puterea gandului

Irinuco, iarasi iesisi de la manastirea de muici, nenica, ca te vad din nou cu maturoiul in mana... iar te certi cu ala de-ti lua mintile?
anakin
Postat pe 19 Martie 2010 01:29
De la: anakin, la data 2010-03-19 01:29:02Irinuco, iarasi iesisi de la manastirea de muici, nenica, ca te vad din nou cu maturoiul in mana... iar te certi cu ala de-ti lua mintile?
Pai mie nu mia luat nimeni mintile...Ci doar este Dumnezeu care imi lumineaza mintile...Pt ca eu nu sunt asa de vicleana ca voi...Doar luptatorii intunericului sunt foarte vicleni....Eu sunt dreapta si severa......Lupti cu arme albe...Sinceritatea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Martie 2010 01:38
Irina fata draga, dupa cum am mai vorbit cu tine si pe celalalt topic, m-am adresat tie ca unui copil pentru mine.Ti-am spus ca sunt mama de doi copii si ca ma doare sufletul sa te vad atit de necajita.
Acum inteleg ca tu nu esti necajita, ba chiar esti fericita cu viata ta si nu permiti nimanui sa-ti stea aproape.
Deci esti OK asa cum esti si ma bucur pentru tine.
Iti doresc tot ce-ti doresti sa ti se implineasca.

Ciresica
Postat pe 19 Martie 2010 04:24
eu tot cred ca irinuca asta e la misto, nu cred ca exista prostie din asta de esenta pura in realitate - contrazice selectia naturala... N-ar fi viabila.
Cred ca e creata in laborator. Asa, experimental... altfel nu se explica.
quasaria
Postat pe 19 Martie 2010 09:32
De la: Ciresica, la data 2010-03-19 04:24:52Irina fata draga, dupa cum am mai vorbit cu tine si pe celalalt topic, m-am adresat tie ca unui copil pentru mine.Ti-am spus ca sunt mama de doi copii si ca ma doare sufletul sa te vad atit de necajita.
Acum inteleg ca tu nu esti necajita, ba chiar esti fericita cu viata ta si nu permiti nimanui sa-ti stea aproape.
Deci esti OK asa cum esti si ma bucur pentru tine.
Iti doresc tot ce-ti doresti sa ti se implineasca.

