Exista retete in relatii?

mai are cineva stilul asta - de a raspunde fiecaruia in parte

si are n profile, reyya, fiecare cu alt caracter
panty_C
Postat pe 5 Martie 2010 17:16
da, am o vaga banuiala..stilul de a raspunde fiecareia in parte ,,,platirea de conturi " , injuriile , mocirla personala aruncata in virtual...
reyya
Postat pe 5 Martie 2010 17:20
mda...
panty_C
Postat pe 5 Martie 2010 17:23
replici de piata si disperarea sa ai ultimul cuvint...
Si daca nu il ai ce se intimpla?
Ia? Ce faci? Te dai cu courul de pamint?
Poftim: BA TU !

(tzatza, infantila, proasta, etc... - n-am rabdare sa citesc toate aberatiile tale)
quasaria
Postat pe 5 Martie 2010 21:39
Q, las-o , ne-am cam lamurit ...
reyya
Postat pe 5 Martie 2010 21:58
mie mi-e mila de fata asta... tare-i nefericita!
Tylly
Postat pe 5 Martie 2010 22:02
Dupa modul de exprimare as crede ca a acumulat frustrare...si probabil forumul asta ar fi o modalitate buna de a defula...dar din pacate la modul extrem de agresiv jignindu-i pe altii..pana in final , e doar virtual dar cred ca tu tarie ca si in virtual ne manifestam ca in viata reala..Proiectam in virtual ceea ce suntem in real..
reyya
Postat pe 5 Martie 2010 22:07
reyya, proiectam aici mai mult decit avem, unii dintre noi, curajul sa fim in real. Problema e ca granita este fragila.
Ma amuza sa provoc. Oricum e inofensiva. Tot un fel de irinucacare (fara pauza) se viseaza luptatoarea curajoasa.
quasaria
Postat pe 5 Martie 2010 23:34
realitatea loveste , virtualul nu..realitatea modeleaza caractere, virtualul doar le proiecteaza...dincolo de taste suntem tot noi...
reyya
Postat pe 5 Martie 2010 23:43
Cred ca cel mai important e cum ne simtim noi cand ramanem cu noi..in rest totul e relativ...
reyya
Postat pe 5 Martie 2010 23:49
uneori offline nu sintem noi....
Si irina probabil e mai mult luptatoare decit camerista, in sinea ei. Da' n-o vad aruncindu-i babei olita peste ochi ca barbatii este porci, nenorocitule.

Cam asa si cu madam matroana asta, sau cum s-a autodefinit.
Frustrari gospodaresti. Unde sa ne dam si noi interesante....
quasaria
Postat pe 5 Martie 2010 23:49
nu, mie mi-a spus ,,matroana care le stie pe toate si cred ca toti cei din jur trebuie tratati"
reyya
Postat pe 5 Martie 2010 23:54
si nu trebuie?
Eu aici n-as contrazice-o.... Normalitatea e neinteresanta.
quasaria
Postat pe 5 Martie 2010 23:56
pai tocmai de asta si deschide ea noi si noi topice sub diverse identitati
panty_C
Postat pe 6 Martie 2010 00:16
Mdea....m am saturat sa tot intru pe forumuri si sa vad de fiecare data acelai grup de acrituri care se cred interesante postand de undeva din putul gandirii dumnealor comentarii acide de rahat si apoi cica sunt subtilitati si omu' de rand e prost si nu-ntelege ca n-are d-ala,cum ii zice,simt al umorului...ce-aveti mah?cine va credeti?get your own life mah frustratelor...din pacate cum zicea cineva pe aici ,inevitabil muraturi ca voi se intalnesc peste tot...bleahhhhh...
sl33ping_sun
Postat pe 7 Martie 2010 05:10
De la: Scorpio13, la data 2010-03-04 07:43:29Ciub de viespi sau adunatura de tzatze? Care va satisface mai bine?
"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca. Si nu sunt sigur in legatura cu primul,"( Albert Einstein)
mihaela_baldea_yahoo_com
Postat pe 7 Martie 2010 06:48
da, daruind dragoste in fiecare zi
danasucu
Postat pe 7 Martie 2010 07:51
reteta e sa fie dragoste de ambele parti pt ca daca numai unul iubeste si celalalt nu mai vrea nimic de la aceea relatie nu se mai poate face nimic.
.asa e in cazul meu am divortat de cateva zile si sotul meu vrea sa ne impacam dar nu vrea sa inteleaga ca nu il mai iubesc si nu va merge ,el insista.
garbo073164
Postat pe 7 Martie 2010 08:22
De la: garbo073164, la data 2010-03-07 08:22:53reteta e sa fie dragoste de ambele parti pt ca daca numai unul iubeste si celalalt nu mai vrea nimic de la aceea relatie nu se mai poate face nimic.
.asa e in cazul meu am divortat de cateva zile si sotul meu vrea sa ne impacam dar nu vrea sa inteleaga ca nu il mai iubesc si nu va merge ,el insista.
vedeti? scurt si la obiect....adevarat zice167....si voi va certati ca sunteti facute cucoane...tzatze....lasati-o in pace...nu va place ignorati...asa dati apa la moara si sa dus ...undeva ...de sufletul bunicii subiectul
sheika29
Postat pe 7 Martie 2010 08:36
imi plc cum scrii quasaria(ironie si adevar.)intradevar sunt momente in viata cand nu putem defini situatii sau pers.,cu atit mai putin sa facem retete din stilul de viata pe care il traim...
angell8n5
Postat pe 7 Martie 2010 09:00
reteta in dragoste eeee...cand te "pocneste" sa o lasi in boii ei sa isi faca mmeendrele si sa te conduca! nu sa te opui ei...nu iesi decat un frustrat din intamplarea asta!
fleurdelis
Postat pe 7 Martie 2010 09:01
din pacate fostul o sa te vrea inapoi cu adevarat cand esti implicat deja intr-o relatie serioasa,credeti-ma,pana atunci nu o sa fim tot ata de buna
getutaionita_yahoo_com
Postat pe 7 Martie 2010 09:35
Daca dragostea ar fi o prajitura sau un cockatil atunci sigur ar merge o retzeta,dar nu e!Sa fim realiste dragele mele...:) cat despre impacat cu fostu mie mi se pare cea mai teribila gresala.Dak s-a terminat s-a terminat!inseamna ca fie tu nu mai simti nimic pentru el sau invers.Si daca nu mai e"foc" ce rost are? e o mare pierdere de timp,daca tu-l iubesti si el nu,nu ai cum sa-l faci sa revina la un sentiment care a apus ;) deja te cunoaste...stie ce ai de oferit...cu ce-l mai poti surprinde?






