O lupta intre inima si ratiune !

Sunt de 3 ani cu actualul meu iubit, are multe calitati chiar rar intalnite la un barbat...in sensul in care e barbat de casa, face curat, spala, calca, face mancare, este ordonat, repara prin casa sau amenajeaza apartamentul singur, e un barbat frumos, bine educat, se poarta minunat cu mine si totusi....defectul lui major e ca nu se rupe de anturajul lui de la munca, astfel ca saptamanal trebuie sa-i suport cate un sprit cu baietii, uneori doua sprituri iar lucrul acesta ma termina psihic. Am incercat in fel si chip sa-l determin sa renunte la asta, ba nu i-am mai raspuns la telefon cateva zile, ba i-am facut scandal, ba am facut abstractie si i-am acceptat iesirea, ba l-am amenintat ca ma despart de el....Nu functioneaza nimic. Vine urmatoarea saptamana si deja ma astept ca intr-una din zile sa o comita din nou. Ma dispera ! Nu reusesc sa gasesc pedeapsa pt atitudinea asta a lui. A doua zi ma suna ca si cum nu s-a intamplat nimic si lucrurile intre noi sunt la fel de frumoase. Imi vine sa ma despart de el si sa-l las cu betivanii aia, sa se sature si sa planga dupa mine cu lacrimi de crocodil dar il iubesc si inima ma tradeaza si revin la el. Aveti vreo solutie ?
alinabzsc
Postat pe 10 Iunie 2010 16:27
Da: lega-l pe nemernic de calorifer si ia-ti o menajera! Tot aia o sa fie, dar va veni regulat si nu isi va permite vreo iesire din program! Singura diferenta e ca te va costa ceva in plus, da' ce conteaza, la o fata independenta si hotarata ca tine?

A! Si pentru Dumnezeu: LASA-L pe bietul om! Da' de tot! Sa vezi ce-o sa plaaanga!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 16:31
Cauti barbatul perfect? Keep looking than...
Cand e cu anturajul respectiv, ce anume te deranjeaza? Te injura, se imbata si uita de tine, ducandu-se la altele, cheltuie banii din casa...?
Androna
Postat pe 10 Iunie 2010 16:47
De la: alinabzsc, la data 2010-06-10 16:27:50 Sunt de 3 ani cu actualul meu iubit, are multe calitati chiar rar intalnite la un barbat...in sensul in care e barbat de casa, face curat, spala, calca, face mancare, este ordonat, repara prin casa sau amenajeaza apartamentul singur, e un barbat frumos, bine educat, se poarta minunat cu mine si totusi....defectul lui major e ca nu se rupe de anturajul lui de la munca, astfel ca saptamanal trebuie sa-i suport cate un sprit cu baietii, uneori doua sprituri iar lucrul acesta ma termina psihic. Am incercat in fel si chip sa-l determin sa renunte la asta, ba nu i-am mai raspuns la telefon cateva zile, ba i-am facut scandal, ba am facut abstractie si i-am acceptat iesirea, ba l-am amenintat ca ma despart de el....Nu functioneaza nimic. Vine urmatoarea saptamana si deja ma astept ca intr-una din zile sa o comita din nou. Ma dispera ! Nu reusesc sa gasesc pedeapsa pt atitudinea asta a lui. A doua zi ma suna ca si cum nu s-a intamplat nimic si lucrurile intre noi sunt la fel de frumoase. Imi vine sa ma despart de el si sa-l las cu betivanii aia, sa se sature si sa planga dupa mine cu lacrimi de crocodil dar il iubesc si inima ma tradeaza si revin la el. Aveti vreo solutie ?
Pai draga eu daca as fii in locul tau,,nu ias mai raspune la telefon deloc....Si l-as ignora,,pt ca ingnorata doar cel mai tare...Si l-as pune sa alega intre betivatii lui,,sau eu.....Pt ca daca la un barbat nu ii dai o lectie ca sa o tina minte,,o sa te faca cu nervii in continuare...eu zic sa ii dai o lectie,,,nicidecum papucii...dar speriel si tu,,,joacate si tu cu el,,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 16:48
Da, ascult+o pe Irinuca! Asa merita "nemernicul" daca s-a-ncurcat cu tine! Repet si eu : LASA-L!!!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 16:50
Nu sunt de acord cu celelalte opinii despre situatia ta faptul ca iese de doua ori pe saptamana cu baietii nu este absolut nici o problema, parerea mea. Problema este ca atunci cand iese :Bea foarte mult???!!!! daca este asa, atunci aici este problema. Ca bea foarte mult. Si ar trebui sa discuti cu el. Un barbat daca incepe sa bea , are un motiv, o frustrare. faptul doar ca iese cu baietii, eu nu vad o problema aici. Au si ei nevoie de putina independenta.
