Poate un barbat iubi doua femei in acelasi timp?????

De la: pik_nik, la data 2010-05-19 22:01:36noapte buna, nelly!




Buna seara , Pik Nik , ma bucur sa te revad. Vreau de mult timp sa-ti spun ca jumarile cu mamaliguta si gogonele mi-au placut si mie , doar ca eu am adaugat putin de vinut rooooosu.Si , stii ce m-a costat? o luna de regim drastic de slabire. Pik , dar a meritat.
liaiedera
Postat pe 19 Mai 2010 22:06

marc...e total...nepotrivit si urat ceea ce...intentionezi tu sa faci dand tarcoale pe-aici de luni de zile!
eu, un lucru zic, atat! e un dumnezeu acolo sus...!!! si astea nu-s doar niste cuvinte! tine minte...!

(nu simt nevoia sa-mi raspunzi, te asigur!m-ar bucura poate....sa te gandesti ca absolut orice, are un revers pe lumea asta!!!)
fleurdelis
Postat pe 19 Mai 2010 22:24
De la: mark_on, la data 2010-05-19 20:24:40Mi se pare normal sa nu iti convina postarea mea,adevarul supara intotdeauna si putini sunt cei in stare sa-si asume greseala...dar modul in care ai reactionat acum nu mi se pare demn de doamna care te pretinzi...eu nu te-am trimis sa te bagi cu capul in apa rece desi ai sesizat bine,este solutia cea mai buna pentru tine...


....
Am inteles pozitia ta, asa ca nu mai comentez. Traieste cum consideri tu ca e moral si bine pentru tine. Deocamdata eu vad lucrurile din alta perspectiva... Acum ceva timp si eu ma bateam cu pumnul in piept precum Tarzan, dar mi-a trecut. E bine , e rau, nu stiu!!!! Si sincer, momentan, nici nu-mi doresc raspunsul la aceasta intrebare.
Ramai aproape poate mai ai cate ceva de oferit sau de invatat.
Anilus
Postat pe 19 Mai 2010 22:33

happy life.
totusi nu inteleg de ce nu va certati intre voi? Pe cine credeti ca intereseaza datele din buletin?
Ai inceput ca Aleha care chema politia ca o violenteaza bestiile pe dating?

Noi aici sintem niste entitati iluzorii - n-are nici o legatura cu realitatea de dincolo de ecran a nimanui, si este penibil din partea ta, mark, sa fortezi aceasta legatura intre virtual si viata reala.
Nu ii faci nici un rau nimanui, doar creezi despre tine impresia de baietel care isi da pantalonii jos. Si daca isi da atit de ostentativ pantalonii jos, este evident ca n-are ce sa arate.
quasaria
Postat pe 19 Mai 2010 22:54
De la: yoyo2000, la data 2010-05-19 11:47:22Buna mandro

Hai sa iti explic mai multe despre barbatii care te fac sa crezi ca esti miezul universului.....acel pustan care trebuie sa se insoare si spune ca nu o iubeste pe prietena lui, doar te amageste , iti spune vb frumoase ca sa poata sa lungeasca aventura cu tine. nu o sa accepte sa aiba o relatie de lunga durata cu tine mai ales ca tu ai un copil si esti cu 15 ani mai in varsta decat el. el e un pustan prost care crede ca reuseste sa combine ce femeie vrea si crede ca poate sa le invarta pe degete cat timp vrea dar cand o sa fie pus sa ia o decizie o sa vezi ca o sa te lase balta si o sa ramai si cu un copil caruia o sa ii distrugi viitorul pt ca ai vrut tu sa te reindragostesti de cine nu trebuia.apropo cati ani are noul tau iubit?????
in legatura cu sotul tau fac pariu ca nici tu nu ai incercat sa fii mai deosebita, nu ai incercat sa stai de vb cu el si sa il atentionezi ca daca mai continua asa o sa te desparti de el, sa te imbraci cu ceva provocator si sa il violezi pana nu mai poate, (cumpara-i un "energizant" si o sa te satisfaca mai bine decat pustiul asa cordit).
si ar trebui sa mai stii ceva , ca la varsta ta nu mai exista dragoste cu fluturi in stomac si o sa iti iei tzepe nenumarate daca mai crezi pustanii care vor doar aventuri.
si io am facutsi fac astfel de lucruri dar cel putin sunt sincer cu cele cu care am aventuri si le zic ca nu pot sa o parasesc pe prietena mea si daca vrea sa avem un astfel de relatie fara obligatii , e ok.
sfatul meu este sa o mai arzi cu pustanul asta o perioada si testeaza-l la maxim...intreaba-l daca s-ar insura cu tine si ar lasa-o pe prietena lui. daca nu iti da raspunsul in 30 de sec , nu te iubeste si vrea doar sa te f.u.t.a. si te lasa pe tine sa crezi ca te iubeste.....(gaina batrana face ciorba buna,iti dai seama ca e mandru de el,ca doar i-ai cazut in plasa)
hai ca m-am plictisit ....te las sa iti vezi de viata ta si ...ar fi bine sa iti traiesti viata fara schimbari majore care sa te afecteze pe tine si familia ta....mai fa-ti un amant si compara si o sa vezi ca pustanul nu e tocmai cel mai potrivit...nu prea ai experienta de viata, da te faci tu mai mare;)
te-am pupat , hai pa