pai eu permit sa imi stea aproape doar oamenii curati la suflet si in care simt eu,ca as putea avea incredere in ei..Asa ca nu purta grija mea,,,ai mai bine grija ta....Eu nu ascult decat de oamerni care sunt exemple pt mine si care iubesc si respecta cuvantul lui Dumnezeu...Asa ca nu poate sa imi mangaie nimeni sufletul,,,decat un om curat si care simt ca iubeste pe Dumnezeu...Asa ca cauta-ti prieteni pe masura
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Martie 2010 10:55
De la: quasaria, la data 2010-03-19 09:32:07eu tot cred ca irinuca asta e la misto, nu cred ca exista prostie din asta de esenta pura in realitate - contrazice selectia naturala... N-ar fi viabila.
Cred ca e creata in laborator. Asa, experimental... altfel nu se explica.
pai eu sunt un om normal...ca sunt asa cum ar trebui sa fie un om normal.curat la suflet...Asa cum ar trebui sa fie orice om...Dar daca ei vor sa traiasca sa isi faca placerile astea trecatoare....Nu sunt decat la suprafata oameni,,ca in interior sunt monstri cu chip de oameni.....Pt ca nu au suflet nici inima,de asta nu ii ajuta Dumnezeu....Pt ca sunt niste nemernici
xenaprintesarazboinica
Postat pe 19 Martie 2010 11:00
irinuca, normalitatea e dictata de majoritate. Ori tu cu majoritatea esti in conflict. Dincolo de cine e de vina si cine nu, cind nu te simti apreciat intr-un loc, pleci. Nu te tine nimeni cu forta. Daca nu vrei sa pleci, atunci faci ceva sa reduci conflictul. Sau asta ar face oamenii ...normali.
Tu "nu mai vrei sa ne vezi niciodata" dar tot bantui pe aici in continuare, si tot cu aceleasi idei fixiste despre religie si barbati care au intoxicat pe toata lumea si pe care nu le apreciaza nimeni nici daca le mai repeti de 100 de ori.
De aia ziceam ca n-ai cum sa fii reala. Esti autoresponder.
quasaria
Postat pe 19 Martie 2010 17:47
Legea atractiei....http://www.trilulilu.ro/tigrulmanu/c5fc5e864f2eac
garbo042456
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:02
De la: quasaria, la data 2010-03-19 17:47:18irinuca, normalitatea e dictata de majoritate. Ori tu cu majoritatea esti in conflict. Dincolo de cine e de vina si cine nu, cind nu te simti apreciat intr-un loc, pleci. Nu te tine nimeni cu forta. Daca nu vrei sa pleci, atunci faci ceva sa reduci conflictul. Sau asta ar face oamenii ...normali.
Tu "nu mai vrei sa ne vezi niciodata" dar tot bantui pe aici in continuare, si tot cu aceleasi idei fixiste despre religie si barbati care au intoxicat pe toata lumea si pe care nu le apreciaza nimeni nici daca le mai repeti de 100 de ori.
De aia ziceam ca n-ai cum sa fii reala. Esti autoresponder.
Fiecare face ce crede si ce poate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Aprilie 2010 21:07
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-03-18 23:51:59
De la: Ciresica, la data 2010-03-18 03:41:36Dar tu fata draga, cu gindurile tale sinucigase si diabolice te uiti in oglinda?
Cind esti cea reala?
Cine e optimista indragostita si cine e fata deznadajduita care vrea sa aiba sufletul in ceruri?
Daca il iubesti, spune-i.Tot asa cum ne pui noua in circa povara urii tale , tot asa vehement spune-i si lui ca-l iubesti.Poate ca si el te iubeste dar nu are curoj sa-ti spuna.

Care e gindul tau cel mai prezent in viata ta? Si ce faci ca sa se implineasca?
Esti imbecil,,sau imbecila....Tu esti plin de rautate si ura si ironie...Eu sunt severa si corecta.....Tu esti viclean si egoist,,si mai zici ca esti credincios...Esti credinciosul lui peste,sau credoincioasa....Ca oricum nu faci 2 bani....Daca ma simt un pic depresiva,din cauza rautatii si egoismul oamenilor..Si nu mai bag pe nimeni in seama,nici macar nu mai skaut pe nimeni...Ca mam saturat de imbecili....Care nu au respect...Si nu faceti 2 bani..Sunteti niste gunoaie

auzi draga...uite...la mine in oras este o doctora f buna in meserie..se numeste Bulieris
daca vrei, pot sa vb cu ea, poate te ajuta cu ceva
a...am uitat sa-ti spun...este psihiatru
tymbark
Postat pe 1 Iulie 2010 19:02
Nu cred ca are ea nevoie de psihiatru, eu cred ca se alinta si-i place sa fie mereu un fel de ,,Gica contra''.
m_ada
Postat pe 1 Iulie 2010 21:59
Tym, n-are rost tata sa-ti "bati" mintea.
E fata cu zile bune si zile rele. Atunci a fost in una din zilelel alea...rele....

In rest, nici psihiatru nu mai are solutie!
Ciresica
Postat pe 2 Iulie 2010 05:06
De la: Ciresica, la data 2010-07-02 05:06:31Tym, n-are rost tata sa-ti "bati" mintea.
E fata cu zile bune si zile rele. Atunci a fost in una din zilelel alea...rele....

