Ce credeti despre educatia unui barbat?

Mamele au dat prea multa libertate la baieti...Si au crescut corbi la sanul lor..Si corbii iti scot ochii...Adica la femei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Mai 2010 22:32
Aha.. adanc, e gandita.
anakin
Postat pe 27 Mai 2010 16:36
ia te uita! raia se intinde!
moniq_
Postat pe 27 Mai 2010 16:39
" Cum il educi asa il ai," parca asa suna o vorba suficient de veche dar mult prea inteleapta mostenita de la batrani..... Printre VISELE ETERNE ale FEMEII , unul singur are intaietate: acela de a schimba un barbat...IN BINE , cum ne place noua femeilor sa spunem.... SAU SA CREDEM ...
sophia1971
Postat pe 27 Mai 2010 17:45
De la: sophia, la data 2010-05-27 17:45:29 " Cum il educi asa il ai," parca asa suna o vorba suficient de veche dar mult prea inteleapta mostenita de la batrani..... Printre VISELE ETERNE ale FEMEII , unul singur are intaietate: acela de a schimba un barbat...IN BINE , cum ne place noua femeilor sa spunem.... SAU SA CREDEM ...
Pai eu cred ca mai logic suna..Pe BARBAT IL ai asa cum il inveti de la inceput...Daca il inveti prost de inceput,,,greu il mai poti dezvata,,pt ca la inceput se zice ca barbatul se comporta frumos,apoi daca il inveti un egoist,poate si femeia este de vina..Barbatul trebuie pus de la inceput la cratita si la toate treburile casnice si sa se zica cum sta treaba de la inceput..Pt ca daca de la inceput,l-ai invatat prost,,greu in dezveti..Pt ca cu binele omul se invata repede,,dar cu raul se invatata foarte greu..Dar daca treaba este spusa de la inceput,cum stau lucrurile..Il inveti sa fie om de casa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 17:51
Daca femeia este hotarata si pe pozitie de inceput...Si ii spune barbatului de la inceput cum sta treaba....Si se tine de capul lui ....Si sa nu arati unui barbat ca esti in limba dupa el..Ca atunci incepe sa te joace..La un barbat trebuie sa ii arati cateodata ca tii la el...sa il tii in suspans...Pt ca daca te vede in limba dupa el,,te joaca asa cum vor muschii lui
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 17:54
Pai normal. Ea trebuie sa fie pe pozitie de la inceput.Important este insa in care pat.
Ioana007
Postat pe 27 Mai 2010 17:58
De la: Ioana007, la data 2010-05-27 17:58:10Pai normal. Ea trebuie sa fie pe pozitie de la inceput.Important este insa in care pat.
Nu la pozitia aia ma refeream...Ci in a fii hotarata si sa isi impuna punctul de vedere de la inceput...Pt ca daca pe un barbat il inveti prost de la inceput,foarte greu in mai dezveti.Poate chiar deloc daca el nu vrea.Pt ca barbatii sunt foarte rezistenti pshic...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 18:06
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-19 22:45:21Unii barbati sunt asa perseverenti in faptul de a fii prost crescuti..ASa ca nu stiu ce sperante sunt ca sa isi revina



de multe ori nu parintii sunt de vina,daca un baiat are un comportament urat.poate ei sunt oameni care isi doresc sa aiba un baiat ,crescut civilizat.indiferent din ce familie fac parte,unii baieti,se lasa atrasi de grupul cu care socializeaza.poate devenii ,dintr-un baiat cuminte,unul care vrea sa se integreze acelui grup si atunci incearca sa iasa in evdenta,prin comportament neadecvat.unii parinti incearca tot posibilul,pt a isi salva copiii,din aceste grupuri de proasta calitate.de multe ori reusesc ,dar in cele mai dese cazuri,incercarile parintilor sunt sortite esecului.totul depinde,de cat de mult intelege copilul,viitor barbat,ca drumul lui duce spre ratare sau poate si mai rau.insa trebuie sa recunoastem ca sunt si barbati care au un comportament deosebit fata de toata lumea nu numai fata de femei,si poate unii provin din familii dezbinate ,insa caracterul lor ii conduce pe un drum laudabil.deci comportamentul barbatilor,nu depinde de familia din care provine.uita-te la Mizil,la Voicu si cei din ziua de azi.acelasi lucru este valabil; si la fete.nu toate au devenit ,de un comportament laudabil.consider ca si societatea, este de multe ori cea responsabila de dezvoltarea generatiilor.
