o scugere roz-maronie

buna ma cofrunt cu ceva suspect mi-a venit cm pe 4 apr.iar pe 22 apr mi-a curs o secretie roz-maronie care nu miroase .dar imi da u disconfort !ce poate fi .eu vreau sa raman gravida poate sa ma insemne? luna trecuta mi-am facut papanicolaul si secretia si nu mi-a iesit nimic! ce paote fi!pe data de 20 am avut avulatie si am tinut-o in sex poate sa mi se traga de acolo!poate ma supra-solicitat! va pup sunt o infocata a clubului kidz sper sa ne vedem cu burtici cat mai mari! va pup
elebele
Postat pe 22 Aprilie 2008 14:40
poate fi chiar primul semn ca ai ramas insarcinata. si eu am patit-o cand am ramas insarcinata si mi-a zis doctorul ca de regula, cand se fecundeaza ovulul poti sa ai o mica scurgere de sange, care in amestec cu secretia vaginala capata o culoare rozalie. iti urez succes si sa ai o sarcina usoara
otillia2001
Postat pe 22 Aprilie 2008 19:57
iti multumesc pt incurajare dar nu cred ca ar puta fi o sarcina pt ca imi curge cam mult! ce poate fi!
elebele
Postat pe 23 Aprilie 2008 13:12
otilia cat te-a tinut pe tine acea scurgere! si ce alt ceva ti-sa mai intamplat!iti multumesc
elebele
Postat pe 23 Aprilie 2008 21:13
si eu am patit acelasi lucru de doua ori: prima data am ramas insarcinata iar a doua oara am fost la un ginecolog la consultatie, mi-a facut si ecograf si mi-a spus ca este de la ovulatie si ca nu am nimic, ca o sa dureze maxim trei zile apoi o sa-mi treaca si dupa o saptamana o sa-mi vina ciclul....si mi-a venit ciclul chiar a doua zi........pe mine m-a tinut scurgerea trei zile si am crezut ca sunt insarcinata sau bolnava mai ales ca imi curgea destul de mult dar nu am avut nimic, a fost doar o chestie de ovulatie.....daca nu imi trecea doctorul imi dadea anticonceptionale pt ca ele sunt tratamentul pt asa ceva, ma mir ca doctorul la care ai fost sa-ti faci testele nu ti-a spus nimic despre asa ceva....esti ok stai linistita....mai vb cu un ginecolog despre asta.......
rlcdemian
Postat pe 25 Aprilie 2008 22:05
pai dupa scugerea asta am fost la un nenorocit de ginecolog care mi-a spus ca am o infectie si mi-a dat niste ovule care mi-au provocat o hemoragie puternica. am schimbat imediat doctorul care m-a pus pe tratament. dupa 2 saptamani de tratament (utrogestan, nospa si scobutil), timp in care am mai avut si scurgeri, dar si sangereri, mi-a trecut si am dus sarcina la bun sfarsit. datorita celui de-al doilea gineocolog acum acum o minunatie de baietel. chiar daca prima scurgere a fost doar de la prinderea fatului in uter, nesupravegheata as fi putut pierde sarcina. te sfatuiesc sa-ti faci un test de sarcina si sa mergi imediat la control, indiferent de cum iese testul. succes si ai grija mare pe mana cui nimeresti. daca simti orice neregula, schimba imediat ginecologul. succes.
otillia2001
Postat pe 26 Aprilie 2008 15:51
si eu am avut acest gen de scurgeri, chiar si atunci cand luam anticonceptionale chiar daca medicul imi spusese ca nu voi mai avea aceste scurgeri. Medicul mi-a zis ca nu este nimic grav am o fetita de 4 ani iar scurgerile acelea rozalii le-am avut si inainte sa imi incep relatia sexuala. Doctorul spine ca este de la o raceala mai veche netratata la timp mi-a dat si un tratament dar fara efect. La mine aceste scurgeri roz-maronie sunt periodice, adica la 2 - 3 luni intre CM. iar anticonceptionale continui sa iau.
cryscri
Postat pe 1 Mai 2008 01:21
Eu am un baietel de 9 luni, dupa ce am nascut nu am alaptat decat 5 sapt si nu-mi mai venea, am fost la dr si mi-a dat un tratament pt a-mi veni si dupa aceea mi-a dat si anticonceptionale.Le-am luat si am avut probleme de la ele, menstruatia m-a tinut exact cat am luat totata folia, m-am dus la dr si i-am spus si mi le-a schimbat si la fel am patit.Acum le-am intrerupt, nu vreau sa mai aud de anticonceptionale, dar la 2-3 zile imi apar si mie niste scurgeri roz maronii care trec f repede.Verisoara mea care este farmacist mi-a zis sa nu-mi fac probleme ca pana nu se elimina tot progesteronul din organism asa am sa patesc si ea mi-a zis ca sa nu mai iau ca sunt f periculoase.Pot aparea f multi noduli mamari de la ele, f multe chisturi.Eu cred ca de la ele am facut chistul ovarian de a trebuit sa ma operez cand eram gravida in 7 saptamani, ca am luat anticonceptionale 3 ani de zile pana sa raman gravida.Pupici
laura_paisan1983
Postat pe 22 Mai 2008 10:49
eu am luat anticonceptionale 12 ani cu intrerupere de la 6 luni 1luna, am avut o singura data un chist ovarian, si mi s a recomandat tot pastiile, acum ca am nascut mi s a spus ca e mai bine sa mi se puna sterilet
vivi23ro
Postat pe 11 Ianuarie 2009 06:36
mai nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme si mie mi se intampla dar dupa ce-mi trece menstruatia dar cel mai bine este sa te duci la medic,iar in privinta sarcinii nu te gandi prea intens ca nu ai sa ramai repede nu te mai gandi ca vrei copil ,ci fa-ti treaba fara ganduri doar cu placere si ai sa vezi ca ramai repede asa am facut si eu si nu am ramas iar cand mi-am luat gandul am ramas imediat,iar cu treaba aia du-te la un medic si consulta-te
jitaruandreea
Postat pe 11 Ianuarie 2009 12:20
Eu nu inteleg un lucru

