Poate un barbat iubi doua femei in acelasi timp?????

Vivacedonna,iti multumesc ,pt povestirea experientei tale.experiente sunt multe si difera de la caz la caz.intotdeauna decizia este a celui,care este in situatia respectiva.
alexxandra
Postat pe 19 Mai 2010 00:52
Doresc sa fac unele precizari, deoarece, din ce s-a discutat pe tema acestui subiect, ma determina sa cred ca nu s-a inteles bine intrebarea mea. Poate un barbat iubi doua femei in acelsi timp? Aici e vorba de iubire aceea spirituala, dorinta de a fii in permanenta cu persoana iubita, dorinta de a comunica si a imparti totul: bucuriile si necazurile. Despre aceea iubire este vorba. Nu despre sex, pasiune sexuala, carnala. In acest moment al vietii mele, iubirea asta mi se intampla. Si credeti-ma ca nu sunt la prima tinerete sa cred ca tot ce zboara se mananca. Sunt perfect constienta ca iubirea dintre noi nu poate rezista din nenumarate motive. Asta e si nu ma pot impotrivi. Timpul ne va da un raspuns la intrebarea: Ce este de facut? Aici nu mai poti lua decizii radicale, din acest moment ne despartim sau ramanem impreuna. Nu este chiar asa de usor atunci cand simti ca traiesti prin persoana iubita.
Pentru Mark on am de dat un raspuns: Baga-te cu capul in apa rece deoarece debitezi numai tampenii. Ce legatura au principiile morale cu povestea vietii mele????. Fata mea, asta o spun deoarece vad ca te apasa acest subiect, a avut parte de o educatie sanatoasa. Sfatul meu in doua trei cuvinte, in ceea ce o priveste, a fost sa-si pregateasca viata in asa fel incat niciodata sa nu stea cu mana intinsa la mila barbatului. Sa fie propriul stapan pe viata ei. Sa incerce sa comunice cu toata lumea, sa nu faca compromisuri, si sa nu se inconjoare de ''jigodii'' care nu sunt capabile sa ofere plus valoare ci doar sa judece si sa improaste cu noroi. Viata e prea scurta ca sa suportam prostia. Si mai ales sfatul meu aste si va fii sa traiasca liber si frumos!!!! Acum fiecare e liber sa puna egalitatea si sa dea definitia celor doua cuvinte asa cum considera si cum simte.
In rest numai de bine!!!!
Anilus
Postat pe 19 Mai 2010 07:04
De la: Anilus, la data 2010-05-19 07:04:46Doresc sa fac unele precizari, deoarece, din ce s-a discutat pe tema acestui subiect, ma determina sa cred ca nu s-a inteles bine intrebarea mea. Poate un barbat iubi doua femei in acelsi timp? Aici e vorba de iubire aceea spirituala, dorinta de a fii in permanenta cu persoana iubita, dorinta de a comunica si a imparti totul: bucuriile si necazurile. Despre aceea iubire este vorba. Nu despre sex, pasiune sexuala, carnala. In acest moment al vietii mele, iubirea asta mi se intampla. Si credeti-ma ca nu sunt la prima tinerete sa cred ca tot ce zboara se mananca. Sunt perfect constienta ca iubirea dintre noi nu poate rezista din nenumarate motive. Asta e si nu ma pot impotrivi. Timpul ne va da un raspuns la intrebarea: Ce este de facut? Aici nu mai poti lua decizii radicale, din acest moment ne despartim sau ramanem impreuna. Nu este chiar asa de usor atunci cand simti ca traiesti prin persoana iubita.
Pentru Mark on am de dat un raspuns: Baga-te cu capul in apa rece deoarece debitezi numai tampenii. Ce legatura au principiile morale cu povestea vietii mele????. Fata mea, asta o spun deoarece vad ca te apasa acest subiect, a avut parte de o educatie sanatoasa. Sfatul meu in doua trei cuvinte, in ceea ce o priveste, a fost sa-si pregateasca viata in asa fel incat niciodata sa nu stea cu mana intinsa la mila barbatului. Sa fie propriul stapan pe viata ei. Sa incerce sa comunice cu toata lumea, sa nu faca compromisuri, si sa nu se inconjoare de ''jigodii'' care nu sunt capabile sa ofere plus valoare ci doar sa judece si sa improaste cu noroi. Viata e prea scurta ca sa suportam prostia. Si mai ales sfatul meu aste si va fii sa traiasca liber si frumos!!!! Acum fiecare e liber sa puna egalitatea si sa dea definitia celor doua cuvinte asa cum considera si cum simte.
In rest numai de bine!!!!



