cand sa pui capat unei relatii?

"lasa ca va impacati voi! " doar asta aud de cateva zile incoace! eram multumita de mine, luasem decizia care mi se parea cea mai potrivita...si...cel mai important, eram destul de hotarata.aveam nevoie de incurajari, oarecum de confirmari ca am facut ceea ce trebuie. cand ce sa vezi? prieteni, rude, cunostinte curioase, care vor cat mai multe detalii( pt viitoarele subiecte de barfa cred ). plus ca toate discutiile astea ma fac sa ma intreb daca nu cumva am exagerat, poate ca am avut si eu partea mea de vina...poate...poate. e mai greu decat ma asteptam
ladypink
Postat pe 15 Iunie 2010 19:05
De la: dor_de_tine, la data 2010-06-07 03:12:29relatia nu se bazeaza pe respect, deseori ma injura, nu-l intereseaza problemele mele, am o situatie materiala mai buna decat a lui si de multe ori am avut impresia ca profita


poate ar fi bine sa luati o pauza.
ce rost are sa fii cu un barbat caruia nu ii pasa de sentimentele tale? poate ai chef si tu sa vii acasa sa ii povestesti despre tine?!
daca nu lucreaza acum ce vei face cand veti avea un copil??? il vei intretine/purta in spate si pe el....

CE PAUZAAAAA??!!!!!!!
CANCEL DIRECT!!!!
Si batut inainte de plecare! Chit ca as da amenda la politie!
silfida
Postat pe 15 Iunie 2010 19:12
Fetelor nu mai fiti masochiste!!!!
Viata e atit de scurta, nu va bateti joc de ea!
Ciresica
Postat pe 17 Iunie 2010 04:35
Lasa-l imediat, caci asta e solutia.Daca vrei sa stii eu am avut si am o situatie asemanatoare si am stat lg el 17 ani ,dar am un copil ...nu e bine .daca vrei intra pe id gangioveanus si vb detailat.As vrea sa vb cu tine despre asta sa vezi ce urmari ar avea continuarea relatiei tale cu el.
matix1
Postat pe 19 Iunie 2010 20:25
fleurdelis
Postat pe 19 Iunie 2010 20:27
fleurdelis
Postat pe 20 Iunie 2010 10:24
Am avut o relatie de 6 ani.zilele trecute faceam k persoana respectiva 7 ani!!!!Dar vara trecuta eu am vrut s pun stop.pe scurt:nu ma mai merita!!!!!nu inteleg de ce o mai "lalai" asa si mai ales nu esti fericita.ce te intereseaza k mama ta il considera potriviyt oare l-ar mai considera asa dc ar stii cum te trateaza.nu te supara consider k este vina ta pt k te complaci, ai doar o viata si dc acum nu te simti iubita ,respectata, sprijinita : fericita knd mai vrei la 70 de ani? si ce folos k te simti atrasa de el d.p.d.v sexual alea cateva minute-ore knd te simti u bn se estompeaza prea usor prin comportamentul sau k tine.si din moment ce u ai realizat k nu mai merge atunci incepe sa faci ceva pana nu va fi prea tarziu: casatorie,copil si mai ales anii tai care nu se mai intorc!!!!!!!!!!!!!(pt k acesta este un lucru f important k tu sa ajungi la concluzia asta )si nu tr sa te intereseze de ce spune mama tata( sigur o sa te inteleaga) sau ceilalti !
garbo133086
Postat pe 20 Iunie 2010 11:28
Nu se pune problema de incheia o relatie brusc, adica "de azi nu te mai vreau si.. gata".
Orice conflict cere o mediere. Dar sa nu ne inselam cu asta.
Daca lucrurile nu se remediaza intre voi, atunci ii poti spune "la revedere" explicandu-i ca nu va potriviti.
Vremurile moderne iti ofera nenumarate exemple din care sa inveti.
Timpul este la fel: si cu cei care inteleg si cu cei care nu inteleg ca isi pot vedea de viata lor fara sa incurce pe altii.
Aphira
Postat pe 24 Iunie 2010 15:14
De la: ladypink, la data 2010-06-15 19:05:07"lasa ca va impacati voi! " doar asta aud de cateva zile incoace! eram multumita de mine, luasem decizia care mi se parea cea mai potrivita...si...cel mai important, eram destul de hotarata.aveam nevoie de incurajari, oarecum de confirmari ca am facut ceea ce trebuie. cand ce sa vezi? prieteni, rude, cunostinte curioase, care vor cat mai multe detalii( pt viitoarele subiecte de barfa cred ). plus ca toate discutiile astea ma fac sa ma intreb daca nu cumva am exagerat, poate ca am avut si eu partea mea de vina...poate...poate. e mai greu decat ma asteptam


