Sutienul.. cel bun prieten ? cel mai mare dusman?

Buna tuturor,

Sunt Stan Patitul ... si cu bune si cu rele!!Aventura de a-ti gasi un sutien bun, nu are intotdeauna un final fericit! MAi ales la lipsa de timp la care nu mai facem fata? Am intrat pe net si se pare ca e universal valabil, mai in toate tarile mai mult de 80% dintre noi femeile nu ne stim masura corecta!!!

Asa ca ce votati? Cel mai bun prieten/ cel mai mare dusman???
andre_andre
Postat pe 12 Aprilie 2010 12:43
mami,

esti la cura si tu?
ca bati campii...
iasomia
Postat pe 12 Aprilie 2010 14:27
sutien?? ash!! cui foloseste??pe tine nu te-a invatat la scoala ca ,,secretul succesului "in viata e sa nu-l porti??
reyya
Postat pe 12 Aprilie 2010 14:30
Ori ai un fetish cu sutiene ori ai de vanzare. Hai da din start linkul si zi cat costa. Ce ne iei pe la Ploiesti?
Doara
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:02
nu avem cum sa ne stim masura exacta...din 2 motive...1 este ca sunt mai multe firme care ..confectioneaza produsul asta...si fiecare are alt sistem de numerotare...si nu prea se potrivesc intre ele si..2 nu aratam intotdeauna la fel exact..noi insine nu avem aceeasi masura intotdeauna...ne putem ingrasa, slabi(de la o luna la alta)..ca nici sutienele nu se cumpara in fiecare zi...mai e si perioada aia(de dinainte de perioada--tot lunara si ea)..cand creste putin volumul bustului...nu tre sa explic eu de ce acuma...cred ca problema este cunoscuta..///...si de aia.
...in orice caz..din punctul meu de vedere...cu siguranta e in categoria...cel mai bun prieten(in nici un caz cel mai mare dusman).
andreea_n_c
Postat pe 13 Aprilie 2010 10:08
De la: andre_andre, la data 2010-04-12 12:43:34Buna tuturor,

Sunt Stan Patitul ... si cu bune si cu rele!!Aventura de a-ti gasi un sutien bun, nu are intotdeauna un final fericit! MAi ales la lipsa de timp la care nu mai facem fata? Am intrat pe net si se pare ca e universal valabil, mai in toate tarile mai mult de 80% dintre noi femeile nu ne stim masura corecta!!!

Asa ca ce votati? Cel mai bun prieten/ cel mai mare dusman???
ufffff/ sincer??????? il urasc. dar uneori e un rau necesar. asa ca vorba """ rau cu rau dar mai rau fara rau"""
zuza_scumpa
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:33

