decompensare

Buna seara. Simt ca nu mai pot face fata vietii.Am foarte multe probleme, de sanatate, serviciu, familie si sunt disperata. Nu mai pot gandi pozitiv, gandurile negre ma doboara, nu le mai pot face fata. Va rog din suflet ajutati-ma! Cu stima, Silvana
garbo102000
Postat pe 4 Martie 2010 20:18
Am picat intr-o depresie puternica. Sunt bolnava, sunt maniaco-depresiva. Silvana.
garbo102000
Postat pe 4 Martie 2010 20:21
dute la doctor
yanya_charberet
Postat pe 4 Martie 2010 20:23
silvana!!numai de tine depinde in ce stare te afli..
pune deoparte necazurile..
esti bolnava..asta trebuie sa rezolvi mai intai
trebuie sa ai o persoana apropiata pe care sa te poti baza si sa te sprijine
si apoi sa stii ca nimic in lumea asta nu este de netrecut..
iti trebuie mult curaj!!
LILO
Postat pe 4 Martie 2010 20:26
problemele de sanatate pe care le ai se pot trata.iti trebuie vointa, sa mergi la doctor pentru a-ti stabili medicatia corespunzatoare bolii de care suferi.problemele familiare, serviciul....,stresul zi de zi duc la imblonavirea organismului.nu trebuie sa-ti mai neglijezi sanatatea,mergi de urgenta la medicul de familie sa-ti recomande ce pasi trebuie sa urmezi.sanatate,...
ladyDY
Postat pe 4 Martie 2010 20:29
cum naiba se face, mai silvana, ca intr-o lume numai cu oameni fericiti, linistiti, fara ganduri de nici un fel, numai tu ai probleme?!
ai fi fost "speciala" daca tu NU aveai probleme, silvana
toata lumea are, si pentru fiecare persoana, ale sale sunt cele mai grave.
discuta cu un medic, si daca ne ajuta natura sa scapam si de basescu, o sa vezi cum ni se rezolva si noua problemele
pik_nik
Postat pe 4 Martie 2010 20:45
Silvana, povesteste-ne mai mult despre ceea ce te preocupa. Nu stiu in ce masura te putem ajuta noi, dar vorbind despre problemele tale, te mai descarci, si poate reusesti sa vezi chiar tu o solutie.

Tylly
Postat pe 4 Martie 2010 21:21
De la: garbo102000, la data 2010-03-04 20:21:35Am picat intr-o depresie puternica. Sunt bolnava, sunt maniaco-depresiva. Silvana.
RUGACIUNE PT SUFLET


Daca te simti trist si dezamagit de greutatile vietii.Si simti ca esti inconjurat de rautate si nepasarea oamenilor ce te inconjoara..Adu-ti aminte de Dumnezeul tau care te poate izbavi de toate necazurile si greutatile tale prin rugaciune.,,Daca iti si simti inima goala si rece...Roaga-te cu smerenie,cu inima infranta la Dumnezeu,pt ca rugaciunea este hrana pt sufletul omenesc...Rugaciunea te ajuta sa vezi lucrurile mai pozitiv,mai optimist..Sa iti intelegi semeniii,sa ajungi sa ii iubesti..Faptele bune te ajuta sa urci pe scara spirituala,sa devii mai om mai bun, pozitiv,mai optimist..Dar trebuie sa avem grija sa nu confundam bunatatea cu prostia..Sa ne aducem aminte ce scrie in biblie. Cine nu munceste sa nu manance.Trebuie sa ajuti un om cu bani daca este neajutorat,bolnav.,un batran,un copil cu probleme,trebuie atentie asa sa nu fim partasi la pacatele lor...Daca este sanatos,trebuie sa invete sa munceasca...O fapta buna consta,sa dai un sfat bun...Sa sprijini moral pe semenii tai..Dar sa nu ii inveti ca sa fie lenesi.Pt ca fiecare om trebuie sa invete sa munceasca.,sa se descurce,sa nu ii invatam sa devina lenesi si sa fim partasi la pacatele lor...Trebuie sa invatam sa fim sinceri,cinstiti...Doar asa ne putem apropia cu sufletul de Dumnezeu...Sa cautam un duhovnic,bun,cinstit care insista in credinta.....Noi oamenii trebuie sa ne facem o relatie personala cu Hristos...De fiecare data cand ne simtim slabi,,sa ne rugam la Hristos sa ne ajute sa scapam de ispite..Si sa ne ajute sa devenim mai buni,,mai pozitivi,mai optimisti..Trebuie sa invatam sa avem inima smerita si sa fim drepti si cinstiti asa cum ii place la Dumnezeul nostru Dumnezeu sa ne ajute pe toti sa devenim mai uniti si sa ne iubim unii pe altii..Doamne ajuta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Martie 2010 21:24
spovedanie completa....
l_flory
Postat pe 4 Martie 2010 21:30
De la: l_flory, la data 2010-03-04 21:30:00spovedanie completa....
Da pt ca majoritatea preotilor,nu se ocupa de oameni.Cica m-ai bine tac,isi fac slujba si ii lasa pe oameni sa se descurce fiecare cum poate..Ca doar asa au si ajuns si sfintii din biserica....Acolo sa ma iarte Dumnezeu pt ca sunt prea aspra....asa mi-a zis preotul..Eu nu vreau sa ajung cu poza nicaieri..Eu doresc doar ca oamenii sa fie linistiti si fericiti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 4 Martie 2010 21:34
SilvaNA, SPUNE-TI PROBLEME RIND PE RIND, AICI LA GRUPUL NOSTRU DE PRIETENI.aI SA VEZI CA TE VA AJUTA. sUNT CITIVA FORUMISTI SUFLETISTI, PLINI DE DRAGOSTE PENTRU SEMENI, INCEARCA-NE SI AI SA VEZI.


