vreau bebe

draga mea histerosalpinongrafia este putin dureroasa eu am facut-o anul trecut la giulesti pe mine m-a durut sa iti iei de acasa un halat si papuci a sa iti puna ele dupa aia un tampon de vata si iti menstruatia.Unele fete spun ca nu e dureroasa depinde de corp.mai este si histeroscopia care am inteles de la dr.meu este o operatie si se face doar cu anestezie generala . ca banii eu am dat anul trecut 150 lei la radiolog ca el iti face si la asistenta 50 asa imi spusese asistenta care o aveam acolo depinde si unde o faci la ce spital acum eu sunt la alt dr. la elias nu mai stiu preturile la giulesti sau la alt spital eu deocamdata sunt in stadiul de monitorizari din 2 in 2 zile .
alina_200
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:23
Uitati-va la profilul meu ca am descris ce trebuie facut in cazul in care o familie nu poate sa aiba copii.
kidz003804
Postat pe 26 Octombrie 2009 20:06
Multumesc pentru informatie!
frger
Postat pe 15 Noiembrie 2009 13:12
buna fetelor..am citit toate cazurile voastre si vreau sa va povestesc si eu ce am patit.la 19 ani mi sa spus sa imi iau gandul de la bebei eram terminata nici nu stiu cum am ajuns acasa imi doream sa mor..in fine ma duc la alt doctor care imi spune acelasi lucru,nici nu am avut curaj sa ii spun sotului,mam maritat d3e tanara..si mai pe scurt vreau sa va spun ca o doctorita ma trimis sa imi fac un set de analize ma intrebat cum o fac cand de cate ori iam raspuns in detaliu cred ca eram grena la fata iar ea mia zis sa o fac capra si sa stau cu ..in sus si sa nu ma spal vreo ora,asa am facut iar azi am o fetita minunata,,asa ca nu renuntati atata timp cat sunteti sanatosi.mult noroc si sa va dea dumnezeu bebei sanatosi
mada_sabina
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:35
BUNA,ma numesc Ana-Maria,dupa 8 ani de asteptari,sperante,deceptii,cu ajutorul unui medic homeopat am reusit sa aduc pe lume un inger de fetita ,puiul me u drag si scump,STEFANIA.lLa inceputul casniciei aproape ca m-am bucurat ca nu am ramaws insarcinata,mai aveam timp pt noi,apoi au trecut anii si lipsa unui copilas sa simntit.am fost la medic,analize ,echo,dezobstruare de trompe,tratamente,spermograme,Verdict,totul parea normal ,numai BB,nu dorea sa vina.Anul trecut ne-am hotarat,mergemla Sovata,au urmat 10 zile de proceduri,am sosit acasa fara prea mari sperante.Apoi in noiembrie am cunoscut un medic homeopat care mi-a recomandat FOLICULINUM 15 MG,dupa o scema de tratament,in gluma l-am intrbat pe medic cat timp pot lua tratamentul caci nu consideram ca da randament,raspunsul a fost ,pe termen lung,nu mare ne- fost mirarea si bucuria cand pe 20 ianuarie amfacut un test de sarcina si aiesit pozitiv.nu stiam cui sa-i multumim mai intai ,medicului sau lui DOAMNE DOAMNE.Oricum incercati s-ar putea sa aveti noroc.Noi l-am avut
kidz005053
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:51
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 3 Februarie 2010 14:25
salutare!
as dori sa stiu mai multe despre cum se poate ajunge la dr. parastie...medicul meu de familie mi-a recomandat sa incerc sa fac FIV cu acest medic la clinica din torino...as dori sa iau legatura pe mail sau telefonic cu cineva care a urmat procedurile FIV cu acest medic...multumesc mult...
lia06
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ramai insarcinata 106 De la: acmc 19 Octombrie 2019 18:52
hemoroizii!!!..tratamente??? 6 De la: segio2009 24 Iulie 2009 02:34
buna 2 De la: kidz004308 29 Noiembrie 2009 19:47
ce stiti despre hidrocefalie??? 5 De la: kidz001305 14 Iunie 2009 14:18
banii de bona 2 De la: pinicuta 18 Iulie 2009 23:11
Setari Cookie-uri