cum pot sa ma ambitionez sa trec peste

Buna am 21 de ani , m-am indragitit de un tip msi mare de varsta ca mine de curand am aflat ca este casatorit si are 2 copii , pe langa asta el mai umbla si cu alte tipe . I am spus tot ce am aflat cu toate acestea imi doream sa continuam pt simplu fapt ca eram ft fericiti am2 . Pe o parte stiam ca nu e bine ce fac dar inima nu ma lasa . el nu a fost de acord m a vazut ca sufar in acelasi timp suferea si el il simteam si mi a zis ca el nu accepta sa ma tina langa el si sa sufar mai bine sa gasesc pe cineva sa imi poata oferi tot ce el nu poate chiar daca ii este greu. Cum pot trece mai usor peste ?
garbo_377671
Postat pe 29 Iunie 2013 02:47
" in acelasi timp suferea si el il simteam "

Vai , ce fata simtita esti...


" fericiti am2 "

Daca ai doi , de ce iti mai faci probleme ?
Rotty
Postat pe 29 Iunie 2013 09:54
nu am 2 ...el este cel care are o famile
garbo_377671
Postat pe 29 Iunie 2013 10:30
Pai daca asa ai scris.... Eu doar te-am citat....
Rotty
Postat pe 29 Iunie 2013 10:34
BUNA, draga mea sunt Gabriela, am 51 de ani, iti spun asta ca sa-mi intelegi pozitia in poroblema pe care o supui tu dezbaterii ! Cu toate ca la virsta ta nu prea iei in serios sfaturile altora , poate ca ar trebui sa intelegi, sa analizezi si din alt punctde vedere situatia voastra!mai clar am sa iti spun ceva despre el ! un barbat careia nu ii ajunge o singura femeie, mai ales daca este insurat si cu copiii sigur are o problema!scumpo te-ai pus vreodata in rolul sotiei lui si cu raspunderea cminului si a copiilor ? Nu ma intelege gresit , nu te judec deloc doar vreau sa deschizi bine ochii .Nu esti singura cu care isi inseala sotia si chiar daca sunteti impreuna si iti spune ca te iubeste , el iubeste ceva la tine ; altceva la sotia lui ; si alte calitati la celelalte !avind avantajul virstei si implicit al experientei EL Manipuleaza SI PE TINE SI SOTIA SI PE CELELALTE !NU II AJUNGE O SINGURA FEMEIE PT CA DE FAPT EL SE IUBESTE PE SINE DOAR SI VOI CU DRAGOSTEA VOASTRA NU FACETI DECIT SA II ALIMENTATI TENDINTELE EGOISTE ! CINDESTE-TE AI O SINGURA VIATA , ESTI LA INCEPUTUL EI TRAIESTETI-O CIT MAI FRUMOS , RESPECTA-TE , IUBESTE-TE PE TINE IN SPECIAL , DEVINO PUTERNICA SI GINDESTE-TE LA VIITORUL TAU !EL E DOAR UN MODEL , TRECI MAI DEPARTE ! TI-AS RECOMANDA SA CITESTI CARTI DE DEZVOLTARE PERSONALA CA SA EVOLUEZI CIT MAI FRUMOS !ITI DORESC INSPIRATIE SI SUCCES IN VIATA ! CU PRIETENIE ! O ZI MINUNATA !
garbo_19362
Postat pe 8 Iulie 2013 16:15
pitzi, ramai cu el, mai ales ca sunteti amandoi asa de sensibili, de nu mai puteti de atatea suferinte!
nu de alta, dar ar fi mare pacat... cu simturile tale sa ajunga si altul sa mai sufere, deajuns ca suferi asta!

pacat ca nu ai si un simt al gramaticii tot atat de bine dezvoltat ca acela despre care ziceai mai sus.... sau poate ambele simturi sunt la acelasi nevel... si am interpretat eu eronat in prima faza. oricum ... daca la 21 de ani scrii asa infect, cand o sa ai copii, ma intreb ce vor putea invata de la tine? cvasinimic probabil!


rotty
am2 = (in limbajul de pitzi) amandoi!
heartbit
Postat pe 8 Iulie 2013 21:53
Mai , da suna bine...ca la bomboanele "Nimm2" (adica "ia 2").....
Rotty
Postat pe 9 Iulie 2013 07:35
mda.
am2 de la 2 stoopid 2 write.
quasaria
Postat pe 9 Iulie 2013 09:31
De la: Rotty, la data 2013-07-09 07:35:36Mai , da suna bine...ca la bomboanele "Nimm2" (adica "ia 2").....
garbo255265
Postat pe 17 Iulie 2013 16:28
Minunat... fata a solicitat un sfat de viaţă şi a primit nota 2 la gramatică!

