CUM VA MERGE O RELATIE DINTRE O FEMEIE DE 44 SI UN BARBAT DE 31DE ANI?

Ced ca indiferent de varsta, barbatii tot niste copii sunt... Diferenta e ca ai un copil acasa cu trup mai tanar! Si da... e gerovital!
picaturaderoua
Postat pe 29 Iunie 2010 13:06
sa te bucuri ca se intimpla si sa nu regreti cind se va termina
inderagostita
Postat pe 29 Iunie 2010 15:15
De la: inderagostita, la data 2010-06-29 15:15:21sa te bucuri ca se intimpla si sa nu regreti cind se va termina



........Da...chiar asa...Si sa traiesti clipa.....
libra66
Postat pe 29 Iunie 2010 17:02
Na, si cum zice 66 e bine... ca doar ea e pe langa "pozitie"!
inchizi okiu', deschizi okiu' si gata clipa!
ce-ai avut si ce-ai pierdut?!
moniq_
Postat pe 29 Iunie 2010 17:46
clipa,bre..
preci
Postat pe 29 Iunie 2010 21:04
brici!
va mergee...brici!
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 06:59
fugi bre, d'acilea! vrei sa fii "cauzatoare de moarte"?! Taman mata, bre Fleur, sensibila si parfumata sa instigi la suicid?!
Ascunde lama , ca am io o presimteala de-aia, cum ca va avea nevoie de ea!
moniq_
Postat pe 30 Iunie 2010 07:57
bre moniq,buna dimi!
da ce matinala esti!

visasi la beduin bre?
dancris
Postat pe 30 Iunie 2010 08:19
Io m-am mai gandit... sigur n-o sa mearga... din cauza de cifra fatidica - 13
Daca diferenta era de 14, 15 ani, ar fi mers... brici!
Stie fleur ce zice...
Tylly
Postat pe 30 Iunie 2010 08:48
De la: comoaramea, la data 2010-06-14 02:42:08Daca e cineva intr-o situatie asemanatoare,si au alcatuit un cuplu, rog sa spuna daca se inteleg.Sant pe cale sa accept avansurile de pe net ale unui barbat cu 12 ani mai mic, din aceiasi zodie(gemeni).`

hmmm...sunt tot gemeni dar cu un an mai mare merge?
tymbark
Postat pe 30 Iunie 2010 11:47
De la: tymbark, la data 2010-06-30 11:47:08
De la: comoaramea, la data 2010-06-14 02:42:08Daca e cineva intr-o situatie asemanatoare,si au alcatuit un cuplu, rog sa spuna daca se inteleg.Sant pe cale sa accept avansurile de pe net ale unui barbat cu 12 ani mai mic, din aceiasi zodie(gemeni).`

hmmm...sunt tot gemeni dar cu un an mai mare merge?

Asa disperat esti?
Tylly
Postat pe 30 Iunie 2010 11:48
De la: Celleste_, la data 2010-06-30 11:48:52
De la: tymbark, la data 2010-06-30 11:47:08
De la: comoaramea, la data 2010-06-14 02:42:08Daca e cineva intr-o situatie asemanatoare,si au alcatuit un cuplu, rog sa spuna daca se inteleg.Sant pe cale sa accept avansurile de pe net ale unui barbat cu 12 ani mai mic, din aceiasi zodie(gemeni).`

hmmm...sunt tot gemeni dar cu un an mai mare merge?

Asa disperat esti?

nu si daca esti tu in cauza
tymbark
Postat pe 30 Iunie 2010 14:43
De la: tymbark, la data 2010-06-30 14:43:28[
nu si daca esti tu in cauza

Nici in visele tale cele mai frumoase...

Tylly
Postat pe 30 Iunie 2010 16:14
fleurdelis
Postat pe 30 Iunie 2010 20:06
Pai, depinde ce urmariti sa mearga?
Si cat de consistent e contul doamnei sau spre ce standarde tinde domnul...


