Cancer

exista o clinica in Beograd care trateaza cancerul (mai putin cancerul osos)
au rezultate extraordinare. tratamentul e cam scump. intre 6000-11.000 euro.

clinica respectiva a avut toate controalele posibil. cu intentia de a o inchide. cica in final ar fi reusit s-o inchida, dar patronul a avut si el o relatie. a vindecat de cancer pe mama presedintelui ONU.

ei bine...a o cunostinta care a apelat la acel spital cu 2 probleme. una fiind un cancer...si una altceva (sa-i zicem mai minor)
raspunsul a fost uimitor. "prima problema este "rezolvata" ce-a de-a 2-a...nu se stie"
deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 16:48
vad ca nu m-a "atacat" nimeni, asa ca vopi tulbura putin apele facand un pic de reclama. (sac)

cunosc un medic in timisoara pe nume: Mario Stromillo. care printre altele a fost si medicul Papei Ioan paul al 2-lea
(am avut ocazia sa merg la el acasa)

are tratamente foarte complexe, dar da si niste diete foarte grele. adica 3-4 saptamani fara mancare doar cu sucuri (de morcov, telina, cartof..etc) si ceaiuri + clisme

cei care sunt dispusi sa lupte pentru viata lor (vb de boli grave) sa caute informatii despre acest medic pe internet.

PS: atentie gagici! tipul are peste 70 de ani...dar se cam da la pacientele tinere. (adica se da sigur.fara exceptie)
a plecat din italia (e italian) din cauza unui scandal sexual. dar asta nu inseamna ca nu-i un medic stralucit. e chiar in comisia mondiala de studiu a cancerului.

deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 17:53
adica mai tinere decat el ... nici nu/i greu
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 17:56
ce specializare are doctorul asta italian?
michelle_
Postat pe 28 Martie 2011 18:00
jeanette40
Postat pe 28 Martie 2011 18:01
De la: me_reloaded, la data 2011-03-28 18:00:03ce specializare are doctorul asta italian?


ar vrea s- stiu pe cea care n-o are.

a predat la oxford...
este premiat cred ca de toate universitatile de care eu am auzut vreodata.
are centura neagra cu 5 dani in karate.
a facut medicina pana si in panama.

sotia mea a fost la el. bineinteles ca s-a dat la ea (apropo' sotia mea are 30 de ani) si garantez ca se va da la toate fetele care se duc la el

recent un prieten si-a dus tatal la Mario (asa-i zic de acum. Mario Stromillo il cheama).
omul avea cancer de colon.
a trecut cam 1 an. din cate stiu...s-a vindecat. nu mai are nici regim nici medicamentatie. (era intr-un stadiu destul de avansat) avea scaunul cu sange.
deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 18:09
deci... un super doctor ...
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 18:12

POOTTTTTTTTTTTTTT
sa

URLUUUUUUUUUUUUUUUUUUU?!?!?!?


AUUUUUUUUUUUUUU!@!!|
AUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POOOOOOOOTTTTTTTTTT?!??!

caci
si deoareceee
nu mai
POOOOOOOOTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LILO
Postat pe 28 Martie 2011 18:17
De la: cricat, la data 2011-03-28 17:56:21adica mai tinere decat el ... nici nu/i greu


sotia mea s-a dus la mario. ea avea niste mogrene foarte puternice. (nu-i treceau nici cu piafen in vena)
{de fapt e un fel de antireclama la piafen}

... ei bine..pe langa dietele pe care le-a tinut.......calmantul era asa: isi tine coatele in apa fierbinte...(cat suporta de fierbinte), si gheata la cap. cam 10 minute.
in 5 minute ii trece durerea (ramane o ameteala)

are niste remedii foarte interesante. un om foarte ciudat. dar un medic extraordinar
deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 18:20
De la: LILO, la data 2011-03-28 18:17:11
POOTTTTTTTTTTTTTT
sa

URLUUUUUUUUUUUUUUUUUUU?!?!?!?


