Compromisul....o necesitate?

Multumesc Moniq..este ceea simt..nici o iubire nu e singulara decat daca e formata doar din stari care ma fac sa ma simt implinita si nicidecum data la o parte , ,,in plus"..,,pe langa" , ,,mama Dolores", ,,umarul pe care unul plange cand se intoarce din diversele escapade" , in cazul asta i-as sugera ,,cu caldura" sa ma iubeasca dar... de la distanta ,una cat mai mare cu putiinta:-).
reyya
Postat pe 18 Iunie 2010 12:41
e, nu rezist, dar o sa fac un compromis
corola
Postat pe 18 Iunie 2010 12:42
Compromisul, isteato, il faci cand te afli in fata unei alegeri, nu cand nu mai rezisti aia e clacare si recunoastere a propriei neputinte, chiar daca incerci tu sa ii dai alta denumire!
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 12:45
moniq, exact cum spuneam, putini pricep

si e normal sa avem pareri diferite, da' o problema cand nu esti in stare sa intelegi punctul de vedere al altuia...parca vorbim limbi diferite si ne intelegem prin gura

reyya, pe undeva ai dreptate, dar la faza cu iubirea cerebrala nu-s de acord!
cand iubesti esti cam prostutz, asa cum zice moniq
zambila
Postat pe 18 Iunie 2010 12:47
pai tocmai:numai pot dar rezist, am ales sa rezist si sa sufar in continuare. si ma mandresc cu asta o sa vin, desigur, peste cateva zile, sa ma plang la voi ca uite cat am suferit eu pt acets compromis, dar nu conteaza, TOT IL FAC! (sa am si eu cu ce ma mandri nu de alta )
corola
Postat pe 18 Iunie 2010 12:47
hai, ca deja devi amuzanta! semeni cu irinuca

si hai spune-mi ca tu n-ai facut un compromis in viata ta! de nici un fel...io cred ca nu prea intelegi sensul cuvantului

si reyya, oamenii se mai schimba! tarziu, cei drept, dar se mai schimba sau el putin se straduiesc!
zambila
Postat pe 18 Iunie 2010 12:49
De la: zambila, la data 2010-06-18 12:47:02moniq, exact cum spuneam, putini pricep

si e normal sa avem pareri diferite, da' o problema cand nu esti in stare sa intelegi punctul de vedere al altuia...parca vorbim limbi diferite si ne intelegem in gura

reyya, pe undeva ai dreptate, dar la faza cu iubirea cerebrala nu-s de acord!
cand iubesti esti cam prostutz, asa cum zice moniq


tocmai asta spun Zambila, e bine sa nu fii chiar ,,prostut" , aia nu mai e dragoste..devine dependenta, addictie afectiva, nu prea as vrea sa ma vad in stadiul ala in care nu pot trai fara cineva indiferent ce mi-ar face ala in sens negativ , desigur :-) Iar celalalt, se simte ,,atat de iubit" incat isi permite orice ..pe principiul ,,ei lasa ca ma iarta oricand , ca doar ma iubeste nebuneste" Chiar nu! :-)
reyya
Postat pe 18 Iunie 2010 12:51
@Corola
fata asta nu pricepe! si e si plictisitoare... rastalmaceste cuvintele, cand nu intelege nu urmareste explicatia, foloseste trunchiat ceea ce se spune. Dar un lucru e sigur: e taaare mandra!

gata.
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 12:53
@Reyya
eu m-am vazut in situatii atat de felurite, incat nu ma mai surprind prea multe!
Mi-a facut bine: astazi pot afirma ca ma cunosc pe mine insami si asta, spun eu, e lucru mare.



Ratiunea si iubirea nu prea au multe in comun atunci cand esti "prins"... zic si eu. Si daca ar fi asa, ar cam impiedica fluxul sangvin spre extremitati!
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 12:54
reyya, poti sa fii prostutz fara sa-si dea nimeni seama, intelegi?
sau nu?

naiba stie, e complicat!
zambila
Postat pe 18 Iunie 2010 12:56
De la: zambila, la data 2010-06-18 12:56:10reyya, poti sa fii prostutz fara sa-si dea nimeni seama, intelegi?
sau nu?

naiba stie, e complicat!