Salut mandrule( asta ca sa ma adresez cu formula agreata de tine),
De ce consideri tu ca femeia trebuie sa faca eforturi pentru a fii in gratia barbatului???? Te referi poate la femeile intretinute??? A.... sigur ca la ele te referi.... Acum inteleg la ce te gandeai tu. Cu ce categorie de femei ai de-a face......
Stop... Nu este cazul meu... Sunt, si am fost de cand ma stiu, o femeie independenta, care am muncit pentru a ma intretine asa ca textele de genul... pune ceva sexi pe tine ca sa-l aduci pe cel care nu te respecta langa tine suna ''a sexi braileanca''...
Sincer, fac orice pentru persoana pe care o iubesc si pe care o simt aproape DE SUFLETUL MEU. In nici un caz fara trairi, emotii si respect reciproc. Sex????... se poate face si cu bani mai nou. Deci ''dragutule'' sau draga mea( cu femeile empatizez... chestiune feminista ce sa-i faci)... ca nu ti-ai declinat sexul prea clar, imi pare rau ca ti-ai irosit energia, dar, ai ales gresit persoana. Am 46 de ani si cred ca am citit, vazut si auzit destule ca sa stiu ca o lenjerie sexi nu schimba comportamentul unui om viciat decat , eventual pentru o noapte. Eu imi doresc ceva mai mult de la viata decat o noapte de amor mincinos.sper ca mesajul meu pentru tine sa fii fost destul de clar ... sunt cam obosita in seara asta si s-ar putea sa nu fii fost destul de explicita.
Anilus
Postat pe 19 Mai 2010 22:54
fleurdelis

8410 mesaje
Membru din: 1/11/2009
Postat pe: 19 Mai 2010, ora 22:24 Citeaza Raspunde



marc...e total...nepotrivit si urat ceea ce...intentionezi tu sa faci dand tarcoale pe-aici de luni de zile!
eu, un lucru zic, atat! e un dumnezeu acolo sus...!!! si astea nu-s doar niste cuvinte! tine minte...!

(nu simt nevoia sa-mi raspunzi, te asigur!m-ar bucura poate....sa te gandesti ca absolut orice, are un revers pe lumea asta!!!)