Daca sunteti casatorite, aveti deja un copil sau va mai doriti copii ... De ce nu va planificati aceste aspecte ale vietii cu partenerul vostru si in functie de aceasta sa va puneti un STERILET, sau sa va LEGATI TROMPELE !?!

NU inteleg de ce va chinuiti organismul cu ANTICONCEPTIONALE ORALE pe baza de hormoni

Mi se pare a fi o mare bataie de joc la adresa organismului d-vs. !!! Zau asa.

~ ~ ~

Acea scurgere intre CMe, poate avea multe cauze. Doar un doctor va poate lamuri.
Eu una n-am luat nici o pastila anticonceptionala intraga mea viata si nici astfel de probleme cu scurgeri COLORATE nu am avut intre CMe.
Probleme de acest fel am avut doar dupa nasteri.

Din cate stiu eu o scurgere intre CMe ar trebui sa fie ~clara, in nici un caz maronie si mai ales rozaliu-maronie, DAR eu nu sunt medic sa am de unde sti ...
Clara fiind, este normala, in perioada de ovulatie la mijlocul perioadei CM, in functie si de activitatea hormonala a fiecareia aceasta putand fi mai mare cantitativ sau mai mica ...

Vedeti ce zice doctorul. Succes!
Simply_i
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:01
Salutari!!! Sunt unele dintre noi care ar trebui sa fie mai blajine in exprimare. In legatura cu scurgerile maronii.Pt scurgerile maronii se recomanda ceaiul de urzica alba-moarta.Se bea ceai neandulcit cate o cana/zi si cate o inghititura din ora in ora.Se fac si spalaturi vaginale tot cu infuzie de urzica moarta-alba,seara inainte de culcare. Ar fi bine sa mergi totusi la un ginecolog,dar pana una alta incearca aceasta metoda naturista cu urzica . Si eu imi doresc mult sa raman insarcinata,insa vad ca bebe intarzie sa apara.Multa bafta tuturor mamicilor si viitoarelor mamici sa nu-si isi piarda curajul.pupici... Elena
sistriciko22
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:17
...eu as spune ca sunt unele care ar trebui sa mai invete gramatica si apoi sa posteze ,indiferent ce!...dar gramatica e grele,ce sa mai vorbim...
lolita_rom
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:03
s-a lasat cu burtik pana la urma?
blonda170
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:15
Simply , daca de mine ziceai vorbind de pastilele anticonceptionale casatorita sint numai de 4 ani asa ca nu am putut sa imi pun sterilet si nici nu era recomandabil pina nu nasti..
vivi23ro
Postat pe 12 Ianuarie 2009 10:14
nu stiu de la ce poate fi,pentru ca si eu am si inainte sa ma imbolnavesc si si dupa.Si ink nu am de gand sa fac nici bebe...!Deci chiar nu stiu de la ce este...eu am si o infectie cred....vestita candida...si nu mai stiu cum sa scap de ea...am facut n tratamente....si ma gandesc k eu din cauza aia am asa...!va pup
Nyuszik
Postat pe 12 Ianuarie 2009 11:24
Scurgerea poate veni de la o vaginita facuta atat de la frig , umezeala sau de la antibiotice luate pe o durata lunga de timp . Exista medicamente sau remedii care sa anuleze aceste efecte . Asa a fost la mine .
carmeli
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:02