caasandra
Postat pe 27 Mai 2010 19:08
De la: caasandra, la data 2010-05-27 19:08:33
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-19 22:45:21Unii barbati sunt asa perseverenti in faptul de a fii prost crescuti..ASa ca nu stiu ce sperante sunt ca sa isi revina



de multe ori nu parintii sunt de vina,daca un baiat are un comportament urat.poate ei sunt oameni care isi doresc sa aiba un baiat ,crescut civilizat.indiferent din ce familie fac parte,unii baieti,se lasa atrasi de grupul cu care socializeaza.poate devenii ,dintr-un baiat cuminte,unul care vrea sa se integreze acelui grup si atunci incearca sa iasa in evdenta,prin comportament neadecvat.unii parinti incearca tot posibilul,pt a isi salva copiii,din aceste grupuri de proasta calitate.de multe ori reusesc ,dar in cele mai dese cazuri,incercarile parintilor sunt sortite esecului.totul depinde,de cat de mult intelege copilul,viitor barbat,ca drumul lui duce spre ratare sau poate si mai rau.insa trebuie sa recunoastem ca sunt si barbati care au un comportament deosebit fata de toata lumea nu numai fata de femei,si poate unii provin din familii dezbinate ,insa caracterul lor ii conduce pe un drum laudabil.deci comportamentul barbatilor,nu depinde de familia din care provine.uita-te la Mizil,la Voicu si cei din ziua de azi.acelasi lucru este valabil; si la fete.nu toate au devenit ,de un comportament laudabil.consider ca si societatea, este de multe ori cea responsabila de dezvoltarea generatiilor.
Nu stiu poate sunt parinti care poate nu sunt exemple bune pt copii.Nu stiu sa isi tina copii sub control..Sa ii fereasca de anturaje rele..Sa isi ajute copii sa isi dezvolte o personalitate puternica..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 22:36
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-27 22:36:54
De la: caasandra, la data 2010-05-27 19:08:33
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-19 22:45:21Unii barbati sunt asa perseverenti in faptul de a fii prost crescuti..ASa ca nu stiu ce sperante sunt ca sa isi revina



de multe ori nu parintii sunt de vina,daca un baiat are un comportament urat.poate ei sunt oameni care isi doresc sa aiba un baiat ,crescut civilizat.indiferent din ce familie fac parte,unii baieti,se lasa atrasi de grupul cu care socializeaza.poate devenii ,dintr-un baiat cuminte,unul care vrea sa se integreze acelui grup si atunci incearca sa iasa in evdenta,prin comportament neadecvat.unii parinti incearca tot posibilul,pt a isi salva copiii,din aceste grupuri de proasta calitate.de multe ori reusesc ,dar in cele mai dese cazuri,incercarile parintilor sunt sortite esecului.totul depinde,de cat de mult intelege copilul,viitor barbat,ca drumul lui duce spre ratare sau poate si mai rau.insa trebuie sa recunoastem ca sunt si barbati care au un comportament deosebit fata de toata lumea nu numai fata de femei,si poate unii provin din familii dezbinate ,insa caracterul lor ii conduce pe un drum laudabil.deci comportamentul barbatilor,nu depinde de familia din care provine.uita-te la Mizil,la Voicu si cei din ziua de azi.acelasi lucru este valabil; si la fete.nu toate au devenit ,de un comportament laudabil.consider ca si societatea, este de multe ori cea responsabila de dezvoltarea generatiilor.
