Parerea altora este si parerea mea?

Vreau doar sa cunosc opiniile dvs. despre influentele din partea celor apropiati noua pe care,personal le consider de multe ori responsabile si strans legate in armonizarea ori distrugerea propriilor noastre relatii...Ce ar alege o persoana ca dvs. dintre sfaturile "de bine" ale prietenilor,invataturile parintesti ori opiniile cunostintelor?Eu as alege-o doar pe a mea,de exemplu ,ca principala cauza a actiunilor mele.Dvs. ce ati face?
mirciulik78
Postat pe 11 Mai 2010 20:30
io...par ecsemple.....nu ma iau dupe nime!!!!! fac doar ce ma taie capu.....
nazirra
Postat pe 11 Mai 2010 20:34
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 20:42
Cum zice Nazzira. Sunt convinsa Mirciulica ca nimeni nu ia de bune anumite sfaturi si nu face nimic impotriva vointei lui. Dar e mai usor sa dai vina pe altul si sa spui ca l-a sfatuit prost decat sa vezi propria vina.
Doara
Postat pe 11 Mai 2010 21:53
io cred despre influenta ca-i aseeaaa...un fel de gripa aviara...
daca te-a prins - esti mort!
preciouss
Postat pe 11 Mai 2010 21:56
parerea altora este si a mea numai daca si eu gandesc la fel in rest...neinteresant
gmpa
Postat pe 11 Mai 2010 22:06
De la: mirciulik78, la data 2010-05-11 20:30:42 Vreau doar sa cunosc opiniile dvs. despre influentele din partea celor apropiati noua pe care,personal le consider de multe ori responsabile si strans legate in armonizarea ori distrugerea propriilor noastre relatii...Ce ar alege o persoana ca dvs. dintre sfaturile "de bine" ale prietenilor,invataturile parintesti ori opiniile cunostintelor?Eu as alege-o doar pe a mea,de exemplu ,ca principala cauza a actiunilor mele.Dvs. ce ati face?
Pai cel mai bine sa asculti doar de cineva care te invata lucruri pozitive...Nu ca nevastata ii asa si pe dicolo..Daca tie iti place,,poate sa fie si cracanata si cu ochi scos..Doamne fereste zic si eu asa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 22:37
De la: mirciulik78, la data 2010-05-11 20:30:42 Vreau doar sa cunosc opiniile dvs. despre influentele din partea celor apropiati noua pe care,personal le consider de multe ori responsabile si strans legate in armonizarea ori distrugerea propriilor noastre relatii...Ce ar alege o persoana ca dvs. dintre sfaturile "de bine" ale prietenilor,invataturile parintesti ori opiniile cunostintelor?Eu as alege-o doar pe a mea,de exemplu ,ca principala cauza a actiunilor mele.Dvs. ce ati face?
De la parinti si de la altii sa iei doar partile bune..Si partile rele sa i le lasi lor,sa le spui ca nu au dreptate...ca si cu o carte..Ttrebuie sa asimiliezi ceea ce are o logica...Sa nu copii,pt ca cartile sunt scrise tot de oameni si oamenii sunt imperfecti si gresesc
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 22:41
Imi pare nespus de bine sa descopar atat de multe persoane pozitive intr-un spatiu atat de restrans...Nu degeaba se spune "cine se aseamana se aduna".Ma intreb acum oare de ce avem nevoie de parerea altora pana la urma,mai ales cand avem placerea sadica de a ne expune propriile experiente si trairi in fata celorlalti in culori cat mai variate cu putinta?
mirciulik78
Postat pe 12 Mai 2010 15:16
tati nu poti mata sa ne spui ce vrei de fapt??????????????????
nazirra
Postat pe 12 Mai 2010 15:19
mirciulica,ehe,he,he...

ia dezvolta tu ,baiatule....ca nu pricepem...
iasomia
Postat pe 12 Mai 2010 15:20
nu cred ca vrea nimic...discutam discutii
zambila
Postat pe 12 Mai 2010 15:21
tu nu esti sensibila la numele asta"mirciulica"?