Ani,la fel si tie,numai bine!
alexxandra
Postat pe 19 Mai 2010 07:21
Poate iubi un barbat 2 femei in acelasi timp dar eu cred ca sint atit de naivi si de creduli ca, in realitate nu cred ca iubesc pe nici una.Sint niste copii care nu se maturizeaza niciodata si care doresc doar niste menajere.nu cred ca simt ceva in adevaratul sens al cuvintului, sint dependenti, si isi doresc sa ii astepte cineva acasa, cu masa pusa, asternut curat, zimbitoare.Asta pentru citva timp dupa care cresc pretentiile, incep sa isi doreasca altceva si ne trezim de cele mai multe ori ca desi am facut aproape tot pentru ei, ei isi doreau de fapt altceva.Nu ma intreba ce, caci nici ei nu stiu deci noi nu avem de unde sti.Din lipsa de comunicare, de activitati facute impreuna, se intimpla inevitabilul,separarea.Eu cred ca atunci cind nu mai exista comunicare intre soti, sigur exista ALTCINEVA.poate fi altcineva de multa vreme si in viata sotului tau nu doar a ta, deci ti se va usura putin situatia, ideea este sa fie si sotul tau sincer ceea ce nu cred ca se va intimpla.Nu prea cunosc cazuri incare barbatul sa recunoasca pe fata ca are pe cineva, ei asteapta totul de la partenera de viata si daca primesc un sut in fund, se simt eliberati, nu mai trebuie sa gindeasca ei situatia.Deci, multa bafta.
garbo054654
Postat pe 19 Mai 2010 08:39
De la: garbo054654, la data 2010-05-19 08:39:23Poate iubi un barbat 2 femei in acelasi timp dar eu cred ca sint atit de naivi si de creduli ca, in realitate nu cred ca iubesc pe nici una.Sint niste copii care nu se maturizeaza niciodata si care doresc doar niste menajere.nu cred ca simt ceva in adevaratul sens al cuvintului, sint dependenti, si isi doresc sa ii astepte cineva acasa, cu masa pusa, asternut curat, zimbitoare.Asta pentru citva timp dupa care cresc pretentiile, incep sa isi doreasca altceva si ne trezim de cele mai multe ori ca desi am facut aproape tot pentru ei, ei isi doreau de fapt altceva.Nu ma intreba ce, caci nici ei nu stiu deci noi nu avem de unde sti.Din lipsa de comunicare, de activitati facute impreuna, se intimpla inevitabilul,separarea.Eu cred ca atunci cind nu mai exista comunicare intre soti, sigur exista ALTCINEVA.poate fi altcineva de multa vreme si in viata sotului tau nu doar a ta, deci ti se va usura putin situatia, ideea este sa fie si sotul tau sincer ceea ce nu cred ca se va intimpla.Nu prea cunosc cazuri incare barbatul sa recunoasca pe fata ca are pe cineva, ei asteapta totul de la partenera de viata si daca primesc un sut in fund, se simt eliberati, nu mai trebuie sa gindeasca ei situatia.Deci, multa bafta.
Pai in fond conteaza foarte mult cum a fost educat barbatul...Pt ca multe mame ii lasa pe barbati de capul lor,,cu pretextul ca ei nu vin cu burta la gura si nu rade lumea ce ei,,ca sunt niste curve asa cum rad de femei....De asta ii lasa sa faca ce vor ei...De asta ajung niste vagabonti,smecheri,curvari.Pt ca nu se ocupa parintii de ei..Pt ca ei sunt barbati...Tot din cauza mamelor barbatii sunt asa..Nu ii invata pe barbati sa gateasca.De parca ei nu ar manca,,nu ii invata sa spele vasele..Nu ii invata sa calce....de asta atunci cand se casatoresc,nu stiu sa faca nimic..Pt ca maicasa nu la invatat nimic..Sub pretextul ca este barbat....Pt ca prostia oameneasca este mare..Apoi femeile se plang de soarta lor...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 11:07
Asa ca poate daca stam sa gandim logic...Tot din cauza femeii,barbatii au ajuns asa...Pt ca practic,barbatul se naste din femeie...Femeia ar putea sa il invete lucruri frumoase,sa respecte pe femei pt ca si ea este tot femeie....Dar poate ca din cauza lipsii interesului...Poate din cauza ca sunt rele...Dumnezeu nu le ajuta pe femei,sa isi educe barbatii ca sa fie fericite si linistite...Pt ca Dumnezeu ajuta doar omul cuminte...Care nu face rele.Si Dumnezeu ii cearta pe cei care ii fac rele omului cuminte,tot prin oameni ca ei..Pt ca Dumnezeu se foloseste de mizerie,ca sa ii pedepseasca pe oameni.Sa ii maturizeze
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Mai 2010 11:12
Buna mandro

