vreau bebe

Draga eugenia_victorita,

Imi poti spune si mie cat timp ti-a luat pana ai reusit sa te programezi la dl. prof.Bogdan Marinescu? Eu am sunat ieri si mi-a spus sa revin pt programare abia dupa 05 ianuarie 2009.Tu te-ai dus cu analizele pe care le aveai sau cum ai procedat? Poti sa imi mai dai niste informatii despre cum a decurs consultatia? Te rog din suflet! Sper sa am si eu un bebe...
Pupici!
elisa_osiac
Postat pe 19 Noiembrie 2008 13:39
multumesc mult floriide sper sa mai vorbim am sa ma duc sa fac unele controale la medic sa vad de unde vine sau de unde nu vine bebe... te pup si o sa vin cu noutati cu vesti bune sper
anca22_kidz
Postat pe 19 Noiembrie 2008 22:31
EU AM AVUT NORORCUL SA FAC PROGRAMAREA IN TOAMNA ADICA M AM HATARAT IN SEPTEMBRIE SA MERG LA PRO.BOGDAN MARINESCU SI LA 3 SAPTAMANI M-A PROGRAMAT DAR EL NU A FOST DE ACORD CU FIV A ZIS CA NU E CAZUL TROMPELE MELE ERAU PUTIN INFUNDATE SI SE REZOLVA IN MAX.6 LUNI CU PERFUZII TUBARE.DUPA 3 LUNI DE PERFUZII EU ERAM LA PAMANT CU PSIHICUL PLANGEAM SI CAND VEDEAM O GRAVIDA PE STRADA SI I-AM SPUS PROFESORULUI CA NU MAI REZIST O ALTA LUNA SA VAD CA IAR IMI VINE CICLUL INNEBUNESC ATUNCI A ZIS BINE FACEM CUM VRETI FIV SI AM FACUT AM REUSIT DIN PRIMA CUM V-AM SPUS DAR CEL MAI IMPORTANT LUCRU ESTE CA EU ATUNCI CAND M-AM HOTARAT SA MERG LA PROF.BOGDAN MARINESCU AM STIUT IN SINEA MEA AM SIMTIT PUR SI SIMPLU CA DUMNEZEU VA LUCRA PRIN MAINILE LUI SI EU VOI AVEA UN BAIETEL.NU STIU DACA A FOST PREMONITIE SAU ALTCEVA DAR STIAM CA DUMNEZEU CU MAINILE PROFESORULUI MA VA FACE MAMA.SI ACUM DIN SUFLET VA SPUN AVETI CREDINTA IN DUMNEZEU SI VETI REUSI SIGUR.FARA ACEASTA CREDINTA SI OPTIMISM NU CRED CA VETI REUSI.MULTA BAFTA SI VA DORESC SA AVETI CE AM SI EU
garbo053150
Postat pe 20 Noiembrie 2008 19:47
SCUZE AM APASAT DIN GRESEALA PE ABUZ INTENTIA MEA A FOST SA ITI MULTUMESC PENTRU URARI SCUZE INCA ODATA
garbo053150
Postat pe 20 Noiembrie 2008 19:48
FELICITARI PTR COPIL.ESTE SIMPATIC FOC.SA FIE SANATOS SI SA TE BUCURI DE EL IN CONTINUARE
romantica
Postat pe 21 Noiembrie 2008 05:28
Draga victorita_eugenia,
Iti multumesc din suflet pt raspuns. Sunt in aceeasi situatie ca si tine, nu mai suport cand vad ca luna de luna iar imi vine ciclul. Abia astept sa ajung la prof dr Marinescu, poate reusesc si eu ca si tine, FIV. Ia spune-mi, tu te-ai programat direct la dumnealui? Sau ai ajuns initial la o alta doctora si prin ea la dl. Marinescu? Am mai auzit si varianta asta. Mie, cand am sunat, mi-a raspuns o doamna in varsta (dupa voce asa parea) si mi-a spus sa revin dupa 05 ianuarie. Si la tine a fost la fel? Poti sa imi spui cam ce varsta are dl. Marinescu? Sper din suflet sa iti spun ca sunt si eu insarcinata, ca de plans m-am saturat rau de tot. Tu esti din Bucuresti Te pupic, Elisa
elisa_osiac
Postat pe 21 Noiembrie 2008 10:22
draga elisa osiac