taman tu?
fanu lu' mircea badea?!....
iasomia
Postat pe 12 Mai 2010 15:31

cine, io??
sensibila??
zambila
Postat pe 12 Mai 2010 15:35
De la: mirciulik78, la data 2010-05-12 15:16:37 Imi pare nespus de bine sa descopar atat de multe persoane pozitive intr-un spatiu atat de restrans...Nu degeaba se spune "cine se aseamana se aduna".Ma intreb acum oare de ce avem nevoie de parerea altora pana la urma,mai ales cand avem placerea sadica de a ne expune propriile experiente si trairi in fata celorlalti in culori cat mai variate cu putinta?
Mai masi sunt si oameni ok,cu gandire ca sa zicem cat de cat pozitiva...Dar teoria ii osoara dar practica ii omoara pe majoritatea...De sfaturi si teorie multa lume este buna...Dar cand sa puna el in practica este mai greu...De asta cateodata te dezamageste omul cu sfaturile pozitive...Poate ca te invata el ceva de bine,,dar el cu practica sta cam prost...Pt ca pt practica este un pic mai greu...Trebuie sa fii perseverent si sa inveti sa te autoconduci..Pt ca oamenii sunt instinctivi..Mai intai trebuie sa inveti sa te cunosti,,apoi sa inveti sa iti coordonezi instinctele...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 16:03
De la: mirciulik78, la data 2010-05-12 15:16:37 Imi pare nespus de bine sa descopar atat de multe persoane pozitive intr-un spatiu atat de restrans...Nu degeaba se spune "cine se aseamana se aduna".Ma intreb acum oare de ce avem nevoie de parerea altora pana la urma,mai ales cand avem placerea sadica de a ne expune propriile experiente si trairi in fata celorlalti in culori cat mai variate cu putinta?
Si eu cateodata ma intrebam...Cum poate un om bun sa te invete ceva de bine...Ei bine mai au si momente care te invata de bine....Dar tu trebuie sa iti dai seama si sa poti deosebi...Pt ca fiecare om are si ceva bun in el..Dar depinde ce drum alege omul.Sa inmulteasca partea buna,sau partea rea....Dar de obicei trebuie sa inveti sa selectezi ce este bun de la om..Sa nu fii un om mandru....Poate ca unii te invata de rau..tu mai intai trebuie sa analizezi...Si dac consideri ca sfatul este bn pt tine si iti va ajuta....Dar trebuie sa inveti sa deosebesti ce este bine si ce este rau...Prin credinta si rugaciune,primim lumina...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 16:09
In oameni nu trebuie sa ai incredere...Dar atunci cand cineva iti da un sfat..Analizeaza-l...Stiu ca la inceput este greu..Pt ca omul greseste..Dar si dintr-o carte..Poti citi ceva bun..Sau poate prostii..Depinde cu vede lucrurile scriitorul...Dar sa nu uitam ca si el poate gresi...Ttrebuie sa analizam si sa asimilam lucrurile logice s care ni se par folositoare
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Mai 2010 16:13
Hai mai mirciulica ca te lamureste ea fata asta, ca-i cam luptatoare.
Doara
Postat pe 12 Mai 2010 18:31
Am apreciat la "luptatoareacurajoasa" atitudinea fata de compromis in general..putina lume are curajul de a-si lua viata in propriile maini.Referitor la a nu avea incredere in oameni imi pare un pic infricosatoare remarca sa.Ar insemna oare sa stam "incordati" in permanenta,pregatiti pentru orice?Cred ca viata este mult prea scurta de a o trai cu frica.Apropos, pentru cei ce nu inteleg sau cer explicatii mai detaliate mesajele mele sunt simple,nu trebuiesc citite printre randuri. Trebuie sa recunosc ca ma aflu pe acest site deoarece consider mintea feminina extraordinar de interesanta, noi,barbatii,avand nenumarate lucruri de invatat.nu este un compliment ci chiar un fapt real, o constatare daca vreti.Atunci din ce cauza se intampla a fi inselate kiar cu cea mai buna prietena?
mirciulik78
Postat pe 13 Mai 2010 20:54
Tot ce zice luptatoarea sunt "bla, bla-uri". Nici ea nu crede. Cred ca dupa ce adopta o atitudine umila toata ziua pe la serviciu si pe acasa, intra pe forum si incepe sa abereze cu ceea ce si-ar dori ea si nu are.