Hai sa iti explic mai multe despre barbatii care te fac sa crezi ca esti miezul universului.....acel pustan care trebuie sa se insoare si spune ca nu o iubeste pe prietena lui, doar te amageste , iti spune vb frumoase ca sa poata sa lungeasca aventura cu tine. nu o sa accepte sa aiba o relatie de lunga durata cu tine mai ales ca tu ai un copil si esti cu 15 ani mai in varsta decat el. el e un pustan prost care crede ca reuseste sa combine ce femeie vrea si crede ca poate sa le invarta pe degete cat timp vrea dar cand o sa fie pus sa ia o decizie o sa vezi ca o sa te lase balta si o sa ramai si cu un copil caruia o sa ii distrugi viitorul pt ca ai vrut tu sa te reindragostesti de cine nu trebuia.apropo cati ani are noul tau iubit?????
in legatura cu sotul tau fac pariu ca nici tu nu ai incercat sa fii mai deosebita, nu ai incercat sa stai de vb cu el si sa il atentionezi ca daca mai continua asa o sa te desparti de el, sa te imbraci cu ceva provocator si sa il violezi pana nu mai poate, (cumpara-i un "energizant" si o sa te satisfaca mai bine decat pustiul asa cordit).
si ar trebui sa mai stii ceva , ca la varsta ta nu mai exista dragoste cu fluturi in stomac si o sa iti iei tzepe nenumarate daca mai crezi pustanii care vor doar aventuri.
si io am facutsi fac astfel de lucruri dar cel putin sunt sincer cu cele cu care am aventuri si le zic ca nu pot sa o parasesc pe prietena mea si daca vrea sa avem un astfel de relatie fara obligatii , e ok.
sfatul meu este sa o mai arzi cu pustanul asta o perioada si testeaza-l la maxim...intreaba-l daca s-ar insura cu tine si ar lasa-o pe prietena lui. daca nu iti da raspunsul in 30 de sec , nu te iubeste si vrea doar sa te f.u.t.a. si te lasa pe tine sa crezi ca te iubeste.....(gaina batrana face ciorba buna,iti dai seama ca e mandru de el,ca doar i-ai cazut in plasa)
hai ca m-am plictisit ....te las sa iti vezi de viata ta si ...ar fi bine sa iti traiesti viata fara schimbari majore care sa te afecteze pe tine si familia ta....mai fa-ti un amant si compara si o sa vezi ca pustanul nu e tocmai cel mai potrivit...nu prea ai experienta de viata, da te faci tu mai mare;)
te-am pupat , hai pa
yoyo2000
Postat pe 19 Mai 2010 11:47
corect!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 19 Mai 2010 11:52
ioi!
zambila
Postat pe 19 Mai 2010 14:03
Alinus, barbatul spre care ti-ai indreptat tu atentia nu poate iubi 2 femei in acelasi timp, pentru simplu motiv ca nici un barbat nu are suficiente resurse emotionale/psihice/financiare sa faca fata la 2 femei. Asta e utopie! In cazul tau, particular, individul se iubeste pe sine insusi, si asta pare suficient din moment ce are si atentia ta si a viitoarei sotii.In alta ordine de idei eu zic sa lupti pentru a fi cu el, ca rar se intalnesc indivizi care impartasesc aceleasi valori morale, iar voi 2 traiti fiecare cate-o viata dubla, deci aveti standarde asemanatoare.Deci ati eliminat din start una din marile probleme cu care se confrunta orice cuplu!
ela_d
Postat pe 19 Mai 2010 14:37
tataie mar_coño, vorbesti de moralitate, principii, COPII?!
sa-ti dau o mana de ajutor? poate nu te cunosc toti, desi am imprastiat pe aici cartea ta de vizita
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 20:43
zambila
Postat pe 19 Mai 2010 20:45
De la: mark_on, la data 2010-05-19 20:50:27pik_nik

15473 mesaje
Membru din: 21/06/2009
Postat pe: 19 Mai 2010, ora 20:43 Citeaza Raspunde


tataie mar_coño, vorbesti de moralitate, principii, COPII?!
sa-ti dau o mana de ajutor? poate nu te cunosc toti, desi am imprastiat pe aici cartea ta de vizita


Nu era mai bine daca imprastiai niste poze cu tine?!?