eu am dat telefon si mi a raspuns o doamna am spus ca vreau o programare la prof.dr.marinescu bogdan ea a notat si in ziua cand am fost programata m am dus era bogdan marinescu si asa a inceput totul.Despre el ce sa iti spun e un om super nu vorbeste prea multe cu tine nu e ciubucar daca vrei sa ii dai tu ceva bine daca nu el isi vede de treaba si tot ce face face cu incredere in Dumnezeu de ce iti spun asta ca dupa ce mi a facut embriotransferul a zis DOAMNE AJUTA.Dupa ce am nascut si nu cu el ca nu am mai apucat sa ajung in bucuresti cu toate ca locuiesc aproape de bucuresti (in alexandria-teleorman)m am dus sa imi vada baiatul si sa ii multumesc din suflet pentyru fericirea pe care o traiam cam la 2 luni cacvi am nascut prin cezariana si a trebuit sa imi revin un pic stii cat mi a multumit si mie si dr. cu care am nascut ca m am dus personal?mi a spus ca majoritatea femeilor dupa ce nasc nici macar un multumesc nu ii mai spun daca ajungi chiar te rog sa ii transmiti din partea "GRASULUI DE LA ALEXANDRIA(ASA II ZICEA EL BIETELULUI MEU CA ERA UN GRASUN)CA NU L AM UITAT DAR NU AM AMI AJUNS PRIN BUCURESTI DAR CU PRIMA OCAZIE IL DUC PE BAIAT SA IL VADA CA E O FRUMUSETE DE COPIL SI CREDE-MA CA NU EXAGEREZ DACA VREI asat e id meu de messenger eugenia_victorita@yahoo.com si mai vorbim te pup si iti doresc din tot sufletul sa ai ce am eu
garbo053150
Postat pe 21 Noiembrie 2008 15:27
ma cert cu sotul meu eu zic ca atat de mult imi doresc eu copilul si atat de mult nu si-l doreste el dar nu are ce sa zica eu cred ca la vasrta de 42 de ani nu mai ai chef de copii dar eu am 22 si vreau un copil. cred ca este si asta o problema daca el nu vrea daca el se gandeste la altceva ...va multumesc mult pentru raspunsuri
anca22_kidz
Postat pe 21 Noiembrie 2008 17:39
El are copii?Daca are e posibil sa nu-si doreasca altii iar daca nu are atunci nu-l mai inteleg,dar nici daca ar mai avea nu l-as motiva ....asta nu e bine..nici pentru tine si nici pentru viitorul bebe.Un copil trebuie sa fie dorit si mai ales sa vina intr-o familie in care amandoi asi doresc asta.Imi pare rau ptr tine ,cred ca te simti cumplit
andraandra2
Postat pe 23 Noiembrie 2008 02:57
CRED CA DIFERENTA DE VARSTA DINTRE VOI ESTE DE VINA.ESTE PREA MARE FATA DE TINE.SI DACA O MAI AVEA SI ALTI COPII.............. NU STIU CE SA ZIC SOTUL MEU SI-A DORIT DE LA INCEPUT UN BB,DAR NUMAI CA NU AM RAMAS EU GRAVIDA.AVEM 1 SI 3 LUNI DE LA CASATORIE.TE PUP.
romantica
Postat pe 23 Noiembrie 2008 09:35
buna fetelor marcela sunt.am si eu un sfat pt voi.am 8ani de casnicie iar 5 nu am putut sa fac copii am aflat intamplator de..................VITAMINA E..............pilula fertilitatii.si ce credeti acum am 2 copii minuanti 3 si 1 an fata si baiat VA ROG DACA SUNTETI DISPERATE SI ATI INCERCAT ORICE METADA INCERCATI SI VITAMINA E ASTEPT MSG VOASTRE
marcela0508
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:39
multumesc mult imi face mult bine sa stau de vorba cu voi macar atat ca daca ma apuc sa vorbesc cu el nu vorbeste sta si asculta mai da un zambet si spune ca el vrea sa aiba un bebe cu mine dar daca eu nu pot sa fac un copil ma simt o inutila la revedere
anca22_kidz
Postat pe 23 Noiembrie 2008 23:53
SI EU I-AU VITAMINA E FORTE,ACID FOLIC,FEROGRADUMED.DAR DE CAND LE I-AU MARCA AS MANCA MAI MULT.SI EU INCERC DE 1 AN SI 3 LUNI. .VA PUP SI NU DISPERATI,RUGATI-VA LA D-ZEU.SPOR LA TREABA SI SA AUZIM VESTI BUNE .