m_ada
Postat pe 30 Iunie 2010 20:13
buna seara, eu zic ca poate merge o astfel de relatie,dar totul depinde de ambii parteneri.Diferenta de varsta nu are de a face cu dragostea pana la urma tineretea trece si ramane sufletul.Asa ca va doresc numai bine.
garbo134572
Postat pe 3 Iulie 2010 22:29
Are dreptate domnisoara Celleste.nu exista o reteta universala,nu toti oamenii din aceeasi zodie sunt la fel......si totusi......eu zic sa incerci "marea cu degetul",dar sa fii prudenta in ceea ce priveste sentimentele tale.nu te implica sufleteste,prea mult,pt. ca in orisice caz,osa te "frigi" la un moment dat.relatiile astea,de regula nu tin mult.nici macar daca e invers,adica barbatul mai matur decit femeia.....si avem atitea exemple arhicunoscute.daca vrei s-o iei ca pe o aventura.......nimic pe lumea asta nu te poate opri,dar o relatie pe viata?ai fii prea norocoasa sa gasesti OMUL.si eu,la virsta mea de 50 de aniam propuneri indecente da la pusti de pina in 30....ei si ce?ei propun....insista...si eu imi vad de viata mea in continuare.multa bafta in tot ceea ce vei vrea sa faci in continuare.....
almasirbu
Postat pe 3 Iulie 2010 22:37
Are dreptate domnisoara Celleste.nu exista o reteta universala,nu toti oamenii din aceeasi zodie sunt la fel......si totusi......eu zic sa incerci "marea cu degetul",dar sa fii prudenta in ceea ce priveste sentimentele tale.nu te implica sufleteste,prea mult,pt. ca in orisice caz,osa te "frigi" la un moment dat.relatiile astea,de regula nu tin mult.nici macar daca e invers,adica barbatul mai matur decit femeia.....si avem atitea exemple arhicunoscute.daca vrei s-o iei ca pe o aventura.......nimic pe lumea asta nu te poate opri,dar o relatie pe viata?ai fii prea norocoasa sa gasesti OMUL.si eu,la virsta mea de 50 de aniam propuneri indecente da la pusti de pina in 30....ei si ce?ei propun....insista...si eu imi vad de viata mea in continuare.multa bafta in tot ceea ce vei vrea sa faci in continuare.....
almasirbu
Postat pe 3 Iulie 2010 22:37
daca l-ai cunoscut pe net,parerea mea nu accepta. Se va intoarce la ceea ce face si cu tine,adica relatii pe net, ceea ce cred ca nu-ti va convenii. Eu sunt patita si credema,nu este usor sa sti ca el cauta in continuare ceva nou, diferit, si poate niciodata nu este multumit
tanya72
Postat pe 3 Iulie 2010 22:59
Tanya 72..pe mine multumirea sau nemultumirea lui m-ar lasa rece..atata timp cat m-am lamurit cu ce exemplar am de-a face...asa incat l-as privi zambind, tot zambind as pleca din viata lui fara a-mi pasa...Regrete?? nu-si au locul..suferinta?? pt cine , pt ce?? nici atat..so ..viata e facuta din experiente..merge bine , nu merge...ciao, nu vad de ce-am suferi noi pt unul care isi cauta in continuare ,,jumatatile" pe net..:-) ei...ii incluzi la capitolul ,,irelevanti" , iti pui poseta pe umar si ai iesit zambuind..in definitiv , ajungi sa crezi ca nici o ,,iubire" in viata alora nu e unica...asa ca..cui ii pasa sau mai exact ..de ce-ar trebui sa pese cuiva..??! :-)
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 23:06
ai dreptate, si incerc sa merg linistita mai departe, dar ...elnu-mi da pace, spune mereu ca nu cauta nimic special, dar minte... si nu pot sa-i zic sa plece de la mine, mentionez ca s-a mutat cu mine de aproape doi ani
tanya72
Postat pe 3 Iulie 2010 23:09
nu poti sa-i spui sa plece de la tine?? hai ca nu ai deloc experienta.. ii spui asa,,dragul meu , de maine doresc sa continui cautarile virtuale in alt spatiu locativ , nu te mai vreau.".e greu?? neeee..hai curaj! :-)
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 23:23
