dermatita atopica

pt mimi:exomega a functionat la noi...poate era mai grava situatia la voi..
Ate83
Postat pe 24 Ianuarie 2012 23:25
Buna mamici!Am o fetita de 1 an sh 9 luni sh ne confruntam cu dermatita atopica.Nu am fost la medic dar am citit pe net depre bubitele rosii sh aspre sh mi-am dat seama ca despre aceasta este vorba .Am incercat Advantan milko crema de galbenela sh o crema de la triderm cu tarate ,dar au avt rezultate pe timp scurt .nu stiu ce sa mai fac .AJUTATI-MA va rog!!!multumesc!
garbo266780
Postat pe 29 Februarie 2012 18:03
buna! am si eu o problema cu dermatita de la 6 saptamani, acum are 9 luni.prima oara ii aparuse niste pete mici si rosii dar cu un punct galben,semanau cu cosuri,i am dat cu mustela,stelatopia toata vara si nu am mai avut probleme de loc,iau disparut in cateva zile,dar din toamna au inceput iar sa ii apara sub forma de cosuri mai mari pe un singur obraz,de at ae vreao 5 cosuri ca sa zic asa si nu ii trec,am fost si la un doctor homeopat si nimica,deci am folosit doar mustela si granule homeopatice,ce vreau eu sa intreb este daca o fi dermatita sau nu,am tot citit aici si nu vad pe nimeni sa zic ca seamana cu niste cosuri,cu toate ca 3 doc au zis ca este dermatita,este devreme sa incerc o crema cu cortizon?
roxana_vlad
Postat pe 4 Martie 2012 12:52
spala fata copilului cu musetel in care ai pus 1 lingurita de bicarbonat .....la 0 cana de ceai de

musetel fara zahar pui o lingurita cu varf de bicarbonat de sodiu ...apoi stergi fata cu o discheta

demachianta de 5-6 ori pe zi ,daca nu il poti lamuri sa tina un tifon umed cu ceai pe fata pe care il

mai uzi din cand in cand si il aplici pe obrajori ,frunte ....ph-ul pielii la nivelul fetei are o imunitate scazuta si trebuie refacut .....ar trebui pana a doua zi sa-si revina , depinde de cate zile i-a aparut dermatita ....sanatate
]






garbo166250
Postat pe 15 Mai 2012 22:07
Cristinamaria, vreaua daca se poate mai multe informatii despre cazul tau si aceasta nesuferita boala. Spune-mi te rog cum se numeste crema de la SVR Laboratoires? Am cautat pe sait si au o multitudine, nu stiu exact ce ai folosit tu. Si noi ne confruntam de 3 luni cu aceasta problema, am consultat n medici de toate specializarile, pediatri, dermatologi, alergologi, am folosit tot ce inseamna Avent, Bioderma, Atoderm, Balsaum Intensiv si bineinteles nelipsitul Locoid, insa fara nici un rezulzat. Dispare in timpul tratamentului cu Locoid dupa care reapare. Am cautat atatea informatii incat am ajuns sa sugeram noi medicilor ce tratamente sa mai incercam. Vom sugera si tratamentul urmat de tine, poate vom avea rezultate.
Sanatate multa tuturor copilasilr.
grigore2000
Postat pe 22 August 2012 14:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Haideti sa dam mana pentru ANDU-Ajutor umanitar 1 De la: Ralucuta 29 Octombrie 2009 17:08
Copiii hiperactivi 9 De la: dethave 29 Octombrie 2010 22:02
INDEMNIZATIA 3 De la: Nicoleta_Veronica_1 16 Octombrie 2012 15:33
imunitate 1 De la: garbo248622 17 Noiembrie 2011 16:31
Jocurile copilariei 7 De la: zambila 11 Octombrie 2010 14:55
Setari Cookie-uri