BAM_BAM
Postat pe 7 Martie 2010 09:38
exista retete in relatii ? - raspunsul meu: depinde de relatii-de prietenie, de afaceri, de serviciu, de colaborare, de iubire-intentionat le-am lasat la sfarsit pentru ca ele sunt cele mai importante in coordonarea vietii noastre si daca stricam maioneza exista riscul sa suportam consecintele... vrem respect, relatii civilizate, dar noi ce oferim intr-o relatie ? ne preocupa moralitatea noastra, comportamentul civilizat, nivelul intelectual ridicat ? e mai usor sa distrugi-decat sa construiesti, e mai usor sa critici-decat sa lauzi,e mai usor sa jignesti-decat sa incurajezi, e mai usor sa urasi-decat sa iubesti, e mai usor sa invidiezi-decat sa te bucuri de succesele si iubirea cuiva...
reteta mea personala pentru o familie fericita este iubire+incredere+respect+rabdare+afectiune+intelegere+generozitate si multe, multe flori...
pentru cei interesati cititi articolul meu Cat tine iubirea ? dr.Ana Falca
anisoaraf
Postat pe 7 Martie 2010 10:02
de ce sa te ipaci cu fostul/fosta?daca s-a ajuns la despartire inseamna ca au fost probleme carora nu li s-a gasit rezolvare si in viitor ve-ti intampina aceleasi probleme.daca s-au facut anumite lucruri se vor mai face,daca s-au spus anumite lucruri se vor mai spune,nu o poti lua de la 0 trecand peste tot ce a fost. anumite lucruri nu se pot uita si vor reapare in relatia voastra la cea mai mica problema.nu te-ai gandit ca despartirea poate fi benefica pt amandoi?poate fii foarte grav sa faci o fixatie pt o anumita persoana.te poate impiedica sa o vezi pe cea potrivita, si in loc sa-ti refaci viata te irosesti in incercari inutile de a repara ce nu se mai poate repara. gandeste-te bine!
garbo101988
Postat pe 7 Martie 2010 10:46
PROSTII! asta nu e iubire, este ambitie(prosteasca).parerea mea...
garbo101988
Postat pe 7 Martie 2010 10:49
CORECT!
garbo101988
Postat pe 7 Martie 2010 10:52
De la: BAM_BAM, la data 2010-03-07 09:38:20Daca dragostea ar fi o prajitura sau un cockatil atunci sigur ar merge o retzeta,dar nu e!Sa fim realiste dragele mele...:) cat despre impacat cu fostu mie mi se pare cea mai teribila gresala.Dak s-a terminat s-a terminat!inseamna ca fie tu nu mai simti nimic pentru el sau invers.Si daca nu mai e"foc" ce rost are? e o mare pierdere de timp,daca tu-l iubesti si el nu,nu ai cum sa-l faci sa revina la un sentiment care a apus ;) deja te cunoaste...stie ce ai de oferit...cu ce-l mai poti surprinde?






garbo101988
Postat pe 7 Martie 2010 10:53
corect!
garbo101988
Postat pe 7 Martie 2010 10:54
iubirea este diferita de relatie - pentru gestionarea relatiei, asa este, anisoara, exista retete. Pentru gestionarea iubirii nu exista retete.
Dar vestea "buna" pentru cine isi doreste o relatie linistita este ca iubirea poate sa nu fie principalul ingredient al relatiei respective. Sint si altele care inlocuiesc cu succes. Respect, comunicare, compatibilitate, echilibru... Iubirea nu e nimic din astea. Uneori consideram ca a iubi e echivalent cu a nu fi singur. Gresit....
quasaria
Postat pe 7 Martie 2010 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inselata si parasita 89 De la: garbo114082 28 Februarie 2013 19:36
LA MULTI ANI TITUROR ROMNILOR DE FLORII ! 4 De la: VOIAJOR 13 Aprilie 2012 08:17
relatii esuate-la varsta noastra ne mai permitem..? 0 De la: 12 Martie 2010 14:59
cine e cel mai inteligent de pe forum? 71 De la: tutankhamon 20 Iunie 2009 11:36
Eu una cred,,ca poate la oameni le este rusine sa isi arate fata adevarata pt ca nu sunt multumiti de ei insusi 25 De la: me_reloaded 8 Octombrie 2010 15:12
Setari Cookie-uri