ai dreptate, am o varsta dar nu am experienta, am fost usor de pacalit si manevrat . asa procedeaza si acum, de cate ori ne certam ii cer sa plece, sa ne lase singure- am o fetita de 3 luni cu el, ii tot spun ca viata poate merge inainte si fara el, dar cand se intoarce acasa, de la munca,se comporta ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat,nu ia in seama tot cei spun eu, parca se face ca nu aude si parca nici nu am fi avut o discutie, nu stiu ce fel de caracter are, dar este dificil ...
si unde pui ca sunt si varsator, citeam undeva mai sus ca suntem criticati, dar se pare ca nu cunoaste varsatorii foarte bine
tanya72
Postat pe 3 Iulie 2010 23:31
esti casatorita?? ei ..indiferent daca esti sau nu, iti spun o chestie Tanya..nu persista in a ramane langa cineva care simti si vezi clar ca nu se potriveste si nu te face fericita, ruptura e o chestie iminenta , depinde doar de tine cat vrei sa perpetuezi suferinta de a ramane langa unul care chiar nu-ti spune nimik ... am cunoscut . am avut pe cineva, relatia incepuse minunat dar dupa o perioada era preocupat excesiv de pc. e adevrat nu cauta femei insa era ancorat intr-un joc ,,second life" poate ai auzit...ii acapara tot timpul personal , inclusiv timpul personal destinat mie , iubita lui...si intr-o buna zi i-am spus cu sau fara ,,Second life" oricum nu mai am chef de el..si gata...unde e suferinta?? nu exista ..atata timp cat nu a stiut , nu a putut sa constientizeze ce femeie are langa el...e problema lui , nu a mea...nu regret absolut nimik, am stat cu el atata timp cat situatia nu a devenit indeajuns de ,,deranjanta " sa spunem...deci , nu ..nu ai pierdut si nu vei pierde nimik daca omul are anumite tabieturi de care nu se poate desprinde, tabieturile , dependentele , cautarile se adancesc in timp , nu dispar...nu incerca sa-l schimbi , nu vei reusi ,stiu ce spun :-)
reyya
Postat pe 3 Iulie 2010 23:38
multumesc pt sfat. sunt constienta ca nu v-a renunta,asta este viata lui,eu am ramas undeva in urma, si totusi prea devreme, ca sa spun asa,dupa nici doi ani.... pot spune ca nu ma iubeste, ma respecta, dar si asta din ce in ce mai rar, alceva.... nici nu se pune discutia....trebuie sa-l fac sa plece de la mine, cat mai repede,este suficient pana acum....
tanya72
Postat pe 4 Iulie 2010 00:22
pe net poate sa-ti faca avansuri si unu de 20 de ani sa nu crezi tot ce ti se spune,majoritatea barbatilor se distreaza numai
195206
Postat pe 4 Iulie 2010 05:55
De la: comoaramea, la data 2010-06-14 02:42:08Daca e cineva intr-o situatie asemanatoare,si au alcatuit un cuplu, rog sa spuna daca se inteleg.Sant pe cale sa accept avansurile de pe net ale unui barbat cu 12 ani mai mic, din aceiasi zodie(gemeni).`
Nu crezi ca vei regreta mai tirziu???
teodor_el
Postat pe 4 Iulie 2010 20:19
De la: comoaramea, la data 2010-06-14 02:42:08Daca e cineva intr-o situatie asemanatoare,si au alcatuit un cuplu, rog sa spuna daca se inteleg.Sant pe cale sa accept avansurile de pe net ale unui barbat cu 12 ani mai mic, din aceiasi zodie(gemeni).`
garbo033798
Postat pe 4 Iulie 2010 21:58
De la: comoaramea, la data 2010-06-14 02:42:08Daca e cineva intr-o situatie asemanatoare,si au alcatuit un cuplu, rog sa spuna daca se inteleg.Sant pe cale sa accept avansurile de pe net ale unui barbat cu 12 ani mai mic, din aceiasi zodie(gemeni).`
garbo033798
Postat pe 4 Iulie 2010 21:59
Nu prea iti iese, nu?
Doara
Postat pe 4 Iulie 2010 22:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie berbec-berbat gemeni 2 De la: eu_geminy 22 Octombrie 2010 23:43
tata 6 De la: AGAPI_MOU 27 August 2009 17:25
ce urasc barbatii la femei 113 De la: roby_cado 24 Iunie 2010 23:23
Ce as putea sa fac,sa ma iubeasca numai pe mine? 195 De la: ufishor 4 Februarie 2012 23:22
TIMPUL NU EXISTA,DOAR VIATA SI TREBUIE SA LASI CEVA IN URMA TA CA SEMN CA AI TRAIT ! 45 De la: ingerasulluptator 15 Februarie 2012 20:42
Setari Cookie-uri