Nu stiu poate sunt parinti care poate nu sunt exemple bune pt copii.Nu stiu sa isi tina copii sub control..Sa ii fereasca de anturaje rele..Sa isi ajute copii sa isi dezvolte o personalitate puternica..



probabil ca nu citesti atent,sau traiesti in alta tara.da- mi un exemplu concludent.cum ti-au dezvoltat parintii tai,aceasta dragoste fanatica pentru Dumnezeu.sau nu ei ti-au insuflat aceasta dragoste care depaseste unele limite.e vina ta,a lor sau a societatii, ca in loc sa te indragostesti de un barbat real,zici ca esti indragostita de o existenta de neatins.??
caasandra
Postat pe 27 Mai 2010 23:13
De la: caasandra, la data 2010-05-27 23:13:33
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-27 22:36:54
De la: caasandra, la data 2010-05-27 19:08:33
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-19 22:45:21Unii barbati sunt asa perseverenti in faptul de a fii prost crescuti..ASa ca nu stiu ce sperante sunt ca sa isi revina



de multe ori nu parintii sunt de vina,daca un baiat are un comportament urat.poate ei sunt oameni care isi doresc sa aiba un baiat ,crescut civilizat.indiferent din ce familie fac parte,unii baieti,se lasa atrasi de grupul cu care socializeaza.poate devenii ,dintr-un baiat cuminte,unul care vrea sa se integreze acelui grup si atunci incearca sa iasa in evdenta,prin comportament neadecvat.unii parinti incearca tot posibilul,pt a isi salva copiii,din aceste grupuri de proasta calitate.de multe ori reusesc ,dar in cele mai dese cazuri,incercarile parintilor sunt sortite esecului.totul depinde,de cat de mult intelege copilul,viitor barbat,ca drumul lui duce spre ratare sau poate si mai rau.insa trebuie sa recunoastem ca sunt si barbati care au un comportament deosebit fata de toata lumea nu numai fata de femei,si poate unii provin din familii dezbinate ,insa caracterul lor ii conduce pe un drum laudabil.deci comportamentul barbatilor,nu depinde de familia din care provine.uita-te la Mizil,la Voicu si cei din ziua de azi.acelasi lucru este valabil; si la fete.nu toate au devenit ,de un comportament laudabil.consider ca si societatea, este de multe ori cea responsabila de dezvoltarea generatiilor.
Nu stiu poate sunt parinti care poate nu sunt exemple bune pt copii.Nu stiu sa isi tina copii sub control..Sa ii fereasca de anturaje rele..Sa isi ajute copii sa isi dezvolte o personalitate puternica..



probabil ca nu citesti atent,sau traiesti in alta tara.da- mi un exemplu concludent.cum ti-au dezvoltat parintii tai,aceasta dragoste fanatica pentru Dumnezeu.sau nu ei ti-au insuflat aceasta dragoste care depaseste unele limite.e vina ta,a lor sau a societatii, ca in loc sa te indragostesti de un barbat real,zici ca esti indragostita de o existenta de neatins.??