La mine e doar o scurgere maronie care a aparut in ziua a 16 a ciclului menstrual, la vreo 3-4 zile dupa ce am tot prestat .. .Arata ca si cum ar fi o scurgere inainte de menstruatie dar mie nu trebuie sa-mi vina decat peste 11 zile si ciclul meu a fost pana acum destul de regulat. Oare ce ar putea fi?!
claudia_baby_girl
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:34
parerea mea e sa-ti faci un test de sarcina sau mai multe apoi neaparat un control ginecologic si apoi mai vb sper sa se lase cu o burtica va pupacim
silviatatu
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:19
buna fetele...in legatura cu scurgerea aceasta maronie depinde foarte mult si de caz,poti avea ceva sau poti fi insarcinata.La fel am patit si eu,neavand ciclu regulat si totusi mi-am facut intai un test de sarcina care mi-a iesit pozitiv iar cand am mers la eco am avut o surpriza neplacuta:placenta desprinsa si pot sa il pierd pe bebe oricand... desi am doua luni scurgerile inca continua la 5-6 zile.Asa ca intai face-ti un test de sarcina iar daca nu este nimic mergeti neaparat la doctorul ginecolog,multi pupici
myra_mary2007_yahoo_com
Postat pe 6 Iulie 2009 16:54
Ceea ce ai s-ar putea sa fie de la o vaginita . La prima sarcina am avut si eu asa ceva si am crezut ca e de la sarcina pana cand au aparut si alte simptome ca usturimea . Ginecologul mi-a zis ca am facut vaginita si ca vaginita poate avea mai multe cauze : o raceala , efect secundar la antibiotice , etc . Cel mai bine ar fi sa mergi la doctor .
carmeli
Postat pe 8 Iulie 2009 09:44
sa stiti k si eu sunt de acord cu cateva dintre voi nici eu nu am luat anticonceptionale si nici nu o sa iau
prefer k dupa ce nasc sa imi pun sterilet, iar dak voi mai vrea sa fac copii il voi scoate!
multi doctori prescriu anticonceptionale cu cei cu care au contract pentru k asa fac mai multi bani!
si in legatura cu acea scurgere eu as zice k e o sarcina!
adik mno si eu am avut-o cand am ramas insarcinata dar nu a curs decat foarte putin!
oricum succes si cere parerea si altor ginecologi!
ale_micutza
Postat pe 8 Iulie 2009 11:43
Nu este indicat steriletul.Sora mea a avut sterilet pe 2 ani, l-a scos cu 2 luni inainte de termen pentru ca avea dureri in timpul contactului sexual.La 2 ani dupa ce l-a scos a avut probleme cu o trompa (era infundata). Medicul i-a spus ca este din cauza steriletului pentru ca acesta nu permite eliminarea unor cheaguri de sange in timpul menstruatiei.A facut operatie si i-a gasit un cheag lipit de peretele trompei care in timp putea sa dea in altele.Va doresc sanatate la tote.
nnina
Postat pe 7 August 2009 13:56
si cu steriletul depinde de fiecare persoana! nu toata lumea il suporta!
de ex mama mea are de 15 ani si nu are nici un discomfort! acum fiecare cum suporta!
ale_micutza
Postat pe 7 August 2009 14:35