Oare o exista un dumnezeu acolo sus si pentru PIk pentru felul cum murdareste pe toata lumea? De ce nu aveti nici un commentariu si la adresa lui? pentru faptul ca este mentorul vostru care va apara de cei ce nu va plac si atunci nu vreti sa mai vedeti mizeria de vocabular? si sa stii ca astea nu sunt doar niste cuvinte,sunt convingerile mele si poate nu numai ale mele dupa luni de cand va tot citesc...
Si ai dreptate...asta e reversul la ce am primit...
mark_on
Postat pe 19 Mai 2010 23:01
yoyo,
dragoste cu fluturi in stomac exista, din pacate sau din fericire, la orice virsta. Iar pentru o femeie asta este dragostea cea mai importanta. Daca nu stii acest lucru, inseamna ca nu intelegi deloc psihologia feminina. Nu foutaiul este important. Nici siguranta materiala nu e importanta. Intotdeauna, orice femeie, de la 14 la 90 de ani, isi va dori in sinea ei sa fie iubita - cu dragostea aia adolescentina si stupida. Probabil asa sintem noi, femeile: adolescentine si stupide. Si vrem sa ne simtim speciale. Toate. Indiferent cum aratam, citi ani avem, si citi copii. Si ce experiente in spate. O femeie care nu recunoaste asta braveaza.
quasaria
Postat pe 19 Mai 2010 23:02
Buna seara tuturor!
Mai dragilor, ce d-zeu se intampla aici? Cine pe cine...?
Una si cu una .. pe Pik sa nu-l atacati si nici pe Cell... sunt doaua persoane foarte faine. Hai, terminati!
Eu n-am mai intrat de ceva vreme si ce vad aici? Se poate? Haideti sa ne distram putin, da' distractie cu zambete, nu cu fruntea incretita.
Haideti, "atacati" ca mi-e dor de voi asa ca in vremurile ceva mai bune!!!
dihoritza
Postat pe 19 Mai 2010 23:11



Buna, Dihorita, ma bucur si eu ca te vad ...


Ce-ai facut in ultimii ( pardon, era sa te intreb ce-ai facut in ultimii cinci ani... ) , in ultimul timp ?
liaiedera
Postat pe 19 Mai 2010 23:20
Te pup, Liuto!
N-am facut mare lucru, dar n-am mai intrat... stii tu... balauru'.
A, poate nu stii care e treaba cu balauru... e colegul meu de apartament si considera ca fiind neserios sa intru pe garbo... Acum e plecat si pot sa ma zbengui cat vreau si pe unde vreau. Da' vad ca pe aici nu e prea multa lume cunoscuta si nici subiecte foarte placute... Ce se intampla?
dihoritza
Postat pe 19 Mai 2010 23:24



Aaaa, ceva cam urat, stii... cineva vrea sa dea din casa si cum acesta este un lucru cam nepotrivit , au intervenit fetele si s-a aplanat conflictul , ca sa zic asa. Altfel fetele sunt bine .Acum sunt , care la cafenea, care la somnic, ei, cam asa.
liaiedera
Postat pe 19 Mai 2010 23:32
Liuto, cred ca si eu ies ca ora e tarzie si stii tu... serviciul..
Te pupa Dihoritza si ne mai "auzim".
Noapte buna!
dihoritza
Postat pe 19 Mai 2010 23:39



Da, noapte buna!
liaiedera
Postat pe 19 Mai 2010 23:44
socant?!
Nu, nu putem iubi, in sensul in care intelegem iubirea ca pe un sentiment pur si care confera siguranta sufletului nostru, doua persoane in acelasi timp!!!
Putem avea o atractie fizica fata de a doua, de cele mai multe ori ireala, doar "chimica"!
Voua, tuturor celor ce credeti ca va iubesc "amantii", ar fi bine sa paastrati ochii deschisi! Larg deschisi! Adevarata dragoste vine de la cel ce va sta alaturi, chiar de bea o bere in plus seara(dar nu mai mult!) sau a facut cave "burtica"! Nicaieri nu esti in siguranta in lumea asta, decat in bratele celui ce ti-a inchinat viata lui, daca asta s-a intamplat din dragoste!
Dragostea, din punctul meu de vedere, este un sentoment greu, aproape imposibil de controlat (altfel, care i-ar mai fi farmecul?!) dar care , totodata, nu apare, cum cred unii (unele) la fiecare colt de strada!
Rugati-va Domnului sa nu ramaneti singuri(singure) si abia atunci veti intelege forta si importanta omului de langa voi si certitudinea bratelor sale!