In rest, nici psihiatru nu mai are solutie!

ok...merg pe mana ta
tymbark
Postat pe 2 Iulie 2010 09:38
Dor, eu te cred!
Omul nu e facut sa treaca doar insotit de umbra lui prin lumea asta mare; dar e la fel de adevarat ca uneori asa se intampla. Nu e prea rau nicicum, daca te simti bine cu tine, cel din tine, insa, tot e mai bine cu cineva alaturi.
Zise sfanta Preci mai alaltaieri, ca se uita in ochii barbatului de langa ea si se topeste si acum cand o intreaba " ma mai iubesti?".
Ei, asta e un sentiment pe care cred ca am vrea toti sa il traim dupa cativa ani buni de casnicie!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 09:54
Auzi, Tym, dincolo de gluma, am intanit si cazul asta: un barbat frumos si destept si cu bani; care suna de ani de zile la firma unde lucram (ca partener de afaceri), aproape zilnic, numai pentru a-mi auzi vocea(mi-a spus asta muult mai tarziu); tot asa, pana cand a devenit destul ede important incat sa ne si vedem mai des.
Ma rog, finalul a fost cam asa:
zise el "eu nu pot avea o relatie cu tine; mi-e frica, mai, tu esti pisica neagra, simt eu!"
asta o intelegi?!
Nu iti imagina insa ca se opreste aici: l-am gasit noaptea in fata blocului meu, ma suna la 3 dimineata sa cobor 5 minute sa ma vada....
uite vezi, astea sunt lucrurile care debusoleaza o femeie!
Noi va vrem pe voi, voi ne vreti pe noi: cum dracu' de se-ajunge aproape totdeauna la un conflict?!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 09:59
orgoliul, obsesia.
anakin
Postat pe 2 Iulie 2010 10:02
da, probabil locul intai este detinut absolut de vanitate
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 10:05
what ever.
anakin
Postat pe 2 Iulie 2010 10:11
da, chiar, what the f... si cand ever ?...
pauza s-a terminat: inapoi la "meci"!

moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 10:19
Gogule,..

probleme?
anakin
Postat pe 2 Iulie 2010 10:21
grele, bre: cu capul!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 10:25
Mda. Interesant.

i good luck.
anakin
Postat pe 2 Iulie 2010 10:31
nuti_vio
Postat pe 2 Iulie 2010 10:34
Mai, tu o luasi razna!?
Ma refream la faptul ca ne-am "romantismicit" destul! acu' trebuie sa trecem la lucruri "serioase", la meciul nostru de zi cu zi:! BARBATI/FEMEI!
but, same to you, anyway!

Nuti, de cand fomezi, bre!?
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 10:36
MECI?POT SI IO? STIU SA LOVESC LA GLEZNE
garbo074997
Postat pe 2 Iulie 2010 10:39
mamaaaa! sa vezi ce "lovituri" am eu "in mine"!!!
moniq_
Postat pe 2 Iulie 2010 10:41
Adicatelea ...de ce nu?
Floris, lasa ca ai tu parte de un ,, meci"astazi cu mecanicul.....fara ,, semne"
nuti_vio
Postat pe 2 Iulie 2010 10:43
EU LOVESC VOALAT .....ZAMBIND ......DA NUMAI PE CINE MERITA CUM MERITA CUM CIP LA GLEZNE
garbo074997
Postat pe 2 Iulie 2010 10:43
De la: nuti_vio, la data 2010-07-02 10:43:10 Adicatelea ...de ce nu?
Floris, lasa ca ai tu parte de un ,, meci: astazi cu mecanicul.....fara ,, semne"
NUTII eu sper ca nu sper sa fie corect caci ,caci altfel divortez de el
garbo074997
Postat pe 2 Iulie 2010 10:44
De la: moniq_, la data 2010-07-02 10:41:28mamaaaa! sa vezi ce "lovituri" am eu "in mine"!!!
ne inveti si pe noi?
garbo074997
Postat pe 2 Iulie 2010 10:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii 57 De la: anika 14 August 2010 18:51
puterea gandului 100 De la: tymbark 2 Iulie 2010 14:46
13.06.2009 28 De la: sammy 22 Iunie 2009 20:23
Ce parere aveti despre politica din China? 21 De la: casperphantom 29 Noiembrie 2010 20:00
Am un gust amar in gura...la propriu.. 16 De la: tutankhamon 27 Octombrie 2009 01:09
Setari Cookie-uri