Distinge: Ce te deranjeaza de fapt?
garbo092691
Postat pe 13 Iunie 2010 09:36
Daca barbatul bea are o frustrare? Eu cred ca are un viciu si sta prost cu psihicul. Eu daca am vreo frustrare ce sa fac? Sa ma apuc de baut? Sau eu n-am voie sa am frustrari?
Doara
Postat pe 13 Iunie 2010 09:49
Cum sa nu bea mai fetelor saracul om?
Nu vedeti ce viata are acasa? Normal ca-i trebuie sa se mairacoreasca din cind in cind.
Fetita, lasa-l ca-i face o mare favoare. Si tie dar mai ales lui.

Sincer mama lui nu l-a crescut ca sa fie catelusul cuiva.
Ciresica
Postat pe 13 Iunie 2010 20:23
De la: alinabzsc, la data 2010-06-10 16:27:50 Sunt de 3 ani cu actualul meu iubit, are multe calitati chiar rar intalnite la un barbat...in sensul in care e barbat de casa, face curat, spala, calca, face mancare, este ordonat, repara prin casa sau amenajeaza apartamentul singur, e un barbat frumos, bine educat, se poarta minunat cu mine si totusi....defectul lui major e ca nu se rupe de anturajul lui de la munca, astfel ca saptamanal trebuie sa-i suport cate un sprit cu baietii, uneori doua sprituri iar lucrul acesta ma termina psihic. Am incercat in fel si chip sa-l determin sa renunte la asta, ba nu i-am mai raspuns la telefon cateva zile, ba i-am facut scandal, ba am facut abstractie si i-am acceptat iesirea, ba l-am amenintat ca ma despart de el....Nu functioneaza nimic. Vine urmatoarea saptamana si deja ma astept ca intr-una din zile sa o comita din nou. Ma dispera ! Nu reusesc sa gasesc pedeapsa pt atitudinea asta a lui. A doua zi ma suna ca si cum nu s-a intamplat nimic si lucrurile intre noi sunt la fel de frumoase. Imi vine sa ma despart de el si sa-l las cu betivanii aia, sa se sature si sa planga dupa mine cu lacrimi de crocodil dar il iubesc si inima ma tradeaza si revin la el. Aveti vreo solutie ?
Pai trebuie sa pui piciorul in prag...daca nu iti place de anturajul lui....Trebuie sa iti impui punctul de vedere...fii hotarata si pune-l sa alega dintre anturajul lui si tine...Si nu mai lasa deloc de la tine...Pt ca poate tia prins firea ca esti toleranta...De asta si se comporta ca si cum nu sar fii intamplat nimic...Barbatii asculta doar de bat....Pt ca sunt neascultatori..De asta,,,trebuie sa iei masuri...Si iesiti undeva unde sa va placa la amandoi...Nu trebuie sa suporti lucruri care nu iti face placere...Nici el la fel..Trebuie sa ajungeti la un comun acord.Si sa faceti lucruri care va place la amandoi..Ca amandoi sa va simtiti bine si in largul vostru...Multa bafta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iunie 2010 22:58
te inteleg perfect;eu m-am despartit recent de iubitul meu si ratiunea imi spune ca am procedat bine insa inima nu intelege;
tu ai de ales:ori accepti situatia actuala,ori de desparti;
garbo010960
Postat pe 15 Iunie 2010 11:48
De la: alinabzsc, la data 2010-06-10 16:27:50 Sunt de 3 ani cu actualul meu iubit, are multe calitati chiar rar intalnite la un barbat...in sensul in care e barbat de casa, face curat, spala, calca, face mancare, este ordonat, repara prin casa sau amenajeaza apartamentul singur, e un barbat frumos, bine educat, se poarta minunat cu mine si totusi....defectul lui major e ca nu se rupe de anturajul lui de la munca, astfel ca saptamanal trebuie sa-i suport cate un sprit cu baietii, uneori doua sprituri iar lucrul acesta ma termina psihic. Am incercat in fel si chip sa-l determin sa renunte la asta, ba nu i-am mai raspuns la telefon cateva zile, ba i-am facut scandal, ba am facut abstractie si i-am acceptat iesirea, ba l-am amenintat ca ma despart de el....Nu functioneaza nimic. Vine urmatoarea saptamana si deja ma astept ca intr-una din zile sa o comita din nou. Ma dispera ! Nu reusesc sa gasesc pedeapsa pt atitudinea asta a lui. A doua zi ma suna ca si cum nu s-a intamplat nimic si lucrurile intre noi sunt la fel de frumoase. Imi vine sa ma despart de el si sa-l las cu betivanii aia, sa se sature si sa planga dupa mine cu lacrimi de crocodil dar il iubesc si inima ma tradeaza si revin la el. Aveti vreo solutie ?