nebunaticule, si tu...?
sau vrei doar sa-ti fuga iar cineva de acasa
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 20:53
zambila
Postat pe 19 Mai 2010 20:56
mda, io ma intreb uneori pana unde duce prostia si nesimtirea, dar se pare ca-s infinite
domnu mark-on, acum te simti mai bine?
zambila
Postat pe 19 Mai 2010 21:19
De la: mark_on, la data 2010-05-19 21:16:34Domnule Romulus Albu...probabil ca daca ai fi crescut vreodata vreun copil sau daca ai fi avut acel minim bun sa stii ca toate...pana la copil...n-ai fi postat marlaniile pa cere ti le-a vandut Florentina Stamate Lizeta alias celleste_...sau poate ca domn tablajor se trezeste strigand la soldatii din unitatea militara din care a fost dat afara...



bine, bre tataie!
acum scoate-ti proteza sa n-o inghiti si linisteste-te, pana maine nu spun nimanui ce face bunicul marcel irimie
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 21:20
zambila

6797 mesaje
Membru din: 8/05/2008
Oras: Timisoara
Postat pe: 19 Mai 2010, ora 21:19 Citeaza Raspunde


mda, io ma intreb uneori pana unde duce prostia si nesimtirea, dar se pare ca-s infinite
domnu mark-on, acum te simti mai bine?


In cazul tau,da...pana acolo pana unde a dus-o si pe celleste...unde il duce si pe pik...se pare ca ne cunoastem bine daca iti permiti sa faci calificative...
mark_on
Postat pe 19 Mai 2010 21:28
mai da unde e celleste????
sa inteleg ca iar a mancat pe cineva undeva si a facut-o sa-si stearga contul?
nelly05
Postat pe 19 Mai 2010 21:29
nelly, il ai aici pe "cavalerul" cu pricina, vestitul mar_coño
lasa-l naibii de mos decrepit, nu merita sa pierdem vremea cu el
Eventual mai tarziu va zic eu o poveste cu o fata numita ioana
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 21:31

am turbat, da
ai rabdare tataie, povestea mai tarziu
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 21:37
Mark, ideea cu razbunarea, mai c-as putea s-o inteleg.

Dar cred ca ai ochit gresit.
AMELYY
Postat pe 19 Mai 2010 21:39
O sa intelegeti toti in curand....crezi ca degeaba a disparut celleste? daca este atat de alba si nevinovata...de ce nu se apara singura?nu ar fi fost normal?
mark_on
Postat pe 19 Mai 2010 21:42
io cred ca te spanzuri tu in curand
vrei jabon?
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 21:45
bai tataie, esti mai rau ca scabia
tu nu pricepi ca n-am vreme de tine acum?!
ia-ti un biberon, ca sa nu-ti sugerez eu unu', eu ma uit la fotbal
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 21:49
indiferent ce a fost intre voi, este josnic sa va spalati rufele in public.
crezi ca pe noi, cei de pa forum, ne intereseaza relatia ta cu cell? nicidecum, e viata voastra privata si acolo trebuie tinuta.
nelly05
Postat pe 19 Mai 2010 21:51
Ce gust amar imi lasa...
AMELYY
Postat pe 19 Mai 2010 21:53
nelly, mosu' e dus rau cu pluta, da-l dreaq
celleste nu mi-a zis mie nimic, asa cum nici lui nu i-a spus ea numele meu
da' te pui cu turbatu'???
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 21:55
Da,cred ca va intereseaza...altfel nu s-ar posta atatea povesti de 2 bani...de data asta nu va convine ca a intrat una din prietenele voastre la perdaf...
mark_on
Postat pe 19 Mai 2010 21:57
nik, ma cunosti si stii bine ca nu ma pun cu nimeni niciodata, doar mai imi scapa cateodata cate o replica mai putin placuta...in rest n-am treaba cu nimeni.

noapte buna, te pup
nelly05
Postat pe 19 Mai 2010 21:59
noapte buna, nelly!
pik_nik
Postat pe 19 Mai 2010 22:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stau cu el dar nu il iubesc 12 De la: garbo_485032 29 Aprilie 2018 02:31
Concurs rochie de seara 600 euro 1 De la: Cathy_me 13 Decembrie 2010 16:22
Remedii impotriva caderii parului! 35 De la: Mastrokosta 21 Decembrie 2019 17:09
Pauza in relatie 20 De la: garbo_433138 20 Martie 2016 18:17
Sunt foarte confuza, va rog ajutati-ma! Am scris mult :), insa avetzi rabdare, va rog! 76 De la: garbo106648 4 Iunie 2010 17:40
Setari Cookie-uri