Sunt atat de disperat ca nu stiu incotro s-o iau, voi ce ma sfatuiti?

Buna tuturor si doresc sa va impartasesc povestea mea,sunt casatorit si am un copil de 17 ani, sotia ma parasit de mai bine de un an si nu mai doreste sa se intoarca acasa niciodata iar copilul este cu mine si sub ingrijirea mea.
Anul trecut a fost intamplarea sa cunosc o doamna draguta , cu un suflet mare , cu 3 copiii si divortata, am avut o relatie la care m-am implicat foarte mult, iubesc foarte mult copiii si nespus de mult si pe mama copiilor dar intre timp ea mai intretinea si o alta relatie cu un alt tip si totodata avea vizite si din partea tatal natural al copiilor(fostul sot) dar fara sa intretina si relatii de sex.
Anul trecut ea si-a adus fostu sot acasa sub pretextul ca e tata copiilor dar a constatat ca a facut o mare greseala dar noi si acum ne mai vedem si intretine-m relatia noastra dar eu o iubesc atat de mult incat nu o mai pot scoate din mintea mea dar ea inca se mai gandeste si la tipul ala care a avut o relatie in paralel cu mine. Incotro sa apuc ca nu stiu sincer cum sa procedez sa o am numai pentru mine si tot restul vietii! Ce ma sfatuiti sa fac ca nu mai siu pe unde calc ??? Sunt disperat! Va multumesc ca va-ti pierdut timpul cu povestea mea atat de incurcata ori ca asa o vad eu.
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 11:23
sa zic? nu zic. ar trebui sa spun ca esti un mare fraier. si nu-i frumos sa ma exprim asa. chiar deloc . deci, nu zic
si_totusi
Postat pe 22 Februarie 2010 11:46
Ok,asta stiam dar un sfat mai bun ce imi recomandati? Ce trebuie sa fac in continuare,cum sa procedez?

george41
Postat pe 22 Februarie 2010 12:38
e clar ca ea nu te-a vrut niciodata numai pe tine, incearca sa te desprinzi de ea asa usor, cauta ceva mai bun si potrivit pt tine.
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 12:50
E greu sa`ti refaci viata mai ales dupa ce ai si copii...dar nu imposibil...gaseste ceva mai bun pt ca tanti aia nu merita 2 bani!
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 12:53
cand cineva isi bate joc de tine, ce sfat mai vrei? arata-i shushaua.

eu nu inteleg cum, in numele dragostei, se lasa lumea asta calcata pe cap si se smiorcaie. aveti ce acceptati.

dragostea inseamna sa te simti bine alaturi de perechea ta, sa fii fericit, implinit. cand cea iubire este o suma de tradari, de minciuni, de abureli, cum sa mai dai doi bani pe relatie?

chiar nu aveti pic de mandrie si stima de sine? lasati niste agarici sa-si bata joc
si_totusi
Postat pe 22 Februarie 2010 13:16
zi-le totusico
eladaela
Postat pe 22 Februarie 2010 13:18
bre georgica, ce dreaq inseamna sa o ai numai pentru tine pentru tot restul vietii ?

ce ? femeia aia e sacosa ? e bun personal ?

m-ati omorat nene, cu instincul asta al posesiei

nimeni nu apartine nimanui, e asa de greu de inteles asta ?
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Februarie 2010 13:20
e grele cu simtu' asta al proprietatii
eladaela
Postat pe 22 Februarie 2010 13:22
adelo, la tatzi ni-i greu...

fiecare cat poate, ce sa mai zic...

