dinti - masele

am intrebat de imunitate si a zis ca nu e cazul iar pe bubite am folosit exomega, l-am dat si cand a facut dermatita si e mult mai bine. Vom merge la pediatra si ea ne va sfatui cu siguranta mult mai bine. De maine vom lua si noi aerius timp de o saptamana. Acum avem liber si la plimbarica, abia asteptam sa iesim... Va pupam
aly_raz
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:52
Buna fetele, hai sa va zic, am fost la pediatra si ghici ce: baiatule meu a facut pojar , cica nu facuse febra de la dintisori deci iar sunt dezamagita de medicul de familie acum luam Zyrtec si stam izolati in casa cateva zile, e plin de bubite Va pupam.
aly_raz
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:19
Buna Alina....ne pare rau pt voi,ufff mititelul cred ca e tare marait.....va dorim insanatosire grabnica ...pooopicei dulci de la Delia!!!
deliarebecca
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:29
chiar suporta bine, nu il deranjeaza Va pupam si noi.
aly_raz
Postat pe 26 Septembrie 2009 13:36
offf...noi avem 10 luni si inca nici un dintisor
ariana_kidz
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:13
pentru gingii puteti incerca gingigel calgelu nu are nici un efect,noi avem 3 luni ne-au iesit doi dintisori jos si ni se rupe si gingia de sus dar suntem cuminti!!!!!!!!!!!!!!!!
Szilvia_kidz
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:52
pentru gingii puteti incerca gingigel calgelu nu are nici un efect,noi avem 3 luni ne-au iesit doi dintisori jos si ni se rupe si gingia de sus dar suntem cuminti!!!!!!!!!!!!!!!!
Szilvia_kidz
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:52
bravo, noi avem 13 luni , aproape, si nimik , inca mai asteptam
treicamanuela
Postat pe 27 Octombrie 2009 11:00
Nu am mai intrat de mult pe forumul de discutie ...ca bebe creste si imi ocupa din ce in ce mai mult timpul - are 1 an si 3 luni - si energie caaat incape!
Dar subiectul dinti-masele- a devenit important de acum si ptr noi, asa ca voiam sa va intreb....la vartsa asta are doar 4 dinti, doi sus si doi jos, ca abia pe la 11 luni i-au iesit cei de sus, si acum vad ca are toata gurita umflata. Eu tot asteptam sa ii iasa lateralii, dar cand a ras odata si era cu fata in sus, am obs ca i-au iesit nu lateralii, nici cei de langa - cred caninii- ci ceilalti de dupa, adica premolarii ..sau molarii de lapte.
Intrebarea e...nu e o ordine in iesirea dintilor??/adica dupa cei din fata nu urmeaza lateralii?? ca vad ca lui Raresh i-au iesit molarii.....
nu a facut febra, ci doar a fost marait si plangacios vreo 2-3 seri. Crde ca tre sa ma astept la febra cand vor iesi, cu predilectie, maselutele.....
Va pup si va urez muuulta sanatate bebeilor vostri...ca e cea mai importanta!!!!!!!!!!
gioconda_iftime
Postat pe 28 Octombrie 2009 11:11
asta nu-i o regula stiu copii la care dupa dintii de sus au iesit maselute asa ca dintii nu ies dupa carte.
SEBY1YEAR
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:52
Buna fetelor. Sper sa ma primiti si pe mine printre voi. Noi avem 5 luni si nici un dintisor. Gingiile sunt inflamate, se vede forma, ea roade tot si saliveaza in abundenta dar... mai avem rabdare.
Pitu
Postat pe 30 Octombrie 2009 08:49
bebelusul meu are 10 luni si avem o problema cu dintisorii din fata se innegresc la baza dintelui dar dupa ce cresc aceasta negreala dispare. Am fost la dentist si mi-a spus ca dintii sunt sanatosi si ca nu sunt carii si ca este probabil o problema din sarcina avand in vedere ca in uram aunor probleme de sanatate am descoperit sarcina la 25 saptamani.

dar totusi nu sunt linistita nu stiu daca este normal acest lucru...
astept sfaturi
alex_andrei
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:21
alex andrei si la fetita mea se inegreau dintii...m-am speriat si eu ca ma gandeam ca o sa faca carii.Eu am iceput sa o spal pe dinti cu apa cu bicarbonat si s-au curatat foarte usor si repede.Bine nu ii pui in cantitati industriale.La un pahar de apa un varf de cutit de bicarbonat il dizolvi in pahar..
alinakatt
Postat pe 11 Ianuarie 2010 10:30
scuza-mi curiozitatea nu ti-ai dat seama deloc pana la 6 luni ca ai fi gravida?am mai auzit dar mi se pare imposibil..adica nu tu burta mare???nu tu greturi nu tu lipsa ciclu?
foxxxygirl
Postat pe 16 Aprilie 2010 22:10
mamicilor si fetita mea dau dintisori nu mananca are temperatura rosu in gat nu mai stiu ce sa mai fac ce ma sfatuiti
garbo245713
Postat pe 5 Noiembrie 2011 02:51
Hello, hello mamici si eu ma confrunt cu acceasi problema si anume cea a dintisorilor noi. Eu am un flacau de 6 luni si jumatate si deja am inceput sa nu mai dormim noaptea de mancarimi, ne foim din ce in ce mai des. Acum cateva zile cautand articole pe internet despre aceasta problemuta am dat peste un articol foarte interesant eruptia dentara.Mi s-a parut interesant tot site-ul nu numai acest articol pentru ca dezbate subiecte atat despre sanatatea ta si a celor din jur.www.academiapacientului.ro
adina27
Postat pe 12 Decembrie 2011 00:39

Buni si ... frumosi???


N-ar trebui sa fie doar...

...PROFESIONISTI?!?
garbo101426
Postat pe 8 Mai 2017 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gimnastica la bebei 26 De la: office_salinasusesi_ro 2 Aprilie 2010 18:45
pomelo 32 De la: felideni 4 Mai 2012 16:28
bebe mic in greutate 4 De la: garbo_422350 9 Decembrie 2015 17:34
Cresa un real pericol de imbolnavire pentru copilasii nostri 4 De la: kidz006312 12 Ianuarie 2010 16:31
infacol (impotriva colicilor) - 25 ron 1 De la: infacolromania 18 Decembrie 2009 12:05
Setari Cookie-uri