ce produse folosim pt bebelusi

...si vreau sa spun ca nu am folosit un singur produs ci mai multe de la servetele la ulei, crema de corp, sampon fara lacrimi care de fapt numai fara lacrimi nu era...oricum ma bucur ca nu aveti probleme cu ele mie imi placeau si cum miroseau dar asta e....
SEBY1YEAR
Postat pe 26 Martie 2009 14:16
Cand am nascut mi s-a recomandat sa evit produsele de la Johnsons deoarece sunt un pic mai dure.Acum nu stiu ce sa zic.Am fost incepatoare si am ascultat.Am folosit si folosesc in continuare produse de la Nivea.Mi se par ok si sunt destul de accesibile la pret
adelafistis
Postat pe 26 Martie 2009 19:50
si mie mi-a spus medicul lui vlad ca uleiul de la johnson's arde pielea
ion_cristina
Postat pe 26 Martie 2009 21:44
TOATA GAMA NIVEA BABY.....ALWAYS AND FOREVER....INCLUSIV CREMA DE PROTECTIE SOLARA CU FPS 50 PT PIELEA SENSIBILA A BEBELUSILOR....(nu de alta dar noi la 6 luni am fost la mare si petrecem foarte mult timp afara)
alloisa_r
Postat pe 10 Aprilie 2009 22:34
Buna dimi!
Noi implinim 9 luni in data de 17 si vreau sa spun ca bubulina noastra a avut piele foarte uscata dupa nastere. Avea cojite intruna! Am incercat cu tot felul de uleiuri, creme, lotiuni specifice, nimik! La sfatul unei prietene am dat-o cu ulei de masline. Inca de la prima aplicare pielea era vizibil mai "linistita" iar dupa alte citeva aplicari am si uitat de aspectul inestetic al pielii. In rest la spalat folosim Johnson's baby softwash, cu 1/3 baby lotion - un fel de lapte de dus - ca nu-i gel sa fie transparent. Cind mergem la plimbare ne dam pe membre si fata cu o crema cu factor de protectie solara 50 de la Avon Kids - sunt foarte multumita!
In rest servetele umede nu am folosit NICIODATA de la Pampers - dar am folosit de la Bella din Romania si Italia, si acum folosim din cele ieftine de la Carrefour cu banut - romanesti - niciodata nu ne-am oparit de la ele sau sa ne iritam. Poopice la bebei!
anditzy
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:07
Noi folosim TOPFER. Se gasesc in farmacie si nu au conservanti sau parfum. Sunt special create pentru copii. Sarea de baie e excelenta - are tarate de grau si nu tb sa te mai chinui sa ii pregatesti baia micutului. Mihnea mananca lapte Topfer si cosmeticele pe care le folosesc pt el sunt tot Topfer.
kidz000638
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:07
Buna ziau mamici,
Eu la inceput, in primele 10 luni nu am folosit servetele decat cand ieseam la plimbare sau mergeam in vizita. Acasa in spalam la fund numai cu ceai de musetel +galbenele +pelin. Pana la 6 luni baia zilnica i-o faceam in acealsi tip de ceai, cu foarte putin sampon johnson, si il ungeam cu ulei de la botez. La fundulet nu-l dadeam cu nici o crema (preventiv) cand schimbam scutecul. O singura data s-a iritat la fund (si nu de la scutec ci de la scaunele acide) si atunci l-am spalat cu acelasi ceai in care dizvolvam putin bicarbonat de sodiu alimentar (care zvanta iritatia ) si uns cu putin nidoflor.
vali_filote
Postat pe 15 Aprilie 2009 16:19
Am si eu o intrebare: voi ce credeti, e mai bun sapunul sau gelul de dus (produse speciale pt bebei evident) ?
dianecrii
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:01
depinde de pielea copilului noi folosim un sapun de la amway de care sunt tare multumita dar avem si gel ambele sunt cu glicerina si nu a avut nici o reactie adversa .
SEBY1YEAR
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:05
acum depinde si de pielea fiecarui bebelus cat de sensibila e,eu de ex folosesc numai de la jonsons si nu am avut probleme niciodata
silviatatu
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:41
Hristos a Inviat! .. si multumesc mult de raspunsuri
dianecrii
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:30
Eu folosesc doar ce e pe baza de musetel...si a facut bine
sandra28
Postat pe 9 Mai 2009 23:34
voi chiar ati numarat cate ingredientele au produsele cosmetice pentru copii? eu am incercat si nu am gasit nici unul cu maxim 10 ingrediente. chiar sunt curioasa daca a gasit cineva si de la ce firma.
ana2008
Postat pe 13 Mai 2009 21:33
eu am incercat johnsons baby dar ii facea pielea prea seaca asa ca acum o spal cu ceva pe baza de plante de la aveno.
ariana_kidz
Postat pe 18 Mai 2009 12:48
Buna mamaicilor. Pediatrul care are grija de baietelul meu mi-a interzis CATEGORIC sa folosesc produse johnson`s ; zice ca sunt contrafacute. Eu folosesc avene cu apa thernala si sunt ffffff multumita
gabriela_curalariu
Postat pe 19 Iunie 2009 19:23
noi am folosit de mic produsele de la SANOSAN sunt foarte bune ,vi le recomand cu siguranta.
