vreau bebe

Total gresita informatia cum ca acidul folic se ia de la 3 luni de sarcina...Ceva stia cel ce te-a informat dar nu bine...Acidul folic se ia cu cel putin 3 luni inainte de conceptie toata perioada sarcinii si toata perioada alaptatului..bun ar fi si fierul si ceva vitamina C..(Ascovit)...de fapt acidul folic nu face rau indiferent daca esti insarcinata sau nu...Din surse sigure stiu ca previne caderea parului foarte mult..Pupici...Si la multi ani mamici de 8 martie!
blonda170
Postat pe 8 Martie 2009 15:30
vad ca pe aici toata lumea vb de acid foli( vitamina B() dar nimeni nu vd de OMEGA 3 SI OMEGA 6....ia sa vedeti voi ce rol important joaca OMEGA 3 pt dezvoltarea creierului viitorului copil...Cu mare regret o spun,dar peste 80% din medicii nostri sunt cu 100 ani in urma...intrebati pe ce medic vreti voi,daca stie la ce este bun OMEGA 3 si 6 si vedeti ce va raspunde...dar inainte de asta informati-va singuri,ca sa puteti rade in sinea voastra de tampeniile care le spun multi dintre ei.
silviu_m74
Postat pe 8 Martie 2009 16:21
STII CE INSEAMNA HISTERO?
ADICA TI-A SCOS CEVA?
POATE AI FACUT ECHOGRAFIE SAU TOMOGRAFIE
rdchgeorgeta
Postat pe 9 Martie 2009 13:15
buna si eu sunt noua pe forum si kie mi sa recomandat pregnil dar din pacate nul mai pot gasi sunt din dr tr severin ma chinui sa avem un bebe mai bine de un aqn si nimik am facut aproape toate analizele sin zadar sper saavem norok succes mai vb
garbo108102
Postat pe 10 Martie 2009 13:20
dragelor,nasa mea a facut tot tratamentul existent si a ramas insarcinata la........Sovata!A facut tratamentul lor si a ramas insarcinata!Si asta in timp ce era la ...CICLU!asa k...INCERCATI si voi ,va pup
neliivan60
Postat pe 11 Martie 2009 19:07
silviu_m74 eu gravida fiind am luat si omega 3 si 6 si mi le-a prescris un medic asa ca mai sunt si care au habar
SEBY1YEAR
Postat pe 11 Martie 2009 21:25
neliivan60 am si eu o vecina care a ramas insarcinata dupa un tratament la sovata si acum are o fetita superba de 1 an si jumatate
SEBY1YEAR
Postat pe 11 Martie 2009 21:29
Sfatul meu este sa mai mergi si la alti meduici sa iti dea o parere.Eu exemplu am pierdut 3 sarcini si toate 3 aveam 5 luni .Dabia la a treia sarcina au descoperit ca eu nu pot sa am bebe ca am un muschi iesit pe uter si de aceea nu pot sa duc sarcina la capat
am fost si la bucuresti la o clinica foarte buna si nici ei nu miau zis ce am .tocmai un doctor incepator mia descoperit asta
de aceea sfatul meu este sa consulti mai multi medici ca in ziua de astazi medici nu isi mai ia in serios meseria
iubyte2001
Postat pe 11 Martie 2009 23:49
felicitari,un medic informat!!!
silviu_m74
Postat pe 12 Martie 2009 15:04
silviu_m74 sa stii ca daca mi se parea ce nu este il schimbam ca doar nu aveam contract cu el si daca avea il reziliam si basta.
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Martie 2009 15:43
Draga mea, in ce a constat acest tratament de la Sovata? Am inteles ca dupa acest tratament ai ramas insarcinata? Ai putea sa imi dai mai multe informatii, te rog din suflet? La ce medic ai fost? Ginecolog sau ce pregatire? Vreau si eu un bebe. Multumesc mult ! Pupici, Elisa
elisa_osiac
Postat pe 12 Martie 2009 22:29
Pentru a merge la Sovata ,trebuie sa iei recomandare de la medicul de familie .Apoi acolo vb cu medicul din statiune si-ti va da tratamentul cu -namol,si anumite bai .Dar si sotul e supus la un anume tratament ,eu nu stiu sa explic k nu eu l-am facut ,dar nu e nimic dureros .Imbini utilul cu placutul ,in definitiv.Imi doresc k toate femeile sa aiba copii ,pt k nimic nu se compara in viata k placerea de a da nastere unui copil.Eu am 3 si stiu ce zic !successssss1
neliivan60
Postat pe 13 Martie 2009 22:38
Ma bucur mult pt voi...sa fiti sanatosi toti...am sa fac si eu acelasi lucru...imi doresc foarte mult un bebe dar nu vrea sa vina si la noi, m-a impresionat povestea voastra si ma bucur ca a-ti reusit asa..pe calea bisercii ! Sper sa n-i se intample si noua minunea asta intr-o zii...!!!