Un barbat nu inseamna un sclav, care sa fie promt la picioarele tale ori de cate ori vrei tu.Faptul ca iese cu prietenii lui, nu este nimic de condamnat, fiecare dintre noi ar trebui sa avem partea noastra de intimitate, sa ne acordam spatiu...si cateva clipe fara compania celuilalt (face bine la relatie )Tu nu ai dat prea multe amanunte despre ceea ce se intampla la acele iesiri: bea pana nu mai stie de el, merge la alte femei...iti vb urat daca il suni, etc.
Daca nimic din toate acestea nu este valabil...cauta sa-ti ocupi timpul cu ceva, in curand se va simti sufocat si va fugi cat il vor tine picioarele...
Morena29
Postat pe 15 Iunie 2010 13:59
De la: Morena29, la data 2010-06-15 13:59:31
De la: alinabzsc, la data 2010-06-10 16:27:50 Sunt de 3 ani cu actualul meu iubit, are multe calitati chiar rar intalnite la un barbat...in sensul in care e barbat de casa, face curat, spala, calca, face mancare, este ordonat, repara prin casa sau amenajeaza apartamentul singur, e un barbat frumos, bine educat, se poarta minunat cu mine si totusi....defectul lui major e ca nu se rupe de anturajul lui de la munca, astfel ca saptamanal trebuie sa-i suport cate un sprit cu baietii, uneori doua sprituri iar lucrul acesta ma termina psihic. Am incercat in fel si chip sa-l determin sa renunte la asta, ba nu i-am mai raspuns la telefon cateva zile, ba i-am facut scandal, ba am facut abstractie si i-am acceptat iesirea, ba l-am amenintat ca ma despart de el....Nu functioneaza nimic. Vine urmatoarea saptamana si deja ma astept ca intr-una din zile sa o comita din nou. Ma dispera ! Nu reusesc sa gasesc pedeapsa pt atitudinea asta a lui. A doua zi ma suna ca si cum nu s-a intamplat nimic si lucrurile intre noi sunt la fel de frumoase. Imi vine sa ma despart de el si sa-l las cu betivanii aia, sa se sature si sa planga dupa mine cu lacrimi de crocodil dar il iubesc si inima ma tradeaza si revin la el. Aveti vreo solutie ?



Un barbat nu inseamna un sclav, care sa fie promt la picioarele tale ori de cate ori vrei tu.Faptul ca iese cu prietenii lui, nu este nimic de condamnat, fiecare dintre noi ar trebui sa avem partea noastra de intimitate, sa ne acordam spatiu...si cateva clipe fara compania celuilalt (face bine la relatie )Tu nu ai dat prea multe amanunte despre ceea ce se intampla la acele iesiri: bea pana nu mai stie de el, merge la alte femei...iti vb urat daca il suni, etc.
Daca nimic din toate acestea nu este valabil...cauta sa-ti ocupi timpul cu ceva, in curand se va simti sufocat si va fugi cat il vor tine picioarele...
