BUNA

mark_on Data: 2010-03-19 10:43:19
Ce rele si invidioase sunteti pe fericirea femei Ca ea a "m-ai deschis" subiectul asta in speranta ca voi ii dati o mana de ajutor...Ati vrea si voi sa aveti un iubit care sa stea toata ziua si toata noaptea cu voi,nici la munca sa nu se duca de dragul vostru...ce,parca voi ati mai tine cont de sotie sa aveti asa exemplar in vitrina???


=)))) sincer, NU!!! as lua razna sa fie cineva in coasta mea nonstop, sa nu pot sa fac o miscare fara sa stie el, sa ma intrebe mereu unde am fost (asta atunci cand ma scapa din ochi:))) ce am facut, cu cine si de ce...

mark_on Data: 2010-03-19 11:03:51
Nuuu...daca n-are sotie nu e bun...unde-i emotia? unde-i satisfactia ca esti mai buna ca ea?e prea comun...

asta-i marea tzeapa pe care si-o iau amantele fraiere (cum am fost si io:D, dar macar pe mine ma scuza varsta...:D), ca sunt ele preferate altei femei, ca sunt mai bune decat sotiile... pfff... nu sunt preferate, sunt la indemana, daca nu ar fi fost ele ar fi fost altcineva, cand barbatul este pus pe inselat, ba chiar a facut din asta un obicei (mai ales stiind ca va fi iertat de fiecare data...) prima cazuta este prima preferata, de cele mai multe ori amanta e muuuuuult sub nivelul sotiei de stai ca dobitocu' si te intrebi: "ce-o fi vazut fraaaate la aia???"
crysta_mami
Postat pe 19 Martie 2010 14:08
ai doi copii si eu am unul, poate am fost si cu acte casatorita si am divortat stiu ce inseamna ....si credema nu am nici un rol de amanta ai barbat invata sa il tii.Sincer eu nu am stiut prima data
clau2005
Postat pe 19 Martie 2010 20:34
Apropo iti cumpara apartament si masina ...........crezi ca ii sunt indiferenta ne iubim asta este timpul le rezolva pe toate nu crezi.....
clau2005
Postat pe 19 Martie 2010 20:37
pssss... stai nitel ca m-ai pierdut pe drum... in ultimele 2 postari ai fost putin incoerenta si nu mai inteleg nimic...

tocmai daca ai fost casatorita si ai divortat ar trebui sa stii ca nu-i chiar usor in papucii de sotie inselata, chiar daca poate pe tine nu te-a inselat sotul, nu-i chiar greu sa-ti imaginezi cum e... in legatura cu arta in a pastra un barbat... eu nu ma agit foarte tare, daca e sa se indragosteasca, sa zicem, sotul meu de alta, e liber s-o ia de nevasta si sa renunte la mine, daca-l duce atat de putin mintea incat sa ma insele stie ca el va suporta consecintele, am trecut o data peste asa ceva, a doua oara... liber, tata!!! plus ca e mult mai palpitant asa, sa stii ca poti sa pierzi oricand ce ai. nu mi-a placut niciodata sa fie prea sigur pe prezenta mea si i-am zis ca rabdarea mea are limite si cand o sa consider ca am ajuns la ele o sa pun punct oricat as suferi. in prezent sunt mai multi factori de care e musai sa tinem cont (de ex copiii, istoria din spatele nostru...), dar eu sunt o persoana care se bazeaza pe propriile puteri, nu am fost niciodata dependenta de nimeni din niciun punct de vedere... e frumos sa fii angajat intr-o relatie (mai ales legitima) dar trebuie sa fii mereu pregatit sa faci fata vietii si de unul singur.

cre-i treaba cu apartamentul si masina? cine a cumparat, cui? daca el ti-a cumparat tie, logic ca nu are de gand sa renunte cu una cu doua, considera ca-i esti obligata intr-un fel (macar moral) sipoate asta-i motivul "dependentei" lui de tine... nu stiu, zic si eu, recunosc ca nu am inteles exact ultimele tale raspunsuri...
crysta_mami
Postat pe 20 Martie 2010 23:50
De la: clau2005, la data 2010-03-19 20:37:16Apropo iti cumpara apartament si masina ...........crezi ca ii sunt indiferenta ne iubim asta este timpul le rezolva pe toate nu crezi.....