pai pot sa zic ca parintii mei au fost foarte severi si eu cu caracter.nU IMI PLACEA sa mi se dea ordine,sa mi se vorbeasca pe un ton rastit..Pt ca doar in ciuda le faceam..Apoi bunica mea a fost credincioasa..Mereu am simtit ceva special pt Dumnezeu...Apoi am luat-o pe un drum gresit in viata datorita anturajului...Apoi m-a mustra constiinta,si cu lacrimi in ochi.Lam rugat pe Dumnezeu sa ma ajute sa imi schimbe viata...Pt ca simtem ca doar in El,pot avea incredere....Eu am avut de mica un suflet bun..Am fost o exceptie,pot zice...Mai sunt si oameni cu caracter,dar foarte putini...Care isi aleg singuri drumul in viata..Pt ca la ceilati conteaza foarte mult educatia..Nu stiu de ce eu am fost asa si altii altfel...Sau poate toti am fost curati,,dar eu avand caracter,o inima buna..Nu mi sa distrus de tot caracterul..Sau poate mi se distrugea caracterul daca nu in gaseam pe Dumnezeu..din cauza necazurilor,pt ca nu stiam sa ies din ele,,pt ca nu ma ajuta Dumnezeu pt ca nu ma rugam...din inima Eu asa am simtit,,am simtit chemare ..Nu stiu de ce,,,poate ca la Dumnezeu i-a placut de mine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 23:25
De mica am fost foarte rece si foarte sensibila.Si nu imi placea sa se vorbeasca urat cu mine,sau sa fiu certata..De asta mam inchis in mine si nu le aratam deloc caldura....Apoi poate ca eram prea buna..Si ei erau rai...Nu stiu..Pt ca practic nu le faceam nimic..Erau rai...Si vroiau sa ma conduca.Cu ce prietene sa umblu..Apoi m-am racit de ei,,pt ca erau rai..Si nu leam aratat niciodata caldura....Pt ca se comportau urat cu mime.Vroiau sa imi conduca viata.Si eu simteam ca nu au dreptate..Apoi si fratemiu ala mare era tot rautacios ca si ei..Nu stiu ce aveau cu mine.Ca eu doar ii ajutam Dar erau rai,,,si nici eu nu ii placeam pe ei..Facem parte din lumi diferite...Nu imi ofereau de ceea ce eu aveam nevoie,,,asa ca nici eu....si nici de bunatate...Nu stiu...Am avut parte in viata mea,doar de oameni rai....Prcatic toata lumea este rea.Putini sunt buni..Asa ca am fost solitara,,si asa imi place sa fiu in continuare....Sa nu fiu deranjata.Si nu imi place sa am prieteni....Ci doar cunostinte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 23:31
Atunci cand nu simt bunatate sunt foarte rece...Si imi place sa fiu singura.Sa nu fiu deranjata..Apoi am am avut un prieten imbecil...Si care vroia si el sa ma conduca pt ca eram prea cumsecade...Asa ca nu mai vreau pe nimeni..Nu mai vreau barbat,nu mai vreau prieteni..Nu mai am nevoie practic de nimeni langa mine..Cu oamenii m-am lamurit cat de rai sunt....Asa ca prefer sa stau singura cuc.Decat sa las pe oamenii rai sa se comporte urat cu mine...si sa prifite de pe urma bunatatii mele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 23:35
Am vazut cum sunt oamenii.Daca le dai un deget,iti iau toata mana..Daca esti bun cu ei,te iau de prost..Mie nu imi place sa fiu rea si nici nici nu vreau sa fiu..Imi place sa imi vad de treaba mea.Si sa nu mai fiu deranjata de nimeni..Decat de oamenii cu suflet bun....Nu merit eu sa fiu jignita,de oamenii rai..Care practic fac rau constient....Pt ca asa sunt oamenii..Asa ca decat oameni rai,,,mai bine singura....A durat mult ca sa invat asta....Cat de rai sunt oamenii....Pt ca eu mereu am fost o visatoare..;Oamenii nu merita nimica..Dar eu ma rog pt ei,pt ca Dumnezeu ii iubeste si a murit in chinuri pt ei..Dar eu vreau sa stea departe de mine...Pt ca nu imi plac oamenii rai si nerecunoscatori
xenaprintesarazboinica
Postat pe 27 Mai 2010 23:39
SALUT LUPTATOAREO... TE-AM TOT CITIT DE CATEVA ZILE...DAR NU AM INDRAZNIT SA ITI VORBESC...DAR PARCA AR MERITA ...POATE ASA VOI MAI INVATA CATECEVA DE LA TINE.. ITI INTELEG NADUFUL..DAR NU IMI FAC IDEE DESPRE CAUZA CARE TE-A INCERCAT ATAT DE TARE,,,POATE VB MAI MULT..ASTEPT RASPUNS.