Scuza-ma dar nu iti dau dreptate....Atunci cand ai o relatie,,traiesc cu cineva,,,trebuie sa tii cont si de paerile celuilalt si sa ajungeti la un comun acord ce convine la amndoi...Si apoi iesirea la un sprit,,nu trebuie facuta spatamanal...Ci cateodata..la ziua cuiva...In rest trebuie sa faceti lucruri care va plac la amndoi..Iesiti undeva..la aer liber.la un gratar....Undeva unde sa va placa la amandoi...Daca ai o relatie,,fie ca barbat fie ca femeie..Nu mai poti face lucruri care iti fac placere doar tie...Trebuie sa toii cont si de paarerea celuilalt si sa ajungeti la un comun acord...Si sa faceti lucruri care va face placere la amndoi..Pt ca amandoi au dreptul sa savureze viata in 2...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 14:24
Scuza-ma dar nu iti dau dreptate....Atunci cand ai o relatie,,traiesc cu cineva,,,trebuie sa tii cont si de paerile celuilalt si sa ajungeti la un comun acord ce convine la amndoi...Si apoi iesirea la un sprit,,nu trebuie facuta spatamanal...Ci cateodata..la ziua cuiva...In rest trebuie sa faceti lucruri care va plac la amndoi..Iesiti undeva..la aer liber.la un gratar....Undeva unde sa va placa la amandoi...Daca ai o relatie,,fie ca barbat fie ca femeie..Nu mai poti face lucruri care iti fac placere doar tie...Trebuie sa toii cont si de paarerea celuilalt si sa ajungeti la un comun acord...Si sa faceti lucruri care va face placere la amndoi..Pt ca amandoi au dreptul sa savureze viata in 2...


Si cu toate astea Irina...am o presimtire ca tu esti singura cuc...
Morena29
Postat pe 15 Iunie 2010 14:27
De la: Morena29, la data 2010-06-15 14:27:41Scuza-ma dar nu iti dau dreptate....Atunci cand ai o relatie,,traiesc cu cineva,,,trebuie sa tii cont si de paerile celuilalt si sa ajungeti la un comun acord ce convine la amndoi...Si apoi iesirea la un sprit,,nu trebuie facuta spatamanal...Ci cateodata..la ziua cuiva...In rest trebuie sa faceti lucruri care va plac la amndoi..Iesiti undeva..la aer liber.la un gratar....Undeva unde sa va placa la amandoi...Daca ai o relatie,,fie ca barbat fie ca femeie..Nu mai poti face lucruri care iti fac placere doar tie...Trebuie sa toii cont si de paarerea celuilalt si sa ajungeti la un comun acord...Si sa faceti lucruri care va face placere la amndoi..Pt ca amandoi au dreptul sa savureze viata in 2...


Si cu toate astea Irina...am o presimtire ca tu esti singura cuc...
Treaba mea cum sunt eu...Dar spun ca un barbat bun tine cont si de pareril;e tale ca femeie..Pt ca din moment ce un barbat este intr-o relatie cu o femeie nu mai poate fii independent.sa faca lucruri doar care ii fac lui placere....Daca vrei sa faci lucruri care ioti fac doar tie placere fara sa tii cont si de parerile celuilalt...Trebuie sa stai singur..Pt ca asa nu enervezi pe nimeni...Pt ca daca triaesti cu cineva,,trebuie sa tii cont si de parerile celuilalt..fie ca esti femeie,fie ca esti barbat..Si sa ajungeti la un comun acord,,ca sa faceti lucruri care va face placere a amandoi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 15:09
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-15 15:09:36
De la: Morena29, la data 2010-06-15 14:27:41Scuza-ma dar nu iti dau dreptate....Atunci cand ai o relatie,,traiesc cu cineva,,,trebuie sa tii cont si de paerile celuilalt si sa ajungeti la un comun acord ce convine la amndoi...Si apoi iesirea la un sprit,,nu trebuie facuta spatamanal...Ci cateodata..la ziua cuiva...In rest trebuie sa faceti lucruri care va plac la amndoi..Iesiti undeva..la aer liber.la un gratar....Undeva unde sa va placa la amandoi...Daca ai o relatie,,fie ca barbat fie ca femeie..Nu mai poti face lucruri care iti fac placere doar tie...Trebuie sa toii cont si de paarerea celuilalt si sa ajungeti la un comun acord...Si sa faceti lucruri care va face placere la amndoi..Pt ca amandoi au dreptul sa savureze viata in 2...


Si cu toate astea Irina...am o presimtire ca tu esti singura cuc...
