cum sa il aduc langa mine?

ti-am scris mai devreme ce parere am. Ca te place dar te considera mica, inca.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 20:38
aaa... ok.. scz ;))

sincer.. sunt mult mai mica decat el la inaltime...
dar mai mereu port tocuri.. si cred ca e destul de ok..
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 20:43
stiu ca te referi la varsta.. dar tinand cont ca acum cateva luni era in limba dupa una de 25 de ani..
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 20:43
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 20:45
poate este intr-o perioada in care vrea o prietena mai matura decit el. Si e ok... barbatii asa devin barbati.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 20:45
tipa e prietena buna cu mine.. si mi-a spus ca nu a ramas cu el pentru ca e mult prea copil.. si vede in el doar un fratior care trebuie ocrotit... sa se fi intors roata?
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 20:49
probabil si el te vede la fel pe tine.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 20:51
ok.. asta sa spunem ca nu m-ar durea asa de tare.. cum ma doare faptu ca nu stiu ce sa cred... pentru ca ma lasa in dubii..

crezi ca ar fi ok sa-l iau o data tare.. "bai baiete, ce vrei de la mine... te joci sau ai de gand ceva"?

ca sa scap de tot chinul asta? sau sa mai astept...?
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 20:53
Stii ca iubesti atunci cand iti doresti ca celalalt sa fie fericit.
Chiar daca fericirea lui nu te include si pe tine.
Julia Roberts
LILO
Postat pe 9 Mai 2010 20:54
nu cred ca ar fi ok.
Cred ca ar fi ok sa te joci si tu cu el in acelasi mod, pina devine el soarecele si tu pisica.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 20:55
stiu si asta.. tocmai de aia vreau sa stiu daca are sens sa mai insist sau sa-l las sa fie fericit cu cine vrea, chiar daca aia nu sunt eu...
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 20:56
aha.. deci decat sa-l iau direct, mai bine sa-i starnesc dubii?
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 20:57
De la: quasaria, la data 2010-05-09 20:55:56nu cred ca ar fi ok.
Cred ca ar fi ok sa te joci si tu cu el in acelasi mod, pina devine el soarecele si tu pisica.


Q, dupa ce ca nu-mi dai codita ma mai si copii.
Ciresica
Postat pe 9 Mai 2010 20:57
ciresica.. am vaz si postarea ta ..mc si tie :*>:D
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 20:59
e mult mai bine sa ii starnesti dubii, pentru ca s-ar putea sa il atraga jocul. Si ai mai multe sanse sa obtii de la el mai mult decit o noapte.

Nu stii ce intelege daca il iei cum ai zis tu: daca are de gind CEVA. In fond, un barbat poate percepe asta ca pe o provocare. E un fel de "ce, nu esti in stare?" Probabil este. Dar tu asta vrei?
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 21:02
asta e.. ca eu nu vreau o noapte.. adica nu sunt genul.. eu vreau ceva serios.. ca daca imi era de o noapte.. puteam sa o obtin pana acum.. ca daca ma duceam la el goala sau ceva.. nu cred ca ar fi zis nu..

dar nu vreau asta.. vreau ceva serios..
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 21:05
pai daca vrei ceva serios ai rabdare. Incearca sa te apropii de el, sa vezi ce isi doreste de la o relatie, ce apreciaza, ce ii place, ce nu... O relatie, ca inteleg ca asta vrei, nu se prea incepe asa: ai vreun gand bine, daca nu pa!
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 21:09
stiu.. de aia stau si in dubii cu ce sa fac.. de 4 luni de zile ma tot gandesc daca e bine sau nu ce am facut, si daca merita sa astept sau nu...

inca nu stiu daca merita sau nu.. dar ceea ce stiu este ca nu pot face alceva decat asta... pentru ca tin prea mult la el ca sa ma indepartez...
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 21:12
mai stiu si ca totul tine de comunicare... la noi exista... vorbim mult, dar nu e mereu clara.. are el momente cand vorbeste de pe pereti si nu stii ce sa crezi..
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 21:14
Nu exista criterii - daca tu consideri ca merita, atunci merita. Eu pe la 22 de ani m-am indragostit asa "hopeless", si nu i-am spus dar cred ca stia oricum. Lucurile astea oricum se vad de la distanta.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 21:15
e adevarat.. dar am vrut sa fiu eu sigura ca stie ca imi place..

