simt ca nu mai pot

Ancuta..stii vorba aceea,,si cu s... in ... si cu sufletul in Rai" nu se poate.Ia o decizie si asumati-o . Fie te desparti de sot si ramai cu amantul , asteptand momentul in care el se va desparti de sotie ( daca o va face) , fie pur si simplu renunta la amant si ramai cu familia ta , dar nici asa nu e bine ca nu-ti mai convine sotul..Oricum ceea ce faci tu in prezent este dualitate..si nu stiu daca e bine sa traiesti prea mult in incertitudinea si incurcatura asta de ite. Eu as spune sa te gandesti atent la beneficiile si avariile posibile , si sa iei pur si simplu o hotarare pe care sa ti-o asumi . In viata nu le poti avea pe toate , pt fiecare relatie , conjunctura , situatie lupti pentru a o trai frumos ..in fond avem o singura viata , prea multe compromisuri duc la o stare de nefericire acuta si nu stiu daca asta e ideea. Succes!
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 14:58
problema mare e ca mi e frica. dar nu stiu de ce. stau si ma gandesc acum ne este bine si ne a fost dar daca facem pasul amandoi si ne despartim exista riscul sa nu mai fie aceeasi atractie si iubire ca pana acum.sunt realista dar nu in permanenta .ma gandesc si la lucruri rele nu le vad doar pe cele bune
ancutza_76
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:20
multumesc mult de sfat. sa stii ca conteaza f mult sa primesti un sfat chiar daca cateodata nu ti place sau ti se pare absurd.
ancutza_76
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:22
evident ca ti-e frica, dar asta nu schimba situatia...trebuie sa iei o decizie, chiar daca nu-i cea mai buna, tot e mai bine decat sa traiesti in incertitudine
si orice ai alege, vor fi parti bune si parti mai putin bune...asta-i viata!
nu le putem avea pe toate odata, nu?
zambila
Postat pe 21 Ianuarie 2010 15:43
O sa iti paraau toata viata ta daca te vei desparti de sotul tau pt k automat sh de copilu tau...gandestete k nu e bn cea ce faci tentatia ii mare dar ii riscu sa pierzi 2 dintr-o lovituta...daca vei face pasul asta ii posibil ca fetitza ta sa nu te mai bage in seama sh cred k asta ii ce'a mai mare durere pt o mama care isi iubeste copiulu
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 17:04
De la: blondina_X, la data 2010-01-21 17:04:03O sa iti paraau toata viata ta daca te vei desparti de sotul tau pt k automat sh de copilu tau...gandestete k nu e bn cea ce faci tentatia ii mare dar ii riscu sa pierzi 2 dintr-o lovituta...daca vei face pasul asta ii posibil ca fetitza ta sa nu te mai bage in seama sh cred k asta ii ce'a mai mare durere pt o mama care isi iubeste copiulu