Într-o situaţia din asta depinde ce vrei de la viaţă. Dacă te interesează să fii doar o amantă, adică accepţi că omul nu este disponibil 100%, şi îţi place ceea ce primeşti, e OK.

baloo
Postat pe 19 Iulie 2013 21:03
De la: garbo_377671, la data 2013-06-29 02:47:16Buna am 21 de ani , m-am indragitit de un tip msi mare de varsta ca mine de curand am aflat ca este casatorit si are 2 copii , pe langa asta el mai umbla si cu alte tipe . I am spus tot ce am aflat cu toate acestea imi doream sa continuam pt simplu fapt ca eram ft fericiti am2 . Pe o parte stiam ca nu e bine ce fac dar inima nu ma lasa . el nu a fost de acord m a vazut ca sufar in acelasi timp suferea si el il simteam si mi a zis ca el nu accepta sa ma tina langa el si sa sufar mai bine sa gasesc pe cineva sa imi poata oferi tot ce el nu poate chiar daca ii este greu. Cum pot trece mai usor peste ?


vai ce ne e mila de tine...ce derutata esti tu..dar cand ai aflat ca e casatorit nu ai fost derutata? vezi-ti de treaba ta si lasa-l pe el in pace, tu mai ai de sters niste mucisori pana sa vezi cu ce se mananca o relatie.
MARILENA_25
Postat pe 20 Iulie 2013 08:57
"dar in acelasi timp suferea si el".
Oh, imi dau seama cit mai suferea el, saracul.... Suferea ca n-avea de ales si trebuia sa fie insurat si sa mai umble si cu alte femei, iar aceste doua chestii ii provocau precis dureri atroce.

Pisi, cotcodac sau cum vrei sa iti spun, barbatii NU se nasc insurati. Asta nu e un handicap din vreo mutatie genetica. Barbatii se insoara pentru ca ei vor sa se insoare! Si divorteaza cind ei vor sa divorteze! Asa ca lasa-le dreak de telenovele - pur si simplu nu esti suficient de buna pentru el. Prefera sa ramina cu nevasta-sa. Si cu celelalte. Asta e tot!
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2013 11:22
Ambitionandu-te, pur si simplu, ca sa fiu in ton cu intrebarea ta...
Vezi doamne, cata intelegere are ala pentru situatia ta dificila in care te afli! Pfff! Ma lasi?! Un alt adormit insurat care nu-si gaseste locul si rostul si da peste...una, doua...care ii face jocul.
Ignore, block-list...sa se duca si sa ramana, zic. Tu esti tinerica, mertiti ceva misto...Viata-i minunata!...Ti-ai luat un sut in fund, da-i-l si tu mai departe si un nou inceput!
magdabeauty
Postat pe 20 Iulie 2013 11:32
NU ESTE VORBA DE AMBITIE. TREBUIA ABANDONAT DIN PRIMUL MOMENT,NU SE POATE SA CONTINUI O RELATIE CU UN OM CASATORIT,CU 2 COPII, CARE TE-A SI MINTIT SAU AI STIUT DE LA INCEPUT CA ERA INSURAT?. NU AI CE SA MAI ANALIZEZI SAU TE COMPLACI INTR-O ASFEL DE SITUATIE?. UN ESCROC SI NIMIC MAI MULT.
garbo203525
Postat pe 1 Octombrie 2013 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna A INSELA? 342 De la: elisabeta_boia 14 Octombrie 2011 23:39
manifest pentru dragoste 49 De la: zuzu63 14 Octombrie 2012 12:56
deschidere club pentru copii in iasi,februarie.2011 1 De la: garbo118447 30 Ianuarie 2011 15:59
Hai sa va mai dau un subiect nou de analizat: poate exista intre un barbat si o femeie numai o relatie simpla de prietenie? Daca "da" pentru cit timp iar daca"nu" , de ce? 111 De la: crina_iuli 14 Ianuarie 2010 18:26
inceput de relatie cu probleme 20 De la: fleurdelis 21 Iunie 2010 18:20
Setari Cookie-uri