Treaba mea cum sunt eu...Dar spun ca un barbat bun tine cont si de pareril;e tale ca femeie..Pt ca din moment ce un barbat este intr-o relatie cu o femeie nu mai poate fii independent.sa faca lucruri doar care ii fac lui placere....Daca vrei sa faci lucruri care ioti fac doar tie placere fara sa tii cont si de parerile celuilalt...Trebuie sa stai singur..Pt ca asa nu enervezi pe nimeni...Pt ca daca triaesti cu cineva,,trebuie sa tii cont si de parerile celuilalt..fie ca esti femeie,fie ca esti barbat..Si sa ajungeti la un comun acord,,ca sa faceti lucruri care va face placere a amandoi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 23:17
alina daraga, cati ani ai? si sotul meu mai iese, si eu ieseam cu fetele, si? care-i problema? ies femei de peste 30 de ani cu fetele la disco, la o pizza si multe altele... niciodata sa nu pui pe persoana de langa tine, mai ales iubit/iubita sa aleaga intre prieteni si tine, e cea mai mare prostie, tu ai face asa ceva? auzi la ea, l-ai amenintat ca te desparti de el? doamneee, ai avut un motiv foarte bine intemeiat... pardon, foarte stupid, vrei si solutie? stai frumos in banca ta si nu fa scene ca daca e sa faca prostii o face si cu tine de mana fara sa te agiti tu prea mult... nu vrei sa-ti ceara si voie sa mearga la femei?
si... daca el face toate astea, tu faci ceva, sau stai tu cu telecomanda si cu cafeaua in mana si te uiti la telenovele?
Laura_M
Postat pe 15 Iunie 2010 23:30
De la: Laura_M, la data 2010-06-15 23:30:28alina daraga, cati ani ai? si sotul meu mai iese, si eu ieseam cu fetele, si? care-i problema? ies femei de peste 30 de ani cu fetele la disco, la o pizza si multe altele... niciodata sa nu pui pe persoana de langa tine, mai ales iubit/iubita sa aleaga intre prieteni si tine, e cea mai mare prostie, tu ai face asa ceva? auzi la ea, l-ai amenintat ca te desparti de el? doamneee, ai avut un motiv foarte bine intemeiat... pardon, foarte stupid, vrei si solutie? stai frumos in banca ta si nu fa scene ca daca e sa faca prostii o face si cu tine de mana fara sa te agiti tu prea mult... nu vrei sa-ti ceara si voie sa mearga la femei?
si... daca el face toate astea, tu faci ceva, sau stai tu cu telecomanda si cu cafeaua in mana si te uiti la telenovele?
Pai ea trebuie sa faca ce simte...Pt ca este bine ca sa mai iesi,,el cu baietii,tu cu fetele..Dar nu saptamanl..Sa nu fie regulat,,ca apoi incep sa apara altele..Pt ca cum sunt prietenii,,te imping doar la rele..Asa ca sa isi vada baiaetul de relatie....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Iunie 2010 23:41
De la: alinabzsc, la data 2010-06-10 16:27:50 Sunt de 3 ani cu actualul meu iubit, are multe calitati chiar rar intalnite la un barbat...in sensul in care e barbat de casa, face curat, spala, calca, face mancare, este ordonat, repara prin casa sau amenajeaza apartamentul singur, e un barbat frumos, bine educat, se poarta minunat cu mine si totusi....defectul lui major e ca nu se rupe de anturajul lui de la munca, astfel ca saptamanal trebuie sa-i suport cate un sprit cu baietii, uneori doua sprituri iar lucrul acesta ma termina psihic. Am incercat in fel si chip sa-l determin sa renunte la asta, ba nu i-am mai raspuns la telefon cateva zile, ba i-am facut scandal, ba am facut abstractie si i-am acceptat iesirea, ba l-am amenintat ca ma despart de el....Nu functioneaza nimic. Vine urmatoarea saptamana si deja ma astept ca intr-una din zile sa o comita din nou. Ma dispera ! Nu reusesc sa gasesc pedeapsa pt atitudinea asta a lui. A doua zi ma suna ca si cum nu s-a intamplat nimic si lucrurile intre noi sunt la fel de frumoase. Imi vine sa ma despart de el si sa-l las cu betivanii aia, sa se sature si sa planga dupa mine cu lacrimi de crocodil dar il iubesc si inima ma tradeaza si revin la el. Aveti vreo solutie ?


