In vacanta

Buna ziua tuturor. Ce ziceti mamicilor? Va permiteti sa plecati cu bebe la mare sau la munte? Si cate zile veti sta? Eu vreau sa intreb daca stiti cam cat costa cazarea (nu la hotel bineinteles) la mare? As vrea sa plec pe cont propriu sa stau la o gazda fiindca e mai ieftin si sa fiu apropare de mare din cauza copilului. Poate imi recomanda cineva ceva bun si ieftin. Cine stie poate aici in aceasta sectiune va impartasiti si voi experientele avute pe litoral sau la munte, sa ne povestiti cum a fost daca ati fost multumite sau nu, daca v-au ajuns banii planuiti, cum s-au comportat copii, cum v-ati distrat, etc?

Postat pe 10 Iulie 2008 12:45
Imi pare rau ca nu iti pot recomanda ceva ieftin pe cont propriu la mare. Noi am fost anul trecut cand bb avea 10 luni si am stat la hotel. A costat rezonabil ca am fost la inceputul lui iulie. Ne-am descurcat si cu banii si cu bb. Vom merge si anul acesta tot la hotel, pt noi e mai comod (mancare la restaurant, nu ne deranjaza si nu deranjam pe nimeni).
E important sa nu il scoti mai tarziu de 10,30 am si mai devreme de 5 pm si sa il dai cu lotiune de plaja cu factor destul de mare (30 - 50). Daca vrei sa il bagi si in apa sa o faci treptat, sunt unii copii care se sperie cand vad apa asa mare. Sau poti incerca cu o piscinuta gonflabila. Noi am cumparat una anul trecut de la Metro sau Real f ieftina (6 lei) si a fost super. Era destul de mica sa o umflam cu gura si puneam apa din mare cu galetuta de joaca a lui bb. Apa se mai incalzea fiind strat mic si era numai buna pt bb.
Mult succes si vacanta placuta.
iordachec
Postat pe 18 Iulie 2008 00:21
buna..si eu sunt de aceeasi parere..mai bine la hotel..nu deranjezi pe nimeni poti gasi cazare si ieftina depinde de perioade inceputul lunii iulie sau sfarsitul lunii august e perfect preturile sun t acceptabile si nici soarele nu e puternic pt copii in acea perioada ..in ziua de azi nici la gazda nu mai e asa ieftin
eu am fost
acum la inceputul lunii am luat bilete prin agentie e ceva mai ieftin si am platit pt o noapte 1milion camera si era situat ckiar pe faleza.perfect pt o familie cu copii nu mai se plimba cu atatea cate trebuie cand esti cu un copil la mare
mery_kidz
Postat pe 20 Iulie 2008 21:11
la acel hotel aveam si spatiu de joaca pt copii nu trebuia sa ma plimb toata statiunea era perfect si pt noi adultii era un program special cu muzica era si piscina in incinta hotelului si pt copii in caz ca vremea nu ar fi tinut cu noi dar nu am avut ghinionul asta asa ca nu am fost la piscina nu se compara deloc cu marea cu valurile care asta-i incanta pe cei mici
de preturi ce sa zic depinde de bugetul fiecaruia la autoservire era cu 10mi mai putin dar mancarea fara gust asa mai bine dai un ban dar face. va urez vacanta frumoasa!
mery_kidz
Postat pe 20 Iulie 2008 21:22
buna.eu am fost anul trecut la mare cu bilet prin sindicat
a fost foarte bine.noi nu suntem pretentiosi.am fost la venus .este o statiune de familisti cu preturi rezonabile pentru un buget de profesori.iulian baiatul nostru avea atunci 2 ani si o luna.mancam la restaurant trei mese si in oras seara cate un suc sau ingetata,rar ne luam ceva de mancare fiindca mesele erau bune.am avut frigider in camera ,asa ca am luat lapte si masa de 4 de acasa.biberoane si un ibric cu fierbator aferent.dimineata dupa ce ii dadeam biberonul mergeam la masa apoi pe plaja pana pe la 10 si un pic.ATENTIE nu ii dadeam nimic de mancare pe plaja din cauza nisipului.apoi o luam incet pe jos spre hotel.pana ajungeam ,pana ne spalam si ne imbracam se facea ora 12 sa mergem la masa.veneam apoi in camera la nani si cand se trezea manca ce aveam de acasa in frigider si mergeam spre plaja.acolo stateam pana cand consideram ca e bine si iar la hotel, spalat si apoi la masa de seara.dupa aceea aveam program de voie.o plimbare pe faleza cu carutul fiindca de la aerul de mare iuli adormea repede si apoi in camera.AM UITAT SA SPUN CEVA FOARTE IMPORTANT :am avut la mine un tarc in care a dormit baiatul,se gasesc la toate magazinele.din acela care se strange si se baga intr-o husa,de dimensiunea unei genti de voiaj medie.in apa l-a bagat sotul meu tare delicat si culmea ca i-a si placut.il ridica de sub brat si il baga cu picioarele in apa treptat.ca la botez.i-am luat si eu bazin si am pus apa in el dar iuli bea apa de acolo si am renuntat.la ce nu am renuntat deloc au fost: umbrela,palariile de soare si cateva jucarii.a fost superb.as merge oricand cu baietii mei.oricum sfatul meu daca imi permiti, sunt:sa cauti o statiune foarte linistita daca ai copii mici ,fiindca acolo o sa ii intalnesti pe cei ca tine si daca optezi pt bilet ca mine sa mergi la masa la 12 nu mai tarziu,ca sa prinzi bucatile mai mari.
sper sa fiu de ajutor
pelceac2006
Postat pe 10 Mai 2009 23:23
Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro
haihui
Postat pe 19 Mai 2009 21:56
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 12 Aprilie 2010 23:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
foloseste cineva zymaflour? 9 De la: nycollette_2007 6 Aprilie 2010 12:28
BONA BABY SITTER 1 De la: marimari1301 23 Iulie 2010 18:06
diaree sau...? 0 De la: 20 Octombrie 2009 17:06
Probleme de vedere? 10 De la: MALINA 18 Mai 2009 07:25
Este cineva cu intoleranta la gluten ? 9 De la: silviu_m74 29 Martie 2010 22:52
Setari Cookie-uri