Gata...
moniq_
Postat pe 20 Mai 2010 00:22
A! Si daca-ti vine sa te ... du-te ! DAR: nu mai gasi motive si nu te mai amagi ca " e sau nu iubire ?!" e SEX si acelasi ca la"Animal Palnet" !!! O stim toti la fel de bine; unii din experienta, altii nu!
Nu e de blamat, e natural, e fierbinte, dar nu mai cere si aprobare pentru asta! :)


Nu e corect sa va judece nimeni atata timp cat "faceti ce vreti si stiti ce faceti"! Dar pe mine ma uluieste cat tupeu sa ceri argumente despre cum ca "e bine" sa te... cu barbatul care vrea sa se insoare cu alta!!!" Nu este! Si punct.
Scuze pentru rautate, se pare ca o manifest tot mai des in ultima vreme... "sistemul" e de vina, ca doar nu oi spune ca eu ?!
moniq_
Postat pe 20 Mai 2010 00:26
moniq, duioasa pledoaria pt familie, da'in mintea aluia de bea o bere in plus linga noi stim ce este, oare? Obisnuinta, confort? Or fi astea sentimente mai "nobile" decit sa fugi dupa primul zanatic?
Nu cred.
Poate mai multa lasitate.
Decit sa ma iubeasca ca sint mai la indemina si politically corect, tx, m-as lipsi...
quasaria
Postat pe 20 Mai 2010 00:32
Iar pentru "nenea" care isi spala rufele in public: nu o mai face! pe nimeni nu intereseaza! mananca-ti unghiile singur! E o lectie dura, nu am timp si nici autoritate sa vad dc ai dreptate sau nu, DAR, ideea in sine de a arunca cu noroi in oricine, cu atat mai mult intr-o femeie, ma face sa...
Mai bine ai privi in jur sa vezi cat e de frumoasa luna!!!

Offff. pentru unii, lumea chiar e rea, nu e asa?!
moniq_
Postat pe 20 Mai 2010 00:33
scuze, Q, era doar o modalitate de a-mi exprima uimirea pentru felul in care cautam intelegere pentru infidelitate: daca nu mai merge, e punct! daca se mai poate, de ce nu mai incercam? sticla de bere era simbolul utilizat pentru a defini eventualele defecte pe care, pe parcursul vietii le vom depista, in mod cert, la cel de langa noi! Si am si specificat conditia: ca ele sa nu devina insurmontabile!

Daca nu m-am exprimat destul de clar, oboseala e de vina! :)
moniq_
Postat pe 20 Mai 2010 00:38
Uite, ca am prins tupeu, acum ca sunt singura, ma mult sau mai putin , noapte buna, tuturor!

poate maine, cand ne vom trezi, va straluci un soare mai cald si ne va proteja o aura mai senina!


dar serios, "nenea mark", lasa fata in pace, e urat, orice ar fi! si nici cu "tataie" nu e frumos sa te adresezi! Ia de te culca, poate ti se lumineaza mintea pana dimineata!
:)
moniq_
Postat pe 20 Mai 2010 00:44
De la: mark_on, la data 2010-05-19 21:45:06Pikule..si sa stii ca eu sunt cel mai interesat sa aflu povestea ta...sa inteleg si eu pana unde a mers nemernicia ei...
Ca doar trebuia sa imi plateasca si ea intr-un fel pentru toate excursiile si orele petrecute impreuna...


pamfletu-i pamflet dar tu ai dat-o in curata marlanie. Tu faci un scop in a intra pe Garbo pt a terfeli pe cineva in mod CONSTANT, e unicul scop aproape pt care esti aici...pacat, in loc de ceva fain o dai in nemarginite mizerii...Indiferent ce a fost intre voi..din respect pt TINE si pt relatia pe care ai avut-o ( sau orice altceva a fost )nu vorbesti in felul asta, nu o respecti pe C. dar nu te respecti in primul rand pe TINE, mark_on. Ce faci... dezlegi vietile personale ale userilor, cu nume reale.., conturi...etc? Trist...
reyya
Postat pe 20 Mai 2010 01:41
De la: moniq_, la data 2010-05-20 00:22:42socant?!
Nu, nu putem iubi, in sensul in care intelegem iubirea ca pe un sentiment pur si care confera siguranta sufletului nostru, doua persoane in acelasi timp!!!
Putem avea o atractie fizica fata de a doua, de cele mai multe ori ireala, doar "chimica"!
Voua, tuturor celor ce credeti ca va iubesc "amantii", ar fi bine sa paastrati ochii deschisi! Larg deschisi! Adevarata dragoste vine de la cel ce va sta alaturi, chiar de bea o bere in plus seara(dar nu mai mult!) sau a facut cave "burtica"! Nicaieri nu esti in siguranta in lumea asta, decat in bratele celui ce ti-a inchinat viata lui, daca asta s-a intamplat din dragoste!
Dragostea, din punctul meu de vedere, este un sentoment greu, aproape imposibil de controlat (altfel, care i-ar mai fi farmecul?!) dar care , totodata, nu apare, cum cred unii (unele) la fiecare colt de strada!
Rugati-va Domnului sa nu ramaneti singuri(singure) si abia atunci veti intelege forta si importanta omului de langa voi si certitudinea bratelor sale!