wife_de_zmeu
Postat pe 22 Februarie 2010 13:24
mai e ceva de zis??
eladaela
Postat pe 22 Februarie 2010 13:28
nimic nu-i complicat, e simplu de fapt
reciteste ce ai scris, poate te luminezi
zambila
Postat pe 22 Februarie 2010 13:28
Mie mi se pare normal - ca doamna respectiva avand un suflet atat de mare nu-l poate tinepentru un singur barbat - de aia ii trebuiau 3.
Lady_Di
Postat pe 22 Februarie 2010 13:36
PLus ca... stau si ma gandesc - cu trei copii avea timp de atatia barbati si relatii - eficienta doamna.
Lady_Di
Postat pe 22 Februarie 2010 13:39
Stimata doamna eu nu sunt posesiv cum numesti mataluta daor am cerut parerea si sa ma ajutati sa ies din aceasta problema, cu sfaturi si ganduri bune,multumesc
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 14:53
Dar disperat tot esti!
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 14:57
?
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 15:03
Eu nu am decat un singur copil dar sincer eu mi-am dorit mai multi dar nu am avut parte asa a fost sa fie sunt un familist si nu am avut norocul de o sotie pe placul meu am treit cu ea pana acum de dragul copilului si intalnind aceasta persoana mi-a schimbat viata total si vreau sa fiu foarte explicitca, nu sexul ma facut sa ma indragostesc de aceasta doamna, ci felul ei de a fi cu adevarat femeie.
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 15:04
Eu nu am decat un singur copil dar sincer eu mi-am dorit mai multi dar nu am avut parte asa a fost sa fie sunt un familist si nu am avut norocul de o sotie pe placul meu am treit cu ea pana acum de dragul copilului si intalnind aceasta persoana mi-a schimbat viata total si vreau sa fiu foarte explicitca, nu sexul ma facut sa ma indragostesc de aceasta doamna ci felul ei de a fi cu adevarat femeie.
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 15:04
gata am inteles acum, ai fost foarte explicit.
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 15:06
Pai daca e cu adevarat femeie,atunci de ce ne mai ceri noua parerea?Cel puntin din ce ne`ai povestit cu siguranta nu`i "cu adevarat femeie"!Numai daca nu cumva o femeie adevarata pt tine e cea care`ti da peste nas si te pune pe jar....asta ca sa nu o spun mai urat!
Te minti singur!Bravo!
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 15:07
pune-ti problema in felul urmator:
1.poti accepta ca aceasta femeie pe care ti-o doresati pentru tot restul vietii sa o imparti cu mai multi barbati?
2.acesta este genul de femeie pe care ti-o doresti?
3.consideri ca ea va accepta sa-ti apartina numai tie?

din punctul meu de vedere consider ca o femeie care are deja parca 3 copii, este instabila emotional,.... si in afara de sex nu iti va putea oferi si altceva.depinde de tine sa analizezi situatia in care te afli si sa hotaresti daca va merge sau nu aceasta relatie.
ladyDY
Postat pe 22 Februarie 2010 15:12
Deci mai clar ce trebuie sa fac in continuare?
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 15:12
Deci mai clar ce trebuie sa fac in continuare?
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 15:12
Ce varsta ziceai ca ai?
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 15:15
De ce ma intrebi de varsta crezi ca conteaza?
Dragostea nu are varsta si limite draga adriana!
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 15:33
omule tu citesti ce se posteaza? ....sau faci glume de prost gust,...de dragul de a se posta cateceva,... .

..si daca dragostea nu are limite si nu conteaza cum este tipa,....iao de nevasta poate atunci te luminezi,.....
ladyDY
Postat pe 22 Februarie 2010 15:46
Eu am cerut doar sa ma ajutati, nu sa spui lucruri oribile, cred ca nu ti-e bine la ora asta si cauti sa te bagi in seama.
Am o durere in suflet si cu ajutorul vostru sper sa gasesc solutia cea mai bune de a combate aceasta situatie, intalegi sau nu?
Daca poti ajuta-ma daca nu lasa-i pe altii sa o faca, multumesc de intelegere!
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 16:11
Nu te supara dar ladyDY are dreptate...
Nu`nteleg de ce ne ceri parerea si sfaturi daca u te oftici cand lumea`ti spune adevarul!Tu vezi doar ce vrei u sa vezi...si nu vezi realitatea...si`anume ca tipa aia, "adevarata femeie" ,te ia de fraier!
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 16:14
omule ai citit cu atentie tot ce sa postat pana acum?
...daca vroiam sa ma bag in seama... nu ma bagam in seama cu tine sau cu alta persoana de pe forum.nimeni nu o sa-ti spuna exact ce ai de facut,...daca o iei de nevasta pe aceasta femeie sau nu.la modul cum ai descris tu aceasta ralatie, este ca ea este femeia visurilor tale, dar este si cu alti barbati.ori o iei de nevasta ...asta sa vrea si ea sau sa renunri la relatie.in ceea ce depinde de ea, ori se cuminteste si iti va fi fidela sau va fi maritata cu tine si in celasi timp si cu altii.nu ai decat posibilitatea sa o ceri de nevasta si atunci poti constata singur in ce fel se va pune in discutie relatia ta.m-ai clar de atat nu se poate,....oricat de indragostit sa fii,....doar sa-ti pierzi mintile dupa aceasta individa si sa-ti fi pus coarne.......(scuze de coarne)....



ladyDY
Postat pe 22 Februarie 2010 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in dragoste, cariera, in familie? -eUniversum te poate ajuta! 6 De la: eu_geminy 23 Octombrie 2011 23:14
AUTISM!!!!!!! 8 De la: Pia 26 Septembrie 2009 10:11
Va scriesesem in luna septembrie pentru ca aveam nevoie de voi 7 De la: mielutza 1 Iulie 2009 18:38
despre tradare 13 De la: bluelight 27 Octombrie 2009 20:31
vreau sa ma marit dar e deacord numai maicamia si taicamiu ma da la politi poate sami faca ceva 51 De la: eu_geminy 3 Decembrie 2010 02:59
Setari Cookie-uri