corynna26
Postat pe 17 Martie 2009 19:41
offf si eu trec prin aceeasi situatie ca si tine...de 8 luni ne chinuim sa facem un bebe dar degeaba...nu vrea sa vina si la noi...sotul meu zice in fiecare luna ca"nu a vrut nici in zodia asta sa vina...poate in urmatoarea" si tot asa dar speranta moare ultima si sper ca intr-o zii sa spun si eu ca am ramas...
corynna26
Postat pe 17 Martie 2009 19:55
eu sunt cam in aceeasi situatie ca si tine... ne dorim foarte mult un bebe dar intarzie sa apara(cred ca si pe mine ma pedepseste D-zeu ca am facut mai multe intreruperi de sarcina dar nu cu sotul meu, el nu are de ce sa plateasaca ptr greselile mele) asa ca nu ne ramane decat sa speram, sa ne apucam "de treaba" mai serios sa in curand sa intram pe forum sa spunem cat de fericite suntem ca avem minunile noastre in burtica...
corynna26
Postat pe 17 Martie 2009 20:00
spune-mi si mie te rog de unde ai facut rost de pregnyl?
ca eu caut innebunita de ceva timp si nu gasesc.te rog mult spune-mi.
ionela
ionela_yso
Postat pe 19 Martie 2009 19:23
"LA MINE NU A VENIT BARZA,A VENIT MOS CRACIUN. .PE 13 DEC S-A CONCEPUT, ,IAR PE 2 IAN AM FACUT TESTUL DE SARCINA,LA CARE A IESIT POZITIV. .ASA CA IN SEPT NASC,SI SPER SA FIE PE DATA DE 8,IN ZI MARE DE SARB.VA PUP."


Buna "romantica". Ce coincidenta.... si noi am conceput copilul pe 12 dec si pe 2 ian a iesit testul de sarcina pozitiv. Mi s-a spus ca voi naste intre 4 sept si 9 sept dar pana la urma am facut operatie cezariana pe 27aug. Era burtica cam mare dupa spusele dr. Am nascut un baitel sanatos si frumos de 3,9 kg si 54 cm.
P.S. La 12 saptamani fix s-a putut vedea si sexul copilului.
Iti urez multa sanatate si sarcina usoara!
Mihaa_kidz
Postat pe 28 Martie 2009 01:34
Buna ,dragele mele.Sunt noua pe aici,dar ma confrunt si eu cu aceeasi problema...nu pot face copii..
Ce pot sa spun ,in legatura cu Pregnylul,e ca nu se mai gaseste pe piata romaneasca.Doar medicul ginecolog daca are sa va dea.Eu merg la un doctor din Iasi,si acesta mi-a vandut cu 150 Ron fiola.Cam la acesta suma se ridica.
Multa bafta tuturor,si sa auzim numai de bine.
antuki
Postat pe 22 Mai 2009 09:48
daca vrei pregnyl scrie-mi pe adresa sau id messenger sebymiha@yahoo.com
sebymiha
Postat pe 22 Mai 2009 11:14
Draga mea,
Primul sfat care o sa ti-l dau este acela de a face in primul rand o histero,(are si efect curativ)aici iti dai seama daca trompele sunt permeabile .Te rog sa nu mai iei clomifen ,daca citesti prospectul la reactii adverse vezi ovare polichistice.De ce ??? pentru ca ,in cazul in care trompele nu sunt permeabille pentru a pleca ovulul spre fecundare, atunci apar foliculii functionali. Te rog sa colaborezi foarte mult cu medicul tau ,si in fiecare moment sa stii si reactiile adverse la medicamentele pe care le administreaza. E u am fost o victima a clomifenului.
In cazul in care nu reusesti nici dupa histero,ia legatura cu Dr. Parastie Sorin ,www.promea.net.Este un medic deosebit( pe langa faptul ca este medic in primul rand este om),datorita acestui medic eu am o minune de copil.

caramela69
Postat pe 23 Mai 2009 21:19
sunt noua pe aici,nu stiu ce sa mai fac nu am ramas insarcinata pana acum,ai cumva nr de tel al doctorului Marinescu si la ce spital este te rog spune-mi si mie
elena_duminica
Postat pe 2 Iunie 2009 23:13
la doctorul marinescu ajungi numai daca ai fost diagnosticata cu infertilitate (primara sau secundara, sau orice tine de infertilitate). ca sa poti ajunge la el, sunt trei cai: te programezi la clinica Marinescu Medical Center
Str. Av. Zorileanu 44, sector 1, Bucuresti, Telefon/Fax: 021-224.31.27, la un alt doctor ginecolog, si daca considera el, te trimite la dr. marinescu. a doua cale ar fi sa fii diagnosticata de un doctor cu sterilitate, dar cu bilet scris, ca te pune sa confirmi, si abia atunci sa incerci sa te programezi la el. a treia cale, si am auzit ca merge, este sa te programezi la sotia dansului, la aceeasi clinica, care este dr. endocrinolog, ptr ... nush probleme cu tiroida, chiar probleme cu sterilitatea, ptr ca si asta poate tine de nefunctionarea corespunzatoare a unor glande. si din vorba in vorba sa ii spui ca nu faci bebe si ea te ajuta sa te programezi la dr. marinescu. este complicat, dar daca suni si spui ca vrei la el, nu te programeaza. incearca, dar pe mine nu m-au lasat, decat daca aveam diagnostic de sterilitate.