eu de 4 ani tot am secretiile acestea maronii inainte de menstruatie.am fost la ginecolog si mi-a dat anticonceptionale nu au avut nici un efect,mi-am facut ecografie si nu am nimic ,m-a trimis la dr homeopat ,mi-a dat pastilute (nu mai stiu exact cum se numeau,trebuie sa caut)dar nici ele nu m-au ajutat,trebuia sa ma mai duc la de homeopat ,dar am renuntat.acum tot la fel sunt cu aceleeasi secretii maronii,care vin intr-o luna mai mult sau mai putin ca si cantitate.
viorik_kidz
Postat pe 28 August 2009 15:35
buna, eu sant de parere ca trebuie sa mergi la un medic bun, pt ca nu e de gluma .tot ce se intampla cu noi difera de la femeie la femeie.iti urez multa sanatate
weronik68
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:13
Si eu ma confrunt cu o scurgere dar rozalie, nu maronie, si asta doar de o luna de cand am renuntat la prezervativ pt ca ne dorim un bebe. Iar dupa fiecare act sexual imi curge o secretie rozalie ca de la o mica-mica taietura. Precizez ca am fost la control mi-am facut toate analizele (secretie, paps, recoltare col si altele) si totul este in regula conform rezultatelor. Am fost la 2 cabinete diferite. Oare ce poate fi? Nu inteleg nimic si nu mai cred in doctori. Acum cand vrem si noi bebe a parut aceasta problema, ce sa fac? Nu trebuia sa iasa ceva la analize?
marimihai81
Postat pe 27 Decembrie 2009 23:16
buna! si eu am aceiasi problema , am nascut pe 12 ianuarie si pana in prezent (3luni)nu mi-a venit ciclu tin sa mentionez ca am alaptat doar 3 sapt. ce trat ai luat pt venirea ciclului. am luat timp de 5 zile utrogestan si tot nimic
kidz001395
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:47
kidz001395 daca ai luat utrogestan 5 zile si in 12 zile nu ti-a vinit ciclu ,cel mai probabil esti din nou graviduta.
bau
Postat pe 15 Aprilie 2010 10:59
buna eu sunt noua p-aici.am o problema fetelor dak poate cineva sa ma ajute pls!!!de vreo 5 luni imi vine ciclul intre 20 si 23 ale lunii dar luna asta trebuie sa imi vina la fel.dar de pe data de 12 mia curs 2-3 picaturi roz maro nu mia mai curs deloc pana a 2-a zi knd de pe data de 13 imi curge iar dar azi deja imi curge mai abundent....am facut un tratament pt o scurgere alba cu particule albe prin ea care ma manca am tratat-o bine am fost la ginecologie nu mai aveam nik .dar sa fie vb de o sarcina???mia zis k am o fisura pe col....ce sa fac??tre sa ma duk iar a??dar akum deja este chiar maro inchis...ma cam doare cand fac sex cu barbatul meu....lui akum nush poate de la mine io fi curs si lui....sange dupa ce a ejaculat..mia zis k la durut un pik.ma gandesk eu k io fi intrat in penis din nauntrul meu....dar nu are cum k s-a intamplat dupa ce a ejaculat...nu mi s-a mai intamplat....nu iau anticonceptionale...si akum parca knd imi curge ma km mananca sus.
kidz008185
Postat pe 18 Mai 2010 01:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme cu scaunul la sugari 16 De la: pinicuta 15 Decembrie 2009 02:13
O posibila sarcina? 7 De la: garbo_471408 23 Iulie 2017 21:38
peacemaker 1 De la: garbo163403 20 Iulie 2010 14:07
doua sarcini oprite din evolutie 3 De la: ale_micutza 6 Iulie 2009 07:03
mamica pentru a doua oara 3 De la: monaduca 4 Decembrie 2009 20:41
Setari Cookie-uri