blondinaX , copilul are parcursul lui in viata, insa a ramane intr-o relatie nefericita doar de dragul copilului este o sursa de continua nefericire, daca citeai atent s-a precizat faptul nu o mai atrage nimik la sotul ei, iar tu o sfatuiesti sa ramana langa el doar pt ca are un copil cu el.
reyya
Postat pe 21 Ianuarie 2010 17:10
aja mi se pare mie corect...sincer daca eo as pati aja din partea unui parinte nu as mai vb cu el daca stiu k celalalt nu a gresit cu nimic...dar pana acuma a tinut la sotul ei...cn ii de vina?
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 17:19
imi iubesc enorm de mult copilul. dar stau si ma gandesc ca ma poate judeca,,dar totusi merita sa traiesc langa un barbat pt care nu mai simt absolut nimic doar pt copil?problema e ca nu stiu cum sa i zic si sotului si copilului.am uitat sa mentionez ca sintomele astea le am de cel putin 6 7 ani fata de al meu.
ancutza_76
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:24
stiu si sunt constienta ca eu sunt de vina in cea mai mare parte dar merita oare sa fiu nefericita?am totusi 33 ani am fata mare sa stau totusi pt copil?si sotul meu are vina. sunt 4,,5 sau poate 6 ani in care vine beat aproape in fiecare seara poate asta m a adus si la depresie.nu m a batut niciodata dar mirosul ala de bautura si cuvinte urate din partea lui....e greu nu stiu daca ma poate intelege cineva
ancutza_76
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:29
Nu stiu care ti-e dilema. Daca nu mai simti nimic pentru sotul tau, indiferent daca ai pe altcineva sau nu ar trebui sa iti vezi de alt drum. Altfel asta nu e viata.
Doara
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:33
vina ta nu e ca ti-ai facut amant ,in situatia data e de inteles ,un barbat care bea ,nu imprastie dacat aburii alcolului intr-o camera,vina ta e ca ti-ai facut un amant care are familie ,o sotie chiar daca nu are copii .E plina lumea de barbati ,cauta-ti altul fara obligatii.
garbo032800
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:35
nu am vrut o rel cu un barbat fara obligatii,pt ca nu stiam ca ajung in situatia de fata. unul fara obligatii poate avea prtentii si cereri mai mari de la mine . si mi era frica. dar in situatia de fata ne am implicat amandoi...cu voia sau fara voia noastra si e greu . nu stiu exact pana la urma cum si ce o sa fac.sincer am o teama si ma gandesc la fel si fel de prostii si aberatii
ancutza_76
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:47
sh daca ai 33 de ani trebuie sa ai amant?eo nu inteleg femeile astea care au amanti daca nu il mai suporti nu trebuia sa fugi in bratele altuia sincer...sh scz k iti spun asta dar nu esti cinstita fata de tn sh mai ales de copilul tau...desi imi pare rau pt tn k treci prin asta...totusi esti om vrei sh u fericire sh te inteleg perfect...amantul tau are faimile practic desparti o faimile.nu cred k asta ii de bn sincer
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:46
blondino, ce ar fi sa incerci sa scrii mai romaneste? nu cred ca e graba asa de mare , incat sa tot prescurtezi cuvintele. nu te alearga nici un caine
si_totusi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 21:52
De la: si_totusi, la data 2010-01-21 21:52:50blondino, ce ar fi sa incerci sa scrii mai romaneste? nu cred ca e graba asa de mare , incat sa tot prescurtezi cuvintele. nu te alearga nici un caine
auzi aia ii grija ta cum scriu eo?alta treaba nu ai? aja is obisnuita de pe mess...
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:02
BLONDY,aici e GARBO,nu mess,asa ca.....
scrichy
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:04
De la: scrichy, la data 2010-01-21 22:04:19BLONDY,aici e GARBO,nu mess,asa ca.....




sh u te legi de mn>:P scriu cum vreao k lumea intelege daca voi sunteti mai inapoiati nu am eo vreo vine:)):))luativa un tranzlator=))
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:08
nu e grija mea insa, din respect pentru cei carora li te adresezi, zic ca ar trebui sa faci efortul de a scrie inteligibil


si, atentie cum comentezi. nu cred ca te tragi cu scricy de maneca.
si_totusi
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:08
limbajul de mess isi are rostul si locul lui.
aici obisnuim sa scriem corect, ca sa fim intelesi corect.
incearca si tu, nu doare.
macar aja, de fantezie...
garbo_C
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:08
BAI,BLONDY,eu inteleg,cum se scrie pe mess,nu imi trebuie translator,dar aici,ti s-a spus,raman doar cei care se exprima intr-un mod respectos,fata de forumisti,asta in cazul in care vrei sa mai ramai pe aici,daca nu,bashti,cum zice,TUTH.
scrichy
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:14
De la: Celleste, la data 2010-01-21 22:08:42limbajul de mess isi are rostul si locul lui.
aici obisnuim sa scriem corect, ca sa fim intelesi corect.
incearca si tu, nu doare.
macar aja, de fantezie...


cred k am fost inteleasa aja k va rog nu va mai legati de scrisu meo...
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:16
ei, daca nu esti romanca, putem sa te intelegem...

