megaureter si reflux vezico-ureteral

buna. noi avem un copilas de un an si 5 luni, care s-a nascut cu megaureter, o malformatie pe uretere, care impiedica buna circulatie a urinei si crea acumulari de urina in rinichi (hidronefroza). Boala am depistat-o imediat dupa nastere pt ca stiam din sarina ca este ceva la mijloc, dar daca nu o observam, am inteles ca simptomele ar fi urmatoarele: infectii urinare repetate, dureri de spate, urinare cu jet intrerupt, dureri la urinare etc. Pt cei care au nenorocul sa se confrunte cu asa ceva (aceeasi boala sau probleme), va recomand din tot sufletul si cu toata sinceritatea medicul care ne-a operat pe noi (LAURA TOPOR, spital Grigore Alexandrescu sau la Euroclinic daca vreti), e n medic de milioane si un om cu un suflet de aur. Daca are cineva nevoie de ceva referitor la cele de mai sus (informatii, pareri, impresii, sfaturi etc, schimburi de experienta), puteti sa ne scrieti pe adresa ruschita@yahoo.com

Noi acum, dupa un an jumate aproape, in sfarsit suntem din ce in ce mai bine, ecografiile arata imbunatattiri continue ale starii copilului, si speram sa nu ne maitrebuiasca alta interventie (a fost nevoie de 2 operatii pt a ajunge la punctul actual) . II multumim lui Dumnezeu ca am avut norocul de a da de dr TOPOR, caci altfel nici nu vreau sa ma gandesc la ce medic nimeream, ce diagnostic prost i se punea, ce tratamente aiurea si in ce hal ajungeau toate organele lui! (Caci am vazut in spital cazuri care abia in al 12-lea ceas au ajuns la dna dr)

MULTA SANATATE TUTUROR!!!!!
ruschita
Postat pe 4 Februarie 2009 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa il fac sa adoarma??? 66 De la: garbo171980 16 Noiembrie 2010 12:32
gradinita sau impactul psh a socializarii asupra copiilor 88 De la: garbo167694 14 Septembrie 2010 19:39
fast food : da sau nu? 20 De la: gepiza 15 Noiembrie 2009 11:55
hainute bebelusi 1 De la: irinar2010 6 Aprilie 2010 11:01
A vorbit și apoi nu a mai zis nimic 5 De la: garbo_471664 16 August 2017 12:44
Setari Cookie-uri