astept un sfat

nu stiu deloc ce sa mai fac in privinta unghiilor mele...sunt foarte moi si se exfoliaza..nuu le pot lasa deloc sa creasca...am incrcat un tratament de la avon degeaba..ce sa fac?
pisy_pisycutza
Postat pe 15 Martie 2010 11:20
Te sfatuiesc sa le tii cateva minute in ulei caldut in care sa adaugi cateva picaturi de lamaie. u am observat ca da rezultate . Incearca
sonnya
Postat pe 19 Octombrie 2010 23:34
Utilizarea preparatelor naturale CaliVita in tratamentul impotriva descuamarii unghiilor
Unghiile friabile si/sau cu pete albe - sunt consecinta anemiilor, lipsei vitaminelor, dereglarilor hormonale, circulatiei deficitare, micozelor (ciuperca unghiala).


***

In continuare va punem la dispozitie o schema detaliata de tratament impotriva descuamarii unghiilor, realizata si explicata punct cu punct de medicul nostru consultant pe probleme de terapii si tratamente naturiste - Dr. Doina Teodora - medic rezident pe Medicina Fizica, Recuperare si Balneologie in cadrul Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Craiova si totodata medic consultant in terapiile Biorezonante, specializat in remedii pe baza de produse naturiste.

Pentru tratarea friabilitatii ungiilor recomand personal urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste CaliVita:

- Vital A /B /AB /0 (1-1-0 inainte de masa, 3 luni consecutiv - 20 zile din luna/10 zile pauza, intareste sistemul imunitar printr-un aport optim de vitamine si minerale, prevenind anemiile si carentele ce duc la modificari ale unghiilor).

- Evening Primrose Oil (1-0-1 inainte de masa, 3 luni continuu, echilibreaza statusul hormonal la femeie, combatand modificarile unghiei din afectiunile endocrine).

- White Willow (1-1-1 dupa masa, 2 luni continuu, imbunatateste circulatia sanguina la persoanele cu insuficienta circulatorie a membrelor, ce dezvolta suferinta la nivelul unghiei printr-o slaba irigare a patului unghial).

- Acidophilus (0-1-2 in timpul mesei, 2-3 luni continuu, echilibreaza ph-ul pielii si la nivel intestinal la persoanele cu micoze unghiale, eliminand toxinele acumulate de diverse ciuperci).
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/afectiuni-tratamente/unghii-friabile.htm
anamariatoma
Postat pe 15 Noiembrie 2010 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament eficient pentru psoriazis? 13 De la: Catalinos 17 Noiembrie 2019 08:43
Concediu medical pentru 1 zi 11 De la: zambila 4 Noiembrie 2010 09:26
Stomatolog Sibiu 50 De la: Nikku_Srivastav_1 26 August 2016 09:57
Topic antifumat! 92 De la: fleurdelis 5 Ianuarie 2010 01:01
De ce intrii pe forum? 5 De la: europroiect2007 21 Decembrie 2010 20:07
Setari Cookie-uri