buna

Nu stiu la ce faci referire dar asta e
yonutza
Postat pe 9 Mai 2010 10:14
d'aia zic: pune mana pe-o carte..
preciouss
Postat pe 9 Mai 2010 10:20
Doara
Postat pe 9 Mai 2010 10:21
Mai Robby mai, tu toate le rezumi la dezamagirea ta de viata.
Faci ce faci si tot aici ajungi, treaba ta dar nu e sanatos.
persidadamian
Postat pe 9 Mai 2010 10:22
nu tu,Doaro..
i ziceam lu' asta mica...
tie decat ti-am tras cu ochiu'..
preciouss
Postat pe 9 Mai 2010 10:30
Mi-am dat seama Preci. De aia si radeam. Ca tu ti-ai dat seama.
Doara
Postat pe 9 Mai 2010 10:39
Yonuta, sunt foarte multi oameni in pielea ta, oportunitati de salvare sunt. Daca esti dintr-un oras mic care nu-ti ofera prea multe posibilitati, cauta in alte orase, dupa ce ti-ai gasit un servici, iti cauti si chirie. Eu nu cred ca ai incercat destul si apoi, chestia asta trebuia sa o faci mai demult, de ce ai asteptat sa ajungi in situatia asta? Nu-ti cunosc istoria nici nu ma intereseaza pentru ca toti oamenii se lovesc de una si de alta in viata,important e sa nu disperi si sa lupti pentru a iesii din situatia in care te aflii.
persidadamian
Postat pe 9 Mai 2010 10:42
Yonutza, mergi la primarie si depune o cerere pentru acordarea venitului minim garantat. iti vor spune cei de la asistenta sociala ce acte mai trebuie depuse la dosarul pe care ti-l vor constitui. suma totala, avand doi copii in intretinere va merge undeva peste 300 lei. nu-ti va lua nimeni copiii, stai linistita, asa ca fa asta cat mai repede pentru ca, fara a fi pesimista, nu cred ca vei gasi curand ceva de lucru, cu carte de munca si program normal, care sa-ti permita sa te ocupi si de copii. du-ti copiii la camin, unde vei plati foarte putin, raporat la veniturile tale, sau deloc si incerca ceva suplimentar, de genul menaj, sau lucru de mana. cunosc o persoana care a reusit sa se descurce o perioada indelungata de timp vanzand in spitale, proaspetelor mamici, sau celor venite cu copiii la tratament, botosei si caciulite tricotate pentru copilasii lor. cu banii castigati in felul asta a reusit sa se descurce cu mancarea, sa-si platesca intretinerea locuintei ba, mai mult, sa-si sustina cat de cat si fiul, licean. incredibil, nu?
stella_andre
Postat pe 10 Mai 2010 00:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce se intampla..... 7 De la: tutankhamon 26 Iunie 2009 10:40
inchiriez garsioniera 3 De la: garbo214116 11 Iulie 2012 16:13
n-am idee 19 De la: tutankhamon 3 Octombrie 2009 00:43
cautam mini-fotomodele 2-16 ani constanta 1 De la: garbo160501 4 Iulie 2010 08:29
De ce am alergie la oameni mincinosi si prefacuti? 9 De la: demonsauinger 13 Iunie 2011 23:56
Setari Cookie-uri