tratament naturist impotriva candidozei

exista? am tot incercat toate tratamentele prescrise de medic, dar ea tot revine. sunt disperata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 17 Octombrie 2008 15:14
Incearca urmatoarea reteta:
amesteca 3 linguri cu varf din urmatoarele ceaiuri:
- cretisoara
- urzica moarta
- coada soricelului
- flori de galbenele
- pelin

lasa-le in 1/2 l de apa la temperatura camerei de seara pana dimineata si apoi din nou de dimineata pana seara.
Fa spalaturi cu ceaiul rezultat (doar putin incalzit - cat sa il simti cald la mana) dimineata si seara timp de 7 zile. Daca e posibil ar trebui ca acelasi tratament sa il urmeze si partenerul tau, iar in timpul tratamentului evitati raporturile sexuale.
Acest tratament nu iti garanteaza rezolvarea definitiva a problemei, dar cel putin atunci cand apare nu mai trebuie sa inghiti medicamente.
Sper sa te ajute. Mula sanatate!
shadow_cat
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:46
nu exista! in primul rand tre sa cauti pe net, apoi o sa dai de muuuulte chestii miraculoase, nu le asculta. e pacatoasa candida, nu trece cu una cu doua. eu am gasit niste carti electronice, am platit pt una 10 dolari. in ea ai tot tratamentul pe care tre sa il urmezi. va trebui sa ai un regim anume, n'o sa mai stii ce sa mananci, va trebui sa cumperi o serie de antimicotice, sa le combini in fiecare saptamana si inca o substanta care te va ajuta sa readuci flora la normal. regimul dureaza muuuult, probabil daca vei urma exact pasii, vei scapa in 6 luni, poate mai mult. daca ai nevoie de numele cartii o sa iti dau adresa sa iti comanzi si tu. sper ca nu te'am dezamagit, dar eu ma chinui cu asta de multi ani. asa ca nu mai cred in miracole, ci in lupta dreapta(hihihi)
crinela29
Postat pe 3 Decembrie 2008 12:02
Salut.Sunt produse naturale.Incearca de la Nutrilite.inf. suplimentare:allexia55@yahoo.com.Rezultate garantate.
allexia
Postat pe 8 Decembrie 2008 07:46
intradevar nu exista tratament pt candida eu am de la 14 ani si tot reapare am facut o 'obsesie' nu mai stiu ce sa fac mie imi reapare pe fiecare luna dupa terminarea ciclului am facut toate tratamentele si degeaba am folosit toate tipurile de ovule creme am facut fel si fel de spalaturi cu toate ceaiurile si degeaba si eu sunt disperata va rog ajutati-ma.
garbo000340
Postat pe 11 Martie 2009 22:58
al dracu', garbo al enshpelea asta...

cum le-a ginit el din prima pe persoanele cu candidoza alea... cre' ca trebe sa stii unde sa te uiti...
zambil
Postat pe 24 Martie 2009 16:43
buna. si eu am avut aceeasi problema timp de vreo 3 ani. in schimb de un an nu am mai avut nici o problema. am fost la o doctora ginecolog in care am foarte mare incredere si mi-a spus sa urmez un tratament 10 zile pe luna 3 luni la rand. tratament care a constat in niste pastile (nizoral) si ovule (gynozol). eu nu iti recomand sa iei acelasi tratament pt ca organismele difera foarte mult de la om la om. dar pe mine m-au ajutat cu adevarat. te inteleg si stiu cat de neplacuta e candida. un sfat: incearca sa eviti antibioticele pt ca de multe ori ele sunt cauza pt aparitia candidei. si evita lactatele cat timp ai candida.

bafta
stressalexia
Postat pe 26 Martie 2009 18:07
cand au fost cele 10 zile, inainte de ciclu sau dupa ? exista vreo regula?
lauracris
Postat pe 27 Martie 2009 20:04
zambil, tu ai scris scenariul pentru mosii aia din balconul show-ului "Papusile Muppets"! Poza "ta" e a unuia dintre ei? Ca nu imi mai amintesc. uite, dom'le, ca si pe asta a facut-o tot un roman.
carcotash extrem ce esti. tztz. fetele se plang de asha o problema grava si tu gasesti motiv de carcoteala.
esti simpatic foc. sau de pus pe foc. multa lume te-ar parjoli oleaca ...
gianiblue
Postat pe 27 Martie 2009 20:22
strangert, daca mai ai probleme cu candidoza, fa niste spalaturi cu bicarbonat de sodiu si scapi.vreo doua saptamani. un doctor italian a descoperit ca vindeca de candidoza care s-ar afla la baza multor boli f grave. succes
eleneing
Postat pe 28 Martie 2009 11:04
Bicarbonatul schimba PH-ul.
Diagnosticul se pune dupa analiza secretiei vaginale.
Tratamentul dureaza luni de zile. Si e complex, eventual cu mai multe variante de tratament, sub directa supraveghere a medicului.
Si foarte important. Si partenerul se trateaza. Hi, hi..da baieti, nu scapati nici voi..
Ca altfel v-o dati unul altuia...pana la calendele grecesti..