ti-am spus.. poate am gresit.. poate nu.. pasul e facut.. si nu ma doar pentru ca am facut ce am simtit....
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 21:17
De la: quasaria, la data 2010-05-09 21:15:41Nu exista criterii - daca tu consideri ca merita, atunci merita. Eu pe la 22 de ani m-am indragostit asa "hopeless", si nu i-am spus dar cred ca stia oricum. Lucurile astea oricum se vad de la distanta.


cum faci sa nu se vada?
blondina_X
Postat pe 9 Mai 2010 21:19
Daca faci ce simti de obicei nu gresesti - sau nu regreti. Mi se pare foarte bine sa recunosti deschis ce simti si sa iti asculti sufletul in loc sa asculti tot felul de prejudecati despre cum ar trebui sa fie.
Daca simti ca vrei sa ii iei ceva de ziua lui, ia-i. In fond, cadourile de aia sint cadouri, ca sint neconditionate.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 21:20
blondina... nu cred ca ai cum sa ascunzi.. adik daca e serios si adevarat nu ai cum sa ascunzi.. daca e ceva trecator.. poate poti..
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 21:21
Nu prea ai cum sa faci sa nu se vada decit daca stii sa disimulezi foarte bine - si la 20 de ani n-ai de unde sa stii.
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 21:22
da Q.. ai dreptate.. oricum pana la ziua lui mai este .. si am timp sa ma gandesc.. sa vedem si cum evolueaza lucrurile.. si ma hotarasc atunci ce ii iau.. ca de luat ii iau ceva:P
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 21:22
De la: godoblete, la data 2010-05-09 21:21:38blondina... nu cred ca ai cum sa ascunzi.. adik daca e serios si adevarat nu ai cum sa ascunzi.. daca e ceva trecator.. poate poti..


pai ceva de genu mi se intampla sh mie...dar la mie e problema k nici unu nu lasam nici macar nu ne'am marturisit unu celuilat k ne place amici nostri si'au dat seama k ceva e cu noi...nu ma pot abtinte fata de el il resping el practic ma ia cu forta de gat sau faze dinstea
blondina_X
Postat pe 9 Mai 2010 21:23
De la: quasaria, la data 2010-05-09 21:22:18Nu prea ai cum sa faci sa nu se vada decit daca stii sa disimulezi foarte bine - si la 20 de ani n-ai de unde sa stii.


cum sa fac zimi u te rog frumos
blondina_X
Postat pe 9 Mai 2010 21:24
sincer nu stiu.. dar daca e reciproc.. cred ca ar trebui sa vorbiti sincer si sa va marturisiti ce simtit... poate in final va iesi ceva frumos... conteaza foarte mult ca e reciproc.. pentru ca atunci e mult mai usor..
godoblete
Postat pe 9 Mai 2010 21:25
ma rog... eu m-am pacalit, in sensul ca eram certati, am fost sigura ca nici cu fundul nu s-a uitat la mine toata seara respectiva, si dupa citeva saptamini mi-a reprodus exact fiecare gest pe care l-am facut atunci.

Deci nu numai ca m-a observat, dar stia fiecare detaliu.
So... poti sa joci teatru, daca vrei. Da'trebe sa stii. Mie, de exemplu, nu stiu daca imi iese....
quasaria
Postat pe 9 Mai 2010 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infidelitate 18 De la: anastasya 18 Iulie 2010 13:35
de ce 80% din femei din mediul urban isi doresc barbati cu masina???????????????????????????????? 5 De la: ameno 18 Octombrie 2010 10:34
femeia sagetator si barbatul capricorn 1 De la: decembrie 17 Octombrie 2010 13:45
DESPARTIRE DUREROASA PENTRU UNUL DIN NOI 53 De la: karamihaela 21 Martie 2011 17:29
TE IUBESC pentru ca... 259 De la: b727ana 13 August 2013 02:17
Setari Cookie-uri