e f greu sa iei o decizie,dar mai bine acum decat sa suferi toata viata sperand ca se v-a schimba.
Un om care-si iubeste mai mult anturajul decat ce are acasa asa v-a fi mereu.Mai rau o sa fie cand o sa ai si un copil.
Si are unul din viciile cele mai rele,bautura. Si odata cu bautura vin si celelalte vicii rele,pe care le cunosti si tu.
Asa ca gandestete f bine,ca daca nu-l lasi acum,mai tarziu pe langa tine,v-a suferii poate si un copilas.
bau
Postat pe 16 Iunie 2010 00:00
Mi-e foarte greu sa te urmaresc Irina, sa-mi fie cu iertare daca n-am rabdare sa inteleg ce scrii....
Morena29
Postat pe 16 Iunie 2010 13:30
Hai ca ai rezistat pana acum. Eu am renuntat de mult. Mai prinde ea pe cate cineva nou care are impresia ca vorbeste cu cineva normal, pana se convige si acela.
Doara
Postat pe 16 Iunie 2010 14:56
atatea lucruri ni se par normale sa le toleram, incat pana la urma noi nu mai existam in relatie...decat de decor sau un rau necesar..Solutia ar fi o discutie f serioasa cu el, sa ii spui ce te deranjeaza si sa stabiliti frumos ca daca mai iese si bea peste masura(banuiesc ca asta e problema) atunci o saptamana nu va mai vedeti, nu mai raspunzi la telefoane...si daca se repeta de 3 ori, inseamna ca el tine mai mult la pahar ,la prieteni de doi bani , decat la tine. Si atunci tu hotarasti daca il mai vrei asa sau il lasi in pace si iti cauti altul! Nu te crampona de el, daca te exaspereaza faza cu iesitul! Nu te poate condamna nimeni in privinta a ce te deranjeaza. Fiecare are sensibilitatile lui, pasaricile lui, nervii lui, rabdarea lui..dar o viata sa tot fi stresat, nu cred ca e interesant si nu face bine nimanui!
Si eu am o relatie f buna, dar sunt anumite lucruri care ma deranjeaza si atunci la ce bun sa mai continui ? I-am spus, a inteles si nu a aplicat! Si daca eu ma port impecabil, atunci astept acelasi lucru si de la celalalt! Nu imi cobor standardul , pentru ca e vorba de respect de sine, de iubire, de maturitate, de viata ta care merita sa o traiesti langa cineva asemeni tie sau mai bine singur! Cate compromisuri merita o relatie, daca se fac doar dintr-o parte? Cat vei rezista psihic cu atata stres? De ce trebuie sa tii cu atata inversunare de o relatie, daca nu iti ofera respect si iubire in fiecare clipa?
calla
Postat pe 16 Iunie 2010 16:10
Si care ar fi problema ta ? Ce te deranjeaza cel mai mult? Despre ce lupta vorbesti tu aici ,iubita ?
Daca ai crezut ca avind un prieten inseamna o menajera in casa sau un majordom atunci te inseli.Totul tine de respect si reciprocitate. Pune-te putintel in locul lui,hai ! Dupa ce faci curat,repari,gatesti si speli pleaca si tu cu fetele la o cafea sau le ce vreti voi si cind te intorci.... sa-ti tina el o lectie de morala despre conduita ta si a prietenelor tale c---e (am facut doar o trimitere pur literara la termenul betivan enuntat de tine )!S-ar putea chiar sa te deranjeze faptul !
Mai gindeste-te cam ce anume vrei de la omul de linga tine (eu cred ca tu inca nu sti ce vrei)si atunci accepti sau NU ceea ce-ti este oferit ! E simplu.