romantica
Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:31
BUNA...DA ERA COLPOSCOPIE...ACUM STIU PT CA AM MERS SI MI-AM FACUT-O..IN URMA COLPOSCOPIEI MI S-A SPUS CA AM NISTE "NEGISORI" SI ACUM MI S-A RECOMANDAT ALTA ANALIZA "ADN-HPV"..CRED CA STITI CE E..PT CA EU ACUM AM AUZIT PT PRIMA DATA DE ASA CEVA...PE CARE MERG SA O FAC MIERCURI...(FOARTE SCUMAPA ANALIZA ASTA).AM NISTE EMOTII DE NU VA PUTETI IMAGINA...SA VEDEM CE O SA FIE DUPA...INCERC SA NU MA GANDESC LA TOATE PROSTIILE DAR SINCER NU IMI DAU PACE GANDURILE NEGRE...
danielia_29
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:17
pentru toate fetele care nu raman insarcinate:
anul trecut , in urma unor analize am aflat ca nu putem avea copii decat prin inseminare artif. sau prin ferilizare in vitro deoarece sotul meu are oliigospermie severa( adica 8 mil / mil in loc de 20 de mil/ml. el putin. astefl dupa un an de incercar inaintea sarbatorilor de iarna ne-am resemnat sinu ne-am mai stresat gandindu-ne ca dupa sarbatori incepand cu anul 2008 vom merge la inseminare1 povestea frumoasa este ca in ianuaie 2008 am aflat ca sunt insarcinata si iatane acum parintii unui baietel de 3 luni1
credeti-ma ca stim ce inseamna disperarea dar am invatat ca minuni exista si ca daca crezi in dumnezei si in voia lui poti face orice1
acum ne mai dorim tare inca doi copilasi si daca dumnezeau o sa vrea sa ni-i trimita o sa-i primim cu mare bucurie iar daca nu o sa ni-i luam noi in speranta ca dumnezeu este cu noi1
iar pentru cele care au ajuns la punctul maxim al disperarii cum ajunsesem si noi incercati sa spuneti de cate ori puteti acatistul sf. parinti ioachim si ana care sunt protectorii cuplurilor infertile si multa multa spirulina acre face mununi cu fertilitatea si cu silueta!
va doresc la toate sarbatori fericite si copii sanatosi, iar pentru mamicilie care deja au pui sa va bucurati de copilasii vostri!
shoareku
Postat pe 16 Decembrie 2008 11:58
ma bucur si eu sunt in aceasi situatie de disperare asa ca am recurs la anticonceptionale 3 luni poate mai imi trece disperarea asta si apoi o luam de la capat cu analize . Sarbatori fericite tuturor
alina_200
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:05
am o intrebare pot combin in ultima luna anticonceptonale cu vitam.E ?
alina_200
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:22
FELICITARI SHOARECU SA-TI TRAIASCA INGERASUL,SA TE BUCURI DE EL.ACEEASI PROBLEMA O ARE SI SOTUL MEU.LA ANALIZA SPERMOGRAMEI TOATE I-AU IESIT BUNE IN AFARA DE FAPTUL CA ARE NR MIC DE SPERMATOZOIZI(7,45/CC).
romantica
Postat pe 18 Decembrie 2008 08:44
buna fetelor....va rog sa ma ajutati ...am ajuns la disperare....ma chinuiesc de 8 luni sa raman insarcinata....si nimic....adevarul este ca am luat anticonceptionale vreo 4 ani....si anul trecut in ianuarie le-am lasat..iar dupa o pauza de 3 luni am incercat...si pana akum nimic....si luna trcuta am fost la un control si mia dat un tratament cu utrogestan din a15 a zi a ciclului...ce stiti????ma ajuta la ceva?oricum tratamentu dureaza 3 luni...si perioada de ovulatie nu pot sa mio calculez pentru ca ciclu mi neregulat,aku 2 luni mia intarziat 2 saptamani.....ce sa fac??????datimi un sfat VA ROG....SI LUNA ACEASTA MIA INTARZIAT 4 ZILE SI INCA NU O VENIT ...ORICUM ASTEPT
AJUTATI-MA PLUS DE ASTA IAU SI VITAMINA E SI ACID FOLIC.....AJUTATI-MA VE ROG...DATI-MI UN SFAT
emydana87
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:07
In primul rand nu mai fii asa stresata,nu iti face bine.Daca tu esti disperata deja ce sa zicem altele care incercam de vreo 4 ani,,,,daca ai luat asa mult anticonceptionale ramai mai greu,asa stiu si eu din auzite si iti spun si eu ce am citit si auzit.Incearca sa nu te mai stresezi pe cat poti.Bafta si sanatate!
andraandra2
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:10
NU INTELEG DE CE ATATA STRES.EU AM RAMAS DUPA UN AN SI 4 LUNI.TOT ASA AM LUAT ACID FILIC,VIT E,FEROGRADUMED.ASTAZI M-I S-A CONFIRMAT LA ECO CA-S IN 3 SAPT.DE FAPT EU STIAM CA-S GRAVIDA.
