CRIZE DE NERVI

"acum sincer nu stiu cui trebuie sa impui reguli la copil sau la bunici "
dianecrii
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:34
buna!sunt noua pe acest site care l-am gasit intimplator si mi se pare foarte util,am si eu un baietel de 4 ani si doua luni care in ultimul timp face tot mai des crize de nervi,aproape zilnic .acestea se intimpla de obicei in momentul incare se loveste, .am inceput sa ma ingrijorez pentru ca inainte nu facea asa, dar citind pe forum am observat ca nu sunt singura in aceasta situatie.el tipa din toate puteriile si nu putem sa il linistim nicicum si deseori este foarte nervos.as vrea sa stiu daca e cazul sa imi fac griji sau este ceva trecator.mentionez ca el nu face crize cind vrea ceva,stie ce are voie si ce nu,asvrea sa stiu si daca poate fi motivul ca noi parintii suntem cam stresati si din aceasta cauza a devenit si el asa si cum as putea diminua starea lui de nervozitate.din pacate nu traim in romania iar el nu stie limba acestei tari deci nu pot apela la un psiholog..va rog frumos daca puteti sa-mi raspundeti cu niste sfaturi.va multumesc anticipat.
belce
Postat pe 18 Mai 2009 00:43
si eu am aceeasi problema ca si tine.si credeam ca numai eu trec prin asa ceva.si baietelul meu urla la fel .asa face decand s-a nascut.are 2 ani si 9 luni.tot primul copil.dar eu deja ma enervez foarte repede si stiu ca nu este bine ,ca-l enervez si mai rau,
dar nu pot sa ma mai controlez.
gabitza_deny
Postat pe 29 Mai 2009 12:28
spoate vrea atentie.fetita mea ar mereu sase ocupe cineva de ea.trebuie de multe ori sa spun.in ultima vreme ar sta numai la desene.afara"numai suport".sting tv o imbrac si o scot.stand la casa are distractie
kidz005710
Postat pe 29 Noiembrie 2009 05:25
cand noi tipam si lidia tipa"incetat
kidz005710
Postat pe 29 Noiembrie 2009 05:27
salutare.si eu sunt noua
kidz005710
Postat pe 29 Noiembrie 2009 05:28
Buna ! Si eu am un baietel e 1 an si 2 luni si .......nu mai stiu ce sa fac.......
Merge de la 11 luni si tot de atunci a inceput sa faca nazdravanii. Problema este ca atunci cand nu este lasat sa faca ce vrea se da cu capul de pereti sau de podea, tare (se aude) !! Nu mai stiu ce sa fac..... Constientizez ca, facand mereu ca el ,doar as perpetua problema, dar......ce sa fac?? De asemeni, isi exprima emotiile mai puternice, fie de furie, FIE de bucurie, dandu-si palme.
Da, ati citit bine : isi da palme singur si NU pot sa inteleg de ce.de unde i-a
venit ideea asta.....?!? Precizez ca pe el nu l-a atins nimeni intr-un mod agresiv, nici nu a fost amenintat cu bataia sau ceva de genul asta..... Chiar nu
pot sa pricep de unde a aparut problema asta si cum pot sa o rezolv. Help !
Va multumesc pentru sinceritate si generozitate ! Daca nu ati fi fost voi atat de deschise si atat de prietenoase, nu cred ca as fi indraznit sa vorbesc despre problema asta.......
Multumesc anticipat pentru sfaturi !
lehtinen
Postat pe 30 Noiembrie 2009 08:41
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 1 Martie 2010 22:23
un toc de bataie nu sunt eu mamna ei sa vezi ce mar asculta
selia
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:43
selia,nu te inteleg! Poti fi mai explicita te rog
chanty
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:47
sa inteleg ca atunci cand un copil are ,,rabufniri"trebuie batut?
chanty
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:57
Buna tuturor! Ceea ce cred eu s-a scris in nenumarate mesaje anterioare. Sunt una dintre mamicile, care nu au trecut prin aceste lucruri. Cand bebe era mai mic locuiam cu parintii si cu siguranta ca ajungeam la crize daca mai continuam convietuirea cu bunicii, care din prea multa 'grija', de cele mai multe ori ne strica treburile. La al - II- lea bebe a fost total diferit, locuind singuri, ba mai mult , fiind foarte departe. A fost cumintel de mic, a fost mai usor sa il educ, pentru ca despre asta este vorba, fie bebe chiar si de o saptamana. Rabdare mamici ( imi pierd si cumpatul destul de des- dar noi pasim in adolescenta). De multe ori am afirmat ca nu sunt copii obraznici, ci parinti fara rabdare - cred in continuare ca e asa. Pupici
forbiden
Postat pe 12 Aprilie 2010 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog in dimineata asta 9 De la: daniilia 14 Mai 2012 13:57
indemnizatia 101 De la: garbo185246 5 Februarie 2011 10:22
Super bona pentru Bucuresti si Pipera 13 De la: SEBY1YEAR 4 August 2009 13:27
Ajutor pentru copiii nimanui 6 De la: ade_ 16 Octombrie 2009 22:14
dorinta angajare 3 De la: garbo159954 28 Iunie 2010 10:44
Setari Cookie-uri