mala
Postat pe 16 Iunie 2010 16:43
separa-te ptr.mai mult timp da-i un ultimatum.ok
mmiriam
Postat pe 16 Iunie 2010 17:21
De la: alinabzsc, la data 2010-06-10 16:27:50 Sunt de 3 ani cu actualul meu iubit, are multe calitati chiar rar intalnite la un barbat...in sensul in care e barbat de casa, face curat, spala, calca, face mancare, este ordonat, repara prin casa sau amenajeaza apartamentul singur, e un barbat frumos, bine educat, se poarta minunat cu mine si totusi....defectul lui major e ca nu se rupe de anturajul lui de la munca, astfel ca saptamanal trebuie sa-i suport cate un sprit cu baietii, uneori doua sprituri iar lucrul acesta ma termina psihic. Am incercat in fel si chip sa-l determin sa renunte la asta, ba nu i-am mai raspuns la telefon cateva zile, ba i-am facut scandal, ba am facut abstractie si i-am acceptat iesirea, ba l-am amenintat ca ma despart de el....Nu functioneaza nimic. Vine urmatoarea saptamana si deja ma astept ca intr-una din zile sa o comita din nou. Ma dispera ! Nu reusesc sa gasesc pedeapsa pt atitudinea asta a lui. A doua zi ma suna ca si cum nu s-a intamplat nimic si lucrurile intre noi sunt la fel de frumoase. Imi vine sa ma despart de el si sa-l las cu betivanii aia, sa se sature si sa planga dupa mine cu lacrimi de crocodil dar il iubesc si inima ma tradeaza si revin la el. Aveti vreo solutie ?





Draga mea, daca are o problema cu bautura , FUGI CA DE DRACU DE EL!! Lasa-l si fugi unde vezi cu ochii. Bautura e o patima grea, nu-l poti tu vindeca de ea, crede-ma.
lusel
Postat pe 17 Iunie 2010 20:49
De la: alinabzsc, la data 2010-06-10 16:27:50 Sunt de 3 ani cu actualul meu iubit, are multe calitati chiar rar intalnite la un barbat...in sensul in care e barbat de casa, face curat, spala, calca, face mancare, este ordonat, repara prin casa sau amenajeaza apartamentul singur, e un barbat frumos, bine educat, se poarta minunat cu mine si totusi....defectul lui major e ca nu se rupe de anturajul lui de la munca, astfel ca saptamanal trebuie sa-i suport cate un sprit cu baietii, uneori doua sprituri iar lucrul acesta ma termina psihic. Am incercat in fel si chip sa-l determin sa renunte la asta, ba nu i-am mai raspuns la telefon cateva zile, ba i-am facut scandal, ba am facut abstractie si i-am acceptat iesirea, ba l-am amenintat ca ma despart de el....Nu functioneaza nimic. Vine urmatoarea saptamana si deja ma astept ca intr-una din zile sa o comita din nou. Ma dispera ! Nu reusesc sa gasesc pedeapsa pt atitudinea asta a lui. A doua zi ma suna ca si cum nu s-a intamplat nimic si lucrurile intre noi sunt la fel de frumoase. Imi vine sa ma despart de el si sa-l las cu betivanii aia, sa se sature si sa planga dupa mine cu lacrimi de crocodil dar il iubesc si inima ma tradeaza si revin la el. Aveti vreo solutie ?
=eu> 1= intaleg ca nu stai PERMANENT ,cu EL >>SARACUL!!....2=SA STII ca NIMENI nu-i propietatea nimanu-ii!!.....3=DACA TU N-AI SIMTIT NICIODATA SA IESII CU FETELE >ESTE FOARTE GRAV!!...4=Pot sa-mi bat gura ...CA TOT DEGEABA... >> NICIODATA N-AI SA INTELEGI CA :OMUL>>[FEMEIE SAU BARBAT ] > TREBUIE SA MAI SCHIMBE DECORUL >baietii un sprit ,un futbol ,o mica aventura ,[litere mai mici n-am gasit..]> CA EI N-AU AUZIT inca de protejare ... ,IAR FETELE ,SA IASA LA O CAFELUTA ,LA IN CONCERT ,LA UN FILM ...la un metaxa ...etc...5= TU NU FACI DECAT SA-L SUFOCI , SA-L AGASEZI SI SA SE TOT DUCA .....>>AI AUZIT CUVANTUL >>LIBERTATE??????>>daca ai fi fost fata desteapta >>I-AI FII DAT SENZATIA CA ESTE FOARTE LIBER ,AI FI INCERCAT SA-L CUNOSTI MAI BINE SI SA-L "MOMESTI "CU CEI PLACE LUI SI...SA NU MAI SIMTA NEVOIA SA iasa la un sprit ... >ACELASI LUCRU ESTE VALABIL SI PENTRU COMPORTAREA baietiilor fata DE FETE !!!! "ACUM ASTEPT : >>si nu uita ca-s o senioara si FEMINISTA SI intre 06-08-iulie dam si licenta la psihologie ,asa ca astept cu drag A