Nu te mai intreba nimic... ai facut bine ca ai plecat, nu trebuie sa dai explicatii la nimeni, e viata ta si tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci. De ce crezi ca ai avut partea ta de vina? Ca ai suportat si ai mancat bataie? Cat priveste RUDELE, PRIETENII, CUNOSTINTELE......nu vad de ce trebuie sa le dai detalii despre tine si viata ta care este PRIVATA SI PARTICULARA. Nu ai gresit cu nimic si ai procedat bine ptr ca ai plecat, sper sa ai puterea sa nu repeti greseala si sa te intorci.
domdom
Postat pe 28 Iunie 2010 15:57
cum cand??
cand vreiii!
fleurdelis
Postat pe 29 Iunie 2010 19:05
mda....ce sa zic?.......e bine ca incerci sa ti dai seama...eu am pierdut 10 ani din viata pana am realizat ca ....lupul isi schimba parul, dar naravul ba.....
Nu mai pierde timpul....o sa ajungi sa te intrebi (asta daca nu o faci deja) pentru ce am pierdut atat timp?......unde s anii?.......dhe.....
mioara_80
Postat pe 30 Iunie 2010 13:20
De la: Saphira, la data 2010-06-24 15:14:42Nu se pune problema de incheia o relatie brusc, adica "de azi nu te mai vreau si.. gata".
Orice conflict cere o mediere. Dar sa nu ne inselam cu asta.
Daca lucrurile nu se remediaza intre voi, atunci ii poti spune "la revedere" explicandu-i ca nu va potriviti.
.




Lucrurile nu au cum sa se remedieze intre ei....in 3 ani s-au despartit si impacat de vreo 2 ori, fara niciun rezultat, nicio remediere. Ea nu incheie relatia brusc...el a incheiat-o si nu i-a dat nicio sansa de supravietuire inca de la inceput prin modul in care se comporta si o trateaza.

Felicitari pentru decizia luata! Fii puternica si nu-i ceda inca o data! Lasa rudele sa vorbeasca, e viata ta, tu o traiesti!
Rha
Postat pe 30 Iunie 2010 14:04
hello sorry I'm late theeeeeeeeeeeeeeeeeeeee faptul k va certati imediat dupa mutare ,k te-a lovit ,k profita si k te lasa singura akasa acopera faptul k e printzul din vis q aspect de leonardo di caprio indiferent cat il iubesti,dak el nu poate sa inteleaga k te raneste prin tot ce face si continua q aceste magarii(don't be upset on me)nu are rost.nu e singurul frumos de pe planeta.pana nu e prea tarziu fa bagajul si spune-i by by bitch e greu dar dak nu faci asta ai sa te alegi q copii ,posibil q batai si zile mancate si sigur nu asta vrei.toate visam la ce e mai bun. in realitate meriti ce e mai bun asa k keep looking and never say never pt k sigur iti vei gasi omul .dak ai faqt asta deja,
babbytzza_cariba
Postat pe 18 Iulie 2010 19:06
Cand simti ca ai facut cam tot ce se putea face, fara a te simti frustrata, si tot nu merge, pui capat relatiei respective. Va urma o noua etapa...
m_ada
Postat pe 18 Iulie 2010 19:17
sunt in continuare singura, dar cred ca am depasit momentul....ma simt bine si am inceput sa ma bucur de libertate, de faptul ca pot sa ies une si cu cine vreau fara sa dau explicatii, ca pot sa-mi inchid telefonul si sa ma uit linistita la filme "de pitzipoance" (cum le numea el), ca pot sa ies cu fetele fara a fi acuzata ca ma duc defapt la agatat. pt toate astea va multumesc...ati avut un rol imp in decizia pe care am luat-o acum ceva timp
ladypink
Postat pe 21 Iulie 2010 09:20
eu ma bucur ca incepi sa te dezmortesti si sa vezi din nou lumea si mare atentie sa nu faci aceeasi greseala si sa nu inchizi usa inimii pt ca nu toti barbatii sant asa i
garbo074997
Postat pe 21 Iulie 2010 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in exil de Donna V 10 De la: eu_geminy 19 Februarie 2012 22:29
o parere. exagerez ?! 12 De la: garbo_435961 26 Mai 2016 16:17
E ciudat .. 18 De la: Naif 15 Aprilie 2012 16:35
VA ROG CITITI 6 De la: tutankhamon 12 Martie 2010 00:28
cum iti dai seama daca te iubeste daca e diferenta de varsta 24 De la: denyssss 17 Octombrie 2012 18:59
Setari Cookie-uri