scorpionultau
Postat pe 27 Mai 2010 23:41
sincer, ma uimeste felul tau de a gandi si in acelasi timp ma lasa rece ,cunosc "genul" imi place sa fiu singura,..sa fiu solitara si totusi toti avem nevoie de cineva fie si pt a schimba o vorba altfel nu inteleg de ce mai esti pe aici ....
andres34
Postat pe 27 Mai 2010 23:45
ANDRES UNEORI VREI SA FII FREE...SI NASOL..PT K STAI PE MARGINEA UNEI PRAPASTII...AM TRAIT SI EU CLIPE DIN ASTEA...DAR CUM AI ZIS TU ...NE TRBUIE PE CINEVA SA SCHIMBAM O VORBA...ORICUM LUPTATOAREA FACE BINE CA A ALES ACEST MOD DE A-SI SPUNE OFF'UL AICI
scorpionultau
Postat pe 27 Mai 2010 23:51
Draga luptatoareo,vad ca le-ai mixat rau,parca mama era de vina(pt ca avea preocupari cu s..)apoi l-ai adaugat pe tata,adica ei,parintii,dupa care copilul e de fapt de vina... Ma intreb what is the next,caci din putzul gandirii mele n-as fi reusit sa pun cap la cap tot ce vorbesti aici daca n-as fi "ratat" cateva fraze pline de o logica de invidiat.Bravo,ce nesimtiti sunt barbatii astia,no
nicoll
Postat pe 28 Mai 2010 00:01
De la: scorpionultau, la data 2010-05-27 23:51:33ANDRES UNEORI VREI SA FII FREE...SI NASOL..PT K STAI PE MARGINEA UNEI PRAPASTII...AM TRAIT SI EU CLIPE DIN ASTEA...DAR CUM AI ZIS TU ...NE TRBUIE PE CINEVA SA SCHIMBAM O VORBA...ORICUM LUPTATOAREA FACE BINE CA A ALES ACEST MOD DE A-SI SPUNE OFF'UL AICI




daca simti nevoia de destainuiri,inseamna ca ai mare nevoie de un confesional.este pacat,ca dorinta ta, va trezii poate reactii de rea inelegere.iti doresc liniste in suflet.si de ce nu,chiar un barbat care sa iti dovedeasca ,ca merita sa fie iubit de tine.
caasandra
Postat pe 28 Mai 2010 00:02
Si apropos de singuratate:Sa nu crezi ca asta e solutia,a fi singur inseamna....nimic or toata lumea isi doreste cate ceva,pe cineva si pt ca ai vorbit de Dumnezeu,in Geneza,primul creat a fost barbatul si nu l-a lasat singur "cuc"-citez,si tu crezi ca Dumnezeu a gresit,a?Deci,lasa barbatii(oameni ai lui Dumnezeu) in plata lor si poate iei aminte la "Inima infranta si smerita,Domnul nu o va urgisi"
nicoll
Postat pe 28 Mai 2010 00:13
hmm,si uite cum luptatoarea nu e luptatoare ci o femeie cu suflet ranit,ufffff,si uite cum imi starneste compasiunea,
nicoll
Postat pe 28 Mai 2010 00:20
eu o consider o luptatoare...pentru ca e greu sa traiesti cu sufletul ranit....
scorpionultau
Postat pe 28 Mai 2010 00:23
Eu consider in continuare ca-i un barbat care face misto.
Doara
Postat pe 28 Mai 2010 06:04
In romania este greu sa traiesti daca ai un suflet bun.Pt ca este o slabaticie de nedescris...Apoi toata nefericirea din viata mea a fost din cauza barbatilor...Tatalui meu,prietenului meu..Imbecili care se tineau dupa mine si pe care nu ii bagam in seama..Si mau terorizat...Ca cica ca sa fiu prietena cu ei,ca sa profite de pe mine...in romania viata este o lupta.Daca te vad ca esti bun,,sar toti pe tine ca la loto,ca sa castige fara sa munceasca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 11:27
De la: scorpionultau, la data 2010-05-28 00:23:41eu o consider o luptatoare...pentru ca e greu sa traiesti cu sufletul ranit....
