Poate un barbat iubi doua femei in acelasi timp?????

eu cred ca se joaca idiotu`! si pana la urma ce este iubirea asta?
Din pctul meu de vedere cred ca este un frustrat care nu-si satisface fanteziile acasa si distruge 2 femei. Merg la pariu ca odata separata de sot, amanta si cea care a dezvoltat acest subiect,va mai avea cateva episoade de amor si gata...intervine banalitatea ptr genul acesta de "cuceritor". Eu i-as propune sa-l lase dracu pe betiv,sa se gateasca ,sa se distreze macar una an , iar daca apare unu` liber si hotarat sa ofere sentiment si echilibru sa "investeasca " in el.Sigur ca e simplu de vorbit , dar mentin ceea ce am spus mai sus.
bixie
Postat pe 15 Mai 2010 16:48
si cum stai acum cu intelegerea mai bine si de unde esti sincer ma intereseaza chestia asta
abiul
Postat pe 15 Mai 2010 17:04
nu am scris nikiodata pe forum nush cui ce sa incep: imi place de un baiat el are prietena de 8 ani dar ii si cu mine in akelas timp de 2 luni...mio promis k se desparte de ea dar nush ce sa cred.....sta cu ea in acelasi apartament.....ce sa ii cik...ajutatima va rog...sai zic sa aleaga intre mine si ea?.......
iiooana
Postat pe 15 Mai 2010 20:24
ioana,

cati ani ai,mami?
iasomia
Postat pe 15 Mai 2010 20:27
De la: iiooana, la data 2010-05-15 20:24:45nu am scris nikiodata pe forum nush cui ce sa incep: imi place de un baiat el are prietena de 8 ani dar ii si cu mine in akelas timp de 2 luni...mio promis k se desparte de ea dar nush ce sa cred.....sta cu ea in acelasi apartament.....ce sa ii cik...ajutatima va rog...sai zic sa aleaga intre mine si ea?.......
Pai tu draga de ce te incurci cu barbati infideli..Daca ii face prietenii sale cu care este impreuna de 8 ani..Si o inseala cu tine..Crezi ca daca veti fii impreuna,crezi ca pe tine nu te va insela? Eu zic sa iti vezi de treaba ta..Si lasa relatia lor in pace..Pt ca acolo sunt 8 ani..Sunt poate sentimente la mijloc...Poate ca le merge rau,mai sunt si crize.Dar tu nu ai nici un drept sa te bani..Din contra incurajeaza-l..Pt ca o sa ti se intoarca inapoi,,si nu iti pasa de ce simte alta femeie...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Mai 2010 20:48
De la: iiooana, la data 2010-05-15 20:24:45nu am scris nikiodata pe forum nush cui ce sa incep: imi place de un baiat el are prietena de 8 ani dar ii si cu mine in akelas timp de 2 luni...mio promis k se desparte de ea dar nush ce sa cred.....sta cu ea in acelasi apartament.....ce sa ii cik...ajutatima va rog...sai zic sa aleaga intre mine si ea?.......


oricum pe tn nu te va alege...asta din start te va amagi pana nu va mai putea
blondina_X
Postat pe 15 Mai 2010 21:13
De la: Ioana007, la data 2010-05-15 15:16:09Un barbat nu poate iubi niciodata doua femei in acelasi timp.Una dupa alta, da.