Da , atentie la antibiotice. E bine sa se ia cu antimicotice.
gabitzza
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:11
Si permanganatul de potasiu in spalaturi e f. bun.
Aemulus
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:14
uite de permanganat nu stiam..mai aflu ceva..
gabitzza
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:18
Si pe undeva am citit ca si spalaturi cu iaurt sau iaurt introdus.... ma rog, n-am dat atentie ca suna cam nu stiu cum dar cica e bun.Schimba Ph-ul ca si bicarbonatul.
Aemulus
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:24
da, dar iaurt natural!! Nu vrajeala pasteurizata..

plus ACIDOPHILUS, de fapt lactobacili..sunt importanti in normalizarea florei, Candida se gaseste in mod natural in organismul uman, boala se produce atunci cand intervine un dezechilibru si se multiplica, trebuie neutralizat si focarul care, de regula, este intestinul..

cert e ca trebuie rabdare, multa rabdare si abstinenta
gabitzza
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:30
De la: gabitzza, la data 2009-04-28 00:30:51da, dar iaurt natural!! Nu vrajeala pasteurizata..

plus ACIDOPHILUS, de fapt lactobacili..sunt importanti in normalizarea florei, Candida se gaseste in mod natural in organismul uman, boala se produce atunci cand intervine un dezechilibru si se multiplica, trebuie neutralizat si focarul care, de regula, este intestinul..

cert e ca trebuie rabdare, multa rabdare si abstinenta
foarte corect...se declanseaza atunci cand avem un sistem imunitar slabit(din diverse motive: alimentatie bogata in coloranti sau conservanti sintetici,stress,abuz de medicamente,poluarea din mediul inconjurator,factori emotionali puternici)...pentru a reechilibr sistemul imunitar,care este principala arma a organismului uman in lupta cu invadatorii din mediul extern,se poate folosi cu succes deplin TRANSFER FACTOR PLSU,un produs 100% natural care stimuleaza activitatea sistemului imunitar cu pana la 437% !!! si prin aceasta ,toate infectiile de orice natura(mai putin SIDA) se pot trata sau preveni.
TF_
Postat pe 1 Mai 2009 21:31
De la: slabesc_natural, la data 2009-05-04 16:26:50SLABESTI fara regim,dieta,exercitii,reactii adverse sau yo-yo intre 5-7kg cu DESERT PLANT.Nu are efecte secundare, reduce apetitul natural fara a fi nevoie sa tii dieta, are efecte imediate, pierderea greutatii se face rapid.(Pierzi greutate din prima zi in care il iei).Fixat pe pierderea greutatii, focalizata pe talie, burta (pantec) si portiunile unde grasimea se acumuleaza usor.

