ce crema de corp folositi pe bebelusi?

BUNA
EU FOLOSESC PT VLADUT CREMA DIN GAMA MUSTELA :HYDRA BEBE
E CAM SCUMPA DAR MERITA BANII SI TINE FOARTE MULT.eU AM CUMPARAT-O DE CAND S-A NASCUT SI TOT MAI AM SI AVEM 13 SAPTAMANI.
SI LA BAITA TOT UN SAMPONEL DE LA MUSTELA FOLOSESC SI II MERGE FF BINE NU MAI ARE PIELEA USCATA
SA IMI SPUI DACA TI-A FOLOSIT RASPUNSUL MEU
PUPICI
moni_ioni
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:37
BUNA
AM RASPUNS MAI SUS E FF BUNA GAMA MUSTELA EU SUNT FF MULTUMITA
PUPICI
moni_ioni
Postat pe 29 Ianuarie 2009 15:38
eu am folosit in prima luna bebanthen si de la o luna folosesc crema de galbenele sunt foarte multumita de ea.
maria_serafim
Postat pe 26 Februarie 2009 16:45
Nivea folosim si noi,toata gama si suntem foarte multumiti.pentru piele uscata,uleiul face minuni.
lara_kidz
Postat pe 5 Martie 2009 15:50
noi folosim de la jonsons absolut totul ulei sampon sapun si sunt f multumita de ele plus de asta miros fffffffffffffffffffff bine
silviatatu
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:07
NOI FOLOSIM DE LA NIVEA
karmina
Postat pe 25 Iunie 2009 12:27
noi folosim exomega-a-derma toata gama, crema de corp hidratanta este f.f. buna, hidrateaza si protejeaza de infectii pielea bebelusilor s i copiii.cu ea l-am vindecat pt ca era plin de bubite, suspect chiar de dermatita atopica.dupa 3 zile in care am folosit laptele de corp au inceput sa-i treaca bubitele si pielea care era f uscata sa-si revina.este cam scumpa, in jur de 60 de lei are la farmaciile sensiblu dar isi merita toti banii.v-o recomand cu caldura
kidz000320
Postat pe 3 Iulie 2009 16:21
Eu in maternitate am aflat de la medicul neonatolog ca produse;e Johnson provoaca alergii........ Ni s-a interzis folosirea lor.
monaraus
Postat pe 3 Iulie 2009 22:49
Eu folosesc pt Vero gama Nivea si Penaten. Cu Nivea am inceput la baita, dar pe corp o ungeam in prima luna cu ulei de masline, ca asa ne-a spus din maternitate ca e mai bun ca orice crema, dar dupa aceea am incercat penaten gute nacht si a fost bun. Dar din cate vad nu e sensibila si o sa incep sa o spal cu toate gamele, ca sa se obisnuiasca.
ralucimp
Postat pe 26 August 2009 08:30
Dragi mamici, si eu am fosolt produse nivea, si am fost f multumita pana intr-o zi, cand am citit compozitia, au toata gama de parabeni, asa ca am renuntat la ele. Acum folosesc gama "Himalaya", sunt f multumita de ea, eu zik ca depinde de fiecare bebelus la unii le priseste o gama, la altii alta gama de produse. Insa, indiferent de gama folsita aveti grija si uitativa ce contin, e bine sa evitam parabenii !
iasmina_kidz
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:48
Pardon, am vrut sa zik folosit !
iasmina_kidz
Postat pe 28 Septembrie 2009 15:51
eu va recomand uleiul de masline....nu e de firma, nu are reclama scumpa cu bebei simpatici, e ffff sanatos. si crema de galbenele de la Plafar iarasi face minuni!
eu sunt adepta produselor naturale atat ptr copii cat si ptr femei:
http://www.exposhop.ro/Code/Applications/web/index.cgi?action=blog§ion=4&art=10

adika_kidz
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:14
Am auzit mamici care au avut probleme mari cu samponul Jonson(arsuri f nasoale)>Avetzi grija.Hoi folosim Hipp Baby.
ina_rebeca
Postat pe 23 Octombrie 2009 22:18
eu am auzit cred ca vreo 2 mamici care se palng de produsele jhonson.. mai ales de sampon despre care reclama spune ca e "fara lacrimi" dar in realitate mamicile spuneau ca bebicii lor palngeau ofarte tare la baitza daca din gresala le ajungea un pic la ochi.. deci ustura ochi de el ca de orice alt sampon ..reclamele astea..
adryaana
Postat pe 29 Octombrie 2009 17:25
Buna. Eu pentru fetita mea folosesc produse de la Nivea. Pe cap o spal doar cu sapun pentru bebe, are 5 luni. Am prietena care foloseste Bubchen si este multumita. Si eu sunt foarte multumita de gama Nivea.