Doara
Postat pe 13 Mai 2010 21:01
Ok aici avem exemplul cel mai potrivit care arata ca,de fapt,parerea altora ne influenteaza foarte mult propriile opinii..."Luptatoareacurajoasa" in subiectul sau cu tema "femeia" sustine afirmatii si o parere foarte,dar foarte proasta despre barbatii romani,in general, apoi spunand ca dansa nu a avut niciodata prieten roman.Draga mea atunci de unde-ti vin aceste pareri, nu cumva de la persoanele din jur?Lasa-ma sa ghices,persoane la fel de dezamagite ca si tine, ce au gasit scuze din cele mai sumbre cu putinta?Cred,sincer,ca de multe ori te-ai intrebat daca ai facut alegerea cea mai buna,apeland la cei din jur,insa nu ai cautat opinii diferite ci doar acelasi fel de opinii in vederea sustinerii alor tale....Barbatii aceia romani de care vb. se intampla sa fie de aceeasi origine cu cei din familia ta de provenienta.Respect maxim pentru femeile ce-si pastreaza demnitatea.
mirciulik78
Postat pe 13 Mai 2010 21:07
De la: mirciulik78, la data 2010-05-13 20:54:52Am apreciat la "luptatoareacurajoasa" atitudinea fata de compromis in general..putina lume are curajul de a-si lua viata in propriile maini.Referitor la a nu avea incredere in oameni imi pare un pic infricosatoare remarca sa.Ar insemna oare sa stam "incordati" in permanenta,pregatiti pentru orice?Cred ca viata este mult prea scurta de a o trai cu frica.Apropos, pentru cei ce nu inteleg sau cer explicatii mai detaliate mesajele mele sunt simple,nu trebuiesc citite printre randuri. Trebuie sa recunosc ca ma aflu pe acest site deoarece consider mintea feminina extraordinar de interesanta, noi,barbatii,avand nenumarate lucruri de invatat.nu este un compliment ci chiar un fapt real, o constatare daca vreti.Atunci din ce cauza se intampla a fi inselate kiar cu cea mai buna prietena?
Pai eu sunt o fire exigenta...Asa ca in ziua de azi este greu..Apoi daca un persoana simt ca nu imi inspira incredere ...Si apai din ce cauza te inseala cea mai buna prietena...Pt ca poate prietena,,si sotul nu au principii..Si se lasa luati de val,,de instincte si ajung la sexuiala....Pt ca daca un om nu are principiii,,,este usor luat de val...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Mai 2010 22:32
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-13 21:01:42Tot ce zice luptatoarea sunt "bla, bla-uri". Nici ea nu crede. Cred ca dupa ce adopta o atitudine umila toata ziua pe la serviciu si pe acasa, intra pe forum si incepe sa abereze cu ceea ce si-ar dori ea si nu are.
You must go sleeping..Because i think you are very tired...good night
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Mai 2010 22:34
De la: mirciulik78, la data 2010-05-13 21:07:25Ok aici avem exemplul cel mai potrivit care arata ca,de fapt,parerea altora ne influenteaza foarte mult propriile opinii..."Luptatoareacurajoasa" in subiectul sau cu tema "femeia" sustine afirmatii si o parere foarte,dar foarte proasta despre barbatii romani,in general, apoi spunand ca dansa nu a avut niciodata prieten roman.Draga mea atunci de unde-ti vin aceste pareri, nu cumva de la persoanele din jur?Lasa-ma sa ghices,persoane la fel de dezamagite ca si tine, ce au gasit scuze din cele mai sumbre cu putinta?Cred,sincer,ca de multe ori te-ai intrebat daca ai facut alegerea cea mai buna,apeland la cei din jur,insa nu ai cautat opinii diferite ci doar acelasi fel de opinii in vederea sustinerii alor tale....Barbatii aceia romani de care vb. se intampla sa fie de aceeasi origine cu cei din familia ta de provenienta.Respect maxim pentru femeile ce-si pastreaza demnitatea.