zambilutza , prostut..prostut..dar ideea e sa nu fii prostut in PROPRII TAI OCHI SI AI CELOR DRAGI..ca-n rest ma cam doare la lingurica cine , cum ma vede..e mai fain prostut asa ca multi lasa garda jos in fata ta
Da mey..am inteles , sa-i dai senzatia ca ,,esti mai prostuta asa" dar de fapt sa-l faci sa faca cum vrei tu, mama ..ce mai arta
reyya
Postat pe 18 Iunie 2010 12:59
Insist: nu cred ca atunci cand iubesti cu patima, mai ai tu timp sa trasezi reguli: ale mele, ale lui; sau sa alegi felul in care te comporti. Iubirea despre asta vorbesti: despre daruire de sine, despre incredere si afectiune in conditiile si limitele reciprocitatii!
O fi si asa, cu carnetel, insa eu nu am fost buna nicicand la asta!
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:02
Beleaua vine mai tarziu, cand pasiunea initiala se stinge si creierul functioneaza din nou "la rece"... nene, atunci doresc oricui sa deschida ochii si sa descopere langa el un om adevarat! Si fara masuri, fara conditii si fara strategii!

moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:03
pai vezi ca sti?

prostut, prostut, da' si cand te trezesti....
zambila
Postat pe 18 Iunie 2010 13:06
DA. Urata starea in care zambesti ca prostu'ca esti indragostit, si treci cu vederea una, alta, pentru ca esti indragostit, si incerci sa oferi ce crezi ca n-a avut odata desi poate celalalt nici nu cere. Si iar e urata starea cand ti se ridica valul de pe ochi si iti dai seama ca ai fost cam fraier si ca daca cereai mai multe si ofereai mai putin acum ti-ar fi mai bine.
Doara
Postat pe 18 Iunie 2010 13:09


aha!
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:09
moniq, ti-e rau?

dor, cum ziceam, azi mi-s egoista!
zambila
Postat pe 18 Iunie 2010 13:12
Dar la pupici vad ca nu.
Doara
Postat pe 18 Iunie 2010 13:14
Zambiluto, cam ca da! De cand m-am trezit!
Al drac' de nu imi fac si eu carnetel de-asta cu imparteli! S-o mai gasi abac???
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:15
corola
Postat pe 18 Iunie 2010 13:17
@Zambiluta
Si de-acu' ii dau cu portia! Asa!
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:17
mai, Cu rola ranjesti cam tare;io zic ca nu e rasul tau...

da' e tot plictisitor;
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:18
intreba reflex cateva pagini in urma de ce ne mai trebe barbati? daca tot avem o "parere" asa buna despre ei...

raspuns: nu ne trebe!
zambila
Postat pe 18 Iunie 2010 13:18
Asa!

moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:19
i-auziti, fetele!!!

http://www.youtube.com/watch?v=USjTWucm2w4


moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:20
moniq, nimic nu sti!
stai ca bag io:
http://www.youtube.com/watch?v=RlFcuDeQPpI
zambila
Postat pe 18 Iunie 2010 13:23
De la: moniq_, la data 2010-06-18 13:15:24Zambiluto, cam ca da! De cand m-am trezit!
Al drac' de nu imi fac si eu carnetel de-asta cu imparteli! S-o mai gasi abac???


carnetel cu imparteli Moniq, pt momentele de maxima luciditate mey stiti ceva?? functioneaza ...decat cu perdeaua cu steluta roz pe inima si ochi mai bine cu carnetelul cu pricina
reyya
Postat pe 18 Iunie 2010 13:25
i-auzi Reyya! Zambiluto, difuzoarele la max!

http://www.youtube.com/watch?v=8N2k-gv6xNE

si, la cererea publicului, revine!



yeah!

moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:26
http://www.youtube.com/watch?v=mqFLXayD6e8&feature=related

hopa!
moniq_
Postat pe 18 Iunie 2010 13:29
mai, mie-mi place masina asta rosie " ca la balamuc"
ca s-o citez pe iaso

http://www.youtube.com/watch?v=dPBQmzKQRvU
zambila
Postat pe 18 Iunie 2010 13:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadoul ideal pentru un barbat cu stil? 33 De la: CristinaMocanu 25 August 2019 14:37
Cele 10 porunci ale lui Dumnezeu.. 83 De la: luptatoareacurajoasa 11 August 2010 23:59
concurs Papucei.ro-februarie 2 De la: allissa_kl 15 Februarie 2009 17:51
Acneea 6 De la: barboneli 14 Mai 2015 13:25
valorile reale 301 De la: fleurdelis 25 Aprilie 2010 17:12
Setari Cookie-uri