AUUUUUUUUUUUUUU!@!!|
AUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POOOOOOOOTTTTTTTTTT?!??!

caci
si deoareceee
nu mai
POOOOOOOOTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




da un serch pe google "mario stromillo"

nu am vrut decat sa fiu cuiva de folos. ma retrag...nu voi mai posta nimic pe acest forum
deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 18:22

poi deep
de ce te sperii?!?!
oi fi IO o "naluca"
dar nici chiar asa
nu am nimic cu tinee"amice"
am IO offfffffffffurile mele


adapteaza-te "prietene" ca aci ii nimik fatza de aceea ce intampin IO zi de zi



chiar nu vreau sa te supar
LILO
Postat pe 28 Martie 2011 18:27
hai mey deep ... te/ai si suparat ....
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 18:29
lilo .. a mai trecut printr/o runda .. de garbolite ....

cred ca l/am suparat ...
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 18:31


cu toata consideratia dar...deep
nu vad nimik semnificatIV in profilulu tau

la mine macar ii CLAAAARRRRRRR
nu?!?!?!

noh ziceti!!!

HAI PE CAI CA FILMAM
LILO
Postat pe 28 Martie 2011 18:31


CRI...ATI VAZUT LA PRETURI???

io AM ALT OFFFFFURI

REFERIOR LA ROMNICA noastra cea de tate zalele

de aceea am offfurile istea

cancer??????

toata lumea are
bani???
NU are tata lumea!!!
si oricum ar fi...zilele ni le numara DUMNEZEU!


parerea mea umila

LILO
Postat pe 28 Martie 2011 18:36
Lilo ... mie mi-a intrat in cap ca de cancer nu scapi ... si mi-a intrat bine ideea asta. Castigi niste ani este adevarat, dar nu scapi.

Si nu cred in medicii care rezolva tot. Un medic bun se specializeaza pe un domeniu. Atat !

Dar la 'deep' este parerea subiectiva fiind implicata sotia lui. Normal sa il creada cel mai cel.
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 18:43


dragii mei

IO cred ca cu MULTA CREDINTA te poti vindeca


dar...aceasta sta in alegerea noastra

daca am suparat pe cineva
rog sa nu fiu "bgata in seama"

IO doresc din toata fiinta mea(de MAIMUTZICA)
sa fiti sanatosi si voiosi

acestea sunt..."esenta" vietii

p.s....BUCURATI-VA de VIATA!!!!!!!!!!!!!

atata cata este
LILO
Postat pe 28 Martie 2011 18:48
De la: cricat, la data 2011-03-28 18:31:06lilo .. a mai trecut printr/o runda .. de garbolite ....

cred ca l/am suparat ...


e ok
deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 18:52
Maimutico ... esti o draguta ... si aduci veselie ..
Desi te vedem cam rar
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 18:54
De la: cricat, la data 2011-03-28 18:43:25Lilo ... mie mi-a intrat in cap ca de cancer nu scapi ... si mi-a intrat bine ideea asta. Castigi niste ani este adevarat, dar nu scapi.


de cancer poti scapa si prin tratament clasic (daca nu e mai avansat. gradul 3 se trateaza)

totusi...am vb de o clinica din serbia specializata pe cancer.. (la pret de pret)
si de un savant...care acum e in timisoara (acest savant ia cam 100 euro)

deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 18:56
odata..in tren...am avut ocazia sa merg cu un om...care s-a refacut din metastaza....
mi-a zis de suc de spanac...si nu mai stiu ce...dar oricum totul era crud.
deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 19:00
cri...


multumesc!!!


sunt atat de obosita (uneori...de viata)..din acest motiv nu postez...dar va iubesc si va admir

HE HE va stiti voi...mai ales cei care imi sunteti aproape de coracon
LILO
Postat pe 28 Martie 2011 19:00
deep2w

asa este...SPERANTA moare ultima

asa ca lasati SPERANTA sa TRAIASCA!!!!

si veti trai si voi

LILO
Postat pe 28 Martie 2011 19:02


si sa va marturisesc ceva?!?!?

zodia mea....
offffffff.......... zodia mea......... este zodia "cancerului"
deci sunt vizata nu???

si ce pot sa fac?!?!
pur si simplu IGNOR!!!!