Apoi ranita sunt in fiecare zii..Din cauza rautatii oamenilor care se comporta frumos doar daca au ceva de castigat de pe urma ta..Asa ca de preferinta este bine sa ai amici sa ma discuti..Dar nu este bine sa ai prieteni pt ca aomeni sunt rai..Sau daca iti faci prieteni,,sa iti faci unul doi..Si care au suflet bun.care sunt solidari si te poti baza pe ei..Restul doar pt ca sa iti pierzi timpul si sa nu te plictisesti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 11:30
De la: nicoll, la data 2010-05-28 00:13:47Si apropos de singuratate:Sa nu crezi ca asta e solutia,a fi singur inseamna....nimic or toata lumea isi doreste cate ceva,pe cineva si pt ca ai vorbit de Dumnezeu,in Geneza,primul creat a fost barbatul si nu l-a lasat singur "cuc"-citez,si tu crezi ca Dumnezeu a gresit,a?Deci,lasa barbatii(oameni ai lui Dumnezeu) in plata lor si poate iei aminte la "Inima infranta si smerita,Domnul nu o va urgisi"
Pai da am inima smerita si infranta pt ca nu fac voia mea...Ca sa ma razbun pe oameni si sa ma razbun pe toti care m-au ranit....Ci mai bine sunt distanta si ii las in plata Domnului....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 11:33
Romanii daca vad ca un om este bun cu ei si darnic,sar toti pe el....Ca sa profite dar la ei nu se uita cat de rai sunt...Apoi eu nu am nimic cu cei rai..Dar sa nu ma calce pe coada....Ca ii fac de nu sunt de 2 lei...Apoi nici nu trebuie sa fii prietena cu oamenii rai si care nu sunt in stare sa iti spuna o vorba buna pt ca nu au nimic de profitat de pe urma ta....Asa ca cateodata,,ma mai descarc si eu....Ca se mai aduna....Ca viata asta este grea pe pamant.Pt ca este prea multa rautate si eu nu suport rautatea oamenilor,,asa ca prefer sa nu am dea face cu oameni rai si care nu sunt cinstiti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 11:37
eu cred ca nu e deloc! doar se preface; si daca e, ar fi trist sa existe!
moniq_
Postat pe 28 Mai 2010 11:37
De la: scorpionultau, la data 2010-05-27 23:51:33ANDRES UNEORI VREI SA FII FREE...SI NASOL..PT K STAI PE MARGINEA UNEI PRAPASTII...AM TRAIT SI EU CLIPE DIN ASTEA...DAR CUM AI ZIS TU ...NE TRBUIE PE CINEVA SA SCHIMBAM O VORBA...ORICUM LUPTATOAREA FACE BINE CA A ALES ACEST MOD DE A-SI SPUNE OFF'UL AICI
Pai ma mai descarc si eu..Pt ca mam saturat de oamenii plini de rautate si nerecunostita..Dar asta este viata pe pamant...Pt ca asa vor oamenii.Important eu sa imi vad de treaba mea.Si sa nu imi fac de lucru cu ei....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Mai 2010 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Chiftelute din orez - lamurire 1 De la: m4monik 2 Martie 2011 09:13
demoralizat 2 De la: pantera_neagra 10 Februarie 2010 17:02
CAUT PRIETENI EMO SI COLEGI EMO 52 De la: anndrreead_sexygirl 16 Decembrie 2009 20:59
CATRE ADMINISTRATORUL FORUMULUI 380 De la: tutankhamon 1 Noiembrie 2009 19:53
depinde.............. 5 De la: moniq_ 28 Mai 2010 11:55
Setari Cookie-uri