scrisul teo e nashpa.
garbo_C
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:18
De la: scrichy, la data 2010-01-21 22:14:30BAI,BLONDY,eu inteleg,cum se scrie pe mess,nu imi trebuie translator,dar aici,ti s-a spus,raman doar cei care se exprima intr-un mod respectos,fata de forumisti,asta in cazul in care vrei sa mai ramai pe aici,daca nu,bashti,cum zice,TUTH.


nu cred k am vb urat;) Scrichy...
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:19
De la: Celleste, la data 2010-01-21 22:18:34ei, daca nu esti romanca, putem sa te intelegem...

scrisul teo e nashpa.


ba is romanca...sh ti'am spus frumos k asa is obisnuita de pe mess...
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:21
blondino, in cel mai elegant mod si fara sa vorbesc urit incerc sa iti spun ca asta e atitudine sau de pustoaica infantila, care nu vede in parinti decit acele fiinte care nu mai conteaza de cins s-a nascut maria sa - sau de femeie frustrata care isi justifica lasitatea.
Alege tu.
quasaria
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:22
Vad ca te reculegi,atunci,e de bine,nimeni nu are nimic cu nimeni,aici,sa sti,dar putin respect,nu strica niciodata,indiferent de varsta,care o are fiecare.
scrichy
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:23
De la: blondina_X, la data 2010-01-21 21:46:10sh daca ai 33 de ani trebuie sa ai amant?eo nu inteleg femeile astea care au amanti daca nu il mai suporti nu trebuia sa fugi in bratele altuia sincer...sh scz k iti spun asta dar nu esti cinstita fata de tn sh mai ales de copilul tau...desi imi pare rau pt tn k treci prin asta...totusi esti om vrei sh u fericire sh te inteleg perfect...amantul tau are faimile practic desparti o faimile.nu cred k asta ii de bn sincer
tu vb pe "limba" ta? am si eu o intrebar daca nu te superi, dar vreau prima data acordul tau sdaca sa pun intrebarea sau nu , multumesc anticipat
yanyacharberet
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:24
De la: scrichy, la data 2010-01-21 22:23:26Vad ca te reculegi,atunci,e de bine,nimeni nu are nimic cu nimeni,aici,sa sti,dar putin respect,nu strica niciodata,indiferent de varsta,care o are fiecare.


ai dreptate respect dar cu ce am gresit eo?
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:26
BLONDY,cum nu ai "vorbit"urat,ca ne-ai facut inapoiati,si ai zis:scriu cum vreau,esti ca o muiere care bate din picior,asa,ca sa se impuna,dar nu vede ca se loveste de un scaun
scrichy
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:27
De la: yanyacharberet, la data 2010-01-21 22:24:34
De la: blondina_X, la data 2010-01-21 21:46:10sh daca ai 33 de ani trebuie sa ai amant?eo nu inteleg femeile astea care au amanti daca nu il mai suporti nu trebuia sa fugi in bratele altuia sincer...sh scz k iti spun asta dar nu esti cinstita fata de tn sh mai ales de copilul tau...desi imi pare rau pt tn k treci prin asta...totusi esti om vrei sh u fericire sh te inteleg perfect...amantul tau are faimile practic desparti o faimile.nu cred k asta ii de bn sincer
tu vb pe "limba" ta? am si eu o intrebar daca nu te superi, dar vreau prima data acordul tau sdaca sa pun intrebarea sau nu , multumesc anticipat


da spune...
blondina_X
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce femeile isi schimba parerea despre barbatul lor, dupa un timp ? 571 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:11
MAI POATE EXISTA O RLATIE DE PRIETENIE INTRE DOI FOSTI SOTI CHIAR DUPA MULTI ANI DE DIVORT? 727 De la: garbo003632 24 Iulie 2009 14:30
Partaj 7 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:55
Ce trista ma simt 41 De la: hermosa20 15 Iunie 2013 23:47
Divortul.......o decizie greu de luat! Ce sa fac? 12 De la: ANTA 5 Iulie 2009 16:37
Setari Cookie-uri