id messenger: desert.plant

p.s. se poate comanda si pentru o saptamana (vei ramane surprinsa de efectele acestui produs)
aloleuuuu...parca pe healty ziceai ca numai ai si ca nu te mai ocupi cu desurtul asta....ia uitati fetelor ce produs dubios este asta:""Daria.de: buna seara
Desert Plant: buna
Daria.de: m-ar interesa si pe mine aceste produse ale dvs pt slabit
Desert Plant: ce varsta ai?
Daria.de: am 168 cm si 80 kg
Daria.decrede-ti ca m-ar putea ajuta cumva?
Daria.de: 28 ani
Desert Plant: in urma folosirii tratamentului vei putea slabi 5-7 kg
Desert Plant: multi ani
Daria.de: multumesc
Daria.de: 5-7 kg
Daria.de: in cat timp???
Desert Plant: in 25 de zile
Daria.de: am inteles
Daria.de: este natural?
Desert Plant: da
Desert Plant: fara reactii adverse
Desert Plant: regim
Desert Plant: sau diete
Desert Plant: exercitii
Daria.de: sub ce forma se prezinta?
Desert Plant: capsule soft gel
Daria.de: am inteles
Daria.de: si cat costa o cura?
Daria.de: cum le pot procura?
Desert Plant: prin mandat postal
Desert Plant: 150lei pret flacon
Desert Plant: dar se poate comanda si pt o saptamana
Desert Plant: pret 50lei
Desert Plant: taxe incluse
Daria.de: am inteles
Daria.de: unde as putea sa fac o comanda si cum m-ati putea informa asupra ingredientelor?
Desert Plant: simplu
Desert Plant: caute pe google.ro
Desert Plant: 'desert plant'
Desert Plant: si vei putea citi comentarii,compozitie
Daria.de: pai pe google nu-mi da detalii
Desert Plant: compozitie
Desert Plant: nu cred
Daria.de: http://
Desert Plant: mai cauta o data
Daria.de: sitele asta l-am gasit
Daria.de: este si un altul?
Desert Plant: nu
Desert Plant: acelasi produs
Daria.de: DESERT PLANT- Compozitia:Tarragon, frunze de lotus, radacina de astragal, frunze de chendir si alte 11tipuri de plante pretioase, care regleaza functiile organismului uman in toate aspectele sale avand rolul de fortifiere, reducerea grasimilor din sange, indepartarea excesului de lichide prin diureza, imbunatatirea sistemului circular si absorbtia cheagurilor obtinand efectul optim si evident de slabire. Metabolismul organismului revine la nivelul normal iar grasimile se acumuleaza cu greu sau aproape deloc deoarece celulele ajung la forma lor normala , fara grasimi, ele fiind arse.
Daria.de: asta imi spune acolo
Daria.de: care ar fi celelalte 11 plante??
Desert Plant: Xianxian Cao, jobstears, taragon, psyllium shell, hoof bamboo shoot, lotus and
Daria.de: sunt 7
Daria.de: mai este ceva?
Desert Plant: sunt acestea
Desert Plant: plus cateva care nu sunt trecute
Desert Plant: producatorul are dreptul acesta sa ofere explicatii despre compozitie
Daria.de: am inteles
Daria.de: dar este ciudat...fiindca orice producator de asemenea suplimente este oblgat sa ofere date despre ingredientele produsului
Desert Plant has signed out. (14.04.2009 19:52)""
ce parere va faceti despre un produs care nu afiseaza toate ingredientele??nu este ceva suspect?
TF_
Postat pe 5 Mai 2009 18:40
Fata...slabeste-ne!!!
gabitzza
Postat pe 5 Mai 2009 18:42
De la: gabitzza, la data 2009-05-05 18:42:51Fata...slabeste-ne!!!
buna seara gabizza
TF_
Postat pe 5 Mai 2009 18:45
Seara buna TF !
gabitzza
Postat pe 5 Mai 2009 18:48
si eu sunt in aceeasi situatie ca si voi, credeam ca sunt singura care se confrunta cu nenorocita asta de candida, de 7 ani incerc sa scap de ea fara nici un rezultat, ce tratament da cele mai bune rezultate? sunt disperata , am cheltuit multi bani pe tot felul de creme si pastile, ovule dar imi trece pe moment apoi imi reapare
crystyna_crys
Postat pe 17 Mai 2009 15:35
anul asta de trei ori m-am tratat de candidoza .se face rapid dar trece f greu si nu definitiv mi-au spus sa incerc si cu ceai de patrunjel si coada soricelului dar nu a avut nici un efect
pica33
Postat pe 18 Mai 2009 16:58
De la: crystyna_crys, la data 2009-05-17 15:35:03si eu sunt in aceeasi situatie ca si voi, credeam ca sunt singura care se confrunta cu nenorocita asta de candida, de 7 ani incerc sa scap de ea fara nici un rezultat, ce tratament da cele mai bune rezultate? sunt disperata , am cheltuit multi bani pe tot felul de creme si pastile, ovule dar imi trece pe moment apoi imi reapare
incercati cu TRANSFER FACTOR PLUS...un produs ce are rol imunostimulator,asigura un plus de pana la 437% pentru sistemul imunitar,este 100% natural si poate ajuta in orice tip de afectiune declansata de bacterii,virusuri,ciuperci parazite sau chiar cancer !!!
TF_
Postat pe 18 Mai 2009 18:33
Fetelor, ce este candidoza? Este o infectie cu candida, o ciuperca, nu? Unde se dezvolta ciupercile cel mai bine? Sau cum se dezvolta cipercile cel mai bine?
In mod normal o ciuperca se dezvola intr-un mediu umed si caldut.La fel si candida numai ca dat fiind faptul ca aceasta candida se gaseste si in interiorul corpului nostru lista de factori generatori este mai lunga.
Deci citeva modalitati de a-i da in cap candidei ar fi:
-vine vara, e cald, renuntati la chilotei cind stati acasa (ma rog, puteti renunta si cind nu sunteti acasa ), lasati "zona" sa se aeriseasca
-purtati numai chilotei de bumbac
-spalati-va folosind mai mult apa fara sapun, sau folositi solutii de spalat pentru copii
- aveti grija cu antibioticele:favorizeaza aparitia
- aveti grija cu pilule "no more kids", unele din ele favorizeaza
- si daca folositi lenjerie de bumbac dupa spalare folositi fierul de calcat.Candida moare la temp. mari.Cineva si-a bagat chiloteii la microunde si n-a fost o idee buna asa ca mai bine fierul de calcat.
-Beti dimineata apa cu zeama de lamiie
- spalati-va cu permanganat de potasiu (citeva granule intr-un lighenus
- rariri spalaturile vaginale.

