Zi de nastere 1 an- petrecere-tort-jucarii

Fetitza mea a facut 1 an. Am stat zile in sir pe internet sa gasesc cea mai atractiva - si in acelasi timp educativa - jucarie (in final alegerea a fost: leap frog fridge farm si piticul povestitor Duni). Cred ca ar fi util sa postam ce jucarii au fost de succes pe varste.
Tortul a fost creatie proprie (dupa imense cercetari pe internet), in forma de printesa (cu o Barbie in mijloc) cu o rochie din 2 etaje, la care am muncit 2 zile. A fost un deliciu de ciocolata, din care beba a mancat doar o faramitura. Insa copiii mai mari si parinti au ramas extaziati.
Daca cineva e expert la facut torturi dati retete si poze si idei de torturi haioase.

Ziua de nastere i-am sarbatorit-o intr-un loc de joaca cu bile si topogane. Cam scump pentru a repeta experimentul, dar a meritat din plin atat in ceea ce priveste distractia copiilor cat si pentru facptul ca parintii au putut bea linistiti o cafea.
Deja ma gandesc la urmatoarea aniversare :)
Sper sa va placa subiectul si sa contribuiti cu idei.
manuKa
Postat pe 3 Martie 2009 14:20
la pustiul meu de sase luni au avut succes pana acum urmatoarele jucarii . un set de la K's Kids . mr teether man, miss crinkle si label man . trei jucarioare unul f bun de muscat , o domnisoara cu parul mare care fosnaie la cea mai mica atingere si mr label man plin de etichete de care vlad este extaziat isi trece degetelele printre ele si rade . mai au succes un melc de la fisher price si o minge muzicala de la chicco . in rest toata pleiada de jucarii este neglijata . mult mai interesante fiind - telecomanda , telefoanele mobile , si pachetul de servetele umede
ion_cristina
Postat pe 3 Martie 2009 16:03
buna....bianca are 7 luni si desi are playground (super facut de tati),leagan,premergator......nu e prea interesata...mouse-ul de la laptop,telecomenzi,telefoane mobile...astea sunt atractia ei.

doar jucariile care se invart ii plac acum pt ca a descoperit ca le poate tine cu o manuta si misca cu cealalta.

iar etichetele de la jucarii sunt cele mai ineresante decat jucariile in sine.la fel si sa scoata si rupa servetelele din cutii.

horobeanu
Postat pe 3 Martie 2009 19:42
haha .. ce tare ... deci credeam ca suntem singurii. cu etichete , telecomenzi si SERVETELE . cea mai mare distractie a lui vlad este sa scoata TOATE sevetelele din cutie .dupa ce le scoate pe toate urmeaza mancatul parte la care intervin ori eu ori gabi ... este o batalie constanta pt ca este imposibil sa nu fie in preajma servetele . o singura data a reusit sa manance o parte dintr-un servetel ... ne-am prins doar cand a inceput sa vomite cocoloase am stat stresati doua zile dupa aia .
ion_cristina
Postat pe 4 Martie 2009 21:06
eheheheh....eu nu o las pe Bia decat unul sau doua servetele....ca stiu ce ma asteapta.plus ca le face mici,mici si le da pe jos si trebuie sa le mai si strang...asa ca

mai avem si televizorul,dar nici la el nu prea o las.

va pup
horobeanu
Postat pe 4 Martie 2009 21:12
La petrecerea de turta a fetitei unei prietene au adus o piscina cu bile si o zana care a stat si s-a jucat cu copiii toata dupa-amiaza si chiar daca era un restaurant copiii nu s-au plictisit. Piscina au adus-o cei de la Bluparty cu care am facut si noi ziua Dariei :) Uite site-ul lor: http://www.bluparty.ro
dianadimofte32
Postat pe 3 August 2009 17:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bijuterii argint copii 1 De la: dacris 19 August 2010 21:04
Alimente interzise copiilor sub 1 an!!!!!!!! 17 De la: tanase_claudia 9 Iunie 2010 20:26
CAMPANIE DE CRACIUN-CASTIGATI 100 EURO 1 De la: crys_1976 17 Decembrie 2009 17:16
lenjerii de pat din bumbac 6 De la: leiiana 24 Noiembrie 2008 12:50
Carut, patut, scoica, sterilizator, ham, sac, marsupiu, haine si incaltaminte 1 De la: antonioroby75 2 Ianuarie 2011 16:38
Setari Cookie-uri