de ce neaparat 2 odata?un barbat iubeste daca analizam logic, mai multe decat 2 femei.sigur veti spune ca sunt iubiri diferite.pai tocmai despre asta este vorba.barbatul intotdeauna ,a ramas un copil mare.de aceea femeia fara sa isi dea seama,il iubeste mai intai,ca prieten,ca amant,ca sot,ca protector cu hartie,mandria casatoriei,intervine apoi prietenia la maturitate,dar in acelasi timp, in toate fazele descrise l-a iubit si il iubeste ca pe un copil,il protejeaza,il calca ,il imbraca ,ii face mancare si intotdeauna in fiecare fraza ,nu uita sa aduca altora aminte ca este casatorita,spunand din cand in cand ,invariabil;"si sotul meu.....a ....De aceea siiubirea barbatului pt femei este complexa,iubind in acelasi timp,mai multe femei.indiferent la ce femeie voi ,face referire ,judecand logic si barbatul iubeste mai multe femei,asa cum si femeia ,iubeste mai multi barbati.este valabil pt ambele sexe.dar sa vb despre barbati,extrapoland,implicit si la femei.barbatul mai intai,isi iubeste mama,rudele feminine,cand este mic are vise erotice cu verisoarele,cu fetitele ,prietene de joaca.cu actrite si diferite femei vazute prin reviste .apoi intervine in pragul adolescentei,iubirea pt o profesoara,o vecina,o fata de seama lui. asa apare prima iubire,pe care nu o poate uita,daca se transforma in barbat,cu una dintre ele.apoi ca barbat imatur,incepe sa umble dupa femei de diferite varste,pt ca altfel nu s-ar putea maturiza(specializa) in iubire si sex.urmatoarea etapa este iubirea pt sotie.desi nu realizeaza ca el este ,tot baiatul mamii dar si sotul mandru al doamnei sotii. apoi apare in familie un copil.o fetita .iubirea vietii taticului.odata cu inaintarea in varsta,iubirea dintre soti ,se transforma in prietenie,in protectie si depinde de unul sau celalalt ,daca se mai trezeste vesnicul sentiment de atractie sexuala in familie.se spune ca sexul te intinereste,te apara de boli,traiesti mai mult.anii trec si intervine o perioada tare amuzanta si la barbat si la femeie.andropauza si menopauza.aici intervine o situatie delicata intre cei doi soti,si la fiecare luat individual.ea incepe sa fie mai cocheta decat inainte pt a vedea ce atractie are asupra barbatilor.sa nu spuneti ca nu este asa.barbatul in schimb isi pune intrebari,asupra puterii lui de seductie masculina si daca se poate finaliza sexual si pt el.si aici intervine asa zisa iubire pt alta femeie,dar din mandrie de barbat,sau din prostie.il prosteste o puicuta nurlie.in mandria lui face o pasiune pt puicuta ,poate chiar iubire.vrea sa demonstreze ca inca cucereste fete tinere.nu suporta sf.etapei tineretii,cand era calare pe situatie.aici intervine uitarea sau despartirea de femeile pe care le-a iubit,o viata.aceasta este iubirea cea mai periculoasa,caci este dispus sa sacrifice totul,pt a isi demonstra ca inca poate fi iubit de o puicuta,cumult mai tanara ca tovarasa lui de viata.cam despre asta este vorba.daca va iubiti barbatii,intelegeti aceasta situatie si cautati sa o rezolvati diplomatic.dar depinde si de comportamentul lor.nu va umiliti.
alexxandra
Postat pe 15 Mai 2010 22:40
De la: blondina_X, la data 2010-05-15 21:13:00
De la: iiooana, la data 2010-05-15 20:24:45nu am scris nikiodata pe forum nush cui ce sa incep: imi place de un baiat el are prietena de 8 ani dar ii si cu mine in akelas timp de 2 luni...mio promis k se desparte de ea dar nush ce sa cred.....sta cu ea in acelasi apartament.....ce sa ii cik...ajutatima va rog...sai zic sa aleaga intre mine si ea?.......


oricum pe tn nu te va alege...asta din start te va amagi pana nu va mai putea



blondo te astept!
alexxandra
Postat pe 15 Mai 2010 23:46
De la: alexxandra, la data 2010-05-15 23:46:56
De la: blondina_X, la data 2010-05-15 21:13:00
De la: iiooana, la data 2010-05-15 20:24:45nu am scris nikiodata pe forum nush cui ce sa incep: imi place de un baiat el are prietena de 8 ani dar ii si cu mine in akelas timp de 2 luni...mio promis k se desparte de ea dar nush ce sa cred.....sta cu ea in acelasi apartament.....ce sa ii cik...ajutatima va rog...sai zic sa aleaga intre mine si ea?.......


oricum pe tn nu te va alege...asta din start te va amagi pana nu va mai putea



blondo te astept!



unde ma astepti?
blondina_X
Postat pe 16 Mai 2010 00:03
De la: blondina_X, la data 2010-05-16 00:03:59
De la: alexxandra, la data 2010-05-15 23:46:56
De la: blondina_X, la data 2010-05-15 21:13:00
De la: iiooana, la data 2010-05-15 20:24:45nu am scris nikiodata pe forum nush cui ce sa incep: imi place de un baiat el are prietena de 8 ani dar ii si cu mine in akelas timp de 2 luni...mio promis k se desparte de ea dar nush ce sa cred.....sta cu ea in acelasi apartament.....ce sa ii cik...ajutatima va rog...sai zic sa aleaga intre mine si ea?.......


oricum pe tn nu te va alege...asta din start te va amagi pana nu va mai putea



blondo te astept!



unde ma astepti?