fie ce o fi

LILO
Postat pe 28 Martie 2011 19:04
De la: LILO, la data 2011-03-28 19:04:45

si sa va marturisesc ceva?!?!?

zodia mea....
offffffff.......... zodia mea......... este zodia "cancerului"
deci sunt vizata nu???

si ce pot sa fac?!?!
pur si simplu IGNOR!!!!

fie ce o fi



aha...asta era problema.....esti in aceeasi zodie cu soacramea.
iar soacramea are o boala: ginereoFOBIE
pe care n-o poate trata mario
deep2w
Postat pe 28 Martie 2011 19:09
lilo ... viata e frumoasa !! chiar daca nu o vedem asa mereu !!



si esti 'racusor' ... bravo !!
cricat
Postat pe 28 Martie 2011 19:10
deep2w

soacra?!?!?

HM...da

voi fi cand vine vremea

pana atunci...

observ...

si mai ales INVAT

draga forumistule

daca pui EGAL intre DOUA persoane

ar trebui sa le cunosti

pe mine nu o sa ai ocazia sa ma cunosti...
cu atat mai BN pt MN



in rest...oooofffffffffff

vei invatya pe propria piele
sa nu JUDECI ca sa nu fii JUDECAT

p.s.

se pare ca imi pierd PRETIOSUL MEU TIMP



desi nu se stie NICIODATA
LILO
Postat pe 28 Martie 2011 19:17



Baaaaaa!!!!! Care v-ati luat de sor'mea mea???
Fac paRaramaaaaaa!!!!
tatoo
Postat pe 29 Martie 2011 16:48

Si fiindca fac parte dintre cei insomniaci si vesnic contra - vin la fileu cu o veste...ASA CA SA VA MAI SCOT DIN OFTAT SI SA READUC ZAMBETUL ATAT LA RACI CAT SI LA RESTUL MURITORILOR!

UNUI OM SARACU ( ZISE TOPARCEANU...INTR - O FABULA)
INTR - O DIMINEATA I - A MURIT O RATA
BIETUL OM SARACU, TARE S - A - NTRISTAT CAND VAZU CA - I MOARTA CU ADEVARAT!!!
DAR....LA SCURTA VREME TOT IN ACEEA LUNA, I - A MURIT SI S O A C R A TOT DE MOARTE BUNA!
MORALA - SA NU - TI PIERZI NADEJDEA ORICE AR FI SA FIE, DUPA INTRISTARE VINE - O BUCURIE!!!

ASA CA IUBITORI DE OAMENI VII - CAILE VIETII SUNT GREU DE DESCIFRAT...VIATA E CA PARASUTA - IN CADERE TREBUIE SA SE DESCHIDA!!! AVANTI !!!
garbo080596
Postat pe 7 Aprilie 2011 01:42
Juramantul lui Stromillo
Pentru practicantii Medinicii Supreme

(MEDICINA COSMOSOFICA)

Jur inaintea Ta Doamne al Bunatatii sustinator al Universului si principiu ordonator, sa duc la indeplinire toate indatoririle pe care mi le-am luat asupra mea atunci cand am fost ales de eterna Ta providenta pentru a Veghea asupra vietii si asupra sanatatii creaturilor Tale, si ma pregatesc sa practic vocatia mea deplin constient de a fi in posesia Mandatului Tau Divin.

Fie ca dragostea pentru Arta mea si pentru creaturile Tale sa ma insufleteasca intotdeauna. Lacomia, zgarcenia, setea de glorie si ravna pentru inalta reputatie sa nu-mi instapaneasca niciodata sufletul; pentru ca aceste injositoare sentimente, fiind dusmanii Adevarului si al Filantropiei, ar putea cu usurinta sa ma duca in greseala, indepartandu-ma de la inalta misiune de a face bine Fiilor Tai. Nu voi da urmare sfatului dat de Galenius: "Fara stiinta, doar retete. Cel ce se ocupa de stiinta pare un smintit. " Voiesc, dimpotriva, cu ajutorul Tau, sa imbunatatesc mereu si sa-mi insusesc cuvintele Sfantului Augustin: "Bucuria noastra este marturisirea constiintei noastre. "

Voi lasa pe seama sarlatanilor promisiunile exagerate, nu ma voi rusina sa spun ca nu stiu multe lucruri si nu-i voi pizmui pe acei mercenari care,

Pentru a se imbogati, sunt obligati sa speculeze in mod josnic prostia omeneasca.