daca va iubiti si esti sigura ca timpul le rezolva pe toate de ce iti pui astfel de intrebari? de ce vrei sa afli solutii cu care sa reusesti sa scapi de el? inseamna ca ceva nu-ti convine, ca vrei ceva ce nu ai, ca relatia voastra scartaie din anumite puncte de vedere. acum va iubiti dar e asa mica diferenta intre iubire si ura, atat de usor se trece de la una la alta, incat merita sa stai sa analizezi atent situatia in care te afli in momentul asta, ce esti pregatita sa accepti si pana unde esti dispusa sa mergi... nu de alta dar timpul trece, ajungi la o varsta la care o sa te intrebi ce s-a ales de viata ta si risti sa realizezi ca nu a curs nici pe departe asa cum ti-ai fi dorit tu...
crysta_mami
Postat pe 20 Martie 2010 23:56
NU POT FACE PERSOANELE DIN JURUL MEU SA SUFERE DAR NU AM CE SA FAC IL IUBESC SI CREDE-MA IMI VB ZILNIC DE DIVORT SI SINGURUUL LUCRU CARE II SPUN ESTE CA TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE....NU II SPUN EU NU AM SPUS NICIODATA,SI NICI NU O SA SPUN SA DIVORTEZE. NU POTI STA LANGA GINEVA CARE NU-TI OFERA NIMIC.SI OK APARTAMENT...MASINA...NU MA SIMT LEGATA DE EL MA SIMT LEGATE DE SENTIMENTE
clau2005
Postat pe 21 Martie 2010 11:32
AM PLATIT PANA ACUM.....ESTE RANDUL SA M-AI PLATEASCA SI ALTI
clau2005
Postat pe 21 Martie 2010 15:23
aham... ce-ai platit tu si ce trebuie sa plateasca altii? stii macar?

e adevarat ca il iubesti acum, n-am cum sa te contrazic pentru ca tu stii mai bine ce simti, e frumos sa traiesti clipa, prezentul, dar poate va fi util pentru tine sa te gandesti si la viitorul ceva mai indepartat, sa te intrebi ce vrei de la viata - sa ai un statut exact, fara dubii sau sa imparti barbatul asta (pe care nu-l deranjeaza sa fie impartit:)))) cu alta... il vrei cu tine 100%, din toate punctele de vedere sau nu te deranjeaza daca ajunge (chiar si doar pentru 2 - 3 ore) la sotie? astea sunt intrebarile pe care mi le-as pune eu, sincer, pentru ca eu vreau peste ani si ani sa privesc in urma la viata mea si sa nu am regrete, (sau, ma rog... sa am cat mai putine...) sa spun cu cat mai putine ocazii "in situatia asta ar fi trebuit sa fac altfel"

te rog, lamureste-ma si pe mine cum e cu platitul...
crysta_mami
Postat pe 22 Martie 2010 09:07
puel sa te ia de nevasta si dupaaa plictis si speli chiloti si sosete si o sa te insele cu alta sa vedem cum o sa te simti in postura inselatei
garbo074997
Postat pe 22 Martie 2010 09:15
cand o sa tye insele si pe tine ce o sa faci?tu sufleteste cum te simti ca alta este proprietara tipului de fapt?si iote ca in 2 ani nu divorta de nevasta si cred ca doar se sacrifica sa ....2 bucati fumei
garbo074997
Postat pe 22 Martie 2010 09:21
sotul meu a plecat cu p prostituata de la gara de nord am crescut fata de la 3 luni singura a vandut tot pt aia masina casa ne lasase pe strada mai mult de atat crezi ca mi se poate intampla
clau2005
Postat pe 22 Martie 2010 12:23
aham... tot nu m-am lamurit cum e cu platitul...
crysta_mami
Postat pe 22 Martie 2010 13:32
NU CONTEAZA CE AM PLATIT....VREAU SA MA DESPART SI NU POT PARCA MA TINE CEVA
clau2005
Postat pe 24 Martie 2010 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amanta sau sotia??? 30 De la: garbo106264 16 Aprilie 2010 00:01
cum se spala creierii barbatilor? 54 De la: eu_geminy 30 August 2010 16:41
o mica parere 9 De la: ana02 23 Septembrie 2009 21:05
Aici Sa Fie ??? 360 De la: garbo074997 3 Septembrie 2010 20:47
de ce? 17 De la: eu2009 10 Aprilie 2010 17:23
Setari Cookie-uri