tu esti fata inteligenta.te astept la un comentariu.
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 00:11
ms:*
blondina_X
Postat pe 16 Mai 2010 00:13
De la: blondina_X, la data 2010-05-16 00:13:19ms:*



cu placere dar si sincer.
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 00:33
Eu stiu prin ce treci..si au am cam aceasi problema..si parerea mea..este sa divortezi..asta vreau si eu sa fac..numai ca nu am curaj..eu sunt mai mica decat tine..am doar 24..si nu-mi mai iubesc sotul..:(..si numai eu stiu cat sufar..iubesc pe altcineva..si cred ca si el ma iubeste..si el are o relatie cu o tipa..de 1 an si ceva..daca ar fi sa fac ce vreau..ar fi sa divortez..nu neaparat pentru altul..si in primul rand pt mine..sa-mi dau sansa sa fiu fericita..ceea ce-ti doresc si tie..succes!!capul sus...
garbo022187
Postat pe 16 Mai 2010 13:31
De la: garbo022187, la data 2010-05-16 13:31:37Eu stiu prin ce treci..si au am cam aceasi problema..si parerea mea..este sa divortezi..asta vreau si eu sa fac..numai ca nu am curaj..eu sunt mai mica decat tine..am doar 24..si nu-mi mai iubesc sotul..:(..si numai eu stiu cat sufar..iubesc pe altcineva..si cred ca si el ma iubeste..si el are o relatie cu o tipa..de 1 an si ceva..daca ar fi sa fac ce vreau..ar fi sa divortez..nu neaparat pentru altul..si in primul rand pt mine..sa-mi dau sansa sa fiu fericita..ceea ce-ti doresc si tie..succes!!capul sus...
eu zic sa incerci sa iti rezolvi problemele in casnicie si sa iti educi sotul.Pt ca barbatii asculta doar de femeile hotarate si cu bata dupa ei
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Mai 2010 13:35
187,eu zic intai bata dupa el,apoi educatia

de fapt,pune bata pe amandoi,poate ii convingi
elodia
Postat pe 16 Mai 2010 13:41
dar o femeie poate iubi doi barbati in acelasi timp???????
garbo020969
Postat pe 16 Mai 2010 15:15
De la: garbo020969, la data 2010-05-16 15:15:36dar o femeie poate iubi doi barbati in acelasi timp???????



SIGUR.SI DIN PUNCT DE VEDERE SUFLETESC,POTI IUBII 2 FEMEI,CHIAR MAI MULTE .DAR SI DIN PUNCT DE VEDERE AL ACTULUI SEXUAL,SAU AL FACUTULUI DRAGOSTEI CU PERSOANELE IUBITE POTI FACE,SEX WHIT MORE WOMEN IN SAME TIME!SA NU SPUI CA NU AI VAZUT IN FILME SAU REVISTE,SAU POATE IN REALITATE??ASTA CA SA NU ITI MAI SPUN CA POT FACE DRAGOSTE SI SE POT INDRAGOSTII SI INTRE ELE!!!
alexxandra
Postat pe 16 Mai 2010 15:55
..... raspuns pentru mark on

citez din ce ai scris tu: '' Dar eu cred ca ca tu ai vrut altceva,ai asteptat altceva de la noi...ai vrut sa iti gasesti un punct de sprijin sa poti merge mai departe,o justificare pentru situatia prin care treci...si ai si gasit,au fost destui care te-au sfatuit sa te bucuri de ceea ce ti-a oferit viata...ca e scurta,vaz doamne...