garbo001084
Postat pe 28 Iunie 2010 08:36
De la: garbo001084, la data 2010-06-28 08:36:54 =eu> 1= intaleg ca nu stai PERMANENT ,cu EL >>SARACUL!!....2=SA STII ca NIMENI nu-i propietatea nimanu-ii!!.....3=DACA TU N-AI SIMTIT NICIODATA SA IESII CU FETELE >ESTE FOARTE GRAV!!...4=Pot sa-mi bat gura ...CA TOT DEGEABA... >> NICIODATA N-AI SA INTELEGI CA :OMUL>>[FEMEIE SAU BARBAT ] > TREBUIE SA MAI SCHIMBE DECORUL >baietii un sprit ,un futbol ,o mica aventura ,[litere mai mici n-am gasit..]> CA EI N-AU AUZIT inca de protejare ... ,IAR FETELE ,SA IASA LA O CAFELUTA ,LA IN CONCERT ,LA UN FILM ...la un metaxa ...etc...5= TU NU FACI DECAT SA-L SUFOCI , SA-L AGASEZI SI SA SE TOT DUCA .....>>AI AUZIT CUVANTUL >>LIBERTATE??????>>daca ai fi fost fata desteapta >>I-AI FII DAT SENZATIA CA ESTE FOARTE LIBER ,AI FI INCERCAT SA-L CUNOSTI MAI BINE SI SA-L "MOMESTI "CU CEI PLACE LUI SI...SA NU MAI SIMTA NEVOIA SA iasa la un sprit ... >ACELASI LUCRU ESTE VALABIL SI PENTRU COMPORTAREA baietiilor fata DE FETE !!!! "ACUM ASTEPT : >>si nu uita ca-s o senioara si FEMINISTA SI intre 06-08-iulie dam si licenta la psihologie ,asa ca astept cu drag A


Mai bine nu spuneai ca dai licenta la psihologie , mai bine taceai ca filosof ramaneai
bau
Postat pe 28 Iunie 2010 15:20
Dar oare de ce scrie asa? Cand cu litera mica, cand cu mare, cand cu >>> cand cu "". Oare o vrea sa transmita ceva? Ca eu una nu reusesc sa citesc ce scrie. Recunosc ca-s obosita si nici nu vreau sa fac efortul asta...
Doara
Postat pe 28 Iunie 2010 19:23
Pana cand o sa faci asta? Relatia ta este obosita si respira sacadat, din ce in ce mai greu, la fel ca tine... De multe ori ai impresia ca iti dai viata odata cu ea. Si pana cand ai de gand sa o resuscitezi doar tu? http://www.garbo.ro/articol/Psihologie/5776/Barbatul-toxic-lupta-ta-cu-tine/pagina-3.html

elibereaza-te
carmenok
Postat pe 29 Iunie 2010 02:10
De la: Dor_marunt, la data 2010-06-28 19:23:27Dar oare de ce scrie asa? Cand cu litera mica, cand cu mare, cand cu >>> cand cu "". Oare o vrea sa transmita ceva? Ca eu una nu reusesc sa citesc ce scrie. Recunosc ca-s obosita si nici nu vreau sa fac efortul asta...

nu stie nici sa scrie corect,nu vezi?
carmenok
Postat pe 29 Iunie 2010 02:12
Dragostea face miracole in fiecare zi: il slabeste pe cel puternic si ii da forta celui slab, il determina pe intelept sa faca lucruri necugetate si il face pe nebun intelept; da cale libera pasiunii, distruge ratiunea, intr-un cuvant, intoarce totul pe dos."
sophia1971
Postat pe 30 Iunie 2010 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse nu skin si pharmanex 198 De la: redfire 24 Octombrie 2012 13:25
ma ajuta si pe me cineva?? 29 De la: europroiect2007 26 Noiembrie 2010 13:40
Sanatatea are gust - dr. Mihaela Bilic lanseaza noul ghid de slabit 1 De la: garbo161610 3 Septembrie 2015 04:52
AROMA DIFUZOARE SI ULERIUI ESENTIALE NATURALE 100% 1 De la: garbo_408854 22 Ianuarie 2015 12:37
Absorbante profilactice si terapeutice 1 De la: deliapetrescu 12 Iunie 2009 16:01
Setari Cookie-uri