Gata...


frumos spus Moniq, succes in a-l recastiga pe cel care ti-a stat alaturi! :-)
reyya
Postat pe 20 Mai 2010 01:48
pana la urma nu intereseaza absolut pe nimeni...."ce a fost!" ceea ce socheaza...este gustul unora pentru PUBLICITATEE !
ca doar n-o fi altceva! si nici nu creeed... ca se poate obtine altceva, pe aicii!
dar cum ziceam...patetic....
*(si nici n-ai fi primul... )
fleurdelis
Postat pe 20 Mai 2010 06:11
Mi-e scarba de barbatii care iti dau un covrig si asteapta in schimb sa-i ramai datoare viata intreaga pentru asta. De regula, intr-o relatie cand dai ceva, indiferent ce, sentimente, bani, dai pentru ca asa simti, asa vrei si asa e normal. In momentul in care dai ca sa primesti in schimb musai ceva si nu numai ceva, ai clar si valoarea acelui ceva pe care l-ai dat si oricat ar da persoana inapoi cosideri ca n-ai primit destul, atunci ti-o iei meritat. Mark, daca tot ai aruncat cu rahat pe aici pot sa iti spun si eu, ca ea si-a aratat clar valoarea de om tocmai pentru ca nu a vorbit nimic si nu a terfelit nimic din relatia voastra asa cum faci tu. Nu pot spune decat sa fereasca Dumnezeu orice femeie de asemenea barbat. Cell e o finuta si chiar nu merita o asemenea marlanie. Mi se rupe daca ai sa ma jignesti. Venit din partea ta e ca si cum m-ai complimenta.
Doara
Postat pe 20 Mai 2010 06:12
las'ca te pup eu
fleurdelis
Postat pe 20 Mai 2010 06:18
Ei bine mai. Atunci eu te zmotocesc.
Doara
Postat pe 20 Mai 2010 06:19
helllloooo, ce-i aici?
pot sa vin si eu la zmotocit?
Ciresica
Postat pe 20 Mai 2010 06:21
Dara rezisti, cum sa nu.
Doara
Postat pe 20 Mai 2010 06:22
Iubirea-i tarifata cu covrigi
Si datorii interne si externe,
Barbatii astia, poti sa te convingi
Alearga parca numai spre extreme.

Pirati, talhari moderni, la drumul mare,
Te-asteapta-ascunsi in cate-un mercedes,
Si-n loc sa-ti daruiasca ei o floare,
Asteapta sa-i servesti cu cate-un nes.

De-aceea dorurile-s calatoare,
Si-ncrederea se duce pe pustii,
Si te intrebi intr-una, face oare,
Pentru atata numai ca sa vii?
Ioana007
Postat pe 20 Mai 2010 06:37
........http://www.youtube.com/watch?v=5Xo632GFp1c
ultramoava
Postat pe 20 Mai 2010 06:37
O zi minunata tuturor !!!...
ultramoava
Postat pe 20 Mai 2010 06:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pauza in relatie 20 De la: garbo_433138 20 Martie 2016 18:17
De ce barbatii casatoriti cauta relatii extraconjugale? 458 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:37
Un sfat va rog? 21 De la: elodia 4 Aprilie 2011 18:14
Iubesc un strain, dar urasc strainatatea 25 De la: mugure_alb 24 Mai 2013 22:39
cu 6 ani mai mic 40 De la: Dor_marunt 22 August 2010 09:00
Setari Cookie-uri