tuse cu secretii

ajutati-ma si pe mine!!! de cateva zile bebita mea de 2 ani tuseste rau de tot cu secretii. nu are rosu in gat, ii curge nasul si nu a facut pana acum temperatura. ii mai dau si 4 dinti odata.
stie cineva un tratament bun? as prefera ceva naturist
va multumesc
mela_kidz
Postat pe 10 Iulie 2008 15:52
buna numele meu este vali
baietelu meu are aceiasi tuse si ii dau un siropel de tuse pe baza de plnte se numeste PLANTUSIN
vali_ciurea80
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:06
Buna ma numesc Petronela eu fetitei mele daca are numai o tuse fara febra ii dau Sirop de patlagina luat din farmacii sau plafare ,cand e mai grava tusea si e fff. productiva ii dau EURESPAL.PA va pupic
morpet2007
Postat pe 26 Decembrie 2008 16:22
folositi cu incredere FACTOR DE TRANFER trifactor...cu 8 pana la 15 capsule se rezolva problema 100% natural...un produs extras din colostru si din galbenus de ou cu rol imunomodulator,ce creste activitatea sistenmului imunitar cu pana la 283%...detalii pe www.4life-romania.ro sau la cerere pe mail
silviu_m74
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:41
incearca cu stodal e un sirop homeopatic nu ii face nimic,eu le dau la ambele fete
karinaadela
Postat pe 23 Martie 2009 13:18
karinaadela spune-mi si mie te rog ce contine acel sirop ?
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Martie 2009 13:25
stodalu e din plante il gasesti in farmacie,am inceput sa le dau acest sirop pt ca ma-m saturad de cate ori ma duceam cu ele la medic ca sunt racite imi dadea cate 3 sticlute de sirop si le mai dau si oscillococcinum tot un produs homeopatpt intarirea imunitati,toata iarna nu mi-au fost racite decat o singura datas de cand am inceput sa le dau oscil pe cat acum doua ierni fata cea mare imi racea o saptamana da una nu
karinaadela
Postat pe 23 Martie 2009 13:36
noi nu am avut probleme cu raceala doar de 2 ori a luat de la tati dar dupa ce si-a facut tati vaccinul nu a mai racit nici tati nici sebi de siropel am intrebat pentru ca lui sebi cand i-a spart al treilea dinte de sus in ziua aceea a tusit mai toata ziua doctorita noastra a zis sa nu-i dau nimic ca a doua zi ii trece asa a si fost dar am interbat in cazul in care pe viitor vom avea probleme sa o intreb pe doctorita si de acest siropel sa vad ce zice daca zici ca e homeopat poate ni-l prescrie si noua si merci frumos
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Martie 2009 14:02
e foarte bun am luat si eu contine si miere si calmeaza tusea copilului poti sa-l iei ci incredere si tu si taticu
karinaadela
Postat pe 23 Martie 2009 15:10
ciao,eu am disperat de doua saptamani tot tusese puiutul meu de 7 luni si jumate,acum incerc cu sirop de muguri de pin/la recomandarea pediatrului,sper sa ii treaca.
novacoviciestera
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:29
Draga mea aceeasi problema o am si eu cu baietelul meu de cind a inceput gradinita din sept. sint distrusa am apelat la unmedit (pe meil) si azi am primit rezultatele spunindumi ca e vb de o infectie a polipilor si care trece doar in primavara, nu stiu ce sa zic si ce sa cred dar asta e.......
Aceeasi poveste miau spuso si mie medicii de la noi ca -nu are rosu in git
-nu e nimic grav
-si ca e vb doar de comunitate.
Baietelul meu minca f.bine dar acum de citeva zile nu maninca mai nimic cineva mia recomandat antibiotic si anume ;Amoxacilina si D S int( asa se numeste) azi o sa le iau si o sa incerc si eu cu ele.
Te rog daca aflii ceva mai bu anuntama si pe mine adresa mea de mesinger e stor_lumi. iti multumesc si multa sanatate pt fetita
luminita- din aiud
lumi_store
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:41
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

TARIFE 1. Copii (maxim 14 ani), pensionari
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)
Un insotitor al copilului sau al pensionarului beneficiaza de intrare GRATUITA
2. Adulti
- 20 RON / sedinta
- abonament 12 sedinte - 200 RON (la 10 sedinte primiti 2 sedinte GRATUIT)

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)

office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Noiembrie 2009 08:32
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 28 Februarie 2010 18:41
office_salinasusesi_ro
Postat pe 7 Martie 2010 07:31





Paste fericit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
office_salinasusesi_ro
Postat pe 2 Aprilie 2010 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Psiholog pentru copii in Timisoara (autism, ADHD, logopedie) 4 De la: iasomia 12 Aprilie 2011 17:53
vreau job bona Constanta 8 De la: garbo164563 5 August 2010 14:43
Petreceri Aniversare! @ www.petrecereadincutie.ro 1 De la: Marcellino 12 Februarie 2010 02:36
Pentru toti copii inventivi, un concurs de zile mari 1 De la: ileana_ileana009 18 Noiembrie 2009 16:00
Rau de masina 16 De la: garbo_379203 8 August 2013 23:47
Setari Cookie-uri