Scuzati literele mari!
Ciresica
Postat pe 5 Martie 2010 07:03
Toata lumea are probleme. Mai da-le dreak de probleme... Conteaza cit le lasi tu sa conteze.
Solutia e sa te doara in fund de ele.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2010 11:11
Q..si nici acolo..macar
LILO
Postat pe 6 Martie 2010 11:21
dar silvana n-o aparut de vreo 2 zile...

speram sa fie ok...
LILO
Postat pe 6 Martie 2010 11:22
Silvana draga, nu dispera
Foarte multa lume se confrunta cu foarte multe probleme zi de zi si nu uita un lucru, invingator este cel care ajunge la capatul tunelului.
Important este sa nu te lasi coplesita si sa intelegi si sa constientizezi ca orice problema are si o rezolvare, nu este un capat de drum si mai ales NU ESTE VINA TA.
Asta este viata cu bune si cu rele, urcusuri si coborasuri, alta data dupa ce treci prin tepi trebuie sa treci prin furtuni, dar dupa orice furtuna, intr-un final apare si soarele. Si o sa-l percepi ca fiind mai frumos ca oricand.
Ofera-ti posibilitatea de a vedea acel soare si, mai este important sa stii ca ne ai alaturi de tine, nu esti singura.
Universul tau nu este distrus, cheia e la tine si tu trebuie sa stii cum sa o folosesti.
Viata e frumoasa, asa cum este ea. hai curaj! si mereu capul sus
persidadamian
Postat pe 6 Martie 2010 11:36
da, lilo, expresia corecta era la 10 m in spatele fundului.
Eu am alta problema majora: trebe sa ma duc la job sa fac calcule de profitabilitate acu' si am asa un chef de job azi incit mai bine mi-as baga un bat in mai sus mentionatul.

cica e sambata.... foutu-i....
quasaria
Postat pe 6 Martie 2010 11:40

Q, esti sigura ca ai alege chestia mai sus metionata ?????
persidadamian
Postat pe 6 Martie 2010 11:51
nimic nu e sigur pe lumea asta... cum sa fiu eu.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2010 15:46
cu stima...acest topic trebuia sa se cheme depresie...nu decompensare!@
si d-aia...nu vaz cine nu are!
fleurdelis
Postat pe 6 Martie 2010 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
......ce sa fac.....????? 2 De la: Strumfette 23 Februarie 2009 13:21
Poti trece usor peste timiditate! 6 De la: garbo259257 16 Martie 2012 15:15
Prima iubire 5 De la: marianarascanu 12 Ianuarie 2009 08:47
Complicat... 37 De la: ANTA 3 August 2009 16:46
Incredere 74 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 23:22
Setari Cookie-uri