Hai succes si sanatate!
Aemulus
Postat pe 18 Mai 2009 19:27
Candidoza vaginala se poate trata cu tratament natural care se
i-a intern , si extern prin spalaturi vaginale si introducerea de ob-uri cu...........pentru cele interesate va las o adresa de e-mail rodilantos@yahoo.com unde putem sa discutam si eventual telefonic.O zi buna si multa sanatate!!!
SANATATE
Postat pe 20 Mai 2009 15:23
Am folosit demult si eu ovule facute la farmacie dupa o reteta data de medic dar candida revine si tare ma supara,basca ca nu mai gasesc gynozol in farmacii

Postat pe 7 Iunie 2009 15:47
De la: pica33, la data 2009-05-18 16:58:06anul asta de trei ori m-am tratat de candidoza .se face rapid dar trece f greu si nu definitiv mi-au spus sa incerc si cu ceai de patrunjel si coada soricelului dar nu a avut nici un efect



discuta cu soricelul de acasa sa nu-si mai bage coada unde nu trebuie si vezi ce repede scapi dupa un tratament complet

tine minte: conditia e sa nu apara o alta sobolanca la cel soricel



si_totusi
Postat pe 7 Iunie 2009 15:57
De la: garbo009291, la data 2009-06-07 15:47:50Am folosit demult si eu ovule facute la farmacie dupa o reteta data de medic dar candida revine si tare ma supara,basca ca nu mai gasesc gynozol in farmacii
fa o cura cu TRANSFER FACTOR PLUS si sa vezi cum scapi de problema...este cel mai eficient imunostimulator natural de pe piata,asigura un plus de 437% pentru activitatea sistemului imunitar,iar in aceste conditii organismul tau poate combate eficient problemele legate de candida si nu numai !!!

http://www.google.com/search?hl=ro&client=opera&rls=en&hs=IcJ&q=transfer+factor+candida&btnG=C%C4%83utare&lr=

aici gasesti foarte multe informatii despre aceast produs.Daca doresti,iti pot pune si eu la dispozitie pe mail...
TF_
Postat pe 8 Iunie 2009 15:26
buna seara...
Alicia86
Postat pe 8 Iunie 2009 23:16
salut, incep sa ma satur de aceasta boala
am incercat si cu ceaiuri si alte plante , ovule cu plante alifii (creme din plante) si fetelor am ajuns iar la farmacie ca nu mai pot. Nici dragoste nu am mai facut sunt un om mort. Am cumparat niste pastile nistatina ( ca nu avea stamicina)si unguent medacter, care sper sa isi faca treaba ca pe prospecte sune ca in principal e pt candida
o sa va tin la curent daca are efect.
si am sa fac si dragoste ca nu mai pot
si respect si igiena stricata, am inceput sa fierb si cearsafurile si dezinfectez in fiecare zi wc-ul. cand Doamne am sa scap?
va doresc succes!
ramonaaaa
Postat pe 11 Iunie 2009 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
loveeeee 10 De la: garbo_12832 12 Aprilie 2013 22:31
buna 1 De la: garbo164652 6 Septembrie 2011 13:21
Helicobacter pylori 14 De la: IreneG 1 Februarie 2016 21:35
vergeturile 2 De la: garbo010468 3 Februarie 2010 21:17
Cancer 39 De la: deep2w 10 Iunie 2013 14:18
Setari Cookie-uri