Nu ma voi lauda cu izbanzile mele, atunci cand constient ca vindecarea nu este opera mea. In ziua de azi profetii, daca ar exista, nu ar fi oamenii de stiinta. Daca intrebarea priveste cunostinte inca necercetate, nu-mi va fi rusine sa marturisesc ca nu stiu si ca nu vrea sa spun ceea ce nu stiu.

Voi accepta si voi recomanda ca tratament doar factorii igienici naturali necesari Vietii. Voi respinge cu total dezgust orice leac care n-ar fi indispensabil sanatatii bolnavilor.

Datorita credintei ce mi-a dat-o Divinul Stapan, voi sadi in mintea pacientilor mei, ca terapie primara, invatatura ca fiecare dintre noi renaste in fiecare clipa, ca Sfanta Splendoare a Dragostei Eterne ne face mai elastic,

Mai sprinten si mai puternic fiecare organ, fiecare centru, fiecare fibrea a fiintei. Eu sunt "Una" cu Eternul Izvor al Vietii care nu are margini in Timp, iar batranetea, slabiciunea, boala nu exista.

Pe drumul meu eu voi merge inainte, puternic si sigur pe mine, deoarece Dragostea va fi temelia ce-mi va echilibra viata.

Sa pot sa fiu moderat in toate, in afara de dorinta de a cunoaste Arta Suprema, dorinta de care nu ma pot satura niciodata!

Da-mi puterea si prilejul de a indrepta mereu cunostintele insusite si de a extinde domeniul lor, pentru ca Arta Medicinii Naturale este imensa, iar spiritual uman poate de asemenea sa se intinda sa nesfarsit si sa se imbogateasca in cunostintele tale de pana mai ieri; iar maine poti sa dobandesti acele invataturi la care nimeni nu s-a gandit.

Costient de faptul ca nimeni nu poate sluji la doi stapani, il voi renega pe satana si pe discipolii sai travestiti. Ori slujesti moartea, ori slujesti viata.

Tu, care mi-ai facut parte integranta din nesfarsita Ta intelepciunii si m-ai invatat sa-mi ajut semenul aflat in suferinta, in situatii normale si anormale, sa scot la lumina din cele mai tainuite ascunzisuri esentiale natural ale sanatatii, sa adancesc calitatile special si sa le pregatesc si sa le folosesc in mod convenabil, deoarece readuc in actualitate acea utilitate careia i-au fost destinate.

In sanul Pamantului Mama, al apelor, al muntilor, Tu ai ascuns esente ale sanatatii care poseda virtutea de a alina suferinta creaturilor Tale, de a indeparta preadevremele lor sfarsite.

Jur sa nu ingadui nimanui sa se poata indoi si suspecta vointa Ta.

Entuziasmul meu si puterile mele vor fi dedicate cu pasiune acestui inalt ideal.

Intre mine si bolnav se afla tacitul dar sfantul Juramant, bolnav pe care pana la ultima suflare ma voi lupta sa-l scap de la moarte.

Prosternandu-ma la picioarele Tale, o preaiubitul meu Parinte, imi iau astazi acest Solemn Angajament.


Mario Michelangelo Stromillo
ingerasulluptator
Postat pe 16 Aprilie 2011 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament pentru intensificarea genelor 6 De la: garbo_400215 20 Octombrie 2014 15:17
ulei de macese?! 4 De la: garbo_1322 28 Mai 2012 07:03
O simpla viata... 46 De la: micabis 19 Iunie 2009 05:43
Vopsea naturala pt. par 25 De la: claudia_357 27 Aprilie 2011 13:44
NATURISTE!! 1 De la: garbo221470 27 August 2012 13:11
Setari Cookie-uri