Femeile cuminti si supuse

nuuuu..doar stai!
cu asemenea calitati nici nu poti sa faci altceva
fleurdelis
Postat pe 5 Iunie 2010 18:22

Mai, tu esti rea! Mie asa mi-a spus Irinuca si eu o cred!
moniq_
Postat pe 5 Iunie 2010 18:24
sunt!
dar...macar asa re a cum zici..sunt si femininaa??
fleurdelis
Postat pe 5 Iunie 2010 18:27
totdeauna!
moniq_
Postat pe 5 Iunie 2010 18:28
Rea de buna
nuti_vio
Postat pe 5 Iunie 2010 18:28
eeeeeeeeee
fleurdelis
Postat pe 5 Iunie 2010 18:29
De la: caasandra, la data 2010-06-05 16:18:58
De la: ovanova, la data 2010-06-05 15:52:41




oameni buni,are rost sa va stricati ziua pt pareri deosebite despre viata?Ovanova ai sa razi dar daca i-ai intalnii in realitate pe multi de aici ai sa vezi ca putini au in realitate aceleasi idei ,pe care le spun pe site.e pacat sa va contraziceti pe principiile voastre.fiecare isi traieste viata lui.aici putini sunt ceea ce spun.nu va suparati pt niste biete idei diferite,care poate in realitate le priviti altfel.
Apropo eu sunt asa si in realitate...Nu doar gura este de mine....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 18:29
Fleur... ai inteles sensul...?
nuti_vio
Postat pe 5 Iunie 2010 18:31
fleurdelis
Postat pe 5 Iunie 2010 18:32
nuti_vio
Postat pe 5 Iunie 2010 18:33
Pe mine nu ma mai ajuta nimeni..Pt ca barbatii daca aud ca nu vrei sa te culci cu ei..Nu te mai ajuta nimeni.Nici macar femeile,pt ca vor sa devin si eu asa curva ca si ele,,,nu toate sunt curve,,dar majoritatea depind de barbati si nu isi bat capul ca sa se descurce singure.Nici macar cu un sfat...Asa ca nu merita nimeni....Eu asta doresc..Daca nu gasesc,,stau singura....Nu vreau sa am o viata grea si sa muncesc si sa fac copiii...Atunci la ce mai sunt barbatii facuti..Daca alte femei tac,,problema lor....Nu ma intereseaza pe mine ce fac alte femei..Ci ma intereseaza ce fac eu ca sa imi fie mne bine si la copiii mei...Ca barbatii care vor sa se casatoreasca,,,trebuie sa fie capabili sa intretina familia..Nu sa puna totul in cvarca femei,,pt ca femeia poate duce si tace..Ei bine eu nu tac si nu vreau sa duc mult.Imi fac doar atributiile mele si atat..Si barbatul sa isi faca atributiile lui

xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 18:35
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-05 18:35:50Pe mine nu ma mai ajuta nimeni..Pt ca barbatii daca aud ca nu vrei sa te culci cu ei..Nu te mai ajuta nimeni.Nici macar femeile,pt ca vor sa devin si eu asa curva ca si ele,,,nu toate sunt curve,,dar majoritatea depind de barbati si nu isi bat capul ca sa se descurce singure.Nici macar cu un sfat...Asa ca nu merita nimeni....Eu asta doresc..Daca nu gasesc,,stau singura....Nu vreau sa am o viata grea si sa muncesc si sa fac copiii...Atunci la ce mai sunt barbatii facuti..Daca alte femei tac,,problema lor....Nu ma intereseaza pe mine ce fac alte femei..Ci ma intereseaza ce fac eu ca sa imi fie mne bine si la copiii mei...Ca barbatii care vor sa se casatoreasca,,,trebuie sa fie capabili sa intretina familia..Nu sa puna totul in carca femei,,pt ca femeia poate duce si tace..Ei bine eu nu tac si nu vreau sa duc mult.Imi fac doar atributiile mele si atat..Si barbatul sa isi faca atributiile lui

xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 18:37
Sa inteleg ca ar fi valabila si reciproca: daca te culci cu ei, toti sar sa te ajute. Si unde erai, Irinuco, cand eram eu mica? Mie nu mi-a spus nimeni asa!
moniq_
Postat pe 5 Iunie 2010 18:40
Si femeile atunci cand aud ca tu esti fata cuminte si te zbati singura,,nu te vinzi la barbati ca sa triaesti pe spinarea lui..Si este greu sa fii independenta..Dar femeile nu te ajuta,,,ca sa devii si tu curva ca si ele si sa incepi si tu ca sa faci compromisuri ca sa rada barbatii si de mine pt ca sunt curva si ma vand...Nu sa rada doar de ele Toti oamenii sunt rai.Si barbatii si femeile..Mai sunt si exceptii dar foarte putine...Femeile se iau dupa barbati in loc sa gandeasca...De asta barbatii nu dau 2 bani pe ele..Pt ca le testeaza creierul mai intai,,daca nu le duce capul..Apoi fac tot rasul din ele.Si unele chiar merita,,pt ca si ele sunt rele..Dar eu nu sunt asa..Mai bine ignor un om rau sau prost,,decat sa ii fac rau.Pt ca nu vreau sa devin ca si el
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 18:41
Nu te supara dar asa cum te exprimi nu cred ca vei gasi aprecierea cuiva,fie barbat sau femeie.Un om are si caracter si discernamant.Daca faci rau rau primesti.In loc sa faci aprecieri gratuite ai face bine sa te plimbi in parc si sa admiri natura.Nu ai dreptate in privinta barbatilor.Au fost creati de Dumnezeu si femeia sa le fie ajutor.In primul rand trebuie sa arati respect si pe urma vei fi respectat.Incearca nu e greu,sigur vei reusi.
RIEN
Postat pe 5 Iunie 2010 19:09
De la: RIEN, la data 2010-06-05 19:09:57Nu te supara dar asa cum te exprimi nu cred ca vei gasi aprecierea cuiva,fie barbat sau femeie.Un om are si caracter si discernamant.Daca faci rau rau primesti.In loc sa faci aprecieri gratuite ai face bine sa te plimbi in parc si sa admiri natura.Nu ai dreptate in privinta barbatilor.Au fost creati de Dumnezeu si femeia sa le fie ajutor.In primul rand trebuie sa arati respect si pe urma vei fi respectat.Incearca nu e greu,sigur vei reusi.
romanul daca te vad ca esti prea amabil si pre bun..Te considera prost...Si tabarasc pe tine toti ca sa profite,ia mai ales sa simta ca ai un suflet bun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 19:40
Irinuca,eu de fapt sunt o vrajitoare.printre descantecele si farmecele care le fac,mai culeg si de la diferiti alti magi,descantece.uite poate ai noroc si tu de un baiat bun.asculta la Casandra/

"DESCANTEC DE DRAGOSTE



Descantec pentru toate cele: pocitura, deochi, ursita (E. N. Voronca - Datinele si credintele poporului roman)

Se descanta cu un cutit parasit, in usturoi, si cu acela se unge, sau in apa cu care se spala si se bea, restul se toarna pe cane crucis si, de s-a scutura, nu i-i nimic omului.
Ustur mere si Maica Precista
Pe-un jij de deal
Cata-n carte,
Cata-n parte,
Cata-n toate partile
Unde a vedea
Noua strigoaice
Cu noua tanci rai,
Noua lupoaice,
s-a strigat Maica Precista
in gura mare:
Voi nu-l pociti,
Nu-l sagetati,
Nu-l giughieti,
Da luati giungheturele,
Sagetaturele,
si le duceti
in dealul Galariilor,
Pocitoarea ciutelor.
Voi acolo pociti,
Acolo giunghieti,
Acolo sagetati
in strachina de argint
Cupele sprijinind.
Da N. sa ramaie
Curat si luminat,
Ca Dumnezeu ce l-a dat
si Maica Precesta ce l-a lasat,
Alo - haide!

Descantec de intors inima (impacare) (Tudor Pamfile - Sarbatorile la romani)
Eu voi intoarce ulcica asta
si ulcica intoarce vatra
si vatra intoarce soba
si soba intoarce grinzile cu horna,
si grinzile intorc podelele,
Leaturile si sindilele,
sindilele intorc crangurile
si crangurile intorc pe Sfantu Spiridon
si pe Sanziene
si Maica Domnului
Sa intoarca inimile celor impricinati,
Unul asupra altuia,
Cu cugetele
si cu dragostea
Sa se impaciuiasc"
caasandra
Postat pe 5 Iunie 2010 19:50




bravo , felicitari , Casandra !


liaiedera
Postat pe 5 Iunie 2010 19:59
fleurdelis
Postat pe 5 Iunie 2010 20:01
De la: caasandra, la data 2010-06-05 19:50:02Irinuca,eu de fapt sunt o vrajitoare.printre descantecele si farmecele care le fac,mai culeg si de la diferiti alti magi,descantece.uite poate ai noroc si tu de un baiat bun.asculta la Casandra/

"DESCANTEC DE DRAGOSTE



Descantec pentru toate cele: pocitura, deochi, ursita (E. N. Voronca - Datinele si credintele poporului roman)

Se descanta cu un cutit parasit, in usturoi, si cu acela se unge, sau in apa cu care se spala si se bea, restul se toarna pe cane crucis si, de s-a scutura, nu i-i nimic omului.
Ustur mere si Maica Precista
Pe-un jij de deal
Cata-n carte,
Cata-n parte,
Cata-n toate partile
Unde a vedea
Noua strigoaice
Cu noua tanci rai,
Noua lupoaice,
s-a strigat Maica Precista
in gura mare:
Voi nu-l pociti,
Nu-l sagetati,
Nu-l giughieti,
Da luati giungheturele,
Sagetaturele,
si le duceti
in dealul Galariilor,
Pocitoarea ciutelor.
Voi acolo pociti,
Acolo giunghieti,
Acolo sagetati
in strachina de argint
Cupele sprijinind.
Da N. sa ramaie
Curat si luminat,
Ca Dumnezeu ce l-a dat
si Maica Precesta ce l-a lasat,
Alo - haide!