luci1109
Postat pe 30 Iulie 2009 13:12
la giulesti un doct foarte bun si priceput,dar trebuie sa ai programare fara nu te primeste ,trebuie sa faci din timp,sunt paciente care asteapta si 3 luni si este foarte solicitat.SUCCES ,SANSA SI SANATATE MULTA CA AI DE UMBLAT.(SPER CA VB DE CEL DE LA GIULESTI)
ALEXANDRU28
Postat pe 30 Iulie 2009 13:25
ASA ESTE LUCI AI DREPTATE SI EU AM AVUT STERILITATE SI AM UMBLAT MULT PANA SA AJUNG LA GIULESTI SI AM GASIT O DOCT CARE O SA-I MULTUMESC MEREU PTR CE A FACUT PTR MINE.
ALEXANDRU28
Postat pe 30 Iulie 2009 13:28
buna ziua tuturor!
am si eu niste nelamuriri dak ma puteti ajuta... sunt insarcinata in 18 saptamani dar am o problema: in primul rand vreau sa va intreb dak atunci cand esti gravida trebuie sa tii ceva regim alimentar (in sensul k e voie sa mananci orice???)
si in al doilea rand pe mine de multe ori foarte foarte rau ma arde stomacul! ma arde de pe gat in jos !!!
inainte sa fiu gravida luam dicarbocalm sau bicarbonat si imi trecea, dar acum k sunt gravida nu mai am voie...
ce ma sfatuiti??? asa ati patit si voi?
ale_micutza
Postat pe 30 Iulie 2009 13:48
sunt tare curioasa cat este o conultatie la marinescu medical? se poate sa im spuna cineva?
alina_200
Postat pe 3 August 2009 08:48
Buna ale_micutza, nu trebuie sa tii un regim, dar vezi cam ce iti provoaca arsuri, mie imi mai provoca de la struguri, poate este ceva ce lui bebe nu ii convine, si nu este neaparat cresterea parului, ca multi spun ca din cauza parului, nu, al meu baietel nu a avut f mult par, si am intalnit in spital inainte sa ies o tanti care avea o fetita, si va spun, fara exagerare, am ramas mirata cat par putea sa aiba, ziceai ca este palmier, extrem de des si destul de lung, am zis ca o duce direct la coafor si a spus ca nu a avut arsuri, deci vezi ce nu ii face bine, si mananca atat cat iti trebuie si cat iti trebuie. Sanatate multa.
Kiki_Mic
Postat pe 10 August 2009 11:25
renunta la acest medic. solutiile radicale luate in mod pripit mi se par gresite. eu nu am avut probleme, am ramas insarcinata cand mi.am dorit, la 33...dar sora mea a incercat ani in sir.Pana la urma am luat.o cu mine la ginecoloaga mea, medic la filantropia. In urma anlizelor a descoperit ca sora mea nu avea ovulatie cchiar dc semnele ovulatiei apareau. A urmat un tratament din care, culmea, nu a avut la timp pregnylul...dar tratam a fost sustinut si a ramas insarcinata la prima incercare. pt mine aceasta femeie este minunata...eu mi.am dus f multe prietene cu probleme la ea si toate au copii acum. Sunt sigura ca exista multi astfel de doctori. Schimba.l pe al tau. In cazul in care te interesaza medicul meu, iti pot da nr de tel. Dai bani ca la toti, de altfel, dar este omenoasa...si mamoasa si asta conteaza enorm, atunci cand doresti un copil si sustinerea unui cadru medical.Succes
baltina
Postat pe 10 August 2009 16:23
Buna baltina,

Pe mine m-ar interesa numele doctorului de la Filantropia de care pomeneai.
Mersic.
cdm_kidz
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:32
IMI POATE SPUNE SI MIE CINEVA CUM ARE LOC PROCEDURA DE HISTERO,CAT DUREAZA ,ESTE DUREROASA SI MAI ALES CAT COSTA?...DACA SI-A FACUT CINEVA DE CURAND SI POATE SA-MI ZICA...VA MULTUMESC!!!
danielia_29
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Absorbante profilactice si terapeutice 1 De la: kidz001522 1 Iulie 2009 14:39
lichidul amniotic 1 De la: marimihai81 4 Decembrie 2009 17:51
testele de sarcina 100% sigure? 51 De la: oana_78 6 Iulie 2017 09:11
Semneaza petitia on-line pt ca FIV si IA sa fie suportate de statul roman 2 De la: 21 Ianuarie 2009 18:58
foitele chinezesti 8 De la: onutza_kidz 6 Decembrie 2013 02:28
Setari Cookie-uri