ALEXANDRU28
Postat pe 14 Iulie 2009 18:32
Fetelor am si eu o intrebare...cum faceti voi masaj la bebiti ca al meu nu sta deloc sa ii fac, are 7 luni jumate si daca vreau sa-l masez cu ulei se rasuceste pe toate partile, urla,fuge...Si voi patiti la fel? Eu l-am masat o singura data la 4 luni cand era cuminte si apoi nu a mai vrut... Si eu folosesc gama JONHSONS
silvia_kidz
Postat pe 4 August 2009 16:15
eu folosesc chicco si sunt incantata de aceste produse,sunt super ok ,merita sa incercati( hai ca le fac reclama)
alex_andrei
Postat pe 5 August 2009 10:28
Noi masaje nu am reusit sa-i facem la Darius nici o data cum trebuie .Cand era fffffff mic zbiera cat il tineau plamanii , asa ca il dadea repede cu crema si in 2 min era imbracat si gata de culcare.Cand a mai crescut (mare smecherie s-a facut) il dadeam cu crema in reprize(dura cam 1 ora sa-i dau pe tot corpul) .Iar acum ii dau sticluta cu lapte (cand are chef ca nu-i dupa noi) si il dau cu crema.Tocmai de aia folosim crema si nu uleiul(nu pateaza).Asa ca trebuie sa improvizezi ceva ca poate reusesti
adelafistis
Postat pe 5 August 2009 16:00
buna, eu baiatului cel mare i-am facut masaj pina pe la 1 an jumatate, in schimb celui mic nu am reusit sa-i fac masaj deloc , nu sta deloc , ii dau f repede cu crema si asta e tot
rose_kidz
Postat pe 5 August 2009 16:16
Samponul si uleiul de corp de la Topfer contin mai putin de 10 ingrediente.
mihaelasclipei
Postat pe 6 August 2009 19:55
Salutare tuturor,fetita noastra are 9 luni si folosim urmatoarele produse: pt baita johnson sau nivea, pt masaj ulei penaten,pt fundulet nivea,iar servetele ocazional si cam atat. Va pupam
nico2sweety
Postat pe 31 Octombrie 2009 23:18
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Decembrie 2009 10:58
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Martie 2010 08:12
office_salinasusesi_ro
Postat pe 20 Martie 2010 08:51
noi folosim pt fetita noastra de 1 an si o luna pt par sampon dalin,pt corp sapun klorane de musetel luat de la farmacie,crema sudocrem pt fundulet,sunt multumita,important eate sa nu facem teste pe pielea lor incercand toate cremele de care auzim,,invatati cu un fel cu care se obisnuieste si pielealor
kidz007624
Postat pe 22 Aprilie 2010 20:17
Eu am folosit loţiunea de corp cu gălbenele de la Weleda încă din primele zile ale bebelușui meu și am fost mulțumită de ea. După fiecare băiță, aplicam crema pe fața, mânuțe și urechile celui mic și, din fericire, până acum am reușit să-l feresc de iritații. O găsiți în farmacii și magazine și naturiste. V-o recomand cu căldură!
andreeaiovici
Postat pe 2 Aprilie 2013 14:04
In primele 2 luni foloseam produse doar de la johnson baby.S-a intamplat intr-o zi sa nu gasesc ulei de la johnson si imi trebuia neaparat si am luat de la wickies.A fost bun asa ca am incercat si alte produse si toate mi s-au parut ok.
loving
Postat pe 4 Decembrie 2013 11:00
De la nașterea primului băiețel au trecut 7 ani, ani in care am folosit produsele nivea baby, mai ales samponul si uleiul de corp. Cand a venit cel de al doilea copilaș dna Dr neonatolog mi-a recomandat produsele Nivea ptr îngrijirea micutului confirmand ceea ce eu stiam deja, produse de calitate care nu fac rau pielii bebelusului. Astazi cel de-al treilea bebeluși al meu se bucura tot de produsele nivea baby si pe deasupra cei de la Nivea ne-au invitat sa testam cateva dintre produsele lor. Recomand produsele nivea ptr ca hidrateaza pielea bebelusului, au un miros delicat si niciodata n-am avut probleme cu iritatiile sau alergii de la ele. Mamicile știu ce e mai bine ptr bebelusii lor!
Anamariatica
Postat pe 24 Decembrie 2017 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna, sunt ioana si am o fetita de 5 luni si 2 sapt, am nascut-o cu 2,5 kg acum la 5 luni si jum. are 6,2 kg, dar la 4 luni avea 5,5. Sunt f ingrijorata ca in 2 luni a luat doar 700g. E NORMAL???!! 10 De la: adelafistis 16 Ianuarie 2010 09:15
sal 2 De la: deliarebecca 18 Iunie 2009 20:49
bebelusi nascuti in august 2007 75 De la: prodea_dana 19 Iunie 2009 15:34
GREUTATEA LA BEBICI 44 De la: namyi 18 Iulie 2010 02:57
mihaela 5 De la: office_salinasusesi_ro 12 Aprilie 2010 23:38
Setari Cookie-uri