Ce inseamna Dumnezeu pt voi?

pt mine,Dumnezeu este OcrotitoruL si Intaritorul meu care m-a ridicat din mizerie,m-a curatat ma spalat de toate murdariile sufletului meu...M-a imbracat cu haine noi ale adevarului si ale sinceritatii...Imi hraneste in fiecare zi sufletul spiritual..Ma invata sa imi iubesc semenii,,,ma invata sa fiu constructiva...Si pt asta i-am deschis larg inima mea si mintea mea.....Si Lui i-am daruit sufletul meu si mintea mea...Ca el sa fie Stapanul Gandirii mele si a vietii mele....Sa il rog ma ajute sa nu lase pe nimeni sa ma faca sa ma Lepad de El...Sa ma ajute sa imi gasesc prieteni curati,,fara intentii necurate si viclene ca sa ma faca sa imi pierd incredere in Domnul...Pt ca cu Domnul viata este asa frumoasa...Pt ca El te intareste in zilele grele,,,ma ajuta sa gandesc pozitiv si optimist...Ce altceva sa mai doresc de la viata si de la Dumnezeu...Doar sa ma fereasca de oameni cu ganduri viclene sa ma ajute sa citesc gandurile si intentiile lor ca sa nu ii las sa se apropie de sufletul gandirea si inima mea...Amin
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 13:03
Eu cred ca doar lui Dumnezeu.Iisus,Tatal Ceresc trebuie sa i te inchini si sa iti daruiesti inima ta si mintea ta...Pt ca sa poti urma pe Dumnezeu trebuie sa te lepezi de cuvintele rele ale oamenilor,,fie ei si credinciosi....Si credinciosii au fost oameni cu neputinte la fel ca toti ceilalti....Si in sfintenie a trait Iisus Hristos,,care a trait intre oameni si a propavaduit iubirea si pacea intre oameni...Si acei oameni care traiesc intre oameni si propavaduiesc pe Dumnezeu si traiesc curat sufleteste si trupeste, intre oameni nu se numesc sfinti,ei se numesc crestini.....Pt ca doar Dumnezeu este sfant..Iisus este sfant si doar Lui trebuie sa ii incredintezi inima si sufletul tau..
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 13:08
Ca sa gandim logic...Daca oamenii care traiesc curat sufleteste si trupeste si propavaduiesc intre oameni,,traiesc intre oameni ispite si ei se straduie sa strabata peste toate nu se numesc sfinti,,,,ei se numesc crestini pt ca doar cu ajutorul lui Iisus reusesc sa strabata peste tot....Si asa zisii sfinti care au fugit in pustii si au fost doar pt ei,,,si nu au trait viata pe care Hristos a traito intre oameni si invatandu-i de bine pe oameni,,chiar daca ei,il suparau,il alungau..Iisus mereu se straduia sa ajunga la inima lor...De asta zic,,,chestia cu rugatul la oameni sunt niste tampenii ale preotilor ca sa indeparteze pe oameni de lumina lui Dumnezeu....Si sa nu devina crestini adevarati,,,pt ca apoi daca toata lumea ar fii dezghetata la minte ei nu ar mai vedea un ban,,la cat de mincinosi si rai sunt
ingerasulluptator
Postat pe 4 Noiembrie 2011 13:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cele 10 porunci ale lui Dumnezeu.. 83 De la: luptatoareacurajoasa 11 August 2010 23:59
coafura de toamna realizata pas cu pas 1 De la: garbo_7980 1 Noiembrie 2012 00:10
Ce ziceti de ecologie? 54 De la: yza_my 1 Aprilie 2010 09:27
Eu gasesc ca viata curata,,fara un barbat si fara copiii este mai linistita si mai usoara 3 De la: vuvuzela 6 Octombrie 2010 13:34
Rochii albastre: cum le accesorizam la inceput de primavara? 9 De la: Anaetic 26 Februarie 2015 19:42
Setari Cookie-uri