romantica
Postat pe 8 Ianuarie 2009 11:53
vai falicitari ...ma bucur pentru tine...sa stii ca si eu miam facut test si mia iesit pozitiv...deabia saptamana viitoare ma duc la medic...orcum sunt putin stresata..e sigur testul????eu nu am simtome asa de pronuntate.....
emydana87
Postat pe 8 Ianuarie 2009 23:09
FELICITARI,ESTE VALID 100 LA 100.EU NU AM NICIUN SIMTOM,DECAT CA NU MAI AM CICLUL.
romantica
Postat pe 9 Ianuarie 2009 21:07
foarte bine ma bucur mult pt toate mamicile si viitoarele mamici fiti fericite si bucurati va de micuti si cele care incercati ca speranta e ultima care moare eu asa gandesc va pup si o seara buna
anca22_kidz
Postat pe 9 Ianuarie 2009 23:36
EUGENIA_VICTORIA,SPUNEMI TE ROG DESPRE ACEST TRATAMENT ,,FIV,,NU AM AUZIT NICIODATA DESPRE CE ESTE,AMI DORESC SI EU UN BEBE,AM AVUT O SARCINA EXTRAUTERINA IN FEB.2008 SI DE ATUNCI NU S-A INTAMPLAT MINUNEA,AM MERS LA DIFERITI DOCTORI SI ANALIZE PESTE ANALIZE SI SUNT OK DECAT SOTUL ARE SPERMOGRAMA...SUNT PUTIN CAM PUTUROSI ITI MULTUMESC TARE MULT PTR RASPUNS!PUPICII
dinca_bebe
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:22
FELICITARI,,ROMANTICA,,DOAMNE AJUTA SI LA TOATE CARE ASI DORESC UN BEBE ,SA FIE SANATOS SI VOI PARINTII.STIU CUM E SI NOI NE DORIM DE CATIVAI ANI UN INGERAS DAR VAD CA NU PREA VREA SA NI-L DEA D-ZEU:(PUPICII
dinca_bebe
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:36
DOAMNE CE M-A IMPRESIONAT ,,SHOARECEA,,FELICITARI,BRAVO SA FIE SANATOS BEBE SI SA NE AUZIM NUMAI DE BINE PE AICI TOATE MAMICILE SI VIITOARELE SI CARE ASI DORESC UN BEBE,UFFF SI EU SUNT SUPY CA NU RAMAN:(NE DORIM ENORM UN INGERAS
dinca_bebe
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:42
vreau sa va spun ca astazi am fost la medicsi mio confirmat sarcina.... si sunt asa de fericita....dar nu am inteles o chestie....mia spus ca sunt in 3 saptamani...si totusi eu ultimul ciclu lam avut pe 7 decembrie,nu ar trebui sa am 5 saptamani????cum se calculeaza??? voi nu stiti cumva???
sunt incantata si va doresc si voua succes....
shoareku vreau sa te intreb ceva...daca i ramas gravida in ianuarie 2008,cand ai nascut???
sunt curioas pt mine
kam asa am ramas si eu....si vreau sa stiu cu aproximatie
emydana87
Postat pe 12 Ianuarie 2009 20:37
pt. emydana 87: nu am ramas gravida in ianuarie ci in decembrie. in ianuarie am aflat de sarcina. am nascut pe 9 septembrie. ti-a spus trei saptamani pentru ca primele doua saptamani de fapt nu erai gravida1 varsta sarcinii se calculeaza de la data ultimului ciclu, dar la ecograf ti-a zis varsta embrionului
shoareku
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:09
felicitari EMYDANA87, SA DUCI CU BINE SARCINA SI NUMAI SANATATE ATI DORESC, MA BUCUR TARE MULT CAND AUD PE CINEVA CA A VENIT BARZA SI PE LA ELE CARE ASI DORESC.TE PUPICI LA BURTICI POATE NE MAI AUZIM PE AICI DE BINE SI EU VISEZ LA UN INGERAS DE CATIVAI ANI.
dinca_bebe
Postat pe 13 Ianuarie 2009 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rigevidon 21+7 3 De la: kidz008191 18 Mai 2010 17:15
vreau bebe 127 De la: lia06 9 Aprilie 2010 12:01
bebelusul si sexul 10 De la: andracalin 21 Iunie 2009 15:32
anticonceptionale 1 De la: buburuzaaa 11 Ianuarie 2011 23:21
ANTICONCEPTIONALE SI O EVENTOALA SARCINA? 1 De la: cassandra895 31 Iulie 2009 17:38
Setari Cookie-uri