Facand o socoteala simpla,daca nu ai mintit,31 ai lui plus 15 diferenta,tu ai acum 46 de ani... tinand cont de varsta ta nu pot crede ca nu stii si raspunsul la intrebarea topicului...cu alte cuvinte intrebarea e de prisos...dar stau si ma intreb,pe fata aia a ta,in ce princiii de viata ai educat-o?!? cum te mai uiti in ochii ei? cum poti avea pretentii de la ea sa-ti urmeze sfaturile pe viitor?!?''
...
Nu stiu cine esti, nici nu ma intereseaza, iti raspund deoarece am sesizat ca-ti place sa faci judecati de valori. Nu asta ma intereseaza sa aud de la nici unul din membrii acestui topic.Ce parere au despre mine sau despre viata mea. Atunci cand imi doresc sa stiu ce gandesc ceilalti despre persoana mea ii intreb pe cei care ma cunosc, pe cei care stiu cine sunt, cu bune si cu rele. In alta ordine de idei, consider ca sunt in stare sa dau o educatie atat fiicei mele cat si altor tineri de varsta ei care au nevoie de mine, si-mi cer sfatul. Cum iti permiti sa ma judeci fara sa ma cunosti?? Repet, cu alte cuvinte , poate intelegi si tu sensul intebarii mele. Intrebarea mea, implicit si pentru tine fiind membra a acestui forum, este: poate iubi un barbat doua femei in acelasi timp??? Ce nu ai inteles? Suna asta a ceva de genul: ce sa fac, sa raman cu persoana pe care o iubesc? ce sa fac cu viata mea???... ITI RASPUND EU, NU , CATEGORIC NU!!!!. IN DEFINITIV FIECARE ESTE RESPONSABIL PENTRU VIATA LUI. Cum si in ce fel isi petrece timpul. Asa ca , alta data cand mi te adresezi incearca sa-ti tii sfaturile pentru tine. Pe mine nu ma intereseaza parerea ta, decat referitor la intrebarea acestui topic, nicidecum parerea ta despre persoana mea . Maturizeaza-te si nu mai judeca oamenii fara sa-i cunosti. Asta o poate face orice ... in fine, cam atat am avut de spus....
Anilus
Postat pe 16 Mai 2010 19:47
E destul de rau,daca maritata ai avut acest curaj sa inseli omul de langa tine/nu stiu cum te simti cand trebuie sa-l saruti,sau sa te culci cu el dupa ce ai fost cu celalalt.asta e bine k poti.
Desi nu ai doua vieti,e pacat sa lasi iubirea sa treaca pe langa tine.nu te condam dar nu era mai bine sa stie ?
poti imparti iubirea unui barbat cu o alta femeie?seara poti dormi cu gandul k se v-a insura cu alta?
chiar crezi k te iubeste asa de mult?atunci de cese insoara?
ori il lasi sa-si vada de viitorul lui, poate vrea si un copil?,si nu cred k esti dispusa sa-i faci si sa divortezi.
mai vorbim peste cativa ani,daca s-a indragostit de alta ,de ce nu ar face-o si mai tarziu?te-a cerut vreodata de sotie?
ma gandesc k esti o femeie matura cu capul pe umeri,nu lasa pasarea din mana pe cea de pe gard.
Sa ai grija cum decizi,cine se pune pe dua scaune cade intre ele.
Si imbatranesti,nu itineresti,te va lasa oricum mai tarziu.
Succes
cu respect
MARIA
garbo095373
Postat pe 16 Mai 2010 20:03
este posibil, imi spune o prietena care a avut aceasta experienta, desi are numai 33 de ani. Ea a patit-o, si tipul s-a casatorit cu cealalta desi o iubea pe ea. Cand i-am citit acum a inceput sa rada pt. ca raspunsul este DA, este posibil pt. barbati sa iubeasca in acelasi timp doua femei.. naspa nu-i asa?
garbo089795
Postat pe 17 Mai 2010 11:43
Te contrazic, deoarece eu cunosc un tip care este impotent, este casatorit, are o amanta si si-a mai luat inca una. Cele 3 proaste il accepta si el minte ca le iubeste pe toate cu un tupeu...
garbo015191
Postat pe 17 Mai 2010 15:18
Aham...

Si ala mai are si copii, mai draga?
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 17 Mai 2010 15:19
AMELYY
Postat pe 17 Mai 2010 15:20
Da` ea daca stie ,sa fie a patra?
AMELYY
Postat pe 17 Mai 2010 15:21

si amantele la ce foloseau? intreb si io...
zambila
Postat pe 17 Mai 2010 15:22
Conform numarului de mesaje postate.
Nelu_Cotrocelu
Postat pe 17 Mai 2010 15:22
Na, la alea nu m-am uitat! Ptiu, c-a dat 4 peste tine!
AMELYY
Postat pe 17 Mai 2010 15:23
zambila
Postat pe 17 Mai 2010 15:23
Io cred ca le iumbeste virtual...
Tylly
Postat pe 17 Mai 2010 15:24
Zambilut ,ele erau decorul, sa iasa socoteala.
AMELYY
Postat pe 17 Mai 2010 15:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IDEMNIZATIE DE CRESTERE A COPILULUI 9 De la: Adriana_Nutu_1 13 Martie 2013 17:14
Gravida in tara straina 15 De la: sorinara 25 August 2013 19:32
o relatie cu unul dintre cei mai "vanati" barbati ar putea fi una de lunga durata? 32 De la: snowflake 8 Decembrie 2009 23:23
Idei preconcepute despre dragoste, sex si casnicie 474 De la: garbo055472 5 Octombrie 2009 17:45
Discutii diverse despre, nemultumirile voastre sufletesti. 87 De la: eu_geminy 20 Octombrie 2010 00:17
Setari Cookie-uri