Apoi majoritatea femeile din romania sunt dezamagite de barbati din romania..Dar ele nu mai zic nimica,se multumesc cu ce au...Mie nu imi place sa muncesc cot la cot cu babatul.Pt ca eu sun femeie..Si nu imi ia un barbat casa il pun la oglinda..Apoi majoritatea romanilor sunt casnici..Vad atatea femei,,de pe crare barbatii profia de naivitatea lor..eu sunt o fire exigenta..Si in ziua d ai este greu...Citi barbati unt cinstiti....in romania? Si nu doar in romania...Greu gasesti cate un om,sanatos la cap cu principiii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Mai 2010 22:40
Draga mea "majoritatea" ce inseamna la tine?Propriul cerc de prieteni sau ce anume?Experientele proaste ale celorlalti?Stiai ca oamenii negativi sunt asemeni unor magneti?Se atrag al naibi de tare...Pune mai bine un pic de dragoste in tot ceea ce faci,speranta si adopta oa titudine mai pozitiva.Sincer, la cat de mult te feresti u de barbatii astia romani s-ar putea sa-ti gasesti linistea si sa-ti lingi ranile tot in bratele de pe plaiurile mioritice.Sunt fericit ca sunt barbat roman si mandru ca tara mea este vestita pt. frumusetea femeilor noastre insa dezamagit profund de unele dintre ele.
mirciulik78
Postat pe 14 Mai 2010 10:17
lasa nu fi prea dezamagit...de unele ca si unii dezamagesc la fel de dureros...deci daca e frumoasa o iubesti pt.ca iti incanta ochii, daca e desteapta o iubesti ca iti incanta mintea, daca e sufletista o iubesti pt bunatatea ei....iar daca nu are nici una din astea la garla cu ea...
lala_cri
Postat pe 14 Mai 2010 10:22
Sotia catre sot:
- Dragul meu, ce preferi, o femeie frumoasa sau una inteligenta?
- Nici una, nici alta, stii doar ca eu te iubesc numai pe tine.
lala_cri
Postat pe 14 Mai 2010 10:27
HM...
LILO
Postat pe 14 Mai 2010 10:29
De la: mirciulik78, la data 2010-05-14 10:17:23Draga mea "majoritatea" ce inseamna la tine?Propriul cerc de prieteni sau ce anume?Experientele proaste ale celorlalti?Stiai ca oamenii negativi sunt asemeni unor magneti?Se atrag al naibi de tare...Pune mai bine un pic de dragoste in tot ceea ce faci,speranta si adopta oa titudine mai pozitiva.Sincer, la cat de mult te feresti u de barbatii astia romani s-ar putea sa-ti gasesti linistea si sa-ti lingi ranile tot in bratele de pe plaiurile mioritice.Sunt fericit ca sunt barbat roman si mandru ca tara mea este vestita pt. frumusetea femeilor noastre insa dezamagit profund de unele dintre ele.
Pai mai este pana romania sa devina o tara civilizata si ca oamenii sa se respecte unii pe altii...Apoi eu nu ma pot atasa decat de oameni cu sufletul bun si care iubesc pe Dumnezeu..In rest ma lasa rece
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Mai 2010 16:05
Ai uitat de un mic amanunt:aceia sa nu fie de origine romana
mirciulik78
Postat pe 14 Mai 2010 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ola 3 De la: prometeus_wife 14 Februarie 2009 13:36
nunta 1 De la: alududa 20 August 2009 14:45
Acneea 6 De la: barboneli 14 Mai 2015 13:25
Dumnezeu si omul 39 De la: angel_forever 22 Iulie 2010 23:07
Cum pot curata pantofii din satin??? 35 De la: Dor_marunt 21 Iunie 2010 20:28
Setari Cookie-uri