Pitu
Postat pe 30 Octombrie 2009 09:12
Buna!Eu pentru INGRID in primele sase luni am folosit creme si sampoane din gama Mustela(CREMA HYDRA BEBE),dupa aceea am primit cadou un mini set(creme,sampon,parfum)din gama Chicco si sincer sunt fff multumita de ambele.Apropo de produsele din gama Johnson`s am auzit mai multe prietene care nu au fost multumite.
happy_girl
Postat pe 30 Octombrie 2009 13:25
recomand produsele de la Klorane, noi le folosim de la nastere si sunt foarte multumita. samponul, gelul de dus, sapunul si pudra. Avem si sapunul solid pe care il folosesc dupa ce il spal la funduletz, dupa kk :) si laptele de corp dupa baitza cand ii face mami masaj! si miros foarte bine, de fapt au mirosul acela de "curat" dar sa stiti ca pentru fatza, crema de la Mustela este pe placul nostru! si am avut o dermatita care ne-a trecut cu A-Derma- dermalibur! pupici
BebeDamian
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:20
si nu as folosi niciodata produse de la Nivea sau Jonson's, dar depinde de fiecare ce ii prieste...
BebeDamian
Postat pe 19 Ianuarie 2010 21:24
de la klorane folosim gelul acela de corp ce il poti folosi si pentru spalat pe cap.. foarte bun.. scump dar foarte bun...
adryaana
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:46
Cred ca totul depinde ce ce-i prieste bebelusului,noua gama klorane ne-a provocat un eritem fesier destul de urat,asa ca am renuntat,desi prietenele mele au fost f incantate de gama klorane.Asa ca orice crema e buna atata vreme cat ii prieste bebelusului!
iasmina_kidz
Postat pe 20 Ianuarie 2010 19:57
asha este, depinde ce ii prieste bebelusului! eu una, chiar daca i-ar merge bine cu nivea, nu as folosi aceasta gama...nu vreau sa supar pe nimeni, dar sunt doar produse suuuper comerciale, e ca si cum mi-as cumpara mie deodorant rexona...intradevar trebuie pusa in calcul si problema financiara...
BebeDamian
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:18
Incearca ulei de masline, la temperatura camerei.
Da rezultate extraordinare si are un efect de hidratare deosebit, nu se compara cu nimic altceva.
Asa am patit si eu cu fetira mea dar dupa ce mi-a zis mama sa-i dau cu ulei de masline nu mai avem nici o pb. Nu s-a oparit, nici nu a facut iritatii, contine multe vitamine.
denisa_kidz
Postat pe 1 Februarie 2010 12:39
Pentru spalat foloseste produse care se pot folosi si pt corp si pt par, sunt cele mai bune.In rest folosesc gama nivea si avene.
denisa_kidz
Postat pe 1 Februarie 2010 12:42
buna fetelor asa este eu o spun din experienta ca uleiul de la jonson baby provoaca alergii acum bineinteles daca i sa intamplat bebicului meu nu e cazul sa se intample la toti dar cum am folosit uleiul cum mi sa umplut pe tot corpul de bubite .va pup si pe voi si pe bebici vostri si multa sanatate
anaROBERT
Postat pe 1 Februarie 2010 13:08
Cremele pentru bebe au nume sonore de firme, sigur ca daca folosesti o crema de la o anumita firma si pilea lui bebe nu se impaca cu ea trebuie sa o schimbi, intrucat nu exista o afinitate pentru produsul respectiv, chiar daca vecina, matusa, prietena si alte cunostinte au avut experiente bune cu crema respectiva. Pentru ele a fost BUNA, pentru al tau bebe NU. E salutar sa nimeresti din primele incercari o crema potrivita si sa ai incredere in ea pe mai departe, pielea bebelasului iti va confirma asta. Eu am folosit gama Nivea pentru corpuletul bebelinei si a fost ok.
AdinaB
Postat pe 1 Februarie 2010 16:01
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 3 Februarie 2010 08:07
Buna dragi mamici, raspund si eu la intrebare : pt masajul zilnic dupa baita folosim lapte hidratant cu extract de galbenele de la firma Klorane, se gaseste doar in farmaciile Sensiblue, costa 30 lei si tine 6 luni, sunt f multumita de el caci intra fffffff repede in piele ( nu am patit aceelasi lucru cu Nivea), iar dupa fiecare spalare la fundic folosim tot crema de galbenele, Melkfet, mi-a ramas mie de la operatie(am facut cezariana si cu asta ma dadeam pt o mai rapida vindecare).e putin grasa dar nu lasa sa treaca apa(urina) prin pielea sensibila a bebeului. Nu am avut niciodata eritem fesier. Va pupacim
mama_lui_Filip
Postat pe 15 Februarie 2010 10:47
Buna,pt. fundulet ,cute si alte zone ce se irita usor recomand Bepanthen,si pt. restul corpului Penaten,sunt foarte bune.Pupici.
maria26
Postat pe 3 Martie 2010 09:18
office_salinasusesi_ro
Postat pe 18 Martie 2010 09:59
Daca va intereseaza produsele hemel va pot da mai multe informatii deoarece sunt reprezentant. Daca sunteti interesati scrieti-mi pe adresa andreearodica-bazavan@yahoo.com
andreEA_27
Postat pe 4 Mai 2010 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Shopping 2 De la: Alina80 8 Septembrie 2009 16:36
SALINA TIMISOARA 1 De la: office_salinasusesi_ro 3 Ianuarie 2010 20:27
ce mancam 0 De la: 22 Octombrie 2010 10:10
vand patut +saltea,port bebe chicco 1 De la: onutza 19 Iunie 2009 11:06
cum imi dau seama cat mananca un bebe de 4 luni daca al alaptez la san 2 De la: quasaria 11 Februarie 2012 16:55
Setari Cookie-uri