off eu zic k e cel mai...
fleurdelis
Postat pe 22 Aprilie 2010 04:44
nici eu nu/l suport deloc,dar pentru k sunt femeie....mai ales vara....stiti despre ce vorbesc.
garbo017686
Postat pe 22 Aprilie 2010 10:42
parerea mea este ,ca sutienul este un dusman si pentru femei si pt barbati.pt femei pentru ca le strica sanii,care trebuie sa fie dezinvolti nu incartiruiti.iar pt barbati,este un dusman,ca accesoriu in plus,al femeii!
politistul
Postat pe 22 Aprilie 2010 10:58
Pentru mine este un bun prieten ; si chiar este necesar a fi purtat, astfel muschii din acea regiune sunt mai putin solicitati, sunt ajutati, si se "lasa" mai greu
hot_coffee
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:29
maaa...abtin
fleurdelis
Postat pe 22 Aprilie 2010 18:25
Fara sutien... mai ales vara.
Darksukkubus69
Postat pe 25 Aprilie 2010 01:04
eu zic k cel mia mare dusman nici nu are cum sa fie ce dzeu!
fleurdelis
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:34
ce idei
garbo106854
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:04
antadevar sutienul cam ancurca mult si o femeie este mult mai placuta fara el.
garbo104935
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:43
sunt pentru...
sora_ilsi
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:45
pai...
la fiecare magazin la care te duci probeaza mai multe si vezi care iti vine mai bene....daca e prea mic la un moment dat o sa te doara sanii ...si tot asa.. cred ca cunoasteti aceste aspecte...
dar la unele ocazii sutienul nu este cel mai important de exmplu vara poate fi foarte enervant...
deci e pe undeva la mijloc...
e un rau necesar...pentru ca nici fara nu poti dar nici in exces;)
garbo110498
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:03
din ce am auzit stiu ca daca nu e masura potrivita deranjeaza coloana mie una imi place fara... deci imi e dusman ...dar sotul meu zice ca fara sa nu ies din casa... si ma enerveaza mai ales cand conduc
gmpa
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:04
cand eram f tanara evitam sa-l port pt ca auzisem eu ba ca face cancer ,ba ca se lasa sanii dar nu e adevarat...trebuie sa fie lejer ,sa te simti bine cu el si daca se cumpara din magazine se gasesc din acelea de calitate si e ok...eu ma simt bine cu el si chiar imi place...nu mi s-a lasat sanii si nici cancer nu am facut...pt mine este un prieten si mai ales vara cand port ceva transparent.
yzabela_03
Postat pe 26 Aprilie 2010 08:24
In adolescenta mai,mai ca l-as fi purtat,de rusine,sa nu mi se vada sanii,dar mama mea si acum ii multumesc pentru sfat mi-a spus scurt"nu ai nevoie de sutien"-am purtat maieu sub tricouri si furou sub rochii!Da dar acum desi am trei copii ma mindresc ca am sinii ceva mai mari decit inainte si nu au nevoie de sutien-asta dupa 20 de ani de casatorie!Sunt fete care nu au sini ca ai mei deoarece le cad jos fara sutien.Deci MAREA GRESEALA e ca ati purtat din adolescenta sutien-ce s-ar face cei ce produc acest articol fara cele care-l cumpara.Si va mai vind un pont daca aveti fete-nu le lasati sa poarte sutien nici cind sunt viitoare mamici-sinii trebuie sa se sustina singuri!
kaladris
Postat pe 5 Mai 2010 15:30
In adolescenta mai,mai ca l-as fi purtat,de rusine,sa nu mi se vada sanii,dar mama mea si acum ii multumesc pentru sfat mi-a spus scurt"nu ai nevoie de sutien"-am purtat maieu sub tricouri si furou sub rochii!Da dar acum desi am trei copii ma mindresc ca am sinii ceva mai mari decit inainte si nu au nevoie de sutien-asta dupa 20 de ani de casatorie!Sunt fete care nu au sini ca ai mei deoarece le cad jos fara sutien.Deci MAREA GRESEALA e ca ati purtat din adolescenta sutien-ce s-ar face cei ce produc acest articol fara cele care-l cumpara.Si va mai vind un pont daca aveti fete-nu le lasati sa poarte sutien nici cind sunt viitoare mamici-sinii trebuie sa se sustina singuri!
kaladris
Postat pe 5 Mai 2010 15:30
fix pix!
ar sfida legea gravitatiei daca ar reusi
zambila
Postat pe 5 Mai 2010 15:35
Sunt de acord cu Kaladris... sanii trebuie sa stea liberi... si sa se miste asa... lasciv pe sub bluza, as adauga...
Darksukkubus69
Postat pe 6 Mai 2010 15:20
da, sunt de acord, daca dansezi la bara...
zambila
Postat pe 6 Mai 2010 15:25
De la: zambila, la data 2010-05-05 15:35:16fix pix!
ar sfida legea gravitatiei daca ar reusi

Poate intr-o zi am sa-ti fac o poza sa vezi niste sini la 40 de ani care nu stau in suiten!Este o prostie sa-l porti de la inceput-asa se lasa sanii-nu crezi pina nu vezi-sinii au muschii lor care se lasa din cauza sustinerii lor in permanenta.
kaladris
Postat pe 6 Mai 2010 16:19
daca toata tipele ar avea sanii mici (ca ai mei ) , companiile producatoare de sutiene ar da faliment
reyya
Postat pe 6 Mai 2010 16:23
De la: iasomia, la data 2010-04-12 14:27:03mami,

esti la cura si tu?
ca bati campii...



floricica, da sa te pup
bluelight
Postat pe 6 Mai 2010 17:45
ei, io astept poza

daca as avea si eu cupa A sau B...sau C nici io n-as purta sutien
zambila
Postat pe 7 Mai 2010 14:58
eu am mari probleme cand trebuie sa imi cumpar.nu gasesc marimea potrivita mai ales la cupe.am auzit ca daca ma uit pe www.uniconf.ro o sa gesesc.normal sunt dar e foarte sarac,nici macar nu arata marimile disponibile(ma refer si la cupe normal)eu port 90 si cupa d sau e si nu gasesc.nu mai spun de preturi.de ex la mine in oras,in lotus centru(sunt din oradea) nu gaseste unele modele sa aiba bretelute subtiri mai ales ca vara vrei sa mai poti rochii,maieuri,topuri,etc.daca aveti ceva sfaturi,astept sa scrieti.o seara placuta!
anca2622255684
Postat pe 7 Mai 2010 22:03
Ba nu, nu numai la bara...
Darksukkubus69
Postat pe 7 Mai 2010 23:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadoul ideal pentru o femeie 4 De la: garbo_7980 18 Octombrie 2014 08:22
De ce ,sunt oamenii azi ,asa de rai???!! 147 De la: Jojolin 31 Mai 2012 08:03
Joburi 1 De la: garbo001611 8 Mai 2009 14:37
Oare de ce la barbatii fara credinta nu le place sa le vorbesti despre Dumnezeu? Dumnezeu ne iubeste pe toti si vrea sa ne ajute sa ne construim unii pe altii ca sa putem trai in pace si armonie unii cu altii 51 De la: alfheim 16 Octombrie 2011 11:43
hey 2 De la: Ciresica 16 Martie 2010 22:46
Setari Cookie-uri