga ca nu exista separare intre ei si un parinte, ci doar intre parinti, care vor fi intotdeauna ai lor cu drepturi depline.

uita-te in jur si priveste ce de esecuri! fie ca sunt recunoscute, fie ca nu! dar fiecare care a ramas intr-o casnicie care nu-l mai definea, nu-l mai reprezenta, a facut-o din cauza prejudecatilor cretine, cum ca omul celalalt tre` sa-ti apartina si la dispozitia ta, cu suflet cu tot, ceea ce e absurd, ca-i consfintit prin primarie, si din teama de a nu fi judecat. mare pacat! de ce? pt ca toti astia nu se vor mai regasi pe ei insisi. raman niste amuptati sufleteste, niste umbre, niste, reminiscente deplorabile a ceea ce ar fi putut fi. sunt condamnati pe veci.
esme
Postat pe 1 August 2011 13:38
pai n-are decat sa plece pur si simplu daca aceasta legatura n-o mai reprezinta si ii impiedica evolutia personala, dar sa nu se mai lamenteze atata ca nu stie cum sa faca sa nu sufere ceilalti, pentru ca pur si simplu nu are ce sa faca in privinta asta.

Copiii sufera oricum si cand te desparti amiabil - stiu ce spun, am o relatie de invidiat cu ex-ul, nici cand eram impreuna nu ne intelegeam asa bine, poate si pentru ca ne vedem rar, ne petrecem vacantele impreuna cu copilul, dar fetita sufera, uneori face crize de isterie ca sa ne atraga atentia si sa o linistim, vrea sa fim impreuna tous le trois, ma intreaba de ce nu dorm cu papa (si are doar 4 ani) , asta e, nu pot sa pretind ca despartirea noastra, chiar justificata, n-a avut nici un efect asupra copilului, desi stie foarte bine ca ea este cea mai importanta fiinta pentru amandoi.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 14:08
ma rog. copilul meu are tor 4 ani si n-are nici o problema de genul asta - o fi la fel de je m'en fiche ca ma-sa.... Il vede zilnic pe tat-su, stie ca locuieste "la el acasa", noi acasa la noi, bunica-sa locuieste acasa la bunica-sa, bona sta si ea acasa la ea si tot asa. Nici o drama.
quasaria
Postat pe 1 August 2011 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CASATORIE INTRE CRESTINI? 17 De la: Ciresica 11 Decembrie 2009 07:11
santajul.proxenetism.lezbi. 6 De la: CARMENMIRELA 11 Mai 2015 09:26
Cum sa traiesti momente de fericire in pat? 90 De la: pantera_neagra 23 Aprilie 2010 17:38
Ce sunt visele,va place sa visati ,si cand ati avut cel mai frumos vis??? 10 De la: LoveVelvet 5 Octombrie 2012 15:08
Buna .. 10 De la: garbo_386312 31 Octombrie 2013 12:20
Setari Cookie-uri