Descantec de intors inima (impacare) (Tudor Pamfile - Sarbatorile la romani)
Eu voi intoarce ulcica asta
si ulcica intoarce vatra
si vatra intoarce soba
si soba intoarce grinzile cu horna,
si grinzile intorc podelele,
Leaturile si sindilele,
sindilele intorc crangurile
si crangurile intorc pe Sfantu Spiridon
si pe Sanziene
si Maica Domnului
Sa intoarca inimile celor impricinati,
Unul asupra altuia,
Cu cugetele
si cu dragostea
Sa se impaciuiasc"
Eu nu am nevooie de vrajitorii si sincer nici de barbat...Pt ca viata de familie este prea complicata pt mine..Ii prea mare bataie de cap...Mie imi este bine si singura...Merg unde vreau,fac ce vreau..Nu vreau sa incurc pe nimeni....Pt ca eu sunt calatoare si ma plictisesc repede de stat intr-un loc..Si apoi imi place viata mea..Mai visez si eu,,cateodata ca as dori un baiat bun...Dar mie imi place asa,viata asta..Si apoi ma trezesc repede la realitate ca nu vreau sa ma atasez de nici un barbat,nu vreau o familie...Pt ca mie imi place sa fiu calatoare...Sa merg unde vreau,sa nu dau nimanui explicatii...Si apoi nu vreau sa incurc pe nimeni...Pt ca casatoria este ceva serios....Si apoi eu nu sunt facuta pt viata de familie,,,sa am pe capul meu un barbat toata viata...Ca as inebuni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 22:13
Apoi sa jur lui Dumnezeu ca tre sa suport un barbat toata viata...Pai as inebuni...Nu stiu nu as vrea pe nimeni pt toata viata langa mine..Decat pe Dumnezeu...Si apoi casatoria este ceva serios....Si apoi eu nu simt asta...Mie imi place viata mea si nu vreau sa ma casatoresc,sa am pe capul meu un barbat pt toata viata..Doamne fereste ca as inebuni,,apoi nu exista barbat asa cum vreau eu....Pt ca eu vreau pe cineva la fel ca mine,,sa fie linistit dar cu un suflet bun si cu initiativa.Si in ziua de astazi este greu.Pt ca toti sunt dupa bani,,sa profite,sa se imbogateasca....Foarte rar..Asa ca nu are rost sa ma incurc cu nici un stress de barbat langa mine.Pe care trebuie sa il suport toata viata..Ca deja mi se face pielea de gaina cand ma gandesc..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Iunie 2010 22:20
Merci Irinuca, dar de unde stiai tu ca eu asa sunt?
Ciresica
Postat pe 6 Iunie 2010 22:31
De la: Ciresica, la data 2010-06-06 22:31:47Merci Irinuca, dar de unde stiai tu ca eu asa sunt?
Adica cum esti?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iunie 2010 22:38
Ei cum? Cuminte si supusa!
Ciresica
Postat pe 6 Iunie 2010 22:40
De la: Ciresica, la data 2010-06-06 22:40:53Ei cum? Cuminte si supusa!
Pai barbatii trebuie sa fie cuminti si supusi...femeile nu trebuie sa fie supuse ci doar cuminti pt ele,,ca sa fie respectate si sa isi poata impune punctul de vedere
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iunie 2010 22:46


Abia acum imi spui Irinuco????

Pai ia sa-mi schimb eu atitudinea.Gata cu supusenia ca asa mi-a spus mie Irinuca.
Ciresica
Postat pe 6 Iunie 2010 22:51
De la: Ciresica, la data 2010-06-06 22:51:05

Abia acum imi spui Irinuco????

Pai ia sa-mi schimb eu atitudinea.Gata cu supusenia ca asa mi-a spus mie Irinuca.
Scuza-ma stiu ca acesta este un forum de hermafroditi..Asa ca nu stiu cum sa iti zic...Nu stiu din ce fel de rasa faci parte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 6 Iunie 2010 22:59
ciresica face parte din categoria fructe gustoase daaaaarr ciresico fii fetita cuminte nu te lua dupa irinuca
garbo074997
Postat pe 6 Iunie 2010 23:06
hahaha, do I look that stupid????
Ciresica
Postat pe 6 Iunie 2010 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ai divorta dar iti este teama? 9 De la: garbo099581 20 Februarie 2010 01:59
despre ,,www.papucei.ro 1 De la: samir_rapid 9 Februarie 2009 10:50
Joburi 1 De la: garbo001611 8 Mai 2009 14:37
Andrei Gheorghe da la toti... 8 De la: ella_a 17 Martie 2009 10:44
Un an cu impliniri si sanatate va doresc tuturor 1 De la: garbo077323 9 Ianuarie 2010 11:28
Setari Cookie-uri