cesa fac ca baietelul meu sa bea mai mult lapte?

buna,
cu laptele praf avem si noi prombleme, am implinit in august anisorul si pana acum numai san accepta, in rest, orice tip de lapte praf am incercat sa-i dau, nu mi l-a luat.Cu biberonul se joaca, iar in sticluta sau paharel, gusta, constat ca e lapte si nici nu mai vrea sa bea.
I-am cumparat si lapte cu aroma de vanilie junior, de la Humana, la cutie, tot degeba, doar cereale facute cu lapte praf manaca, insa la aceasta noua varsta si acestea parca nu ii mai plac prea mult. Cei drept, este si o gama mai rastransa pt 1 anisor, si poate s-a saturat deja de acestea.
Problema mea estea cand am sa o intarc, cum o voi convinge sa bea lapte!:(
A mai patit cineva ceva asemanator?
merci mult.
Pe curand,
Nicoletta
ocindori
Postat pe 31 August 2009 19:11
intreaba doctorul pentru o astfel de problema, de exemplu fetita mea nu vroia sa bea ceai, dupa ce am discutat cu doctorul si mi-a spus sa-i pun in ceai cateva picaturi de lamaie a acceptat foarte bine ceaiul.
Natali_kidz
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:19
Si eu am avut probleme cu laptele...parca ii dadeam ``rahat`` nu alta.Era mica cred ca avea 4/5 luni ca ii infasuram sticla de lapte in prosop ca sa nu vada culoarea si asa manca ceva ceva.Asta a tinut putin o luna nici atat.
Asa ca am renuntat la lapte si i-am inlocuit masa de lapte cu cereale.Acum are 2 ani si 5 luni si nici in ziua de azi nu il bea.Mananca mult iaurt simplu, branza si tot ce pot prepara cu lapte(budinca, orez, gris...)Dar lapte in nici un caz e iach
Bea ceai si multa apa,sucuri din comert la fel sa nu le vada.De obicei cam toti copii adoar toate sucurile ce sun in comert mai ales coca cola.Ea imi zice ca-i kaka si nu o intereseaza.Macar atat daca lapte nu bea nu se indoapa de porcarii.
alinakatt
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:47
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 10 Martie 2010 15:23
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 21:49
office_salinasusesi_ro
Postat pe 18 Martie 2010 09:32
salutare sunt noua pe aici,si eu am un baietel de 1 an si 2 sapt si este comoara mea, dar in legatura cu cerealele de la milupa, nu le dati la biberon ca nu mai scapati usor faceti doar in castronel si dati copilului cu lingurita
kidz002823
Postat pe 22 Martie 2010 15:50
laptele sa-l dati numai inainte de culcare la pranz si seara,iar in unele cazuri cand se mai trezeste si dimineata devreme
kidz002823
Postat pe 22 Martie 2010 15:53
buna fetelor si eu am un baietel de 1 an si 5 luni si ziua nu vrea sa bea lapte nici sa nu il vada iar seara bea cate un biberon sau doua,oare este vre-o problema,nu bea suficient lapte?
anaROBERT
Postat pe 22 Martie 2010 18:13


office_salinasusesi_ro
Postat pe 24 Martie 2010 07:52
cand vrei sa mananci ceva, ai pofta, inseamna ca, corpul are nevoie de ce anume poftesti, poate si copii nu mai vor asa de mult lapte... eu cu andrei dupa revelion am stat in spital din cauza la dinti, venea sotul si imi aducea lapte dimineata si seara, dar facea diaree si am renuntat, doua luni nu a baut lapte, incetul cu incetul am incercat sa-i dau din nou, il mai pacaleam si ii puneam in castronas biscuiti sau piscot iar acum ii dau sticluta si il bea, poate au nevoie si ei de o pauza, au perioade si ei, am auzit multe cazuri, sa-i dati sa si manance nu numai lapte, la 1 an ar trebui sa le incerce pe toate... de ce unele mame se gandesc imediat ca ar fi o problema
Laura_M
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:48
ana nu iti face prb , are si el perioade cand se satura ca si noi de altfel. a mea cea mijlocie a avut si ea o perioada cand refuza laptele dar si-a revenit si a fost totul in regula
cory_emy
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:56
nici al meu nu bea ziua lapte, acum numai de vreo 3 zile bea cam 100ml ziua in rest noaptea...
viobregar
Postat pe 11 Aprilie 2010 23:01
piticania mea vrea tzitzi dupa fiecare masa asa ca ea bea laptic si ziua si noaptea si mai ales noaptea aseara am adormit cu ea la san m-am si speriat
cory_emy
Postat pe 11 Aprilie 2010 23:04
si al meu era la fel cand ii dadeam sa suga, dar acu cum nu mai avem laptic, ziua ceai si suculet de porto si noaptea laptic cam 500ml in 24h. DE ex. acu a baut la 9 200ml, mai bea pe la 1cam 150ml si dimieata la 7.30 150-200ml
viobregar
Postat pe 11 Aprilie 2010 23:13
nu imi fac asa mari probleme ca mananca mancare are 5 mese pe zi din care 3 principale dar ma gandeam ca poate nu o sa mai aibe suficient calciu
anaROBERT
Postat pe 12 Aprilie 2010 00:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scaderea secretiei de lapte matern 78 De la: mihaela_dardac 7 Iunie 2013 17:55
Cum il dezvatam de biberon? 39 De la: corny 14 Martie 2016 13:35
cearcane la copii 1 De la: ariana 29 Noiembrie 2009 14:12
Vand carucior Primii Pasi si scaun auto bebe 1 De la: guliver 20 Iunie 2010 11:50
IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE - COLECTIA 2010 1 De la: tavibkk 12 Decembrie 2009 02:17
Setari Cookie-uri